Skocz do zawartości

Koniec Hondy Accord w Europie


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.thetruthaboutcars.com/2012/09/europe-wont-get-next-generation-honda-accord/

Honda nie będzie sprzedawała Accorda w EU. Accord będzie dostepny w Rosji, Azji oraz w USA (jako Acura TSX). Nowy Accord zadebiutuje na Sydney Motor Show u Oziego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zaufanie do mojej hondy ale jakos ten artykul mnie nie przekonuje.

Ja też mam nadzieję że to jakaś bujda, ale z drugiej strony Accord w EU sprzedawał się coraz słabiej a Civic jest coraz większy. Do tego Honda skończyła produkcję Legend i nie zanosi się na następcę. Więc może rzeczywiście firma próbuje zrobić jakieś przeszeregowanie swoich produktów i skupić się wyłącznie na modelach na których się zarabia dużo pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też mam nadzieję że to jakaś bujda, ale z drugiej strony Accord w EU sprzedawał się coraz

> słabiej a Civic jest coraz większy. Do tego Honda skończyła produkcję Legend i nie zanosi się

> na następcę. Więc może rzeczywiście firma próbuje zrobić jakieś przeszeregowanie swoich

> produktów i skupić się wyłącznie na modelach na których się zarabia dużo pieniędzy?

Srednio jakos widze cifa jako najwyzszy model na eu.

Z drugiej strony acco do najtanszych nie nalezy i nie oferuje nic nadzwyczajnego, stad moze maly popyt.

Imo zwykla plota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też mam nadzieję że to jakaś bujda, ale z drugiej strony Accord w EU sprzedawał się coraz

> słabiej a Civic jest coraz większy. Do tego Honda skończyła produkcję Legend i nie zanosi się

> na następcę. Więc może rzeczywiście firma próbuje zrobić jakieś przeszeregowanie swoich

> produktów i skupić się wyłącznie na modelach na których się zarabia dużo pieniędzy?

moze chca pojsc sladami Nissana hmm.gif

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z drugiej strony acco do najtanszych nie nalezy i nie oferuje nic nadzwyczajnego, stad moze maly

> popyt.

IMO jest to wciaz najfajniejsze auto w obecnej ofercie Hondy na EU - dobrze sie prowadzi i jest niezle wykonane, a z silnikiem 2.4 oferuje przyzwoite osiagi i klasyczna 'nie dieslowska' charakterystyke rozwijania mocy.

Wiadomo ze z powodu pojemnosci >2l cena na to auto nie może byc na rynku polskim super konkurencyjna z drugiej strony przy danym poziomie wyposazenia / mocy AFAIR ceny nie odbiegaja znaczaco od np. VW Passata smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO jest to wciaz najfajniejsze auto w obecnej ofercie Hondy na EU - dobrze sie prowadzi i jest

> niezle wykonane, a z silnikiem 2.4 oferuje przyzwoite osiagi i klasyczna 'nie dieslowska'

> charakterystyke rozwijania mocy.

> Wiadomo ze z powodu pojemnosci >2l cena na to auto nie może byc na rynku polskim super

> konkurencyjna z drugiej strony przy danym poziomie wyposazenia / mocy AFAIR ceny nie odbiegaja

> znaczaco od np. VW Passata

IMO jak porownasz mocowo podobne TFSI i Accorda 2.4 oraz najlepsze na swiecie TDI i 2.2 iCDTI, to niestety Honda wyjdzie drozej tongue.gif. Miedzy innymi przez akcyze, clo, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

> VIII jest od 2008 roku na rynku. IMO ciut dlugo powinien juz byc nastepca + jesli maja byc

> konkurencyjni wiecej silnikow do wyboru i produkcja w UE zeby obnizyc cene.

Ale co Ty bys chcial tam poprawiac?

No chyba, ze zmieniamy pare dupereli, dodajemy diodki i wypuszczamu kojelny model grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też mam nadzieję że to jakaś bujda, ale z drugiej strony Accord w EU sprzedawał się coraz

> słabiej a Civic jest coraz większy. Do tego Honda skończyła produkcję Legend i nie zanosi się

> na następcę. Więc może rzeczywiście firma próbuje zrobić jakieś przeszeregowanie swoich

> produktów i skupić się wyłącznie na modelach na których się zarabia dużo pieniędzy?

Heh, to mój prezes będzie niepocieszony - w firmie akurat Legendy i Accordy jeżdżą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co Ty bys chcial tam poprawiac?

Za kosmiczną cenę otrzymujesz w VIII:

- 2.0 noPB 156km którego musisz kręcić wysoko aby jechał (strzelam,że z 90% sprzedanych sztuk to ten silnik)

- spalanie w mieście 11l/100km

- rozstaw między osiami na poziomie ostatnich kompaktów i biednie z miejscem na tylnej kanapie

- SEDAN, ładny ale bagażnik niepraktyczny i wcale nie monstrualny

- KOMBI- śmieszna pojemnośc, za to naładniejszy, i coś często ludzie o ząbkowaniu i problemami z geometrią w kombi piszą....

Podba mi się, ale sorki za sztukę z 2008r z pewnego źródła z rozsądnym wyposażeniem ponad 55k pln to jakies nieporozumienie.....

Aha i uprzedzając pytanie... nie ma co kupić obecnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za kosmiczną cenę otrzymujesz w VIII:

> - 2.0 noPB 156km którego musisz kręcić wysoko aby jechał (strzelam,że z 90% sprzedanych sztuk to

> ten silnik)

> - spalanie w mieście 11l/100km

> - rozstaw między osiami na poziomie ostatnich kompaktów i biednie z miejscem na tylnej kanapie

> - SEDAN, ładny ale bagażnik niepraktyczny i wcale nie monstrualny

> - KOMBI- śmieszna pojemnośc, za to naładniejszy, i coś często ludzie o ząbkowaniu i problemami z

> geometrią w kombi piszą....

> Podba mi się, ale sorki za sztukę z 2008r z pewnego źródła z rozsądnym wyposażeniem ponad 55k pln

> to jakies nieporozumienie.....

> Aha i uprzedzając pytanie... nie ma co kupić obecnie

widac, ze nie miales nigdy hondy palacz.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widac, ze nie miales nigdy hondy

Miałem!!!!

.......Przez 30 min na jeździe próbnej, VII 2.4 smile.gif Rwała trakcję na 2jce grinser006.gif

VIII bardzo mi się podoba wizualnie, ale jak rozum dochodzi do głosu to jednak nie potrafię obronić rozsądkiem tego wyboru niewiem.gif

Aha i było to 1sze autro w moim krótkim życiu moto w którym bałem się cisnąć do deski, zwłaszcza w mieście. Rwał jak szatan... Ale za cyrograf przychodzi na koniec zapłacić, średnie spalanie z tej sztuki wystawionej na sprzedaż było powyżej 20l/100km 30.GIFooniee.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem!!!!

> .......Przez 30 min na jeździe próbnej, VII 2.4 Rwała trakcję na 2jce

> VIII bardzo mi się podoba wizualnie, ale jak rozum dochodzi do głosu to jednak nie potrafię obronić

> rozsądkiem tego wyboru

> Aha i było to 1sze autro w moim krótkim życiu moto w którym bałem się cisnąć do deski, zwłaszcza w

> mieście. Rwał jak szatan... Ale za cyrograf przychodzi na koniec zapłacić, średnie spalanie z

> tej sztuki wystawionej na sprzedaż było powyżej 20l/100km

Jak VII 2.4 rwała trakcje na dwójce to miałeś do czynienia z oponami na śmietnik zlosnik.gif I z tym rwaniem jak szatan też bym nie przesadzał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Produkcja Accorda juz kiedys w UE byla. Nie wyszlo to modelowi na dobre.

> A silniki sa w sumie dobre, tyle ze nie przystajace pojemnosciowo do obecnej mody europejskiej. Ale

> nie sama EU firma zyje...a nawet odwrotnie, wcale EU nie zyje.

A jak to sie w USA sprzedaje? Tak jak ostatni civic? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm, Mondeo tez tak jest, a nowe w sprzedazy bedzie dopiero na koniec 2013 roku

Ale zwroc uwage na mozliwosc wyboru opcji, wersji w tym sportowych i silnikow. A accord dostajesz to co Ci daja. W sumie jest latwiej dla fabryki ale w aucie za 100 pare k chcialbym troche pogrymasic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zwroc uwage na mozliwosc wyboru opcji, wersji w tym sportowych i silnikow. A accord dostajesz

a jakie jest nowa sportowa wersja mondeo?? a nawet w tym co jest teraz w sprzedazy??

> to co Ci daja. W sumie jest latwiej dla fabryki ale w aucie za 100 pare k chcialbym troche

> pogrymasic.

bedzie tak dalej to skoncza jak saab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie wiem nawet, trzebaby naszego nadwornego mieszkanca Florydy spytac

Acura TSX? Sprzedaje się. Dawniej dość kiepsko, bo TL była hitem, ale od czasu kiedy Honda zrobiła z TL samochód który straszy dzieci, a do TSX'a wsadziła V6, to TSX zaczął się lepiej sprzedawać. Jeździ tego trochę - zgrabny, niewielki samochód.

Acura to takie nie do końca przemyślane dziecko Hondy - czasem mają jakiś samochód który sprzedaje się jak ciepłe bułeczki (np. poprzedni model TL czy MDX), ale zazwyczaj ich samochody są nie wiadomo dla kogo. Honda nadal nie jest pewna czy chce mieć luksusową markę czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zwroc uwage na mozliwosc wyboru opcji, wersji w tym sportowych i silnikow. A accord dostajesz

> to co Ci daja. W sumie jest latwiej dla fabryki ale w aucie za 100 pare k chcialbym troche

> pogrymasic.

Mam troszke inne podejscie do zycia - szukam auta, ktore ma taki wypas jak mi trzeba. Wszelkie dokladki potem kosztuja krocie no.gif

A w aucie za 100 pare k to ja bym zbytnio nie grymasil, bo to zadna kosmiczna kasa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A civic? Slyszalem, ze ludzie sie buntowali bo okropnie brzydka byla.

http://online.wsj.com/mdc/public/page/2_3022-autosales.html

Może i brzydka, ale sie sprzedaje. Ale np. Cruze bije ją (a także Corolle!) na głowę. Co wiecej Honda sprzedaje wiecej CR-V niz Civica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak Cruze może bić Civica i Corolle na głowę

> skoro sprzedano 40.tys aut mniej od każdej z tych marek

Chodzi o wrzesień tego roku. GM sprzedaje bardzo duzo Cruze do wypożyczalni i dzięki temu taka sprzedaż ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o wrzesień tego roku ...

Równie dobrze mogłbyś oceniać sprzedaż w piątek 13-go wink.gif

imo bardziej miarodajna jest sprzedaż od początku roku.

> GM sprzedaje bardzo duzo Cruze do wypożyczalni ...

To oczywiste ok.gif

Pożyczałem auto w Filadelfii i impala była 40 dolarów tańsza od accorda z tytułu ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam troszke inne podejscie do zycia - szukam auta, ktore ma taki wypas jak mi trzeba. Wszelkie

> dokladki potem kosztuja krocie

> A w aucie za 100 pare k to ja bym zbytnio nie grymasil, bo to zadna kosmiczna kasa

No wlasnie

Nawet w mondeo, jak sie zachce pogrymasic, to ladujemy z cena w klasie bmw 5 lub merc E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam troszke inne podejscie do zycia - szukam auta, ktore ma taki wypas jak mi trzeba. Wszelkie

> dokladki potem kosztuja krocie

> A w aucie za 100 pare k to ja bym zbytnio nie grymasil, bo to zadna kosmiczna kasa

Biorac pod uwage srednia cene auta w PL to jest juz spora kwota. W UK pewnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie

> Nawet w mondeo, jak sie zachce pogrymasic, to ladujemy z cena w klasie bmw 5 lub merc E

Ale to zadna nowosc. Wlasnie te dodatki podbijaja cene. Wez teraz takiego golego Merca E klasy skonfiguruj pod siebie i zobaczysz, ze zahaczysz o S klase grinser006.gif

Dlatego ja nie grymasze. Biore najbogatsza wersje i juz. W ostatnim aucie dodalem przyciemniane szyby, bo i tak bym folia sciemnial, i zapasowe kolo zamiast zestawu naprawczego. To co dostalem w wyposazeniu standardowym starcza mi jak najbardziej (no moze brakuje zydli chlodzonych, ktore w Mondeo titanium X sa w standardzie, ale nie ma np. skretnych ksenonow)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.