Skocz do zawartości

Z cyklu do kupić


Chmielu

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy autokącikowicze. Stoję przed dylematem co kupić w kwocie 25 000zł.

Generalnie dylemat opiera się czy kupić sprawdzoną Megane 2 1.6, 2007 produkcja, 2008 rejestracja, kombi, z przebiegiem 37 000km (autentyczny) , garażowana i serwisowana do dziś (od znajomego z pracy) czy szukać czegoś pokroju Octavia, Golf, z roczników 2004,2005 z przebiegiem około 200 000km i raczej diesel.

Nie jestem przekonany do Renault (przykre doświadczenia ze Scenickiem I ph II dci) lecz kusi auto młodsze i pewniejsze. Autko ma posłużyć około 4-5 lat i robić średnio 20-25kkm rocznie (planowane LPG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz dylemat, czy kupić pewne auto ze znaną historią z pierwszej ręki, czy zagadkę z dużo większym przebiegiem i starszą/droższą (bo to panie przeca VAG)...

Daj to auto kolegi na giełdę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fakt pewności auta dla mnie bylby decydujący, czyli megane.. gdybym miał szukac w ciemno megane lub

> octavii to wybrałbym skode, naprawde wmiare ładne, wygodne, wytrzymałe auto...

Mówiąc "w miarę ładne, wygodne..." mam nadzieję, że mówisz o OII a nie o OI hehe.gif

Wszystko fajnie, tylko u nas znalezienie niezajeżdżonej skody octavii z dieslem jest kilkusetkrotnie mniej prawdopodobne niż znalezienie w tej samej cenie bezwypadkowej meganki z benzynowym 1.6 z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jakbym miał wybierać lpg a diesel, to brałbym diesla, chyba z tych lat znalazłbyś SDI, także do naprawy mogą być jakieś duperele.

Chyba że masz mega zarąbistego gaziarza, to wtedy meganka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drodzy autokącikowicze. Stoję przed dylematem co kupić w kwocie 25 000zł.

> Generalnie dylemat opiera się czy kupić sprawdzoną Megane 2 1.6, 2007

"Pewne" Megane 2 to dobry wybór, auto z tego rocznika i z tak małym przebiegiem nie powinno sprawiać kłopotów (nawet słynne koło zmiennych faz rozrządu) nie mam tylko pojęcia czy ten silnik nadaje się do zagazowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Pewne" Megane 2 to dobry wybór, auto z tego rocznika i z tak małym przebiegiem nie powinno

> sprawiać kłopotów (nawet słynne koło zmiennych faz rozrządu) nie mam tylko pojęcia czy ten

> silnik nadaje się do zagazowania.

No właśnie zastanawiam się jak Megane się będzie sprawować za rok, dwa, trzy .... Obecnie przy przebiegu 38kkm nic się nie psuje ale też obecny właściciel mało jeździ. Trochę boje się elektroniki w tym aucie, karty itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie zastanawiam się jak Megane się będzie sprawować za rok, dwa, trzy .... Obecnie przy

> przebiegu 38kkm nic się nie psuje ale też obecny właściciel mało jeździ. Trochę boje się

> elektroniki w tym aucie, karty itp??

to juz nie jest 2003 rok gdzie bylo to nowe i sie sypalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie zastanawiam się jak Megane się będzie sprawować za rok, dwa, trzy .... Obecnie przy

> przebiegu 38kkm nic się nie psuje ale też obecny właściciel mało jeździ. Trochę boje się

> elektroniki w tym aucie, karty itp??

W każdym w miarę nowoczesnym aucie elektronika może sie pitolić. Więc to nie jest argument. Auto masz pewne to bierz. Silnik na gazie jeździ doskonale.

Jak nie chcesz to daj namiary. smile.gif Chętnie się z megane zaprzyjaźnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacząłem rozglądać się też za czymś ciut szybszym i może B5FL 1.8T - co powiecie o tym

Wybierając między pewnym 4-letnim Megane z przebiegiem 37.000km

a 8-letnim Passatem z przebiegiem bliżej nieokreślonym od handlarza...

...osobiście wolałbym Megane wink.gif zwłaszcza, że jest w wersji kombi ok.gif

Za dwa lata Megane będzie miała 6 lat, przebieg np. 80k km i będzie dla kupującego -powiedzmy, że- okazją.

Passat natomiast będzie jednym z 5000 dostępnych 10-latków z ciężką do weryfikacji przeszłością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie zastanawiam się jak Megane się będzie sprawować za rok, dwa, trzy .... Obecnie przy

> przebiegu 38kkm nic się nie psuje ale też obecny właściciel mało jeździ. Trochę boje się

> elektroniki w tym aucie, karty itp??

Mam 6-letnią Megane Grandtour, tlko z silnikiem dCi.

Auto ma przejechane 100 tys. km.

Auto jeździ, z "grubszych" usterek - poduszka silnika pod koniec gwarancji (jeszcze na gwarancji zrobiona), nieszczelny przewód od klimatyzacji pod koniec gwarancji podobno bolączka Meganek).

Po ostatnim przeglądzie stwierdzono już luzy na końcówkach drążków, oraz przetarty kabelek od trzeciego światła stopu (to też się podobno zdarza).

That's all.

Co do elektroniki - modele poliftowe od 2006r. nie sprawiają szczególnych problemów.

Karta działa dokładnie tak jak kluczyk z immobiliserem - auto odpalisz nawet jeśli w karcie nie ma baterii.

Byłem pełen obaw kupując Megane, ale teraz uważam że to fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeździłem ponad 200 tys Megane II, co prawda w Dieselu i byłem bardzo miło zaskoczony bo przewidywałem mase problemów. Jak się okazało bez większych problemów - wymiany czysto eksploatacyjne. Sam ostatnio zakupiłem auto które nie specjalnie mi się podoba ale było warto i jeżeli nie jest tak że będzie chory ze złości, że jeździsz tym Megane to bierz je w ciemno. Ten przebieg oznacza, że auto prawie nowe.

Jakbyś jednak zdecydował się szukać auta innej marki poczytaj sobie jak je porównywać może CI to ułatwi znalezienie alternatywy - http://kupujemyauto.com.pl/index.php/pporady/3-jak-porownac-auta-roznych-marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.