Skocz do zawartości

Limuzyna (sedan) za 50-55tyś?


PiotrekPanda

Rekomendowane odpowiedzi

> Przecież to "bliźniacze" auta równolegle produkowane (oczywiście w S60 w wersji

> zubożaej/pomniejszonej).

s80 1998

s60 2001

> [edit]

> O jakich rocznikach kolega mówi?

w cenie do 55kPLN

dla mnie nie ma znaczenia rocznik tylko stan tech danego modelu

> S80 2.9bT.

nie jedzie: 4b automat + FWD sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/citroen-c6-c-6-2-7-hdi-zarejstrowany-bi-turbo-i1695352005.html

> jak sie sprawuje?

Z autopsji nie znam, ale skomplikowany diesel, 2xturbo, do tego automatyczna skrzynia to potencjalnie wysokie koszty serwisowe przy tym przebiegu. Japoński automat Aisin AM6 w tym modelu pracuje już "na granicy", a w 3.0 HDI silnik ma ograniczony sztucznie moment ze wzgl na automat. Z drugiej strony manual nie pasuje do C6.

W tym egzemplarzu dodatkowo jakiś problem z hydrauliką, auto powinno trzymać taki sam poziom przodem i tyłem, czasy CX juz minęły. Ten egzemplarz na jakiś zmęczony wygląda.

Koszty serwisowe podobno znośne (jak na ta klase oczywiście), na poziomie lepiej wyposażonych wersji C5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszty serwisowe podobno znośne (jak na ta klase oczywiście), na poziomie lepiej wyposażonych

> wersji C5.

nie chodzi mi konkretnie o to auto, przyznam że jest to IMO jedno z ciekawszych aut ostatniej dekady, zawsze mnie kusił zakup, choć środek trochę rozczarowuje, za normalny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. zdaje sie ze to nie do Ciebie byla odpowiedz

> 2. autor posta na ktorego odpowiadam napisal ze NIC nie robi przy samochodzie po zakupie (bo ma go

> na 6 miesiecy)

A co ma robic jak sie nic nie psuje ?- pytam jeszcze raz

Uwazasz, ze ma zaczac wymieniac sprawne czesci bo juz minelo 6 miesiecy?? yikes.gifsciana.gif

> Olej, filtry, plyny. Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ma robic jak sie nic nie psuje ?- pytam jeszcze raz

facepalm%5B1%5D.gif podpowiem... robi sie to cyklicznie, zaleca sie tez zrobic po zakupie... odpowiedz nizej...

> Uwazasz, ze ma zaczac wymieniac sprawne czesci bo juz minelo 6 miesiecy??

1/

jest cos takiego jak serwis i przeglądy... słyszałeś? przypominam, kolega napisał że NIC nie robił... a po zakupie auta robi sie przynajamniej podstawową obsługe...

2/

nie kumam co ma do tego "bo minelo 6 miesiecy", chyba troche sie zagubiłes w tej dywagacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podpowiem... robi sie to cyklicznie, zaleca sie tez zrobic po zakupie... odpowiedz nizej...

> 1/

> jest cos takiego jak serwis i przeglądy... słyszałeś? przypominam, kolega napisał że NIC nie

> robił... a po zakupie auta robi sie przynajamniej podstawową obsługe...

> 2/

> nie kumam co ma do tego "bo minelo 6 miesiecy", chyba troche sie zagubiłes w tej dywagacji...

Tak, zagubilem sie panic.gif

Jakbys przeczytal jego post dokladnie to jest tam napisane, ze wymienil olej, filtry, plyny .

Czy na kazdym przegladzie trzeba cos wymienic? yikes.gif

Szkoda mojego czasu sciana.gif Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kazdy ma jakies preferencje. jeden kupuje auto dla wygody, wg potrzeb praktycznych. inny dla lansu

dokladnie ok.gif i kazdy z tych powodow jest dobry ok.gif

> nic zlego tak sobie dyskutujemy

ok.gif

> skoro zadbany - to na czym polega to dbanie? wymieniles olej chociaz po zakupie? filrty? bo pisales

> ze NIC nie robiles...

Moze sie zle wyrazilem. Napisalem ze nic nie wymienialem ponad to ze "Olej, filtry, plyny. Tyle." - wiec te rzeczy wlasnie wymienilem ok.gif (wszystkie filtry, lacznie z kabinowym, plyny tez wszystkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, zagubilem sie

no widzisz...

> Jakbys przeczytal jego post dokladnie to jest tam napisane, ze wymienil olej, filtry, plyny .

> Czy na kazdym przegladzie trzeba cos wymienic?

w serwisowym - tak.

kolega Jay na pewno docenia adwokaturę... i sam w dyskusji by sobie nie poradził wink.gif dzieki za wkład.

> Szkoda mojego czasu Pozdro

pozdro smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokladnie i kazdy z tych powodow jest dobry

> Moze sie zle wyrazilem. Napisalem ze nic nie wymienialem ponad to ze "Olej, filtry, plyny. Tyle." -

> wiec te rzeczy wlasnie wymienilem (wszystkie filtry, lacznie z kabinowym, plyny tez

> wszystkie)

ok. to sie rozumiemy.

tak pytałem, bo osobiscie znam właściciela A5 3.0 TDI (kupil nowe auto), ktory doszedł do wniosku, ze autem zrobi jakieś 60-80 tys km... to co go obchodzi wymiana oleju i serwis? niech sie tym martwi kolejny właściciel...

i w sumie nie mozna sie specjalnie do niego przyczepic za to... ma takie prawo...

ale na AK się tego nie spodziewam, bo tu raczej brać lubiąca samochody bywa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok. to sie rozumiemy.

> tak pytałem, bo osobiscie znam właściciela A5 3.0 TDI (kupil nowe auto), ktory doszedł do wniosku,

> ze autem zrobi jakieś 60-80 tys km... to co go obchodzi wymiana oleju i serwis? niech sie tym

> martwi kolejny właściciel...

> i w sumie nie mozna sie specjalnie do niego przyczepic za to... ma takie prawo...

> ale na AK się tego nie spodziewam, bo tu raczej brać lubiąca samochody bywa

Prędzej podejrzewam, że to Urban Legend niż to, że gość jest kompletnym idiotą. A co z gwarancją? Co odpowie na pytanie o serwis zainteresowanemu kupnem? Ze oszczędził kilkaset zł i chce sprzedać auto za 100 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prędzej podejrzewam, że to Urban Legend niż to, że gość jest kompletnym idiotą.

sam mi to mówił smile.gif nie podejmuje sie weryfikacji smile.gif srednio mnie to interesuje.

>A co z gwarancją?

nic.

> Co odpowie na pytanie o serwis zainteresowanemu kupnem? Ze oszczędził kilkaset zł i chce

> sprzedać auto za 100 tys?

koles dostał od ojca auto za ponad 200 tys pln... moze mu nie zalezec na nim poprostu? mowil ze serwis olewa, bo nie ma czasu...

ale to taka anegdota... i OT smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prędzej podejrzewam, że to Urban Legend niż to, że gość jest kompletnym idiotą. A co z gwarancją?

> Co odpowie na pytanie o serwis zainteresowanemu kupnem? Ze oszczędził kilkaset zł i chce

> sprzedać auto za 100 tys?

A ja w to wierze, bo tez znam takich ludzi. Co wlasnie oszczedzaja 1000zł na serwisie i nie maja zadnej dokumentacji a potem sprzedaja auto za 100 tys zl. I kupcy sie znajduja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja w to wierze, bo tez znam takich ludzi. Co wlasnie oszczedzaja 1000zł na serwisie i nie maja

> zadnej dokumentacji a potem sprzedaja auto za 100 tys zl. I kupcy sie znajduja.

Czytajac Twoje wypowiedzi odnosze wrazenie, ze znasz szerokie spektrum jakis inteligentnych inaczejhehe.gif

Bez obrazy, ale odpusc juz z tymi komentarzami bo to sie staje nudne, a juz na pewno nie jest zadna regula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytajac Twoje wypowiedzi odnosze wrazenie, ze znasz szerokie spektrum jakis inteligentnych inaczej

Znam duzo roznych ludzi z roznych warstw spolecznych, co w tym zlego? Tutaj niektorzy chyba patrza tylko na siebie i sobie podobnych... a trzeba troche poznac ludzi zeby mowic o tym co jest regula...

> Bez obrazy, ale odpusc juz z tymi komentarzami bo to sie staje nudne, a juz na pewno nie jest zadna

> regula...

Bez obrazy, ale Tobie moge napisac to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.