Skocz do zawartości

Duże kombi - mocna benzyna


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega szuka dla siebie dużego auta rodzinnego (nowego) w okolicach 90k PLN.

Jak na razie oglądał Mondeo (za głośny w środku i brak sensownego silnika benzynowego), Mazdę 6 (20k droższy i tandetny w środku) i Skodę Superb (1.8 TSI - na tą chwilę lider)

Chce mieć:

- mocny silnik (pompowane 1.4 odpadają)

- bagażnik który pomieści podwójny wózek i 2 foteliki

- komfort akustyczny

- klimę automatyczną

- światła ksenonowe (taka fanaberia i wymóg z racji słabszego wzroku)

Co jeszcze można obejrzeć w okolicach 90k PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega szuka dla siebie dużego auta rodzinnego (nowego) w okolicach 90k PLN.

> Jak na razie oglądał Mondeo (za głośny w środku i brak sensownego silnika benzynowego), Mazdę 6

> (20k droższy i tandetny w środku) i Skodę Superb (1.8 TSI - na tą chwilę lider)

> Chce mieć:

> - mocny silnik (pompowane 1.4 odpadają)

> - bagażnik który pomieści podwójny wózek i 2 foteliki

> - komfort akustyczny

> - klimę automatyczną

> - światła ksenonowe (taka fanaberia i wymóg z racji słabszego wzroku)

> Co jeszcze można obejrzeć w okolicach 90k PLN?

Insignia 1.8 TwinPort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega szuka dla siebie dużego auta rodzinnego (nowego) w okolicach 90k PLN.

> Jak na razie oglądał Mondeo (za głośny w środku i brak sensownego silnika benzynowego), Mazdę 6

> (20k droższy i tandetny w środku) i Skodę Superb (1.8 TSI - na tą chwilę lider)

> Chce mieć:

> - mocny silnik (pompowane 1.4 odpadają)

> - bagażnik który pomieści podwójny wózek i 2 foteliki

> - komfort akustyczny

> - klimę automatyczną

> - światła ksenonowe (taka fanaberia i wymóg z racji słabszego wzroku)

> Co jeszcze można obejrzeć w okolicach 90k PLN?

mondeo ma 2.0T 200KM wec jak najbardziej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jeszcze można obejrzeć w okolicach 90k PLN?

Nie wiem, czy się boi nowego modelu. I nie wiem, na ile elastyczni są w tej chwili jeśli chodzi o ceny. Ale może Hyundai i40 (właśnie wchodzi). Niestety światła ksenonowe dopiero w wersji Comfort Plus. Podstawowy silnik słabizna, ale jest też 2.0 177KM. Tylko że cena cennikowa to około 105 tyś.

Ewentualnie jeszcze seat exeo.

Szczerze mówiąc, to niestety okolicach 90tyś, z mocnym silnikiem i ksenonami to wcale takiego szału nie ma :-(

Czasem sobie patrzę, na co można by accorda zmienić i stwierdziłem że jednak jeszcze kilka lat pojeżdżę. Bo poniżej 100 tyś to ciężko coś fajnego znaleźć w tej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbym miał ja kupować to bym zanabył Saaba 9-3. Auto z silnikiem 2.0T i dobrze wyposażone jest za

> 95k PLN (sedan)

> Ale tu priorytetem jest bagażnik, komfort i wygoda ze względu na dzieci...

A której z tych cech brakuje w 9-3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbym miał ja kupować to bym zanabył Saaba 9-3. Auto z silnikiem 2.0T i dobrze wyposażone jest za

> 95k PLN (sedan)

> Ale tu priorytetem jest bagażnik, komfort i wygoda ze względu na dzieci...

Rzeczywiście wygląda ciekawie. Chociaż to nie jest zbyt duży samochód. I oczywiście po doposażeniu wedle moich fanaberii to jeszcze więcej wychodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rzeczywiście wygląda ciekawie. Chociaż to nie jest zbyt duży samochód. I oczywiście po doposażeniu

> wedle moich fanaberii to jeszcze więcej wychodzi..

A z ciekawości, w co jeszcze chcesz doposażać wersję Griffin +Nordic Sport? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, czy się boi nowego modelu. I nie wiem, na ile elastyczni są w tej chwili jeśli chodzi o

> ceny. Ale może Hyundai i40 (właśnie wchodzi). Niestety światła ksenonowe dopiero w wersji

> Comfort Plus. Podstawowy silnik słabizna, ale jest też 2.0 177KM. Tylko że cena cennikowa to

> około 105 tyś.

Zalatwisz na 100% rabat te 15 tys zl? To daj mi na siebie namiary na priv, moze ktos z moich znajomych skorzysta. Chyba ze nie jestes 100% pewny ze zalatwisz rabat, to dlaczego komus proponujesz auto o 15 tys drozsze od tego ile chce wydac? idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z ciekawości, w co jeszcze chcesz doposażać wersję Griffin +Nordic Sport?

Elektrycznie otwierane okno dachowe

Elektrycznie regulowany fotel kierowcy

Saab Infotainment + Premium 150W, 7 głośników

System łączności BluetoothTM z telefonem komórkowym

Alarm z czujnikiem przechyłu

Lakier metaliczny

Oczywiście - to wszystko to fanaberie :-) Ale cóż, mam teraz to bym chciał w nowym samochodzie również..

Ale ceny niektórych z tych opcji dobijają (na przykład Bluetooth) - w życiu bym za to tyle nie dopłacił.

Tak na prawdę, z tej listy wyposażenia rzeczywiście bym dopłacił za okno dachowe (no i lakier..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalatwisz na 100% rabat te 15 tys zl? To daj mi na siebie namiary na priv, moze ktos z moich

> znajomych skorzysta. Chyba ze nie jestes 100% pewny ze zalatwisz rabat, to dlaczego komus

> proponujesz auto o 15 tys drozsze od tego ile chce wydac?

Przecież wyraźnie napisałem, że nie wiem na ile sa elastyczni w hyundaiu. Przy niektórych modelach to cennik sobie a ceny sobie.

Zresztą - typy z pierwszego postu też odbiegają od tych 90tyś w górę dość znacznie (z ksenonami i mocnym silnikiem).

I Saab o którym autor wątku pisze dalej to też cenowo tak na prawdę więcej niż te 90.

A prawda jest smutna - za 90 tyś to ciężko coś w klasie średniej kombi znaleźć z dobrym silnikiem i wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na razie oglądał Mondeo (za głośny w środku i brak sensownego silnika benzynowego), Mazdę 6

> (20k droższy i tandetny w środku) i Skodę Superb (1.8 TSI - na tą chwilę lider)

A z ciekawości - ile wołają za takiego Superba w salonie (z wyposażeniem jak w wymaganiach)? Bo mi wychodzi powyżej 100 i w sumie to ciekaw jestem na jaki upust mozna u nich liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jeszcze można obejrzeć w okolicach 90k PLN?

Nie sądzę żeby za 90 kpln dało się w połowie roku wyrwać coś większego niż duży kompakt, a już szczególnie nie od ręki. Dlatego może Astra J Sports Tourer 1.6 Turbo 180 KM w wersji Sport (fotele AGR) lub Cosmo (pół skóra) + pakiet z biksenonami AFL + pakiet Navi i fotel AGR dla pasażera do kompletu. Od ręki może być co prawda ciężko, ale może warto spróbować. Od wartości cennikowej, spokojnie powinni bez negocjacji zejść min 10 kpln (akurat starczy na pakiety).

Sam kupiłem właśnie astrę, choć pierwotnie szukałem czegoś nieco innego. Niestety, a może stety, Kia, po sporym okresie oczekiwanie, nie chciała wyprodukować dla mnie Sportage'a, więc zabrałem zabawki i poszedłem do najbliższego salonu konkurencji. Szczerze mówiąc nie żałuję. Założenia co do samochodu były podobne jak kolegi. Może poza bardzo mocnym silnikiem, bo z tego już się wyleczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega szuka dla siebie dużego auta rodzinnego (nowego) w okolicach 90k PLN.

> Jak na razie oglądał Mondeo (za głośny w środku i brak sensownego silnika benzynowego), Mazdę 6

> (20k droższy i tandetny w środku) i Skodę Superb (1.8 TSI - na tą chwilę lider)

> Chce mieć:

> - mocny silnik (pompowane 1.4 odpadają)

> - bagażnik który pomieści podwójny wózek i 2 foteliki

> - komfort akustyczny

> - klimę automatyczną

> - światła ksenonowe (taka fanaberia i wymóg z racji słabszego wzroku)

> Co jeszcze można obejrzeć w okolicach 90k PLN?

Ktoś polecił Insignię, może lepiej 1.6T 180KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z ciekawości - ile wołają za takiego Superba w salonie (z wyposażeniem jak w wymaganiach)? Bo mi

> wychodzi powyżej 100 i w sumie to ciekaw jestem na jaki upust mozna u nich liczyć.

To jest ten rząd wielkości (94k PLN). Dalej negocjować można tylko dodatki typu dywaniki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widziałem Insigni z tym wyposażeniem w założonej cenie. Może źle szukałem... Auto sam

> polecałem, bo osobiście mi się podoba.

Wiem że da się wyrwać Cosmo 2.0T 4x4 za 110-115kpln na firmę. Podejrzewam, że tańszą wersję wyposażeniową z 1.6T da radę złapać za 90kpln, ewentualnie 90 kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że DUŻEGO kombi z MOCNYM silnikiem za ten pieniądz to nie znajdziesz.

Sory, ale propozycje typu Insignia (to NIE jest DUŻE kombi), Superb 1,8 (to NIE jest MOCNY silnik), czy - pożal się Boże - Astra ST to....

Może zostawmy to...

Chyba, że napiszesz "średnie kombi z sensownie mocnym silnikiem", to wtedy poniżej 100k MOŻE coś się przytuli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się, że DUŻEGO kombi z MOCNYM silnikiem za ten pieniądz to nie znajdziesz.

> Sory, ale propozycje typu Insignia (to NIE jest DUŻE kombi), Superb 1,8 (to NIE jest MOCNY silnik),

> czy - pożal się Boże - Astra ST to....

> Może zostawmy to...

Czepiasz sie grinser006.gif Nikt przeciez nie oczekuje tu 535i w kombi za 90k 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czepiasz sie Nikt przeciez nie oczekuje tu 535i w kombi za 90k

Ty, ale proszę Cię, co takiego łał jest w sprzęcie klasy D z mocą poniżej 200 koni?

Obawiam się, że budżet jest o jakieś 25k za mały na DUŻE kombi LUB MOCNY silnik lub o 50 k za mały na DUŻE kombi z MOCNYM silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty, ale proszę Cię, co takiego łał jest w sprzęcie klasy D z mocą poniżej 200 koni?

Łał nie ma absolutnie nic. Ale to zawsze ciekawszy temat niz "auto miejskie do 10kPLN" jakich tu pelno.

> Obawiam się, że budżet jest o jakieś 25k za mały na DUŻE kombi LUB MOCNY silnik lub o 50 k za mały

> na DUŻE kombi z MOCNYM silnikiem...

No to na pewno. Ale nie mozna zaprzeczyc, ze Insignia tudziez Mondeo w kombi sa samochodami duzymi. Przynajmniej jak na segment D. To, ze majac 160-180KM w ogole nie jada to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się, że DUŻEGO kombi z MOCNYM silnikiem za ten pieniądz to nie znajdziesz.

> Sory, ale propozycje typu Insignia (to NIE jest DUŻE kombi), Superb 1,8 (to NIE jest MOCNY silnik),

> czy - pożal się Boże - Astra ST to....

> Może zostawmy to...

> Chyba, że napiszesz "średnie kombi z sensownie mocnym silnikiem", to wtedy poniżej 100k MOŻE coś

> się przytuli...

To może trochę backgroundu (z góry przepraszam kącikowych "prof. Miodków")...

Kolega porusza się dziś Focusem II 1.6 100 KM. Dla niego auto o klasę większe z silnikiem 150-180 KM (zwykle turbo) do tego kombi, jest DUŻE. Myślę, że dla większości czytających ten wątek też.

Wiem, że BMW 5, lub Merc E-klasa są większe i mocniejsze, ale niestety może sobie pozwolić na Mondeo/Superba a nie na E-klasę.

Być może w US ten wątek nosiłby tytuł "Pierwsze małe auto dla 17-latka", ale żyjemy w PL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łał nie ma absolutnie nic. Ale to zawsze ciekawszy temat niz "auto miejskie do 10kPLN" jakich tu

> pelno.

Ależ ja nawet nie czytuję takich tematów, bo dla mnie to idiotyzm - wystarczy odpowiednio odfiltrować oferty na alledrogo...

> No to na pewno. Ale nie mozna zaprzeczyc, ze Insignia tudziez Mondeo w kombi sa samochodami duzymi.

> Przynajmniej jak na segment D. To, ze majac 160-180KM w ogole nie jada to inna sprawa.

Hmmm.

Insignia - niekoniecznie.

Mondeo... Powiedzmy, że zaczyna się zbliżać do pojęcia duży.

DUŻE to są kombi w klasie E - 5-er, E-klasse, Volvo V70...

100 k to krótko na DUŻE kombi.

ALe za 125 to już takowe można przytulić.

Analogicznie z MOCNYM silnikiem - za 125k można łyknąć coś w klasie D bez większych problemów.

Ale chcąc jedno z drugim złączyć....

No nie widzę tego.

Już prędzej szedłbym w miniwana z górnopółkowym silnikiem i tu możnaby już coś ciekawego przytulić - czy to grand Scenic, czy to Cmax, czy inne przedłużane auta.

Wprawdzie na bazie kompaktów, ale jednak przestronne i w takim pieniądzu z dość miłymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Insignia - niekoniecznie.

> Mondeo... Powiedzmy, że zaczyna się zbliżać do pojęcia duży.

> DUŻE to są kombi w klasie E - 5-er, E-klasse, Volvo V70...

No troche teraz w semantyke poszedles. Tradycyjnie 5tka, E-klasse, A6 sa jakby pomiedzy segmentami wiec sila rzeczy sa ciut wieksze niz klasyczne D.

> Już prędzej szedłbym w miniwana z górnopółkowym silnikiem i tu możnaby już coś ciekawego przytulić

> - czy to grand Scenic, czy to Cmax, czy inne przedłużane auta.

> Wprawdzie na bazie kompaktów, ale jednak przestronne i w takim pieniądzu z dość miłymi silnikami.

Nie kazdy chce jezdzic czyms takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może trochę backgroundu (z góry przepraszam kącikowych "prof. Miodków")...

> Kolega porusza się dziś Focusem II 1.6 100 KM. Dla niego auto o klasę większe z silnikiem 150-180

> KM (zwykle turbo) do tego kombi, jest DUŻE. Myślę, że dla większości czytających ten wątek

> też.

> Wiem, że BMW 5, lub Merc E-klasa są większe i mocniejsze, ale niestety może sobie pozwolić na

> Mondeo/Superba a nie na E-klasę.

> Być może w US ten wątek nosiłby tytuł "Pierwsze małe auto dla 17-latka", ale żyjemy w PL...

Wiesz, tyle, że "duże" to pojęcie względne - jak ktoś ujeżdzał korse czy inną agilę, to Astra ST to dla niego jest łaaaaaaaałłłłł.

Ale w obiektywnych danych to jest kompakt i tyle.

Tak samo z MOCNYM silnikiem - jak ktoś katulał się 60KM fiacikiem, to dosiądzięcie 150KM monstera to dla niego jak stanąć ramię w ramię z robciem kubicą.

Tyle, że wraz z wielkością sprzętu rośnie zapotrzebowanie na moc i w aucie klasy D 150 KM szału nie robi - ot, smutny fakt.

Tak samo jak fakem - skądinąd smutnym - jest to, że w w/w budżecie ciężko będzie znaleźć coś, co spełni całość wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak samo jak fakem - skądinąd smutnym - jest to, że w w/w budżecie ciężko będzie znaleźć coś, co

> spełni całość wymagań.

Jakby było łatwo to jaki byłby sens zakładać ten wątek? grinser006.gif

Wystarczyłoby wziąć rzeczone $$$ i wybrać z 20 propozycji model, który jest "najładniejszy" i w pasującym kolorze hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100 k to krótko na DUŻE kombi.

Troszkę przesadzasz. Superb Twoim zdaniem to nie jest DUŻE kombi ?

Porównajmy wymiary Superba z przytoczonym przez Ciebie V70:

Długość: 4838 vs 4823

Szerokość: 1817 vs 1861

Wysokość: 1510 vs 1547

Poj. bagażnika: 633-1865 vs 575-1600

Za 100 k takowego przytulisz. Co prawda nie będzie miało silnika lub wyposażenia (no chyba że kupisz ich cały pociąg to i cena będzie odpowiednia), ale będzie dużym kombi.

> Analogicznie z MOCNYM silnikiem - za 125k można łyknąć coś w klasie D

Ale naprawdę MOCNYM ? Bo od tego co uznamy, że jest mocne, wiele zależy.

Żeby uznać że coś jest MOCNE oczekiwałbym jakieś 230 KM+. I tu 125 kzł może troszkę braknąć.

> Wprawdzie na bazie kompaktów, ale jednak przestronne

Chyba nie jeździsz na codzień minivanami. Naprawdę MOCNY silnik w takim nadwoziu nie ma sensu, bo nadwozie w dużym stopniu determinuje własności trakcyjne. Zaczynając od płyty podłogowej kompakta, poprzez fakt postawienia na tej płycie większego i cięższego nadwozia (czasem przewidzianego na 7 os.) na tym że auto ma dużo większe powierzchnie boczne przez co jest zdecydowanie bardziej podatne na boczne podmuchy wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest ten rząd wielkości (94k PLN). Dalej negocjować można tylko dodatki typu dywaniki

No to w sumie niezła oferta. Myślę że w tej cenie ciężko cokolwiek z tym wyposażeniem/silnikiem będzie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.