Skocz do zawartości

"Czarne" blachy...


slavo88

Rekomendowane odpowiedzi

Jest oto taka sytuacja:

-auto z "czarnymi" blachami

-umowa darowizny (ojciec --> syn)

-adresy zamieszkania takie same (ojciec,syn)

Czy będzie można zostawić stare blachy?

Jest jakiś przepis nakazujący zmianę blach "czarnych" na "białe"

Jakieś paragrafy?

Przerabiał ktoś podobny przypadek w WK? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest oto taka sytuacja:

> -auto z "czarnymi" blachami

> -umowa darowizny (ojciec ---adresy zamieszkania takie same (ojciec,syn)

> Czy będzie można zostawić stare blachy?

> Jest jakiś przepis nakazujący zmianę blach "czarnych" na "białe"

> Jakieś paragrafy?

> Przerabiał ktoś podobny przypadek w WK?

Przerabiałem coś podobnego wieki temu (ale już po wejściu białych tablic). Zostały czarne bez żadnego problemu. Czy w międzyczasie coś się nie zmieniło nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w WK ok.gif Gdyby opowiadali, że się nie da itp. - zrobisz to najłatwiej w poniższy sposób:

W miarę możliwości niech przedmiotem darowizny będzie np. 95% samochodu, ojciec zostaje jako właściciel, samochód przerejestrowujesz na siebie - to kwestia zmiany pierwszego właściciela w dowodzie, ojciec jest nadal wpisany w DR. Potem druga umowa darowizny - tych pozostałych 5% i wykreślasz drugiego właściciela z DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice podlegaja wymianie w przypadku zagubienia lub ich zniszczenia. Jesli zmiany dotycza wylacznie danych zawartych w DR tablic nie trzeba zmieniac. Jesli w WK beda sie upierali, niech pokaza przepis NAKAZUJACY zmiane tablic w przypadku zmiany danych w DR. Taki przepis nie istnieje, wiec tablic nie misosz zmieniac. Tego sie trzymaj w przypadku widzi-ich-sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest oto taka sytuacja:

> -auto z "czarnymi" blachami

> -umowa darowizny (ojciec ---adresy zamieszkania takie same (ojciec,syn)

> Czy będzie można zostawić stare blachy?

> Jest jakiś przepis nakazujący zmianę blach "czarnych" na "białe"

> Jakieś paragrafy?

> Przerabiał ktoś podobny przypadek w WK?

Stare tablice mogą pozostać, jeśli nowy nabywca podlega pod ten sam wydział komunikacji, co ściśle wiąże się z miejscem zameldowania zbywcy i nabywcy. Tak samo jest z nowymi blachami, o czym nie wszyscy wiedzą. Kupując auto od zbywcy, który podlega pod ten sam wydział komunikacji, możemy lecz wcale nie musimy zmieniać numerów rejestracyjnych - w kieszeni zostaje 80 zł, z tego co pamiętam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stare tablice mogą pozostać, jeśli nowy nabywca podlega pod ten sam wydział komunikacji, co ściśle

> wiąże się z miejscem zameldowania zbywcy i nabywcy. Tak samo jest z nowymi blachami, o czym

> nie wszyscy wiedzą. Kupując auto od zbywcy, który podlega pod ten sam wydział komunikacji,

> możemy lecz wcale nie musimy zmieniać numerów rejestracyjnych - w kieszeni zostaje 80 zł, z

> tego co pamiętam.

> Pozdrawiam

na czarne też naklejają hologramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest oto taka sytuacja:

> -auto z "czarnymi" blachami

> -umowa darowizny (ojciec ---adresy zamieszkania takie same (ojciec,syn)

> Czy będzie można zostawić stare blachy?

> Jest jakiś przepis nakazujący zmianę blach "czarnych" na "białe"

> Jakieś paragrafy?

> Przerabiał ktoś podobny przypadek w WK?

Kolego - zadzwoń do właściwego wydziału komunikacji i się dowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co mi wiadomo to nowy właściciel = nowe tablice.

10 lat temu, może 12 rodzice darowali auto dziadkom. Było na czarnych, musieli zmienić na białe.

Teraz ja przepisywałam auto na siebie. Blachy zostały bo sa białe, dowód zmieniony.

Tablice czarne trzeba zmienić, nowy dowód, nowe tablice, nowe hologramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stare tablice mogą pozostać, jeśli nowy nabywca podlega pod ten sam wydział komunikacji, co ściśle

> wiąże się z miejscem zameldowania zbywcy i nabywcy.

Precyzyjnie, to z tego samego powiatu.

Sam WK nic do tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego - zadzwoń do właściwego wydziału komunikacji i się dowiedz.

Byłem i powiem tak... co WK to inny zwyczaj facepalm%5B1%5D.gifsciana.gif

Paniusia powiedziała stanowczo że nie ma możliwości pozostawienia czarnych tablic. 180 zł na stół i nowe tablice.Koniec kropka furious.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem i powiem tak... co WK to inny zwyczaj

> Paniusia powiedziała stanowczo że nie ma możliwości pozostawienia czarnych tablic. 180 zł na stół i

> nowe tablice.Koniec kropka

Poprosiles o pokazanie przepisu NAKAZUJACEGO wymiane tablic? Powiedz, ze spokojnie poczekasz przy oienku i jak zobaczysz ten przepis wymienisz tablice. Na drzewo niech spadaja, bo wymiana tablic nie jest obowiazakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz ja przepisywałam auto na siebie. Blachy zostały bo sa białe, dowód zmieniony.

ale tablice i tak trzeba było przynieść do WK..

sam mam samochód jako darowiznę od ojca, i to co mnie wkurzyło, to to, że tablice trzeba było odkręcić, które były przynitowane zlosnik.gif żeby pani nakleiła naklejkę i z powrotem przykręcić facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbytnio nie mam czasu na takie zabawy także wyrzucę na stół te 180 i wymienię.Nie będę kombinował.

Porozmawiaj z dyrektorem WK - bo panienka z okienka uważa, że ją obowiązuje to, co jej koleżanki powiedziały a nie Ustawa PoRD. Poza tym - priv wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tablice i tak trzeba było przynieść do WK..

> sam mam samochód jako darowiznę od ojca, i to co mnie wkurzyło, to to, że tablice trzeba było

> odkręcić, które były przynitowane żeby pani nakleiła naklejkę i z powrotem przykręcić

Niestety pani z okienka nie ma w obowiązku wychodzenie na zewnątrz, by przykleić znaczek legalizacyjny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porozmawiaj z dyrektorem WK - bo panienka z okienka uważa, że ją obowiązuje to, co jej koleżanki

> powiedziały a nie Ustawa PoRD. Poza tym - priv

Zgodnie z tą teorią, można przyjść do urzędu z dowolnymi tablicami i urzędniczka powinna je zalegalizować oraz wydać na te numery dowód rejestracyjny. Dobre, dobre. Ja też chcę w swoim urzędzie takie niekompetentne urzędniczki, bo, france jedne, znają przepisy i tablice, kiedy trzeba, każą jednak wymieniać. A jeśli jeszcze kierownik urzędu nie zna przepisów i każdy kit można mu wcisnąć, to już w ogóle bajka. Chyba się przeprowadzę biglaugh.gif

Quote:

§ 2. 1. W celu rejestracji pojazdu właściciel pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 2-13 oraz § 3, składa w organie rejestrującym wniosek o rejestrację pojazdu, zwany dalej "wnioskiem o rejestrację", do którego dołącza:

1) dowód własności pojazdu,

2) kartę pojazdu, jeżeli była wydana,

3) dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd był zarejestrowany,

4) świadectwo oryginalności,

oraz tablice (tablicę) rejestracyjne, jeżeli pojazd był zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Tablice rejestracyjne, o których mowa w ust. 1,
z wyróżnikiem powiatu właściwym dla organu dokonującego rejestracji
, właściciel pojazdu przedstawia organowi rejestrującemu do legalizacji.

3. Obowiązek oddania dowodu rejestracyjnego i tablic rejestracyjnych, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy zarejestrowanego pojazdu zakupionego od Policji lub Sił Zbrojnych.

4. Przepisu ust. 1 pkt 2 i 3 nie stosuje się do pojazdu zakupionego po przepadku na rzecz Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego.


Rozp. MI z 22.07.2002 w spr. rej. i ozn. pojazdów (Dz.U. Nr 133 poz. 1123)

A teraz niech mi ktoś powie, gdzie na czarnych tablicach jest wyróżnik powiatu 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprosiles o pokazanie przepisu NAKAZUJACEGO wymiane tablic? Powiedz, ze spokojnie poczekasz przy

> oienku i jak zobaczysz ten przepis wymienisz tablice. Na drzewo niech spadaja, bo wymiana

> tablic nie jest obowiazakowa.

A takie coś?

"Tablice rejestracyjne wydane przed 1 maja 2000r. (czyli czarne) zachowują ważność tylko do momentu rejestracji pojazdu na nowego właściciela (nawet jeżeli rejestracja jest w tym samym urzędzie, w którym pojazd był dotychczas zarejestrowany) lub w przypadku ich zniszczenia / utraty. "

źródełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz niech mi ktoś powie, gdzie na czarnych tablicach jest wyróżnik powiatu

Nie musi go być - da się samochód przerejestrować "w rodzinie" tak, jak pisałem wyżej - bez żadnego problemu - jedynym problemem może być - przy dodaniu właściciela - panienka z okienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie dlatego mówię o tym, żeby zrobić całą akcję na raty

Może się nie udać bo :

ROZPORZÑDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 22 lipca 2002 r.

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

§ 40. 1. Tablice (tablicę) rejestracyjne wydane na

podstawie dotychczasowych przepisów zachowują

ważność.

2. Dowody rejestracyjne wydane według wzoru

określonego w dotychczasowych przepisach zachowują

ważność do czasu zawiadomienia, o którym mowa

w art. 78 ust. 2 pkt 2 ustawy.

i teraz wspomniany artykuł :

Art. 78.

2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Jak widać dane w dowodzie muszą być zmienione a co za tym idzie będzie wymieniany na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać dane w dowodzie muszą być zmienione a co za tym idzie będzie wymieniany na nowy.

Ale wymiana DR nie pociąga za sobą zmiany tablic. Przecież np. w przypadku braku miejsc na wbicie przeglądu do czarnych blach wydaje się nowy DR - na podstawie PoRD i Rozporządzeń, które cytujesz.

Tutaj analogicznie - ojciec sprzedaje synowi część samochodu, syn idzie załatwić sprawę w WK - jako ten, który przyszedł wędruje zwyczajowo na pierwszą stronę DR, ojciec jest wpisany w adnotacjach, wraz z informacją, że pojazd stanowi współwłasność. Potem ojciec sprzedaje resztę samochodu i z takim kwitem idzie się do WK, gdzie kasowany jest z DR były właściciel.

Niestety - akcja wymaga dwukrotnej wizyty w WK oraz (najprawdopodobniej) podwójnej opłaty za wydanie DR, chyba, że za pierwszym razem uda się syna dopisać w adnotacjach urzędowych (po to w końcu jest to pole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wymiana DR nie pociąga za sobą zmiany tablic. Przecież np. w przypadku braku miejsc na wbicie

> przeglądu do czarnych blach wydaje się nowy DR - na podstawie PoRD i Rozporządzeń, które

> cytujesz.

> Tutaj analogicznie - ojciec sprzedaje synowi część samochodu, syn idzie załatwić sprawę w WK - jako

> ten, który przyszedł wędruje zwyczajowo na pierwszą stronę DR, ojciec jest wpisany w

> adnotacjach, wraz z informacją, że pojazd stanowi współwłasność. Potem ojciec sprzedaje resztę

> samochodu i z takim kwitem idzie się do WK, gdzie kasowany jest z DR były właściciel.

> Niestety - akcja wymaga dwukrotnej wizyty w WK oraz (najprawdopodobniej) podwójnej opłaty za

> wydanie DR, chyba, że za pierwszym razem uda się syna dopisać w adnotacjach urzędowych (po to

> w końcu jest to pole).

To co ja cytuję rozumiem tak,że stary wzór dowodu zachowuje ważność tylko do czasu zgłoszenia zmiany np.właściciela. Skoro stary wzór to drugi dowód będzie nowego wzory więc na białe tablice.

Potwierdzałoby taką sytuacje również to co podawałem Żurawiowi ze strony UM Gliwice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A takie coś?

> "Tablice rejestracyjne wydane przed 1 maja 2000r. (czyli czarne) zachowują ważność tylko do momentu

> rejestracji pojazdu na nowego właściciela (nawet jeżeli rejestracja jest w tym samym urzędzie,

> w którym pojazd był dotychczas zarejestrowany) lub w przypadku ich zniszczenia / utraty. "

> źródełko

Powiem, ze jest to niezgodne z ustawa, wiec nie ma umocowania prawnego. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 22 lipca 2002 w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów (Dz. U. z dnia 21 sierpnia 2002 r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem, ze jest to niezgodne z ustawa, wiec nie ma umocowania prawnego. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA

> INFRASTRUKTURY z dnia 22 lipca 2002 w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów (Dz. U. z dnia

> 21 sierpnia 2002 r)

Cytowałem już w tym wątku zapisy z tej ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie ma w niej NAKAZU wymiany czarnych tablic co konczy tzw. dowod.

Po co nakaz wymiany tablic skoro jest informacja ze musi być nowy wzór dowodu a co za tym idzie nowe tablice bo nie może być nowego wzoru dowodu do starych tablic.

Naprawdę uważasz ,że te informacje na stronie UM piszą debile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tablice i tak trzeba było przynieść do WK..

> sam mam samochód jako darowiznę od ojca, i to co mnie wkurzyło, to to, że tablice trzeba było

> odkręcić, które były przynitowane żeby pani nakleiła naklejkę i z powrotem przykręcić

No dokładnie też to przerabiałam... Tylko, że nie podjechałam autem pod WK tylko zostawiłam na parkingu kilkaset metrów dalej, bo nie chciało mi się kręcić po tych jednokierunkowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie ma w niej NAKAZU wymiany czarnych tablic co konczy tzw. dowod.

Aż tak was to boli, ze zmienią wam tablice na aktualnie obowiązujące?

Zmieniły się przepisy, wprowadzili wszystkim jednakowe białe tablice, a i tak znajdzie sie kilku co za wszelką cenę chcą mieć czarne.

Biorąc nowy dowod dostajesz naklejki homologacyjne, a jak masz stare tablice to wymieniasz na nowe, żeby się wszystko w papierach zgadzało.

Czy to trudno pojąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co nakaz wymiany tablic skoro jest informacja ze musi być nowy wzór dowodu a co za tym idzie

> nowe tablice bo nie może być nowego wzoru dowodu do starych tablic.

> Naprawdę uważasz ,że te informacje na stronie UM piszą debile?

Tak, czego jestem przykladem posiadajac samochod naczarnych blachach i niebiekiem DR. Powyzej tez juz ktos napsial to samo. Jesli koncza sie miejsca w DR na badania techniczne to dostajesz nowy DR ale w dalszym ciagu masz czarne tablice. Wiec mozna. Nie ma NAKAZU ich wymiany przy okazji zmiany DR, co konczy dowod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż tak was to boli, ze zmienią wam tablice na aktualnie obowiązujące?

Mnie to nie boli bo i tak mam wszystkie tablice 126.

> Zmieniły się przepisy, wprowadzili wszystkim jednakowe białe tablice, a i tak znajdzie sie kilku co

> za wszelką cenę chcą mieć czarne.

Postudiuj troche dokladniej, bo w dalszym ciagu mozna miec czarne tablice przy zianei DR.

> Biorąc nowy dowod dostajesz naklejki homologacyjne, a jak masz stare tablice to wymieniasz na nowe,

> żeby się wszystko w papierach zgadzało.

> Czy to trudno pojąć?

Tobie jak widac tak. Jesli masz stare tablice i nowy DR nie dostajesz zadnych naklejek. Naklejki zwiazane sa z bialymi tablicami, a nie dowodem rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Analogiczną sytuację miał mój brat. Poprosił w urzędzie o pozostawienie starych i dostał tylko nowy

> dowód.

Ok wiecie lepiej.

Chociaż wydaje mi się ,że może być inna procedura jak się kończą miejsca na pieczątki a inna jak zmienia się właściciel ale nie będę się kłócił.

Dziwne dla mnie jest ,że piszą nieprawdę na stronie Urzędu Miasta wystawiając się na oczywisty strzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok wiecie lepiej.

> Chociaż wydaje mi się ,że może być inna procedura jak się kończą miejsca na pieczątki a inna jak

> zmienia się właściciel ale nie będę się kłócił.

> Dziwne dla mnie jest ,że piszą nieprawdę na stronie Urzędu Miasta wystawiając się na oczywisty

> strzał.

w temacie zmiany właściciela - kumpel "dopisał" córkę do dowodu rej. , tzn spisał umowę darowizny na 50% samochodu, WK zmienił dowód, tablic nie ruszali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w temacie zmiany właściciela - kumpel "dopisał" córkę do dowodu rej. , tzn spisał umowę darowizny

> na 50% samochodu, WK zmienił dowód, tablic nie ruszali.

Autor wątku pisze o darowiźnie auta a nie dopisaniu jako współwłaściciel a wtedy zmienia się całkowicie właściciel auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Autor wątku pisze o darowiźnie auta a nie dopisaniu jako współwłaściciel a wtedy zmienia się

> całkowicie właściciel auta.

sytuacja rzeczywiście inna ,ale podobna zlosnik.gif w przypadku gdy "dopisany" został współwłaściciel, to formalnie zmienia się własność , właścicielami zostają 2 osoby, nie jest to dopisanie np. długopisem na ostatniej stronie zlosnik.gif , w/g WK zmienia się właściciel i wymieniają dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musi go być - da się samochód przerejestrować "w rodzinie" tak, jak pisałem wyżej - bez żadnego

> problemu - jedynym problemem może być - przy dodaniu właściciela - panienka z okienka.

Tu się zgodzę - jeśli w dowodzie jest miejsce na dopisanie współwłaściciela. Ale gdy zmienia się właściciel auta, czyli treść pierwszej strony dowodu rejestracyjnego, czarne tablice wymienia się na białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu się zgodzę - jeśli w dowodzie jest miejsce na dopisanie współwłaściciela. Ale gdy zmienia się

> właściciel auta, czyli treść pierwszej strony dowodu rejestracyjnego, czarne tablice wymienia

> się na białe.

http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=285551294&page=0&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w interesie WK jest wymiana tablic, DR itp. bo z tego mają kasę. Urzędnik będzie twierdził że "trzeba" wymienić, nawet jak nie trzeba ... na zasadzie " nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi"...a "petent" odpuści sobie spór z WK, bo za 180 zł "nie ma sensu się użerać"...

podobne tematy : DR stary miał 8 miejsc na badania techniczne, nowy 6... , stary dowód osobisty (zielony) był bezterminowy, nowy jest na 10 lat, PJ - też jest projekt przepisu żeby wymieniać co 15 lat.... kasa, kasa, kasa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu się zgodzę - jeśli w dowodzie jest miejsce na dopisanie współwłaściciela. Ale gdy zmienia się

> właściciel auta, czyli treść pierwszej strony dowodu rejestracyjnego, czarne tablice wymienia

> się na białe.

Nie istnieje coś takiego, jak właściciel i współwłaściciel. W przypadku współwłasności pojazdu dla WK każdy jest w równej części właścicielem pojazdu a na pierwszym miejscu wpisuje się właściciela pojazdu wskazanego w czasie rejestracji pojazdu (lub wymiany dokumentu) - najczęściej osobę, która dokonuje rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stare tablice mogą pozostać, jeśli nowy nabywca podlega pod ten sam wydział komunikacji, co ściśle

> wiąże się z miejscem zameldowania zbywcy i nabywcy. Tak samo jest z nowymi blachami, o czym

> nie wszyscy wiedzą. Kupując auto od zbywcy, który podlega pod ten sam wydział komunikacji,

> możemy lecz wcale nie musimy zmieniać numerów rejestracyjnych - w kieszeni zostaje 80 zł, z

> tego co pamiętam.

> Pozdrawiam

Ja mieszkając na Białołęce nie musiałem zmieniać tablic po kupnie Pikusia od gościa z Grochowa. A WK to są inne. Tylko gmina jedna - Warszawa. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mieszkając na Białołęce nie musiałem zmieniać tablic po kupnie Pikusia od gościa z Grochowa. A

> WK to są inne. Tylko gmina jedna - Warszawa.

Gmina miejska na prawach powiatu ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.