Skocz do zawartości

No i posypała sie skrzynia ..


Rekomendowane odpowiedzi

... fak. Nie ma jeszcze nalotu 50kkm, gwarancja pekla w pazdzierniku.

Samochod stawal sie co raz glosniejszy. Na przelomie tygodnia moze dwoch zaczynal wydawac dziwny dzwiek w czasie jazdy. Im szybciej tym bardzo bylo to slychac.

Wywazalem ponownie kola i inne cuda niewidy. Az pojechalem do serwisu.

Serwis jeszcze nie rozbieral skrzyni bo czekaja na moja decyzje co robimy. Daja 20% szans ze to lozysko i 80% ze to cos w skrzyni.

Myslicie ze da sie cos ugrac w FAP? Nawet jesli sknczyla sie gwarancja to padajaca skrzynia po 50tys km wydaje sie byc wielkim zaskoczeniem nie tylko dla mnie ale i serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... fak. Nie ma jeszcze nalotu 50kkm, gwarancja pekla w pazdzierniku.

> Samochod stawal sie co raz glosniejszy. Na przelomie tygodnia moze dwoch zaczynal wydawac dziwny

> dzwiek w czasie jazdy. Im szybciej tym bardzo bylo to slychac.

> Wywazalem ponownie kola i inne cuda niewidy. Az pojechalem do serwisu.

> Serwis jeszcze nie rozbieral skrzyni bo czekaja na moja decyzje co robimy. Daja 20% szans ze to

> lozysko i 80% ze to cos w skrzyni.

> Myslicie ze da sie cos ugrac w FAP? Nawet jesli sknczyla sie gwarancja to padajaca skrzynia po

> 50tys km wydaje sie byc wielkim zaskoczeniem nie tylko dla mnie ale i serwisu.

jeśli serwisowałeś wcześniej w ASO, a zakładam że tak, to ja bym próbował wywalczyć w FAP jakąś partycypację w kosztach. A dali Ci jakieś wstępne wyceny naprawy, zależne od tego co padło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys bedac przejazdem wstapilem do swoich lebow w aso, no i akurat trafilem jak moj mechanik robil skrzynie tjeta.. poszlo lozysko na walku, z tego co mowil skrzynie w tjetach sa niemieckie ale niemcy wlozyli chinskie lozyska zlosnik.gif

auto masz serwisowane, przebieg znikomy, pros o refundacje fapowska na robocizne i klamoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli serwisowałeś wcześniej w ASO, a zakładam że tak, to ja bym próbował wywalczyć w FAP jakąś

> partycypację w kosztach. A dali Ci jakieś wstępne wyceny naprawy, zależne od tego co padło?

Nie sprecyzowali co moglo pasc w skrzyni. Powiedzieli ze koszt z robicina i czesciami moze oprzec sie o 2tys zl. Moze tak se strzelili cene z nieba zeby potem nie bylo niespodzianki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedys bedac przejazdem wstapilem do swoich lebow w aso, no i akurat trafilem jak moj mechanik

> robil skrzynie tjeta.. poszlo lozysko na walku, z tego co mowil skrzynie w tjetach sa

> niemieckie ale niemcy wlozyli chinskie lozyska

przy postoju jest cichuto, dopiero przy jezdzie zaczyna byc glosno, wiec bardzo mozliwe ze to jakies lozysko w skrzyni. biegi wchodza tak jak zawsze, cicho i bez probelmow

> auto masz serwisowane, przebieg znikomy, pros o refundacje fapowska na robocizne i klamoty

gosc z serwisu sam zaproponowal ze moga uderzyc do FAP po kase na naprawe, ale do momentu gdy nie sprawdza co to padlo chyba nie ma o czym gadac z FAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy postoju jest cichuto, dopiero przy jezdzie zaczyna byc glosno, wiec bardzo mozliwe ze to

> jakies lozysko w skrzyni. biegi wchodza tak jak zawsze, cicho i bez probelmow

to moze byc to samo co robil moj mech, lozysko na walku, z tego co mowil nowe lozysko to jakies grosze typu pod 100zl chyba

> gosc z serwisu sam zaproponowal ze moga uderzyc do FAP po kase na naprawe

korzystaj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedys bedac przejazdem wstapilem do swoich lebow w aso, no i akurat trafilem jak moj mechanik

> robil skrzynie tjeta.. poszlo lozysko na walku, z tego co mowil skrzynie w tjetach sa

> niemieckie ale niemcy wlozyli chinskie lozyska

> auto masz serwisowane, przebieg znikomy, pros o refundacje fapowska na robocizne i klamoty

TUTAJ można poczytać o chyba podobnych przypadkach, co by potwierdzało to co piszesz. Nie wiem, u mnie 66 tys. przelotu, niedawno wymieniony olej w skrzyni. Po tym zabiegu biegi wchodzą lżej i ciszej niż wcześniej, poza tym nic nie hałasuje, ale będę czujny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TUTAJ można poczytać o chyba podobnych przypadkach, co by potwierdzało to co piszesz. Nie wiem, u

> mnie 66 tys. przelotu, niedawno wymieniony olej w skrzyni. Po tym zabiegu biegi wchodzą lżej i

> ciszej niż wcześniej, poza tym nic nie hałasuje, ale będę czujny

mozliwe ze poszla seria skrzyn w ktorej miencownia zastosowala takie lozyska, nie znaczy ze wszystkie maja identyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TUTAJ można poczytać o chyba podobnych przypadkach, co by potwierdzało to co piszesz. Nie wiem, u

> mnie 66 tys. przelotu, niedawno wymieniony olej w skrzyni. Po tym zabiegu biegi wchodzą lżej i

> ciszej niż wcześniej, poza tym nic nie hałasuje, ale będę czujny

Czytałem. Wlasnie rozmawialem z kierownikiem ASO, mają działać w mojej sprawie w FAP. Powiedzial ze nie powinienem sie martwić kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytałem. Wlasnie rozmawialem z kierownikiem ASO, mają działać w mojej sprawie w FAP. Powiedzial ze

> nie powinienem sie martwić kosztami.

Aso może wystąpić o "gest handlowy" (tak to jakoś nazywają) do FAP i chyba to zrobili. Oczywiście warunkiem jest serwisowanie auta w ASO.

Mi to proponowali przy ponownej naprawie klimy, ale będzie robiona na gwarancji, bo chyba padło to samo, co poprzednio. Z tego co pamiętam, to proponowali 80% zniżki robociznę i 60 % zniżki na części... albo odwrotnie.

Z tym, że u mnie jeszcze doszła niedokładnie poskładana deska, więc byli bardzo mili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aso może wystąpić o "gest handlowy" (tak to jakoś nazywają) do FAP i chyba to zrobili. Oczywiście

> warunkiem jest serwisowanie auta w ASO.

> Mi to proponowali przy ponownej naprawie klimy, ale będzie robiona na gwarancji, bo chyba padło to

> samo, co poprzednio. Z tego co pamiętam, to proponowali 80% zniżki robociznę i 60 % zniżki na

> części... albo odwrotnie.

> Z tym, że u mnie jeszcze doszła niedokładnie poskładana deska, więc byli bardzo mili.

No mam taka nadzieje, bo sie wykosztowalem na nowy aparat i obiektyw i naprawa skrzyni biegow z wlasnej kieszeni dobila by moj budzet pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriws rozebral skrzynie. Walniete sa 3 łożyska, ale mowia ze dla pewnosci lepiej zmienic wszystkie (nie mam pojecia ile ich tam siedzi).

Wycenili to na 3.3k pln i twierdza ze da sie z tego ugrac tak ze zostanie ok. 2.5tys. Do jutra mam podjac decyzje co z tym robic.

Nie podoba mi sie to - samochod ma 48tys km przebiegu i cos jest nie tak ze skrzynia sie posypala. Od przegladu gwarancyjnego minelo 7tys km. Nie wiem czy powinienem sam uderzac do FAP czy czekac co serwis zalatwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, 2.5k pln ma mnie to wyniesc jesli serwis zdobedzie "znizke" od FAP. Jakies wskazowki jakich

> argumentow uzywac w rozmowie z FAP?

dla mnie ASO wytargowalo znizke 60% czesci i 100% robota na przekladnie kierownicza.

Argumenty to glownie historia serwisowa - przeglady, nadoprogramowe wymiany plynow (wzgledem instrukcji/warunkow gwarancji) oraz fakt ze wczesniej zglaszalem (i zostaly wpisane w system!) uwagi dotyczace niepokojacych dzwiekow ktore nie zostaly zdiagnozowane w czasie trwania GW

a przez telefon to infolinia na 100% cie spuszcza na drzewo. Jedynie pisemnie (np. faks) z opisem historii i prosba o ustosunkowanie sie do sprawy - tak zalatwilem sobie partycypacje w kosztach naprawy magistrali wody ktora sie rozszczelnila tydzien po gwarancji jak mnie ASO spuscilo na drzewo i kazalo placic 100%.

ps. powodzenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to chyba pierwszy opisywany tu przypadek, zresztą pierwszy o jakim słyszę a Ty już

> "przypadłość" dorabiasz.

w linku, który podałem w poście na pierwszej stronie wątku jest opis podobnych przypadków, więc to nie jest odosobniony przypadek. Jedynie pierwszy opisany na AK. Wygląda na to, że być może faktycznie do jakiś partii tych skrzyń, albo do wszystkich kładzione były jakieś badziewne łożyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Seriws rozebral skrzynie. Walniete sa 3 łożyska, ale mowia ze dla pewnosci lepiej zmienic wszystkie

Nie dla pewności ale KONIECZNIE !!!!!

Opiłki które juz się dostały w bieżnie między kulki mimo tego, ze nie widać narobiły już mnóstwo spustoszenia.... ta skrzynia i tak po naprawie nie będzie już nigdy taka jak nowa... Koniecznie wymień olej po remoncie i następnych 1000 - 2000 km !!!

Co do kwoty to tak jak inni piszą... za nowe auto i za mały przebieg na to... a jak nie to poinformuj Fiata, że aby uchronić innych użytkowników tego modelu przed takimi konsekwencjami to postarasz się to nagłośnić medialnie i ostrzec przed tego typu usterką - może częstrza wymiana oleju lub inny olej do skrzyni ... do TVN-u i Turbo Kamery... a co tam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do tv nie trzeba będzie lecieć..

Już kilkakrotnie korzystałem z partycypacji Fiat, nawet 2 lata po gwarancji.

Przy większych serwisach jest taka instytuacja nazywana rzecznikiem praw konsumenta Fiat, można uderzyć bezpośrednio, ale lepiej napisać prośbę przez e-mail kontaktowy na http://www.fiat.pl/kontakt i oni już to skierują gdzie trzeba. Zwykle na telefon po emailu czekałem góra 1 dzień. Wydaje mi się, że serwis Fiata dba o klientów i nie zostawi kolegi na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja już dwukrotnie rozmawiałem z ASO przez centrale i powiem szczerze że zawsze po mailu do centrali w ASO zawsze byli jakoś mili, dokładniejszy adres do korespondencji:

[email protected] lub [email protected]

A także mam kłopoty ze skrzynią biegów polegający na dochodzących odgłosach ze skrzyni: szumu , chrobotaniu na luzie i z puszczonym pedałem sprzęgła, po wciśnięciu sprzęgła robi się cisza.

Mój samochód pochodzi ze września 2009r aktualny przebieg to 26,5kkm. Także zastanawiam się czy to nie jakaś wadliwa partia i można by było spróbować "uderzyć" wspólnie do FAP

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie w serwisie rzucili do siebie komentarz ".. bo to 6-biegówka..." i pokiwali głowami

Ale w naszym mieście masz dwa ASO Fiata... no chyba że tego drugiego nie lubisz. Podjedź do tego drugiego i zapytaj za ile to zrobią. Nie patrz na żadne gesty danego ASO bo oni i tak chcą na tobie zarobić. A sprawę partycypacji załatwiaj sam bezpośrednio w FIAT AutoPoland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w naszym mieście masz dwa ASO Fiata... no chyba że tego drugiego nie lubisz. Podjedź do tego

> drugiego i zapytaj za ile to zrobią. Nie patrz na żadne gesty danego ASO bo oni i tak chcą na

> tobie zarobić. A sprawę partycypacji załatwiaj sam bezpośrednio w FIAT AutoPoland.

Konrys wycenił to bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ja już dwukrotnie rozmawiałem z ASO przez centrale i powiem szczerze że zawsze po mailu do centrali

> w ASO zawsze byli jakoś mili, dokładniejszy adres do korespondencji:

> [email protected] lub [email protected]

> A także mam kłopoty ze skrzynią biegów polegający na dochodzących odgłosach ze skrzyni: szumu ,

> chrobotaniu na luzie i z puszczonym pedałem sprzęgła, po wciśnięciu sprzęgła robi się cisza.

> Mój samochód pochodzi ze września 2009r aktualny przebieg to 26,5kkm. Także zastanawiam się czy to

> nie jakaś wadliwa partia i można by było spróbować "uderzyć" wspólnie do FAP

> pozdrawiam

Dzięki, tak też uczyniłem - mail poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie wróży zbyt dobrze. Spróbuj do nich zadzwonić. Ja na gwarancji chyba ze 2 razy korzystałem ze

> wsparcia FAP i złego słowa nie mogę powiedzieć

Do mnie zadzwonili po newsie w "motorze" zlosnik.gif (ale to jeszcze za czasów Stilo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki, tak też uczyniłem - mail poszedł.

Witam

Ja już dwa razy tak korzystałem, właśnie jedna sprawa się toczy - także dotycząca skrzyni biegów i nic złego na FAP nie mogę powiedzieć. Co prawda dostawałem maila zwrotnego że sprawa została poruszona i najczęściej dnia następnego dzwoniło ASO że zapraszają mnie na wizytę.

I tym razem było tak samo, w Poniedziałek wieczorem napisałem Maila z opisem problemu ze skrzynią i z uwagą że sprawę już zgłaszałem w ASO ale niestety nie mogę liczyć na ich pomoc więc proszę o pomoc centralę. We Wtorek ok 14 zadzwonił do mnie dyr techniczny dilera u którego nabyłem samochód że dostał poleceni osobiście zająć się moją sprawą, jestem umówiony na wizytę po długim weekendzie, zobaczymy co uda się załatwić.

Jeżeli to nie wyda to wymontuje skrzynię i dam do ekspertyzy w PZM koszt tego to 600-800zł (już się dowiadywałem ) samochód jest na 3 roku gwarancji przebieg to 27kkm.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ja już dwa razy tak korzystałem, właśnie jedna sprawa się toczy - także dotycząca skrzyni biegów i

> nic złego na FAP nie mogę powiedzieć. Co prawda dostawałem maila zwrotnego że sprawa została

> poruszona i najczęściej dnia następnego dzwoniło ASO że zapraszają mnie na wizytę.

> I tym razem było tak samo, w Poniedziałek wieczorem napisałem Maila z opisem problemu ze skrzynią i

> z uwagą że sprawę już zgłaszałem w ASO ale niestety nie mogę liczyć na ich pomoc więc proszę o

> pomoc centralę. We Wtorek ok 14 zadzwonił do mnie dyr techniczny dilera u którego nabyłem

> samochód że dostał poleceni osobiście zająć się moją sprawą, jestem umówiony na wizytę po

> długim weekendzie, zobaczymy co uda się załatwić.

> Jeżeli to nie wyda to wymontuje skrzynię i dam do ekspertyzy w PZM koszt tego to 600-800zł (już się

> dowiadywałem ) samochód jest na 3 roku gwarancji przebieg to 27kkm.

> pozdrawiam

ale co się dzieje ze skrzynią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co się dzieje ze skrzynią?

Witam

Problem jest taki że na postoju z pracującym silnikiem i puszczonym pedałem sprzęgła z skrzyni dochodzi głośny szum i chrobotanie, po wciśnięciu pedału sprzęgła robi się cisza, po ponownym puszczeniu ponownie ze skrzyni dochodzi szum i chrobotanie. W czasie jazdy(nie zawsze) w przedziale 80-100km/h słyszalne są ciche piski które zanikają po wciśnięciu sprzęgła. To są winne łożyska na wałku głównym w skrzyni biegów które już były raz u mnie wymieniane ale problem powrócił ( był już kiedyś o tym wątek) lekceważenie tych objawów w dalszej perspektywie powoduje poważne uszkodzenie skrzyni biegów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maile do FAP rozeslane, ale bez odzewu. Serwis meczy sie z jakimis podkladkami czy czyms takim, nie

> moge poskladac do kupy bo cos im nie pasuje

Mają problem z tą skrzynią ( C635) bo regulacja łożysk jest dosyć skomplikowana

i wymaga specjalnych wzorników ( nie każde ASO je ma bo Fiat ich nie sprzedawał

tylko można je wypożyczyć w Bielsku ) ta skrzynia jest b czuła na luz łożysk wałków a jedno z nich jest b ciasno ( za ciasno ?) pasowane .

Zresztą jak chcesz to mogę przesłać film z ośrodka szkolenia FAP gdzie nakręciłem sposób regulacji takiej skrzyni , w każdym razie składanie tej skrzyni z nowymi łożyskami bez wzorników i odpowiedniej wiedzy jest bez szans

na powodzenie i cichą pracę , jestem w stanie założyć się,że jak rozebrali to tak naprawdę nie było widać przyczyny głośnej pracy więc zaczęli od łożysk smile.gif

miałem taką skrzynię na stole i też nic nie było widać ( ale tam był jeszcze problem z I biegiem Fiat zmienił synchronizatory i tuleje -- ale i tak było bez zmian )

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zresztą jak chcesz to mogę przesłać film z ośrodka szkolenia FAP gdzie nakręciłem sposób regulacji

> takiej skrzyni , w każdym razie składanie tej skrzyni z nowymi łożyskami bez wzorników i

> odpowiedniej wiedzy jest bez szans

Ja też chcialbym prosić o ten film blagam.gif Oczywiście, o ile można prosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Problem jest taki że na postoju z pracującym silnikiem i puszczonym pedałem sprzęgła z skrzyni

> dochodzi głośny szum i chrobotanie, po wciśnięciu pedału sprzęgła robi się cisza, po ponownym

> puszczeniu ponownie ze skrzyni dochodzi szum i chrobotanie.

Przyznam się szczerze, że miałem w życiu wiele aut i w każdym było głośniej po puszczeniu sprzęgła i w żadnym nie było tak, że puszczenie i wciśnięcie sprzęgła na biegu jałowym na postoju byłoby bez różnicy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale odebrałeś już samochód? Jeździsz? Wiesz co dokładnie zrobili?

Jezdze juz od dawna. Wymienili wszystkie lozyska w skrzyni + olej 2x. Dzis dopiero zadzwonili zeby wpasc po fakture bo czekali na decyzje FAP jak to liczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdze juz od dawna. Wymienili wszystkie lozyska w skrzyni + olej 2x. Dzis dopiero zadzwonili zeby

> wpasc po fakture bo czekali na decyzje FAP jak to liczyc.

No i w końcu FAP się jakoś z Tobą kontaktował? Załatwili sprawę jakoś na poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO 1430 zł za taka robotę to jest na poziomie

Ciekawe ile by było bez upustów ooniee.gif

Nastraszyliście mnie i 3jka u mnie jakby faktycznie kapke glosniej wyła. Przy nastepnej wymianie oleju i filtrow trzeba bedzie oleum w skrzyni zmienic w koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe ile by było bez upustów

> Nastraszyliście mnie i 3jka u mnie jakby faktycznie kapke glosniej wyła. Przy nastepnej wymianie

> oleju i filtrow trzeba bedzie oleum w skrzyni zmienic w koncu.

Ja profilaktycznie zapuściłem jesienią xado do skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO 1430 zł za taka robotę to jest na poziomie

Też tak sądzę, ale ciekaw jestem czy maile Czachy pozostały bez odpowiedzi i dopiero przy kasie tak wyszło, czy też był jakiś kontakt osobisty z FAP-em ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.