Skocz do zawartości

5 letnie nowe opony z "zachodu" na allegro-kto to kupuje ?


Apachos

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo szperam po allegro bo szukam sobie na spokojnie nowych 17 na lato do Ibi i zauważyłem że dobre cenowo to są markowe opony ale .... 5 letnie....

Co takie opony sa warte ? Czy wogóle gwarancja jest na takie opony...? Wydaje mnie sie że nie grinser006.gif

np...

Pirelli

Continentale Funkel nówki nie śmigane

Również 5 letnia funkel nówka Hankook Ventus

Dunlop SP 9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sporo szperam po allegro bo szukam sobie na spokojnie nowych 17 na lato do Ibi i zauważyłem że

> dobre cenowo to są markowe opony ale .... 5 letnie....

> Co takie opony sa warte ? Czy wogóle gwarancja jest na takie opony...? Wydaje mnie sie że nie

> np...

> Pirelli

> Continentale Funkel nówki nie śmigane

> Również 5 letnia funkel nówka Hankook Ventus

> Dunlop SP 9000

jak sie 2 lata temu interesowalem tematem - to znalazlem info ze niemieckie normy "pozwalają sprzedac oponę <5 letnią jako nową"... gwarancja wtedy jest oczywiscie pełna itp.

pewnie to są takie opony 5 lat + 1 miesiąc i juz cena spada... a powyzsze swiadczy ze raczej nie stanowi to problemu dla materiału. osobiscie bym takie kupil bez specjalnego stresu (oczywiscie po sprawdzeniu dokladnego tygodnia produkcji na oponie i zalozeniu ze wyjade je w ciagu gora 2-3 lat do zera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to ta na zdjęciu, to na 100% jest używana. Poza tym nowe mają więcej niż 6mm !

nie no ja nie zamierzam ich wcale kupować ale napisałem co ostatnio zauważyłem na allegro-kiedyś nowych 5 letnich opon nie widziałem a teraz dużo ich widuje i byłem ciekaw czy ew. Ktoś i jakie ma z takimi oponami doświadczenia bo ja nigdy takich opon nie kupowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sporo szperam po allegro bo szukam sobie na spokojnie nowych 17 na lato do Ibi i zauważyłem że

> dobre cenowo to są markowe opony ale .... 5 letnie....

> Co takie opony sa warte ?

Skoro nowa opona w PL może mieć 3 lata to taka opona po dwóch latach od momentu zakupu ma 5... Odpowiedź jest prosta. Jest warta co najmniej tyle co dwuletnia używana opona albo i więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No też myślę że lepiej kupić 5 letnie Dunlopy niż nowe chińskie...

Dziś może jeszcze tak, ale za 2-3 lata to twierdzenie już raczej będzie nieprawdziwe. Chińczycy tak się zbliżą technologicznie do "uznanych marek" oponiarskich (zresztą robiąc też dla nich opony biglaugh.gif), że opona chińska będzie na poziomie poprzedniego modelu GY, Michelin, czy Yokohama.

Ja dziś wolałbym kupić nową oponę np koreańską (Kumho, Hankook, Nexen) niż 5 letniego Dunlopa czy GoodYeara. Testy ADAC nie porównują starych "firmowych" modeli z nowymi brandami, a taki test mógłby IMO mocno zaskoczyć... 5 lat to sporo w motoryzacji.

Z drugiej strony 5 letni "leżak magazynowy" (prawidłowo magazynowany, a nie pod chmurką) jest lepszy niż roczna używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam i to zjawisko zaobserwowałem. Szczerze mówiąc takich staroci, ani żadnych używanych ja bym nie kupił. Niby jakieś tam normy pozwalają na sprzedaż kilkuletnich opon... ale biorąc pod uwagę że na oponie pojeździ się 3-4 sezony, to wtedy już będzie bardzo stara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałeś całą prawdę ale ciężko wyciągnąć jednoznaczne wnioski

Moje skromne zdanie:

Widziałem 10 letnie opony magazynowane (nie używki) - gdyby nie oznaczenie na oponie nie uwierzyłbym że nie są nowe yikes.gif

(Podobno) rok dla opony w magazynie odpowiada starzeniu się przez miesiąc na kołach.

Gwarancją producenta można sobie wiadomo co podetrzeć... (w razie jakiejkolwiek wady i tak twierdzą, że to wina użytkownika)

Wniosek dla mnie - jakby mi ktoś zaproponował 5 letnie "leżaki" za pół ceny takich samych "nówek" (tego samego modelu) to kupiłbym leżaki.

Drugi mój wniosek - to co wcześniej napisałem, nowy model "budżetowy" (nie chiński tylko np Nexen, Barum) będzie prawdopodobnie lepszy niż stary (sprzed 5 lat) marki "premium".

Aha... no i wniosek nr 3 - nigdy nie kupiłbym używek hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.