Skocz do zawartości

MB W111 coupe '66


Rekomendowane odpowiedzi

Za namową kolegów z tematu na HP .... chciałem wam przedstawić swoją skorupkę z podpisu - oto i ona:

Mercedes W111 220SEB coupe, zakupiona raptem 2 lata temu...(okolice kwietnia 2010), 30 lat stała gdzie w okolicach Nowego Yorku, nie używana, zapomniana...

w 2007 roku sprowadzona do polski, a od 2010 w moich rękach.

Stan z zakupu:

Nie ruszona, a najważniejsze - kompletna (wtedy jeszcze nie wiedziałem na co się porywam wink.gif )

IMG00075-20100425-0959.jpg

IMG00076-20100425-0959.jpg

Ostatni rzut oka przed rozbieraniem: (cenne zdjęcie przy składaniu wink.gif )

_MG_6451.JPG

IMG_6434.JPG

Tak są traktowane stare auta w portach:

Błotnik udało się uratować.

_MG_6445.JPG

Jedyny słuszny napęd dla lawety (mercedes W116 wink.gif )

Zdj%25C4%2599cie0133.jpg

Wczesne lato 2011

S6301895.JPG

Stan obecny:

2011-10-01%252014.57.04.jpg

Bawimy się ze sobą już 2 lata...przed nami jeszcze minimum rok aby doprowadzić wszystko do stanu igiełki wink.gif

Plan na lato - Mercedes porusza się o własnych siłach 893goodvibes.gif

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych posiadaczy zabytków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pięęęękny.... marzy mi się strasznie W111, może być nawet sedan

Ostatnio sporo W111 coupejek wysypało się na allegro, tylko ceny jakieś chore.

Poza tym masz W108 - różni się tylko "tyłem" od 111 clown.gif

Z drugiej zaś strony potrafię zrozumieć twój ciąg do zabytków, sam chętnie bym posiadł jeszcze kilka staruszków ze stajni MB...ale może kiedyś zlosnik.gif

> ale pracy to kolega musiał włożyć co nie miara

Pracy sporo a koniec dopiero w tym roku się pokazał, gdzieś na horyzoncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny.

A najpiękniejsze dopiero przed nim. Mam nadzieję, że sprawisz mu godną reinkanację i że dziadek znowu wyjedzie na ulice i będzie zbierał podziw i oklaski od gapiów.

Jak ten Twój egzemplarz stoi z częściami, detalami itd? Dużo musisz dorobić bądź do-szukać?

Wnętrze wygląda obiecująco, choć jak reszta, wymaga sporo pracy. Ale najważniejsze, że nie skundlone.

Trzymam kciuki. Piekny jest.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio sporo W111 coupejek wysypało się na allegro, tylko ceny jakieś chore.

no wiesz, wszak to już prawdziwy zabytek, w dodatku z niemałą klasą ok.gif

> Poza tym masz W108 - różni się tylko "tyłem" od 111

wink.gif

W108 jest delikatne, W111 jest o wiele bardziej masywne, przede wszystkim ogólnie wyższe smile.gif

No i masz zegary w drewnie jak W100 serduszka.gif

Z ciekawości:

- jakie to ma hamulce? (bębny czy tarcze?)

- masz mechaniczny wtrysk?

- masz klimatyzację (bo ten moduł wentylacji pod deską masz podobny, ale ja mam na środku pokrętła)?

> Z drugiej zaś strony potrafię zrozumieć twój ciąg do zabytków, sam chętnie bym posiadł jeszcze

> kilka staruszków ze stajni MB...

oj ja też sobie jeszcze jakieś stare MB dokupię kiedyś serduszka.gif

> ale może kiedyś

> Pracy sporo a koniec dopiero w tym roku się pokazał, gdzieś na horyzoncie

części gdzie kupujesz? smile.gif

generalnie to ja tak od podszewki to robiłem sobie tylko Ładę - biorąc pod uwagę ile kasy pochłonęła potrafię sobie wyobrazić jak to jest w przypadku takiego auta, gdzie byle pierdoła kosztuje krocie icon_eek.gif

zazdroszczę Ci momentu pierwszej jazdy tym autem... tu taki trochę przedsmak:

Mercedesy z tamtych lat są po prostu masakrycznie wygodne, wygodniejsze niż większości się wydaje zlosnik.gif

Które inne auto z tamtych lat tak cicho i gładko daje sobie radę z prędkościami autostradowymi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piękny.

> A najpiękniejsze dopiero przed nim. Mam nadzieję, że sprawisz mu godną reinkanację i że dziadek

> znowu wyjedzie na ulice i będzie zbierał podziw i oklaski od gapiów.

To mój trzeci zabytek którego ratuje...(2 poprzednie sprzedane aby zdobyć fundusze na tego wink.gif ) więc poza kolorem lakieru i wnętrza, wszystko inne będzie tak jak fabryka tego sobie życzy. Wiem że to obniży jego wartość jako zabytku..ale robię autka zawsze tak aby to mi się podobały kolorystycznie wink.gif

> Jak ten Twój egzemplarz stoi z częściami, detalami itd? Dużo musisz dorobić bądź do-szukać?

Samochód był kompletny, w każdym najmniejszym detalu (nawet gwiazda na front była w schowku wink.gif ) dlatego zdecydowałem się na jego zakup.

> Wnętrze wygląda obiecująco, choć jak reszta, wymaga sporo pracy. Ale najważniejsze, że nie

> skundlone.

Przez chwilę miałem szalony pomysł zrobić to co zrobił Mechatronik:

M-Coupe

Tylko że z jakimś M119 (4.2 albo 5.0 z W140 np. ), ale później przyszło opamiętanie i wyremontowałem skrzynie i silnik które były tam oryginalnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mój trzeci zabytek którego ratuje...(2 poprzednie sprzedane aby zdobyć fundusze na tego ) więc

> poza kolorem lakieru i wnętrza, wszystko inne będzie tak jak fabryka tego sobie życzy. Wiem

> że to obniży jego wartość jako zabytku..ale robię autka zawsze tak aby to mi się podobały

> kolorystycznie

> Samochód był kompletny, w każdym najmniejszym detalu (nawet gwiazda na front była w schowku )

> dlatego zdecydowałem się na jego zakup.

> Przez chwilę miałem szalony pomysł zrobić to co zrobił Mechatronik:

> M-Coupe

> Tylko że z jakimś M119 (4.2 albo 5.0 z W140 np. ), ale później przyszło opamiętanie i

> wyremontowałem skrzynie i silnik które były tam oryginalnie

oddal bym nerke za takie cudo jak to M-Coupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wiesz, wszak to już prawdziwy zabytek, w dodatku z niemałą klasą

> W108 jest delikatne, W111 jest o wiele bardziej masywne, przede wszystkim ogólnie wyższe

No i prędkościomierz w W111 w sedanie jest przepiękny 893goodvibes.gif

Chwaliłeś się gdzieś na forum W108 swoim ? smile.gif pokazał byś hmm ? smile.gif no i może byś na jakiegoś warszawskiego spota Mb/8 club przyjechał wink.gif Chyba że w Krakowie trzymasz maleństwo.

> No i masz zegary w drewnie jak W100

Firma zajmująca się renowacją tego drewna przeklina ten element straszliwie zlosnik.gif

Nie mniej jednak wiem że sobie poradzą.

> Z ciekawości:

> - jakie to ma hamulce? (bębny czy tarcze?)

Przód tarcze, tył bębny.

3.5 litra miało w standardzie przód i tył tarczowe.

> - masz mechaniczny wtrysk?

Mechaniczny, bezpośredni wtrysk paliwa o napędzie zewnętrznym z dwu-sekcyjną pompą wtryskową - nie należy go mulić K-Jetem (zdaje się że nie pokręciłem pełnej nazwy wink.gif )

> - masz klimatyzację (bo ten moduł wentylacji pod deską masz podobny, ale ja mam na środku

> pokrętła)?

Tak, jest klimatyzacja, kompresor Yorka, taki jaki wkalkulowano jeszcze w beczkach smile.gif - wielki kwadratowy klocek- w zasadzie jeden z niewielu elementów który nie wymagał naprawy.

Reszta to Kuhlmeister (dokładane w salonie MB, a nie w fabryce), dalatego nie ma tapicerki dookoła tego nawiewu.

> części gdzie kupujesz?

Materiały eksploatacyjne przez mechanika.

Pozostałe części od pewnego pana z trójmiasta który sprowadza je z niemieckich firm i niemieckiego ASO. Ogłasza się często w classic auto. Nadal jest taniej niż jak bym kupował sam z tych firm, czy z polskiego ASO .... no.gif

Mogę podać namiary na priv wink.gif

> generalnie to ja tak od podszewki to robiłem sobie tylko Ładę - biorąc pod uwagę ile kasy

> pochłonęła potrafię sobie wyobrazić jak to jest w przypadku takiego auta, gdzie byle pierdoła

> kosztuje krocie

Od podstaw tak naprawdę zrobiłem dotychczas W116 350SE:

Efekt końcowy:

w116_1.jpg

Ale koszt remontu 111 przechodzi moje najśmielsze oczekiwania beksa.gif

> zazdroszczę Ci momentu pierwszej jazdy tym autem... tu taki trochę przedsmak:

> Mercedesy z tamtych lat są po prostu masakrycznie wygodne, wygodniejsze niż większości się wydaje

Widziałem już chyba większość filmów z W111 w roli głównej...dzięki ci za te linki...umilają czas składania i oczekiwania na gotowe autko.

> Które inne auto z tamtych lat tak cicho i gładko daje sobie radę z prędkościami autostradowymi.

Nie wiem jakie z tamtych lat....ale z 5 lat temu miałem 116 300SD i przy 160 km/h jeździło ciszej niż ostatni focus II przy 120 km/h devil.gif

Zresztą 126 robi to samo, ale nie ma co porównywać tych aut do siebie, pomimo tylu lat różnicy, to jednak zupełnie inne segmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za namową kolegów z tematu na HP [...]

Gratulacjefood.gifwaytogo.gifok.gif. A juz myslalem, ze tylko koNik, ja i jeszcze paru sa screwy.gifwink.gif [...]zlosnik.gif

> Tak są traktowane stare auta w portach:

hmm.gif. Ze sie z ciekawosci zapytamhmm.gif?

Ubezpieczenieniewiem.gif?

W ktorym porciehmm.gif?

Czym to transportowales?confused.gif Domyslam sie ze Kontener a nieroll on/roll off?hmm.gif?

> Błotnik udało się uratować.

za to kill imnono.gif[...]

> Plan na lato - Mercedes porusza się o własnych siłach

Czekamy na ikonka_photo2.gif

30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratulacje. A juz myslalem, ze tylko koNik, ja i jeszcze paru sa [...]

Od wczesnych lat młodości byłem chory na punkcie starych samochodów.

A że pierwszym moim samochodem było W123 .... tak już zostało.. smile.gif

> . Ze sie z ciekawosci zapytam?

> Ubezpieczenie?

> W ktorym porcie?

> Czym to transportowales? Domyslam sie ze Kontener a nieroll on/roll off??

Na te pytania nie odpowiem.

Kupiłem go już w Polsce, po 3 latach postoju. Poprzedni właściciel, posiadając kilkadziesiąt takich cudownych aut, po prostu na tego nie miał czasu.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i prędkościomierz w W111 w sedanie jest przepiękny

a ja jednak wole Twoją wersję zlosnik.gif

> Chwaliłeś się gdzieś na forum W108 swoim ? pokazał byś hmm ? no i może byś na jakiegoś

> warszawskiego spota Mb/8 club przyjechał Chyba że w Krakowie trzymasz maleństwo.

jest parę postów niżej:

http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=285507251&an=0&page=1#Post285507251

chwaliłem się chwaliłem, nawet niektórych już wkurzam zlosnik.gif

> Firma zajmująca się renowacją tego drewna przeklina ten element straszliwie

> Nie mniej jednak wiem że sobie poradzą.

mnie czeka renowacja drewna na desce bo mam poskładane z różnych. Niemniej jednak ponieważ ojciec siedzi w tej branży (drewno egzotyczne, oleje i woski) to mam zamiar działać sam wink.gif

> Przód tarcze, tył bębny.

> 3.5 litra miało w standardzie przód i tył tarczowe.

to i tak masz dobrze bo sedan W111 z początku produkcji ma chyba 4 bębny bez wspomagania ;-)

W108 już 4 tarcze, o dziwo np reperaturki zacisków są współwymienne z... W210 spineyes.gif

> Mechaniczny, bezpośredni wtrysk paliwa o napędzie zewnętrznym z dwu-sekcyjną pompą wtryskową - nie

> należy go mulić K-Jetem (zdaje się że nie pokręciłem pełnej nazwy )

ooo to tak jak ja ;-) zgłębiałes temat kto się tym w PL zajmuje? Tzn mój chodzi na razie OK ale dobrze wiedzieć co zrobić jak przestanie ;-)

> Tak, jest klimatyzacja, kompresor Yorka, taki jaki wkalkulowano jeszcze w beczkach - wielki

> kwadratowy klocek- w zasadzie jeden z niewielu elementów który nie wymagał naprawy.

> Reszta to Kuhlmeister (dokładane w salonie MB, a nie w fabryce), dalatego nie ma tapicerki dookoła

> tego nawiewu.

ja mam kompresor tłokowy, o dziwo ktoś w stanach przerobił już klimę na nowy czynnik wiec ogólnie tu mam z górki ;-)

> Materiały eksploatacyjne przez mechanika.

> Pozostałe części od pewnego pana z trójmiasta który sprowadza je z niemieckich firm i niemieckiego

> ASO. Ogłasza się często w classic auto. Nadal jest taniej niż jak bym kupował sam z tych firm,

> czy z polskiego ASO ....

> Mogę podać namiary na priv

dawaj, dawaj - muszę zamówić parapet drzwi od strony kierowcy, kilka spinek do listew i mocowanie daszka p-słonecznego smile.gif

> Od podstaw tak naprawdę zrobiłem dotychczas W116 350SE:

> Efekt końcowy:

mi się marzy W116 do jazdy na co dzień cool.gif

> Ale koszt remontu 111 przechodzi moje najśmielsze oczekiwania

zawsze trzeba mnożyć to co się zakłada x2 ;-)

> Nie wiem jakie z tamtych lat....ale z 5 lat temu miałem 116 300SD i przy 160 km/h jeździło ciszej

> niż ostatni focus II przy 120 km/h

> Zresztą 126 robi to samo, ale nie ma co porównywać tych aut do siebie, pomimo tylu lat różnicy, to

> jednak zupełnie inne segmenty.

bez gwiazdy nie ma jazdy zlosnik.gifcool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może to nie do końca analogiczny przypadek, ale przy remoncie mojej CB 500 Four już minąłem granicę

> x2, a jeszcze nie koniec.

> I to sama mechanika na początek...

normalka wink.gif

dlatego jak pomyślę ile kosztuje remont takiego W111 to dopiero włosy dęba stają boje_sie.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chwaliłem się chwaliłem, nawet niektórych już wkurzam

Mówi się trudno i swoje robi dalej wink.gif Popatrzyłem sobie...cudeńko 893goodvibes.gif

> mnie czeka renowacja drewna na desce bo mam poskładane z różnych. Niemniej jednak ponieważ ojciec

> siedzi w tej branży (drewno egzotyczne, oleje i woski) to mam zamiar działać sam

I dobrze smile.gif , w sumie nie masz takich krzywizn jak obudowa zegarów w mojej....więc nie powinno być wiele problemu. Byle by za jasne drewno nie wyszło smile.gif

> to i tak masz dobrze bo sedan W111 z początku produkcji ma chyba 4 bębny bez wspomagania ;-)

Wszystkie coupe miały tak jak moja wink.gif, te mocniejsze 280 i 280 3.5 - 4 tarcze.

Sedany, owszem do Sieprnia 63 roku wspomaganie było opcją zlosnik.gif

> ooo to tak jak ja ;-) zgłębiałes temat kto się tym w PL zajmuje? Tzn mój chodzi na razie OK ale

> dobrze wiedzieć co zrobić jak przestanie ;-)

Temat zgłębiłem, pompę mam już po odbudowie, wtryski po regulacji.

Pan nie jest najtańszy, ale wie co robi - namiary na priv wink.gif

> mi się marzy W116 do jazdy na co dzień

Zdecydowanie szkoda jej do jazdy co dzień 270751858-jezyk.gif

> zawsze trzeba mnożyć to co się zakłada x2 ;-)

Mam cichą nadzieję że tak to się właśnie skończy

> bez gwiazdy nie ma jazdy

Sama pardwa skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od wczesnych lat młodości byłem chory na punkcie starych samochodów.

waytogo.gif

> A że pierwszym moim samochodem było W123 .... tak już zostało..

Wiem, wiem, ten typ tak mahahaha.gifwink.gifwaytogo.gif

[...]

> Kupiłem go już w Polsce, po 3 latach postoju. Poprzedni właściciel, posiadając kilkadziesiąt takich

> cudownych aut, po prostu na tego nie miał czasu.

[...]Czyli zapuszczony, biedny, opuszczonybuu.gif.

IMVHO nie ma nic lepszego - uratowac "dziada" waytogo.gif. Trafil w dobre rece.

Masz wiecej [pstyrk] z postepu prac?hmm.gif . Jesli masz czas to mozesz wrzucichmm.gif?

BTW OT:

Co go tu ciagnie, Toyota HiAce?hmm.gif*

IMG00075-20100425-0959.jpg

* Myslalem, ze Hi Ace jest nieobecny w EUhmm.gif -stad pytanie. (jesli to HiAce poczywsciezlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> normalka

> dlatego jak pomyślę ile kosztuje remont takiego W111 to dopiero włosy dęba stają

Wez pod uwage jednak, ze jednak koszt pracy jest w PL jeszcze dosc tanihmm.gif.

Z czasem bedzie ... drozejzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wez pod uwage jednak, ze jednak koszt pracy jest w PL jeszcze dosc tani.

> Z czasem bedzie ... drozej

relatywnie do zarobków nie jest taki tani..

a co do drożej to IMO nie będzie dużo drożej bo jest za duża konkurencja - weź pod uwagę że my naprawiamy podzwonowo pół samochodów z EU zlosnik.gifgrinser006.gif

to jest właśnie ten plus - dla gości którzy robią nowe F10 z czterech różnych ćwiar odbudowa Twojego E9 to pestka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] - dla gości którzy robią nowe F10 z czterech różnych ćwiar odbudowa

> Twojego E9 to pestka

Wole E9foch.gif.. a potem biore to Kia K9 z HP na dodatekzlosnik.gif.wink.gif.

Mam nadzieje, ze za pare lat to sie nie zmieni. Calkowicie powaznie biore pod uwage ja do PL na "botox" wyslalczlosnik.gif. Z transportem wyjdzie mi min 3, nawet moze 4-5 x taniejhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz wiecej [pstyrk] z postepu prac? . Jesli masz czas to mozesz wrzucic?

Mam, sporo :D ....mogę po prostu wrzucić link co tu był na początku ? do forum na którym opisuje na bieżąco postępy prac.

> BTW OT:

> Co go tu ciagnie, Toyota HiAce?*

> * Myslalem, ze Hi Ace jest nieobecny w EU -stad pytanie. (jesli to HiAce poczywscie

Tak, to HiAce jakaś szalona wersja 4x4 wink.gif,ale widzę że już poniżej uzyskałeś odpowiedź wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko fajnie ale co to za kolor kolega wybral ???? bo jak dla mnie to masakra

Wszystkim nie da się dogodzić...słyszałem już że to kolor Daewoo, poloneza ...czy skody :D

Dla mnie to kolor z palety MB z tamtych lat z tego modelu (270 blue green (blaugrün) ) - będzie się świetnie komponować z orzechową skórą 893goodvibes.gif

Biały który był w oryginale..to dopiero masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie stare cudenko sie sprzedaje w PL hiace

> Generalnie malo tego jezdzi a wszystkie stare juz wyeksportowane do afryki

Stare... hmm taką samą jak ta biała gania mój ojciec auto nie do zdarcie 380tys i żadnych problemów nie zapowiada się, że będzie sprzedana.

Co do MB zastanawiam się tylko nad jedną sprawą. Buda była czyszczona szlifierką i mam takie pytanie czym kolega równał potem powierzchnie bo raczej taka porysowana się nie nadaje do malowania podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam, sporo :D ....mogę po prostu wrzucić link co tu był na początku ? do forum na którym opisuje na

dawaj dawaj food.gif, chetnie poogladam, tym bardziej, ze moja dzis przyplynelacool.giffly.gif

> bieżąco postępy prac.

> Tak, to HiAce jakaś szalona wersja 4x4 ,ale widzę że już poniżej uzyskałeś odpowiedź

ciekawe gdzie to klepia, skoro jeszcze w EU jest w sprzedazy. To juz dwie generacjehmm.gif[..]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz już?

Mamzlosnik.gif. Wrzuce cos w Pon. Przedwczoraj to ja przywiozloyay.gif

2026_38_11---Wallenius-Wilhelmsen-Lines-Americas-roll-on-roll-off-ship_web.jpg

Dzis siedziala w Quarantine pad.gif - i ..szukali pajakazlosnik.gif. Ale ze nie znalezli to ja wyslali do czysczenia parapad.gif[...]

wwl---mvtalismansydney_x485.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do MB zastanawiam się tylko nad jedną sprawą. Buda była czyszczona szlifierką i mam takie

> pytanie czym kolega równał potem powierzchnie bo raczej taka porysowana się nie nadaje do

> malowania podkładem.

Nie mam zielonego pojęcia...nie jestem aż tak zdolny aby samemu przeprowadzić profesjonalną odbudowę takiego autka.

Za chwilkę w odpowiedzi na OZiego zapytanko wrzuce troszke fotek..moze coś rozjaśnią.

Wiem że był podkład reaktywny, później każdy element szpachlowany, zdzierany i równany do prawie zera szpachli aby wyrównać wszystkie dołki, później jeszcze coś i jeszcze coś. Się nie znam, ale podobno soli ma się nie bać (sprawdzać nie mam zamiaru ! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wez pod uwage jednak, ze jednak koszt pracy jest w PL jeszcze dosc tani.

koszt samej robocizny przy renowacji jednego auta to w znanej mi miejscowej firmie 10tysE (w PL)

a jak u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koszt samej robocizny przy renowacji jednego auta to w znanej mi miejscowej firmie 10tysE (w PL)

> a jak u Was?

Dostalem pelna wycene z PL na ok $20k. U mnie np samo malowanie na jedna E9 jaka patrzylem zostalo wycenione na $10-15k.

Generalnie odbudowa, zasada jest ze za kazde $20k ktore sprzedajesz, wpakowales ok $60k.

Przykladowo E9 na ktora patrzylem poszla za $24k, chcial $28k, a mial rachunki za odbudowe na $48,000. Czyli de facto Wliczajac Koszt Jej zakupu za $18k, mamy $48k+$18k=$66k. Sprzedaz $24k, czyli znow zasada 20k sprzedazy = 60k kosztow.pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czekaj, czekaj, ale cos Ty znowu kupil?

> Bo BMW zakupiles u siebie?

Nie, E9 sciagnalem z NZ. U mnie rynek na E9 wysechl. Znam osobiscie 3 "polujacych". Mnie nie zalezalo czy lhd czy RHD, jedynie zeby Stan odpowiadal wartosci. Celowalem gdzies po srodku, bo zwyczajnie nie sadze ze bede mial czas w ciagu nastepnych 5 lat cokolwiek zrobic. Czyli akurat jak mnie kryzys ciut przed 40tka dopadnie, to bedzie co robiczlosnik.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale chyba OZI byl je ogladac... to nie mogl wziac ze soba...?

Logistycznie nie wykonalnehmm.gif. najpierw potrzebuje federalne pozwolenie na import auta, a Potem stanowe zasady czy w ogole moze drive.gif. Potem dopiero transport. Ze traktuje ja z szacunkiem, nie chcialem sie bawic w zadne pakowanie w kontenery tylko zaplacic wiecej, a wiem ze w komfortowych warunkach sie

PRzejechalaok.gif. A ze o miejsce na roll on, roll off musze walczyc z GM, Toyota czy innymi to oni zdeka wiecej wysylaja niz jawink.gif, wiec to tez trwa.

Czyli zjechala ze statku, Customs zajelo mi jakies 1h zeby ja oclic I

Teraz przechodzi kwarantanne biologiczna zanim cokowiek dalszego moge zrobic juz na stanowym poziomie. Czyli w pon bedzie u mnie w garazupalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.