Skocz do zawartości

Zainteresowany zakupem Chevrolet Nubira jestem doradźcie


czakpepe

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowany zakupem Chevrolet Nubira jestem doradźcie czy dobry samochód czy dołożyć troszkę i opla astrę kupić? Nubira chyba bogatsza w wyposażeniu jest? Jak spisują się blachy na co zwracać uwagę, interesuje mnie autko zagazowane, tańsza eksploatacja przebieg roczny będzie około 30 000km więc dlatego gaz... stukam po koleżeńsku z kącika Lanosa, rodzinka się rozrasta więc Lanos już za mały się robi... confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zainteresowany zakupem Chevrolet Nubira jestem doradźcie czy dobry samochód czy dołożyć troszkę i

> opla astrę kupić? Nubira chyba bogatsza w wyposażeniu jest? Jak spisują się blachy na co

> zwracać uwagę, interesuje mnie autko zagazowane, tańsza eksploatacja przebieg roczny będzie

> około 30 000km więc dlatego gaz... stukam po koleżeńsku z kącika Lanosa, rodzinka się rozrasta

> więc Lanos już za mały się robi...

Napisz coś więcej o tej nubirze i astrze żeby porównać. Rocznik, pochodzenie, przebieg , wyposażenie...

Z blachami nie ma żadnego problemu. Jeśli już to szukał bym krajowego lacetti kombi a nie jakiegoś "od dziadka". Nie ma typowych problemów z lacetti. Sprawdzasz jak każde inne auto. Jak nie zarżnięty to będzie śmigał te 30 kkm bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zainteresowany zakupem Chevrolet Nubira jestem doradźcie czy dobry samochód czy dołożyć troszkę i

> opla astrę kupić? Nubira chyba bogatsza w wyposażeniu jest? Jak spisują się blachy na co

> zwracać uwagę, interesuje mnie autko zagazowane, tańsza eksploatacja przebieg roczny będzie

> około 30 000km więc dlatego gaz... stukam po koleżeńsku z kącika Lanosa, rodzinka się rozrasta

> więc Lanos już za mały się robi...

Hehe pierwsze co zacznij szukać nie Nubiry a Lacetti chyba, że chcesz auto z za zachodniej granicy.

Lacetti kombi naprawdę dobrze się sprawuje a jak już coś padnie to sam albo za grosze da się wszystko zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Lacetti a nie Nubira? przecież jest to to samo? interesuje mnie benzyna + LPG roczniki 2006 - 2008, 1,6-1,8 16V. Nubira produkowana za zachodnią granicę ma znacznie lepsze wyposażenie od krajowego Lacetti czy opla...Interesuje mnie jak najwięcej waszych opinii o Lacetti/Nubira i Oplu z tych roczników. Opel też zdaje się nie jest tak bogato wyposażony jak Nubira. Chodzi również o bezpieczeństwo, niskie koszty eksploatacji/części/dostępność i jakość blachy co gnije w jakich miejscach. Na razie wertuje neta w poszukiwaniu i dlatego pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy podpowiadają jeżeli masz czas to szukaj Lacetti bo to są auta krajowe a Nubiry to wszystko sprowadzone. Najbogatszą wersję ciężko znależc ale średnią SX to spoko a różnią się klimą automatyczna ,podłokietnik z tyłu,czujnik deszczu.Ostatnie roczniki miały jeszcze podobno kontrolę trakcji i podgrzewaną przednią szybę w okolicy wycieraczek.

> Zainteresowany zakupem Chevrolet Nubira jestem doradźcie czy dobry samochód czy dołożyć troszkę i

> opla astrę kupić? Nubira chyba bogatsza w wyposażeniu jest? Jak spisują się blachy na co

> zwracać uwagę, interesuje mnie autko zagazowane, tańsza eksploatacja przebieg roczny będzie

> około 30 000km więc dlatego gaz... stukam po koleżeńsku z kącika Lanosa, rodzinka się rozrasta

> więc Lanos już za mały się robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 1.8, ale bez gazu. Jesli będzie to auto sprowadzone, a pewnie będzie, bo krajowych z tych roczników z takim silnikiem praktycznie nie ma, to jest duża szansa, że gaz będzie jakimś wynalazkiem, który w serwisowaniu może odbić się czkawką. Dobrą instalację założysz teraz za ~2600 i wiesz, na czym stoisz.

Co do wyposażenia, to przy 1.8 będzie chyba z automatu CDX lub równoważne hmm.gif 4xelektryczne szyby, jednostrefowa klima automatyczna, kontrola trakcji, czunik deszczu, wspomaganie kierownicy z siłą zależną od prędkości z takich ważniejszych rzeczy.

Ja na coś takiego przesiadłem się też z Lanosa 1.5 16V i mimo, ze moje auto jest tu chyba najstarsze (Daewoo z 2003), to po 2 i pół roku mogę powiedzieć, że na pewno nie żałuję.

Auto z podanych przez Ciebie roczników powinno być całkowicie wolne od korozji. Dodatkowym atutem byłby nowszy niż u mnie silnik. W starszych jest silnik T18SED o pojemności 1799 ccm, który jest odpowiednikiem C18XE ze starszych opli Astra i Vectra. Nowsze auta po 2005 roku mają silnik F18D o pojemności 1796, który wywodzi się z silnika X18XE1 z Astry II. Jest ogólnie mniej paliwożerny i szybciej się nagrzewa, co przy LPG ma niebagatelne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem lanosa , przesiadłem się na opla. Opla nigdy więcej nie kupię angryfire.gif

Kupiłem lacetti i jestem bardzo zadowolony.

Wady lacetti to m.in kiepska klima i nie powalające ogrzewanie. Co do ogrzewania , to może zmienię zdanie jak wymienię termostat bo na parowniku miałem dziś 60 stopni.

Typowych usterek , jak to koledzy wcześniej mówili , nie ma. Zawieszenie przód - makperson z tyłu wielowahacze ale trwałe oprócz amorów , wytrzymały 125 tyś.

Poza tym tanie częsci zamienne. Przykład : łożysko koła przedniego. W oplu wymieniasz całą piastę z czujnikiem abs-u za ok. 300zł , a w lacetti samo łożysko za 30 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym tanie częsci zamienne. Przykład : łożysko koła przedniego. W oplu wymieniasz całą piastę z

> czujnikiem abs-u za ok. 300zł , a w lacetti samo łożysko za 30 pln.

Zmienialem cala tylna piaste z czujnikiem ABS-u za deko wieksze pieniadze (prawie 500) rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym tanie częsci zamienne. Przykład : łożysko koła przedniego. W oplu wymieniasz całą piastę z

> czujnikiem abs-u za ok. 300zł , a w lacetti samo łożysko za 30 pln.

To zależy, co trzeba zmienić. Jeśli jest na daną część zamiennik, to tak. Oryginały nie są już całkiem tanie. Dostępność też nie jest taka, jak, nie przymierzając, dla grupy VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przykład : łożysko koła przedniego. W oplu wymieniasz całą piastę z

> czujnikiem abs-u za ok. 300zł , a w lacetti samo łożysko za 30 pln.

offtopic.gif W epice zmieniałem też całą piastę za prawie 400zł, z tym że u mnie padnięty był sam czujnik ABS. Więc to nie kwestia marki, tylko konkretnego modelu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego Lacetti a nie Nubira?

Bo w Polsce sprzedawane były tylko Lacetti.

a są jeszcze inne nazwy:

Daewoo Nubira III

Buick Excelle

Chevrolet Nubira

Chevrolet Optra

Chevrolet Optra Magnum

Chevrolet SRV

Daewoo Lacetti

Daewoo Nubira

Holden JF Viva

Suzuki Forenza

Suzuki Reno

Uz-Daewoo Lacetti

ja mam świeży - brałem z salonu w styczniu 2011, więc się nie będę wypowiadał (bo i nie ma o czym - przez ten czas wymieniałam tylko żarówkę). Z zalet to ma duże wygodne wnętrze.

Ale w Warszawie często się je widzi na taksówkach - a to świadczy o udanym modelu samochodu (i tanim w eksploatacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w Polsce sprzedawane były tylko Lacetti.

> a są jeszcze inne nazwy:

> Daewoo Nubira III

> Buick Excelle

> Chevrolet Nubira

> Chevrolet Optra

> Chevrolet Optra Magnum

> Chevrolet SRV

> Daewoo Lacetti

> Daewoo Nubira

> Holden JF Viva

> Suzuki Forenza

> Suzuki Reno

> Uz-Daewoo Lacetti

Niektóre modele z dwulitrowym silnikiem niespotykanym w polskim Lacetti smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektóre modele z dwulitrowym silnikiem niespotykanym w polskim Lacetti

A szkoda bo kupił bym bez wahania. Założę się że palił by niewiele więcej niż 1,4 sick.gif A właściwie to dlaczego tak mało jest 1,8 u nas? Nie sprowadzali czy nie było popytu? A może cena była zaporowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pamiętam taki 1,8 kosztował co ok. 66kkzł więc już nie mało, a co do wyposażenia to było w zasadzie identyczne jak na zachodzie róznica tylko w nazwie. Jak pracowałem w chevrolecie to sam parę razy przeklejałem nazwę z kalosa na aveo i z nubiry na lacetti bo słoweńcy dali ciała i źle poprzyklejali. W wersji 1,8 była jeszcze zmieniarka CD, alufelgi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężko znaleźć Nubire z silnikiem 1,8 przeważnie są z dobrym wyposażeniem 1,6 duża różnica później w eksploatacji takiego autka z tym słabszym silnikiem 1,6? jak ze spalaniem i czy to jest ten sam silnik co wkładali do Lanosa czy coś innego? czy nie brakuje później tych koników w eksploatacji kombiaka? Pamiętam że Nubira jedynka jeszcze Daewoo była trochę słaba i zbierała się troszeczkę mułowato...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strasznie ciężko znaleźć Nubire z silnikiem 1,8 przeważnie są z dobrym wyposażeniem 1,6 duża

> różnica później w eksploatacji takiego autka z tym słabszym silnikiem 1,6? jak ze spalaniem i

> czy to jest ten sam silnik co wkładali do Lanosa czy coś innego? czy nie brakuje później tych

> koników w eksploatacji kombiaka? Pamiętam że Nubira jedynka jeszcze Daewoo była trochę słaba i

> zbierała się troszeczkę mułowato...

Gdy będziesz jeździł sam z niewielkim ładunkiem, to 1,6 109KM wystarczy.

Do wyprzedzania TIRa redukujesz do 3 biegu i gaz w podłogę - ładnie idzie. ok.gif

Ale gdy załadujesz kilka osób i bagaż, włączysz klimę, to na 5 biegu auto nie reaguje na pedał gazu zlosnik.gif

Co do silnika, to zdaje się jednostka w prostej linii od starszych Daewoo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strasznie ciężko znaleźć Nubire z silnikiem 1,8 przeważnie są z dobrym wyposażeniem 1,6

Szukałem z 1,8 ale tak se pomyślałem , że ich mało i rozrząd trochę droższy i wyboru w częsciach nie było ...

> duża różnica później w eksploatacji takiego autka z tym słabszym silnikiem 1,6? jak ze spalaniem i

> czy to jest ten sam silnik co wkładali do Lanosa czy coś innego? czy nie brakuje później tych

> koników w eksploatacji kombiaka? Pamiętam że Nubira jedynka jeszcze Daewoo była trochę słaba i

> zbierała się troszeczkę mułowato...

Silnik jest ten, sam ino dostosowali go do normy euro jakiejś tam smile.gif , dali kolektor dolotowy plastkiksowy , i jest inny egr. Oczywiście zmian jest pewnie dużo więcej...

Jeśli chodzi o porównania:

miałem zafirę A 1,8 , teść ma lanosa HB 1,6 16v.

Na papierze , zafira ciut gorzej przyśpiesza od lancetnika , ale ma krótszą skrzynię biegów i 100 km/h miała dopiero przy ok 3,5 tyś obr. Lancetnik , 100 ma przy 3 tyś , więc jest ciszej i bardziej ekonomicznie.

Lanos teścia zbiera się dużo gorzej od lacetti , potwierdził to nawet sam teściunio.

Co do porównania lacetti kontra zafira , jest jeszcze coś takiego jak moment obrotowy. W mojej zafirze do 2,5 tyś obr to pojęcie było nieznane. Lancetnik potrafi przymielić na dwójce ( oczywiście na piachu jakimś , czy cuś ).

P.S. 1

Macie rację z tymi częściami. Porównywałem koszt przedniej piasty bo we wszawirze ta mi właśnie padła.

P.S. 2

Wymieniłem termostat i ogrzewanie wali aż parzy z nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Zainteresowany zakupem Chevrolet Nubira jestem doradźcie czy dobry samochód czy dołożyć troszkę i

> opla astrę kupić? Nubira chyba bogatsza w wyposażeniu jest? Jak spisują się blachy na co

> zwracać uwagę, interesuje mnie autko zagazowane, tańsza eksploatacja przebieg roczny będzie

> około 30 000km więc dlatego gaz... stukam po koleżeńsku z kącika Lanosa, rodzinka się rozrasta

> więc Lanos już za mały się robi...

Ja mam nubi 1.6 LPg sekwencja fabryczna i super, tylko mam problem z cieknaca uszczelka zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.