Skocz do zawartości

Przekładka skrzyni z automatycznej na manualną.


Slaw_ek

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: scenic I ph2 2001 1.9dti . Auto zostało wyprodukowane jako automat wg.VIN, niedawno skrzynia w nim się zepsuła. Auto sprowadzono do PL gdzie wykonano swapa skrzyni z osprzetem na manualną-stan dobry bez zgrzytów i wycieków. Samochód obecnie jest do kupienia w dobrej cenie. Warto coś takiego kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie na ile dobrze tego swapa wykonali - zegary tez wymienili, blokade na stacyjke tez zdjeli?

Możesz rozjaśnić mi o co chodzi z ta blokadą i jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent: scenic I ph2 2001 1.9dti . Auto zostało wyprodukowane jako automat wg.VIN, niedawno

> skrzynia w nim się zepsuła. Auto sprowadzono do PL gdzie wykonano swapa skrzyni z osprzetem na

> manualną-stan dobry bez zgrzytów i wycieków. Samochód obecnie jest do kupienia w dobrej

> cenie. Warto coś takiego kupić ?

w BMW E39 też takie rzeczy sięrobiło aby osiągnąć wersję M robiło sie swapa z automata na manuala, i masz M5 fly.gif

więc chyba nie jest to takie straszne waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież jeżeli jest to dobrze zrobione to nie ma znaczenia jaki jest układ napędowy.

> Brat przerobił Galaxego i śmiga

ok, ale dobrze dla jednego oznacza, że auto ma 5 biegów do przodu i jeden do tyłu i jeździ

a dla innego dobrze, oznacza wszystkie niuanse jak wspomniana stacyjka, bądź tez zegary jeśli są inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ??? jaja sobie robisz czy co

nie, M5 i bodajże wersja 540 miały taką samą moc, tylko, że 540 miała automat. Tak więc niektórzy zmieniają automata na manual i mają takie M5 w "cywilnej" wersji

na forum BMW swojego czasu czytałem o tym ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, M5 i bodajże wersja 540 miały taką samą moc, tylko, że 540 miała automat. Tak więc niektórzy

> zmieniają automata na manual i mają takie M5 w "cywilnej" wersji

> na forum BMW swojego czasu czytałem o tym

yyyy jest tylko jedno BMW M5 E39 - z silnikiem 5.0 V8 i mocą 400KM. 540i nie ma nic wspólnego z M5 - i może być w wersji z automatem lub 6-biegową skrzynią. Ma 4.4l i 286KM i zupełnie inne zawieszenie, hamulce itd. Dostanie od M5 bezlitosne baty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie na ile dobrze tego swapa wykonali - zegary tez wymienili, blokade na stacyjke tez zdjeli?

W niektórych (albo i nawet we wszystkich) trzeba albo zmienić ECU albo je "przeprogramować" na manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent: scenic I ph2 2001 1.9dti . Auto zostało wyprodukowane jako automat wg.VIN, niedawno

> skrzynia w nim się zepsuła. Auto sprowadzono do PL gdzie wykonano swapa skrzyni z osprzetem na

> manualną-stan dobry bez zgrzytów i wycieków. Samochód obecnie jest do kupienia w dobrej

> cenie. Warto coś takiego kupić ?

1. Co to znaczy w dobrej cenie

2. Odejmij od tej ceny koszta roboty, odejmij marżę pośrednika - ile ten samochód musiałby kosztować, żeby tą DOBRĄ cenę uzyskać.

3. Albo inaczej -> jak gówniano robiono tą przekładkę, żeby wyjść na zero.

Ja bym sobie odpuścił, bo naprawa pod sprzedaż to nie naprawa - prezentów nikt nikomu nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Co to znaczy w dobrej cenie

> 2. Odejmij od tej ceny koszta roboty, odejmij marżę pośrednika - ile ten samochód musiałby

> kosztować, żeby tą DOBRĄ cenę uzyskać.

> 3. Albo inaczej -

> Ja bym sobie odpuścił, bo naprawa pod sprzedaż to nie naprawa - prezentów nikt nikomu nie robi.

i odpuściłem...Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.