Skocz do zawartości

Brak miejsca na stemple diagnosty w dowodzie


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem ostatnio na przegladzie, nie bylo miejsca na pieczatki w dowodzie wiec diagnosta wydal zaswiadczenie o badaniu i co dalej?

Niby cos wspominal, ze trzeba dowod wymienic? Jest na to jakis paragraf? Czasami jeszcze widuje auta z czarnymi tablicami - wiec dowody maja juz wiekowe i na pewno nie maja miejsca na pieczatki, a jezdza.

Jak to z tym jest?

Wymiana dowodu mi sie nie usmiecha bo auto zarejestrowane w drugim koncu polski, musialbym wziac dzien wolnego jechac set km itp problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bylem ostatnio na przegladzie, nie bylo miejsca na pieczatki w dowodzie wiec diagnosta wydal

> zaswiadczenie o badaniu i co dalej?

> Niby cos wspominal, ze trzeba dowod wymienic? Jest na to jakis paragraf? Czasami jeszcze widuje

> auta z czarnymi tablicami - wiec dowody maja juz wiekowe i na pewno nie maja miejsca na

> pieczatki, a jezdza.

> Jak to z tym jest?

> Wymiana dowodu mi sie nie usmiecha bo auto zarejestrowane w drugim koncu polski, musialbym wziac

> dzien wolnego jechac set km itp problemy.

Czarne tablice mogą zostać mimo tego, że jest wymieniany dowód.

Jak nie chcesz jechać tak daleko a masz kogoś na miejscu to wystaw mu pełnomocnictwo (jednorazowo 17zł), a dokument pośle np kurierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj, bylo jakis czas temu, Liwek, Noras sie wypowiadali. ja jezdze z kartka - nie zamierzam temu zlodziejskiemu panstwu nic pomagac ni placic. dla mnie podstawy nie do wymiany gdyz primo na swistku od diagnosty nie ma wzmianki nota bene jest to wzor z rozporzadzenia, secondo w sowodzie jest napis wymienic w przeciagu 30 dni jezeli nastapia zmiany (dla mnie to numer silnika, hak, LPG dane wlasciciela, adres itp.). przeglad jest tylko obowiazkiem posiadacza do... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukaj, bylo jakis czas temu, Liwek, Noras sie wypowiadali.

szukalem ale nic sensownego znalezc nie moge

>ja jezdze z kartka - nie zamierzam

> temu zlodziejskiemu panstwu nic pomagac ni placic.

claps.gif

>dla mnie podstawy nie do wymiany gdyz

> sowodzie jest napis wymienic w przeciagu 30 dni jezeli nastapia zmiany

no ja tez tak diagnoscie powiedzialem i wzruszyl ramionami. powiedzial, ze ludziska nie wymieniaja i jezdza ale jak zachowa sie policial.gif w czasie kontroli to nie wiadomo. dlatego lepiej byc przygotowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukaj, bylo jakis czas temu, Liwek, Noras sie wypowiadali. ja jezdze z kartka - nie zamierzam

> temu zlodziejskiemu panstwu nic pomagac ni placic.

Ale to straszne obciążenie raz na sześć lat zapłacić parędziesiąt złotych za dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to straszne obciążenie raz na sześć lat zapłacić parędziesiąt złotych za dowód rejestracyjny.

Po pierwsze dlaczego mam płacić 85zł za to, że wymyślono dowód rej. który ma tylko 6 miejsc. Spokojnie mogłoby być na tej stronie 10.

Po drugie muszę poświęcić swój czas aby:

- wyjąć tablice z ramek lub z nieraz dość trudnych mocowań,

- pójść w godzinach pracy urzędu złożyć stosowny wniosek i odebrać tymczasowy dowód,

- pójść po raz kolejny za 2-3 tygodnie odebrać dowód stały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze dlaczego mam płacić 85zł za to, że wymyślono dowód rej. który ma tylko 6 miejsc.

> Spokojnie mogłoby być na tej stronie 10.

> Po drugie muszę poświęcić swój czas aby:

> - wyjąć tablice z ramek lub z nieraz dość trudnych mocowań,

> - pójść w godzinach pracy urzędu złożyć stosowny wniosek i odebrać tymczasowy dowód,

> - pójść po raz kolejny za 2-3 tygodnie odebrać dowód stały ?

Okropność. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było poprosić aby wklepał w "adnotacje urzędowe"

Papier jest "ważny" 30 dni w sensie czasu na udanie się do urzędu, mimo iż jak wół jest napisane że przegląd jest ważny rok, krótko mówią mogą się czepiać w razie kontroli.

Ja już z papierem 3 rok jeżdżę zlosnik.gif

EDIT: i pamiętaj że możesz wymienić sam dowód bez tablic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba było poprosić aby wklepał w "adnotacje urzędowe"

> Papier jest "ważny" 30 dni w sensie czasu na udanie się do urzędu, mimo iż jak wół jest napisane że

> przegląd jest ważny rok, krótko mówią mogą się czepiać w razie kontroli.

Dlaczego papier jest ważny 30 dni? Przeciez ten dokument - jak rozumiem - poświadcza zdatnośc samochodu do poruszania sie po drodze zgodnie z kryteriami opisanymi w odpowiednim rozporządzeniu. A częstotliwośc takich badań jest okreslona, więc wystarczy je przeprowadzać z nieprzekraczalną czestotliwością = 1 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to straszne obciążenie raz na sześć lat zapłacić parędziesiąt złotych za dowód rejestracyjny.

Tak lubisz jak cie ktos naciąga na kase?

Jak myslisz dlaczego jest tak malo miejsa w dowodzie na stempelki? Przypadkowo? To po prostu dodatkowa okazja zeby doic obywateli - nie wazne czy bedzie to 60 czy 500 pln (calkiem mozliwa podwyzka-wystarczy widzimisie jakiegos urzedasa). Pomnoz sobie to przez ilosc dowodow rejestracyjnych w Polsce i okaze sie ze to niezla kasa....

Nie wspomne juz o czasie jaki musze zmarnowac raz na te pare lat na jakąs niepotrzebna formalnosc oraz o ilosci papieru jaka sie marnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to straszne obciążenie raz na sześć lat zapłacić parędziesiąt złotych za dowód rejestracyjny.

Może i niestraszne ale niektórzy nie lubia robic tego co uważają za zbędne a co wymaga poświęcenia czasu.

Poza tym, jaka jest graniczna wartośc zbędnego wydatku na rzecz administracji, która powoduje, że ktoś stwierdzi: "nie dam się nabierać"?

Dla jednego to 70 zł/6 lat, dla innego więcej ale jednak takowa chyba jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wystarczylyby naklejki "legalizacyjne po przegladzie" na tablicy miast pieczatka w dowodzie -

> carski zwyczaj. za to jest hologram na tablicy oraz na szybie nic nie dajacy

Tak albo po prostu więcej miejsc w dowodzie.

Poprzedni dowód rej. (2 kartki) miał 6 miejsc, obecny też tyle, mimo że o połowę większy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak albo po prostu więcej miejsc w dowodzie.

> Poprzedni dowód rej. (2 kartki) miał 6 miejsc, obecny też tyle, mimo że o połowę większy jest.

a po co dowod? popatrz jak to jest rozwiazane w cywilizowanych krajach. niczego sie do dowodu nie wbija po przegladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a po co dowod? popatrz jak to jest rozwiazane w cywilizowanych krajach. niczego sie do dowodu nie

> wbija po przegladzie.

Rozwiązania mogą być różne, ważne aby były wygodne dla milionów użytkowników pojazdów i aby były stworzone z wyobrażnia a nie bezmyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego papier jest ważny 30 dni?

Bo tak powie pani Jadzia w Wydziale Komunikacji. zlosnik.gif Uprze się i nie przyjmie. zlosnik.gif

Nie ma znaczenia, że to nie wynika nawet z treści dokumentu. Nie ma też znaczenia, że nie wynika to z żadnego przepisu. Pani Jadzia ma tak napisane w zeszycie, który odziedziczyła po Pani Bożence, która przeszła na emeryturę, więc tak ma być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co? Tak za nic?

> Jeżeli dostałbym w zamian usługę w postaci załatwienia nowego dowodu rejestracyjnego to nie ma

> problemu.

Albo nie rozumiesz albo udajesz. Ta "usluga" zalatwienia nowego dowodu jest w grunice rzeczy pewnego rodzaju wymuszeniem ze strony Państwa. Tak naprawde wcale bys tej usługi nie potrzebowal gdyby bylo np 20 miejsc na stempelki. Przeciez za dowód juz raz zaplaciłes - przy rejestracji auta.

A jak jutro jakis urzedas wymysli, ze bedą tylko 3 miejsca na stempelki? Albo 1?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wogole bezsens.

> Powinno byc tak, ze diagnosta jesli auto przejdzie przeglad wydaje nalepke z data waznosci, ktora

> to sie nakleja gdzies na szybie od srodka.

> I po problemie.

W Niemczech chyba naklejki takie nakleja się na tablice rejestracyjne.

Ale pewny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podepnę się z pokrewnym tematem:

Czy zmieniło się coś w kwestii konieczności przerejestrowania pojazdu do 30 dni po zakupie? Kiedyś coś straszyli, że będą za to kary. Zmieniło się to czy można dalej olać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja podepnę się z pokrewnym tematem:

> Czy zmieniło się coś w kwestii konieczności przerejestrowania pojazdu do 30 dni po zakupie? Kiedyś

> coś straszyli, że będą za to kary. Zmieniło się to czy można dalej olać?

Ja przerejstrowywałem tydzień temu po 2 miesiącach od zakupu i żadnej kary nie dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Przeciez za dowód juz raz zaplaciłes - przy

> rejestracji auta.

W ten sposob to mozna dywagowac, a jak wymysla DR na 12 stempelkow, ale nie za 85zl, a za 200zl to i tak krzyk bedzie.

> A jak jutro jakis urzedas wymysli, ze bedą tylko 3 miejsca na stempelki? Albo 1?.

To tak bedzie i basta, nie godzisz sie z 6 miejscami w DR to wogole nie rejestruj auta, a skoro walczysz z systemem to nie kupuj samochodu, badz na przekor wszystkim i wszystkiemu rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak lubisz jak cie ktos naciąga na kase?

> Jak myslisz dlaczego jest tak malo miejsa w dowodzie na stempelki? Przypadkowo? To po prostu

> dodatkowa okazja zeby doic obywateli

Bo statystyczny samochód w rękach statystycznego Polaka jest właśnie 6 lat.

Jeśli kupisz nowe auto, to zauważ, że dowód rejestracyjny wystarczy Ci na lat 9 (pierwsza pieczątka na 3 lata, druga na 2 lata, kolejne na rok.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze dlaczego mam płacić 85zł za to, że wymyślono dowód rej. który ma tylko 6 miejsc.

> Spokojnie mogłoby być na tej stronie 10.

Biją wszyscy pianę... jak nie wiem co.

Ilu właścicieli trzyma jeden i ten sam samochód (używany) dłużej niż 6 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mnie to czeka, więc chętnie się dowiem, czy jeżdżenie z ww kartą jest dopuszczalne przez cały

> rok, do kolejnego przeglądu i kolejnej kartki ?

Podpinam sie pod prosbe o Oswiecenie, czeka mnie to w grudniu, ale juz dzis chetnie sie dowiem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podpinam sie pod prosbe o Oswiecenie, czeka mnie to w grudniu, ale juz dzis chetnie sie dowiem

Karteczka od diagnosty i wymiana dowodu w WK, przerabiane w lutym tego roku waytogo.gif

Kontrola z "karteczką" i dowodem przez patrol policial.gif i żadnych komentarzy, a było dobre 5 mcy po wyjeździe od diagnosty, więc 30 dni, to tak jak Liwek napisał, między bajki zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo tak powie pani Jadzia w Wydziale Komunikacji. Uprze się i nie przyjmie.

> Nie ma znaczenia, że to nie wynika nawet z treści dokumentu. Nie ma też znaczenia, że nie wynika to

> z żadnego przepisu. Pani Jadzia ma tak napisane w zeszycie, który odziedziczyła po Pani

> Bożence, która przeszła na emeryturę, więc tak ma być!

a nie jest przypadkiem tak, ze jest obowiazek wymiany dokumentu w przypadku np. zmiany danych w ciagu 30 dni?

I moze wlasnie pod to lapie sie brak miejsca na pieczatki w DR

a ze ludzie sobie to inaczej przetlumaczyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie jest przypadkiem tak, ze jest obowiazek wymiany dokumentu w przypadku np. zmiany danych w

> ciagu 30 dni?

> I moze wlasnie pod to lapie sie brak miejsca na pieczatki w DR

> a ze ludzie sobie to inaczej przetlumaczyli...

nawet w ustawie czy innych opisach napisane co to jest zmiana danych: adres, wlasciciel, hak, LPG - czyli rzeczy techniczne oraz wlascicielskie. przeglad niczego nie zmienia jest to tylko obowiazek narzucony przez ustawodawce aby legalnie poruszac sie po drogach w RP. jak napisalem wczesniej nawet we wzorze czy otrzymanej kartce od diagnosty - nigdzie nie jest napisane, ze masz wymienic DR w starostwie. jelenie wybieraja jeleni i za wymiane PJ czy dowodow takze placili ludziska z wlasnej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet w ustawie czy innych opisach napisane co to jest zmiana danych: adres, wlasciciel, hak, LPG -

> czyli rzeczy techniczne oraz wlascicielskie. przeglad niczego nie zmienia jest to tylko

> obowiazek narzucony przez ustawodawce aby legalnie poruszac sie po drogach w RP.

zmiane danych podalem jako przyklad

brak miejsca na oficjalne pieczecie tez moze byc (czy jest to nie chce mi sie szukac) powodem, ze dokument traci waznosc i trzeba go wymienic

> jak napisalem

> wczesniej nawet we wzorze czy otrzymanej kartce od diagnosty - nigdzie nie jest napisane, ze

> masz wymienic DR w starostwie. jelenie wybieraja jeleni i za wymiane PJ czy dowodow takze

> placili ludziska z wlasnej kasy.

jak dla mnie to facepalm%5B1%5D.gif i lizak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mnie to czeka, więc chętnie się dowiem, czy jeżdżenie z ww kartą jest dopuszczalne przez cały

> rok, do kolejnego przeglądu i kolejnej kartki ?

Ta kartka jest zaświadczeniem na okoliczność wykonania przeglądu technicznego w terminie i w praktyce jest ważna 12 miesięcy. Więc jeśli ją masz to żadne sankcje Cię nie spotkają. Konieczność wymiany dowodu to inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie jest przypadkiem tak, ze jest obowiazek wymiany dokumentu w przypadku np. zmiany danych w

> ciagu 30 dni?

To nie jest zmiana danych tylko niezgodność treści DR ze stanem faktycznym. Przegląd został wykonany a informacji na tę okoliczność w DR nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmiane danych podalem jako przyklad

> brak miejsca na oficjalne pieczecie tez moze byc (czy jest to nie chce mi sie szukac) powodem, ze

> dokument traci waznosc i trzeba go wymienic

Nie może być. DR ważności nie traci bo nie jest wydawany terminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ten sposob to mozna dywagowac, a jak wymysla DR na 12 stempelkow, ale nie za 85zl, a za 200zl to

> i tak krzyk bedzie.

Jak dla mnie wystarczy miejsce na 20 stempelków. Cena moze zostac taka jak teraz

> To tak bedzie i basta, nie godzisz sie z 6 miejscami w DR to wogole nie rejestruj auta, a skoro

> walczysz z systemem

Nie z systemem tylko z pazernością i naciąganiem na kasę.

>to nie kupuj samochodu, badz na przekor wszystkim i wszystkiemu

Widze ze kolega lubi jak go urzędasy doją- potulny jak baranek. Jak dowalą podatek za wydalony w oddychaniu CO2, tez poleci, z uśmiechem zapłaci (bo taki jest system) i jeszcze poprosi o wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest zmiana danych tylko niezgodność treści DR ze stanem faktycznym. Przegląd został

> wykonany a informacji na tę okoliczność w DR nie ma.

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

(...)

7) uzasadnionego podejrzenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

A to że najczęściej nie zatrzymują tych dowodów to zupełnie inna para kaloszy.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo statystyczny samochód w rękach statystycznego Polaka jest właśnie 6 lat.

Ciekawe- tzn ze jak nie mieszcze sie w statystykach to mam mnie spotkać "kara" - strata czasu i pieniedzy? A co to za roznica wydrukowac 6 czy 20 rubryczek?

> Jeśli kupisz nowe auto, to zauważ, że dowód rejestracyjny wystarczy Ci na lat 9 (pierwsza pieczątka

> na 3 lata, druga na 2 lata, kolejne na rok.)

Wiekszosc Polaków kupuje auta używane conajmniej paroletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widze ze kolega lubi jak go urzędasy doją- potulny jak baranek. Jak dowalą podatek za wydalony w

> oddychaniu CO2, tez poleci, z uśmiechem zapłaci (bo taki jest system) i jeszcze poprosi o

> wiecej.

Napisze, ze jeszcze w zyciu, nie zmienialem DR z powodu braku miejsc na pieczec z przegladu i pewnie szybko sie to nie zdarzy.

Co do lubienia dojenia przez panstwo (urzedas bierze tyle ile mu karza), to zyjemy w takim, a nie innym usystematyzowanym swiecie i juz raczej nie wrocimy na drzewa gdzie kazdy sobie robil co i jak chcial.

W dzisiejszej komunie decyduja za nas o krzywiznie banana, ktorego mozna zjesc, a tu po raz kolejny bicie piany o ucisk zmotoryzowanych w postaaci tylko 6 miejssc na przeglad w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe- tzn ze jak nie mieszcze sie w statystykach to mam mnie spotkać "kara" - strata czasu i

> pieniedzy? A co to za roznica wydrukowac 6 czy 20 rubryczek?

> Wiekszosc Polaków kupuje auta używane conajmniej paroletnie.

Podobno chca zeby przecietni rodacy jezdzili mlodszymi autami, uwazaja ze jak kupisz paroletnie i dolozysz mu te 6 lat to tylko na zlom sie nadaje.

Moze jakis geniusz wpadl na to, ze ktos kupi nowsze zamiast DR wymienic. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe- tzn ze jak nie mieszcze sie w statystykach to mam mnie spotkać "kara" - strata czasu i

> pieniedzy? A co to za roznica wydrukowac 6 czy 20 rubryczek?

Teraz dla odmiany napisze w Twoim tonie.

Mam auto z zona jako wpolwlascicielem, gdy bylo kupione zona miala inny adres niz obecnie. Wpisana jest w DR jedynie w miejscu na notatki, ale zeby zmienic owy adres musze zmienic DR, choc wystarczyloby wpisac nowy adres jako kolejna notatke i przywalic pieczec urzedowa dla nadania powagi sprawie.

Co za problem dokonac taakiego wpisu i przywalic pieczec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wzor DR tez zapewne jest w jakims rozporzadzeniu (strzelam), wiec problem identyczny jak 20 miejsc

> na pieczec - sprzecznosc z rozporzadzeniem.

Ależ ja nie mam do nikogo pretensji o obowiązek wymiany DR z uwagi na brak miejsc na pieczątki przeglądów.

Nie podoba mi się jedynie, iż nie wynika do wprost z obowiązujących przepisów. I dlatego obowiązek ten bojkotuję. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.