Skocz do zawartości

Kupilem 125p. Podziekowania dla kolegi Hebel.


Rekomendowane odpowiedzi

1991 silnik poloneza 76kkm od pierwszego dziadka z Niemiec grinser006.gif. Do lekkich poprawek lakierniczych. Buda w miare zdrowa silnik chodzi idealnie. Trzeba troche podlubac przy tylnym moscie. Droge z Lublina do Warszawy przejechal bez problemu. zlosnik.gif Srodek jak nowy zlosnik.gif

Dostalem cynk od kolegi Hebel, ze auto stoi w Lublinie, pojechalem i juz jest u mnie zlosnik.gif

Po 21 latach wrocil do fabryki zlosnik.gif

285814157-IMG_0309.JPG

post-45983-14352515763692_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kongratulacje!

> Ile kosztował?

3k bez 150zl nic nie dalo rady mniej stargowac. Co jak na taki stan uwazam, za uczciwa cene. Moze rok temu bylbo taniej. Teraz drobne zaprawki, polerka i do garazu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waytogo.gif ciesze się że mogłem pomóc, tak jak ci mówiłem gdybym miał go gdzie postawić był by mój już od jakiś trzech miesięcy smile.gif ale niestety jest ciasno pod domem i nic nie zrobię.

Ja natomiast dziś odpaliłem silniczek syreny - zapalił od strzała ale pływak w gaźniku do regulacji bo strasznie zalewa nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1991 silnik poloneza 76kkm od pierwszego dziadka z Niemiec . Do lekkich poprawek lakierniczych.

> Buda w miare zdrowa silnik chodzi idealnie. Trzeba troche podlubac przy tylnym moscie. Droge z

> Lublina do Warszawy przejechal bez problemu. Srodek jak nowy

> Dostalem cynk od kolegi Hebel, ze auto stoi w Lublinie, pojechalem i juz jest u mnie

> Po 21 latach wrocil do fabryki

Pięknie ok.gif Mam nadzieje, że będzie Ci służył ok.gif Dbaj o niego zona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego 5 czy 6 lat temu na szrot oddałem hehe.gif

Niestety, korozja była już dość posunięta, kolor też czerwony, miałem go prawie 15 lat a kupiłem rocznego od pierwszego właściciela wink.gif. W sumie gdyby nie ta rdza to auto było prawie bezproblemowe. Ciekawe czy w Twoim było coś robione w blacharce hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co było widać to amatorsko naprawiany prawy przedni i tylny błotnik oraz pas przedni na

> wysokości zderzaka reszta wydaje się być w oryginale

Spalanie na trasie 7l to do 2l mniej od poprzedniego. Ale tam nie bylo elektronicznego wtrysku. W instrukcji jest napisane 6,7 az w szoku jestem yikes.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalanie na trasie 7l to do 2l mniej od poprzedniego. Ale tam nie bylo elektronicznego wtrysku. W

> instrukcji jest napisane 6,7 az w szoku jestem

Jaki elektroniczny wtrysk? Kanty nigdy tego nie miały grinser006.gif Co najwyżej elektroniczny zapłon, co raczej ma niewiele wspólnego ze spalaniem i w gaźniku pewnie jest zawór hamowania silnikiem, co może w minimalnym stopniu wpłynąć na oszczędność.

Ot w 1991 już panowały zasady wolnego rynku, więc FSO żeby się utrzymać musiało nieco poprawić jakość swoich produktów. Słabo im to wyszło, ale najwyraźniej masz przyzwoicie złożony silnik. Sprawdź jeszcze oznaczenie na bloku, bo możliwe że to AB, a one zwykle nie dość że odrobinę mocniejsze są, to i również nieco oszczędniejsze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź jeszcze oznaczenie na bloku, bo możliwe że to AB, a one zwykle nie dość że odrobinę

> mocniejsze są, to i również nieco oszczędniejsze

To w 1991r był wybór między AA a AB ? Z tych lat ja osobiście widziałem tylko AB bądź swapa na CB grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki elektroniczny wtrysk? Kanty nigdy tego nie miały Co najwyżej elektroniczny zapłon, co raczej

> ma niewiele wspólnego ze spalaniem i w gaźniku pewnie jest zawór hamowania silnikiem, co może

> w minimalnym stopniu wpłynąć na oszczędność.

> Ot w 1991 już panowały zasady wolnego rynku, więc FSO żeby się utrzymać musiało nieco poprawić

> jakość swoich produktów. Słabo im to wyszło, ale najwyraźniej masz przyzwoicie złożony silnik.

> Sprawdź jeszcze oznaczenie na bloku, bo możliwe że to AB, a one zwykle nie dość że odrobinę

> mocniejsze są, to i również nieco oszczędniejsze

Moj blad chodzilo o elektroniczny zaplon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1991 silnik poloneza 76kkm od pierwszego dziadka z Niemiec . Do lekkich poprawek lakierniczych.

> Buda w miare zdrowa silnik chodzi idealnie. Trzeba troche podlubac przy tylnym moscie. Droge z

> Lublina do Warszawy przejechal bez problemu. Srodek jak nowy

> Dostalem cynk od kolegi Hebel, ze auto stoi w Lublinie, pojechalem i juz jest u mnie

> Po 21 latach wrocil do fabryki

Fajnie Fajnie, GRATULUJĘ!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki elektroniczny wtrysk? Kanty nigdy tego nie miały Co najwyżej elektroniczny zapłon, co raczej

> ma niewiele wspólnego ze spalaniem i w gaźniku pewnie jest zawór hamowania silnikiem, co może

> w minimalnym stopniu wpłynąć na oszczędność.

Raczej niebardzo - on jest sterowany po kluczyku pod zapłon.

> Ot w 1991 już panowały zasady wolnego rynku, więc FSO żeby się utrzymać musiało nieco poprawić

> jakość swoich produktów. Słabo im to wyszło, ale najwyraźniej masz przyzwoicie złożony silnik.

> Sprawdź jeszcze oznaczenie na bloku, bo możliwe że to AB, a one zwykle nie dość że odrobinę

> mocniejsze są, to i również nieco oszczędniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale srodek juz niekoniecznie. Jakos nie moglem sie przekonac.

Oj powiem ci, że chyba Łada ma fajniejsze wnętrze - oczywiście stare, bo 2105/2107 już nie jest takie fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.