Skocz do zawartości

Obsługa podnośnika "żaba" 2T


vaz2110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka pytań odnośnie tego podnośnika:

1.Jaki jest prawidłowy poziom oleju i jak go sprawdzić?

2.Jak wymianiać olej?

3.Jak odpowietrzać podnośnik?

Mam co prawda instrukcję obsługi do niego ale wygląda, że z chińskiego na angielski i polski tłumaczył wujek google. Dzięki za odpowiedzi ok.gif

284487272-Zdj%EAcie0141a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Kilka pytań odnośnie tego podnośnika:

> 1.Jaki jest prawidłowy poziom oleju i jak go sprawdzić?

> 2.Jak wymianiać olej?

> 3.Jak odpowietrzać podnośnik?

> Mam co prawda instrukcję obsługi do niego ale wygląda, że z chińskiego na angielski i polski

> tłumaczył wujek google. Dzięki za odpowiedzi

Oleju w tych lewarkach się nie wymienia, bo nie ma takiej potrzeby. Jeżeli podnośnik nie podnosi to ma za mało oleju i należy go dolać... odpowietrza się sam z tego co pamiętam. Dolewa się go tak:

wykręcasz odpowietrznik (lewarek musi być opuszczony ale pokrętło musisz ustawić na pracę) Wcześniej powinieneś zaopatrzyć się w mały lejek (wkładasz go w odpowietrznik) zalewasz olejem, a następnie ręcznie max. rozciągasz lewarek żeby zaciągnął olej. Jak zaciągnie do oporu to zakręcasz odpowietrznik. I przekręcasz pokrętło na opuszczanie. Po takim zabiegu sprawdzasz czy podnosi na odpowiednią wysokość, jeżeli nie to czynność powtarzamy.

Bynajmniej ja tak robiłem ze swoją żabą i chodzi do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie żaba działa, natomiast wylało mi się z niej przypadkowo trochę oleju. Uzupełniałem go, wlałem jakieś 3 ml (chyba więcej niż się wylało), poziom jest trochę poniżej górnego korka ale z kolei zaczęło się pocenie na samym tłoku. I nie wiem czy jeszcze uzupełniać czy tak zostawić skoro działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o samą procedurę uzupełniania oleju w podnośniku to pewnie jest poprawna, ale...

> Bynajmniej

A no widzisz , człowiek ponad ćwierć wieku przeżył a znaczenia tego słowa nie poznał. Wstyd się przyznać... alien.gif pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę pod temat. Czy te tanie żaby (po 70-80zł) są coś warte? chcę kupić podnośnik do użytku garażowego (wymiana kół, jakieś drobne naprawy od czasu do czasu) i się zastanawiam czy taki low-end się nie rozsypie po kilkukrotnym użyciu? Jak nie ten, to jaki podnośnik polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kiedyś już pytałem, czy ktoś nie używa np. podnośników 3t, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Ja na przykład potrzebuje podnieść samochód przynajmniej 40 cm do góry. Podnośniki 2t maja napisane z reguły 30-34 cm. Zabawa w jakieś podkładki, klocki mija się z celem, bo przecież chodzi o bezpieczeństwo. Z drugiej strony "żaby" 3t swoje ważą (około 30kg) i nie wiem jak jest z ich mobilnością (czasami będzie musiała przejechać z 30 metrów). A zatem: czy taki podnośnik to nie za dużo na przydomowe zabawy, może szukać raczej czegoś typu hi-lift. Bo szczerze przyznam, że trochę mam dość wyjmowania lewarka z bagażnika. Każda rada mile widziana smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się podłączę pod temat. Czy te tanie żaby (po 70-80zł) są coś warte? chcę kupić podnośnik do

> użytku garażowego (wymiana kół, jakieś drobne naprawy od czasu do czasu) i się zastanawiam czy

> taki low-end się nie rozsypie po kilkukrotnym użyciu? Jak nie ten, to jaki podnośnik

> polecicie?

W auchan kupiłem taką żabę za 59 zł. Jestem naprawde zadowolony wink.gif Długo nie używam ale podniosło auto przynajmniej 50 razy i jest ok ok.gif Przede wszystkim wygoda i szybkość działania, nie martwię się czy podnośnik stoi krzywo no i czuję się bezpieczniej (w oryginalnym podnośniku zerwał mi się kiedyś gwint, uraz w głowie pozostał do dzisiaj zlosnik.gif ).

> Jak nie ten, to jaki podnośnik

> polecicie?

Dla własnego garażowego użytku polecam właśnie zwykły "auchanowski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się podłączę pod temat. Czy te tanie żaby (po 70-80zł) są coś warte? chcę kupić podnośnik do

> użytku garażowego (wymiana kół, jakieś drobne naprawy od czasu do czasu) i się zastanawiam czy

> taki low-end się nie rozsypie po kilkukrotnym użyciu? Jak nie ten, to jaki podnośnik

> polecicie?

są droższe Yato czy Bass więc może takie . Upewnij się wcześniej czy w aucie masz wystarczająco mocne progi lub fabryczne miejsca podparcia żaby na łapę o średnicy około 6 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W auchan kupiłem taką żabę za 59 zł. Jestem naprawde zadowolony Długo nie używam ale podniosło

> auto przynajmniej 50 razy i jest ok Przede wszystkim wygoda i szybkość działania, nie

> martwię się czy podnośnik stoi krzywo no i czuję się bezpieczniej (w oryginalnym podnośniku

> zerwał mi się kiedyś gwint, uraz w głowie pozostał do dzisiaj ).

> Dla własnego garażowego użytku polecam właśnie zwykły "auchanowski"

Co to jest 50 razy, nawet przy użytku garażowym biglaugh.gif Ja też chciałbym kupić taką żabę i zastanawiam się czy raczej dać więcej żeby kupić coś porządnego, czy te tańsze może dają radę hmm.gif Ale z tego co widzę, to chyba warto kupić coś lepszego... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to jest 50 razy, nawet przy użytku garażowym Ja też chciałbym kupić taką żabę i zastanawiam się

> czy raczej dać więcej żeby kupić coś porządnego, czy te tańsze może dają radę Ale z tego co

> widzę, to chyba warto kupić coś lepszego...

Jakbym miał 50 razy w ciągu kilku dni podnosić auto tym oryginalnym podnośnikiem to by mnie szlag trafił...według mnie warto zlosnik.gif

dodam jeszcze, że podnośnik ma się całkiem dobrze, 100% sprawny i mam nadzieje, że długo posłuży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już rok 'marketowa' żabe chyba nawet z Auchan. Uzywana bardzo czesto, pdonoszenie auta kilkanaście razy w miesiącu, przy swapie tez pomogła dzwigała silnik, 2 wymiany sprzegla tez przeżyła i nadal działa bez zarzutów. Teraz planuje kupić tą 'nisko profilową' bo ta zwykła mi nie włazi pod podwozie rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się podłączę pod temat. Czy te tanie żaby (po 70-80zł) są coś warte? chcę kupić podnośnik do

> użytku garażowego (wymiana kół, jakieś drobne naprawy od czasu do czasu) i się zastanawiam czy

> taki low-end się nie rozsypie po kilkukrotnym użyciu? Jak nie ten, to jaki podnośnik

> polecicie?

Ja w 2003 roku kupiłem jakąś tanią żabę 2t za około 60-80zł. Służy mi doskonale po dziś dzień, obsługuje trzy samochody będące w rodzinie i sporo aut znajomych, wymiany kół, tarcz, klocków, do pewnego czasu też oleju, później do tego celu kupiłem sobie najazdy. Żaba sprawuje się idealnie, a przez dłuższy okres była naprawdę mocno eksploatowana. Jedyny mankament w użytku domowym mało problematyczny to to, że bardzo powolutku opada. Kiedyś zostawiłem na niej auto z wyjętym silnikiem, z jednej strony podparte kobyłką a z drugiej żabą, po 24h jak wróciłem żaba była w połowie opuszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żabę kupioną w LIDLu (60pln) już od 2 lat chyba i sprawuje się świetnie. Do zmiany kół, oleju itp. idealna. Do kompletu mam jeszcze kobyłki również z LIDLa (40pln) i też dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyny mankament w użytku

> domowym mało problematyczny to to, że bardzo powolutku opada. Kiedyś zostawiłem na niej auto z

> wyjętym silnikiem, z jednej strony podparte kobyłką a z drugiej żabą, po 24h jak wróciłem żaba

> była w połowie opuszczona.

trzeba sprawdzić poziom oleju , ew. wymienić lub uzupełnić , przeczyścić zaworki i odpowietrzyć . Powinno pomóc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czym uzupełnić?

Ja do swojej ,,żaby " dolewałem olej hydrauliczny, taki specjalny do siłowników hydraulicznych. Bezskutecznie kombinowałem jak tu dolać przez zaworki, a potem odkryłem gumowy korek na górze cylindra. Na zdjęciu zamieszczonym na początku wątku zdaje się też jest taki wypukły korek zamalowany na czerwono. Wyjmuje się korek, dolewa oleju przez lejek i wkłada korek. Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się podłączę pod temat. Czy te tanie żaby (po 70-80zł) są coś warte? chcę kupić podnośnik do

> użytku garażowego (wymiana kół, jakieś drobne naprawy od czasu do czasu) i się zastanawiam czy

> taki low-end się nie rozsypie po kilkukrotnym użyciu? Jak nie ten, to jaki podnośnik

> polecicie?

Do użytku domowego spoko, ale mimo wszystko wyposażyłbym się dodatkowo o kobyłkę... Ostatnio przy zmianie koła strzelił mi zwykły (standardowy) lewarek i jakiś uraz psychiczny mam co do tanich podnośników/lewarków... zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jakiś sposób na opadanie podnośnika? Mój podnośnik opada dosyć szybko, w ciągu kilkunastu /

> kilkudziesięciu minut.

Świadczy to o zużytym uszczelnieniu tłoka raczej. Takiej taniochy marketowej nie opłaca się regenerować. Mój opada o połowę skoku w ciągu 24h, po 7 latach używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świadczy to o zużytym uszczelnieniu tłoka raczej. Takiej taniochy marketowej nie opłaca się

> regenerować. Mój opada o połowę skoku w ciągu 24h, po 7 latach używania.

:/ Mój kosztował chyba całe 49 plnów w tesco. Sporo nim podnosiłem i nadal mogę tylko od razu trzeba by coś podstawić.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jakiś sposób na opadanie podnośnika? Mój podnośnik opada dosyć szybko, w ciągu kilkunastu /

> kilkudziesięciu minut.

zawór do opuszczania lub przeciążeni0owy jest uszkodzony.

raczej za wiele z tym nie zrobisz.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam już rok 'marketowa' żabe chyba nawet z Auchan. Uzywana bardzo czesto, pdonoszenie auta

> kilkanaście razy w miesiącu, przy swapie tez pomogła dzwigała silnik, 2 wymiany sprzegla tez

> przeżyła i nadal działa bez zarzutów. Teraz planuje kupić tą 'nisko profilową' bo ta zwykła mi

> nie włazi pod podwozie

Ja bym też chciał jak najniższą grinser006.gif W sumie to nawet jakby po jakimś czasie zaczęła opadać to nie byłby taki wielki problem, bo zamierzam też zaopatrzyć się w kobyłki. No chyba że tak szybko opadałaby, że nie nadążałbym z "pompowaniem" hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja do swojej ,,żaby " dolewałem olej hydrauliczny, taki specjalny do siłowników hydraulicznych.

> Bezskutecznie kombinowałem jak tu dolać przez zaworki, a potem odkryłem gumowy korek na górze

> cylindra. Na zdjęciu zamieszczonym na początku wątku zdaje się też jest taki wypukły korek

> zamalowany na czerwono. Wyjmuje się korek, dolewa oleju przez lejek i wkłada korek. Wszystko.

ok.gifhehe.gif właśnie wczoraj przypadkiem odkryłem , że to jest korek wlewowy , który również służy do pomiaru poziomu oleju . Prawidłowy poziom oleju jest 1/2" poniżej otworu i u mnie niestety troszkę oleju brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie/uzupełnianie poziomu oleju w tym podnośniku:

-ramię podnośnika na samym dole , podnośnik ułożony na poziomym podłożu. Zdjąć gumowy korek , niezaznaczony na zdjęciu ale jest to "grzybek" w górnej części cylindra . Odkręcić odpowietrznik - niebieska strzałka . Olej uzupełniać do momentu kiedy będzie wylewał się odpowietrznikiem , który trzeba wtedy zakręcić a oleju wlać tyle , żeby zakrył metalowy element widoczny w środku cylindra lub do poziomu około 13 mm poniżej otworu. Zamknąć korek . Następnie kilka razy podnieść ramię podnośnika i potem szybko - pod obciążeniem np. ręką opuścić na dół . Olej wtedy odpowiednio "rozłoży się" .

Odpowietrzanie: odkręcić zawór zwalniający(zielona strzałka) o 2 obroty po czym szybko pompować kilka razy - ramię nie podnosi się.

Wymiana oleju: zdjąć "grzybek" , wykręcić zawór zwalniający , wylać olej, wlać nowy , uzupełnić poziom i odpowietrzyć j/w .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tu mam instrukcję odpowietrzania i kontroli oleju podnośnika samochodowego:

7a65d943571f64e0m.jpg

389e31b513a6cadbm.jpg

Moja "żaba" wytrzymała może ponad rok z czego używana była kilkadziesiąt razy, można powiedzieć że tylko do wymiany kół i sporadycznie coś tam podejrzeć pod samochodem. Problemem jest nie trzymanie ciśnienia i podnośnik opada. Paragon gdzieś przepadł więc o zwrocie gwarancyjnym nie mowy jeśli w ogóle miała gwarancję bo nic o niej nie pisze w instrukcji. Ale mniejsza z tym, postanowiłem się samemu zabrać za naprawę. Okazało się, że górnej części cylinderka są dwa rowki które mają w puszczać ciśnienie w momencie maksymalnego rozłożenia żaby, takie zabezpieczenie.

810e6166cef2f3dcm.jpg

Są one źle wykonane, gdyż mają ostre krawędzie przez co w gumowej uszczelce/oringu/ manszecie na górze tłoczka robią się rowki które powodują opadanie podnośnika.

d0b8a240177a251bm.jpg

To pewnie celowe wykonanie przez producenta w celu zmniejszenia żywotności żaby. Niektórzy po prostu pójdą kupić nową, ja pewnie też jeśli nie dokupię tej gumowej manszety. Odradzam kupno produktów firmy Unitec .

1c8a1aeb3dcb2667m.jpg

Jakiej firmy podnośnik samochodowy polecacie kupić, żeby posłużył dłuższy czas, nie tak jak ten chłam unitec czy inne tym podobne dziadostwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Niedawno kupiłem "żabę" w Kauflandzie celem użytkowania przy drobniejszych naprawach auta. Odpowietrzyłem zgodnie z instrukcją i to by było na tyle. Po odpowietrzeniu w ogóle nie mogę podnieść siodła. Ramię nie jest ruchome w pełnym zakresie, tj. w takim w jakim było przy odpowietrzaniu. Ktoś podpowie w czym może leżeć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się podłączę pod temat. Czy te tanie żaby (po 70-80zł) są coś warte? chcę kupić podnośnik do

> użytku garażowego (wymiana kół, jakieś drobne naprawy od czasu do czasu) i się zastanawiam czy

> taki low-end się nie rozsypie po kilkukrotnym użyciu? Jak nie ten, to jaki podnośnik

> polecicie?

Mam takie dwa topexy już z 10 lat chyba. Nie przeciekają, nie opadają, nie zacinają się. Kupione właśnie po ok 60zł/szt.

Używane do zmian kół lato/zima. Czasem nawet podnosiłem nią cały przód lub tył i zmieniałem oba koła przód/tył. Ale to mało bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Motul 5W40. Instrukcja w jednym miejscu zaleca olej SAE 5W , w innym hydrauliczny...Mam jeszcze

> olej fordowski do wspomagania ale nie chciałem przekombinować

Mam nadzieję, że nie kupowałeś tego oleju specjalnie do tej żaby, tylko miałeś jakieś stare pozostałości czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.