Skocz do zawartości

A dlaczego nie ma Toyoty Camry w UE?


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

> TIR sie nazywaja

Nie.

Wystarzy kupić E36 touring 328i z R6 i prawie 200 koni pod maską i można tym

a) zaparkować wszędzie

b) kręcić na ciasnym parkingu lepiej niż Fiatem Panda

c) nie zbankrutować na paliwo

d) pociągnąć bez stresu półtorej tony na przyczepce.

e) przelecieć po autostradzie 200km/h bez rozgrzewania bloku silnika do czerwoności

f) zapakować na wakacje 4 osoby i sporo bagażu.

g) bez stresu wyprzecić furmankę z pijanym szoferem i koniem pod Pcimiem Dolnym z ładunkiem jak w poprzednim punkcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym kazdy, kto sprobowal kiedys jezdzic czyms szybszym przesiadke w wolniejsze przezyje

> ciezko.

a tu już nie chodzi o szybsze. ja szybko nie jeżdżę. I nie mam na codzień jakiejś mega mocnej fury. Nie krytykuję jednak ludzi, którzy takiej potrzebują. Nie każdy wykorzystuje samochód tylko po to żeby się dotoczyć 5km do pracy w obie strony 5 dni w tygodniu i raz na 2 tygodnie do Biedronki w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedz mi Ozi - na co mi wiecej niz te powiedzmy 140KM do przemieszczania sie z punktu A do punktu

> B? Na autostradzie wolno mi jechac 112km/h, w Polsce mi bedzie wolno 140km/h, a w Niemcowni

> coraz mniej odcinkow do upalania na maksa.

Moim zdaniem moc silnika jest tak samo ważna do bezpieczeństwa samochodu jak sprawność hamulców. Pozwala na szybkie usunięcie się z niebezpiecznej sytuacji na drodze, skraca czas manewru wyprzedzania, ogranicza czas na skrzyżowaniu itp. Dlatego wolę mieć spory nadmiar mocy pod nogą, choć na codzień pewnie wykorzystuję tylko kilkadziesiąt KM. Podobnie jak wolę mieć dobre opony i sprawne hamulce, choć na codzień hamuję tak że noga przez drzwi by też wystarczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... i chyba warto brac pod uwage, ze spora czesc tej Europy da sie przejechac w jeden dzien. To nie

> Hameryka, czy Oz, tu 100KM w aucie klasy C starcza na turlanie sie do pracy, a Ci, ktorych

> stac na lodke do ciagniecia kupuja odpowiednie auto do ciagniecia.

> Powiedz mi Ozi - na co mi wiecej niz te powiedzmy 140KM do przemieszczania sie z punktu A do punktu

> B? Na autostradzie wolno mi jechac 112km/h, w Polsce mi bedzie wolno 140km/h, a w Niemcowni

> coraz mniej odcinkow do upalania na maksa.

> To co przeraza, to wlasnie to, ze glupia Europa zapitala w malych popierdolkach, bo sie tak da i

> jest OK, szczedzi na CO2 i innych pierdolach, a takie Oz, czy inna zaczadziala Hamerka ma w

> upie to i nie stosuje sie do zadnych zasad, na zasadzie - mam to bede czerpal na maksa

> Ogolnie wali mnie czym chlopaki jezdzicie, i ani nie zazdroszcze, ani nie wspolczuje, ale powolutku

> zaczynacie meczyc z teoriami, ze dieselem to sie nie da, ze musi byc V8, bo inaczej to kupa,

> itp. itd. Problem w tym, ze sie da i jest OK, a kto cchce cos mocnego, to sobie kupuje. A ze

> sa ludzie, co maja pasje, i chca ciagac CC na przyczepie i placza, ze sie nie da ciagnac -

> coz, znaczy, ze ich nie stac na takie hobby i trzeba poszukac tanszego. Ja tez bym duzo rzeczy

> chcial, ale nie mam

Nie przegadasz, jak masz v8 to szybciej ciągniesz przyczepę po szutrowej drodze zlosnik.gif W Europie nikt łódki nie ciągnie zlosnik.gif A jak ciągnie to jedzie 20 km/h bo 200 KM z diesla to ledwie zipie zlosnik.gif co innego wypasione konie z v8 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przegadasz, jak masz v8 to szybciej ciągniesz przyczepę po szutrowej drodze W Europie nikt

> łódki nie ciągnie A jak ciągnie to jedzie 20 km/h bo 200 KM z diesla to ledwie zipie co

> innego wypasione konie z v8

"Fajne silniki macie w tych swoich samochodach ale kompletnie nieprzydane no chyba, że do powiększania ego przed sąsiadem"

To chyba nie ludzie z V8 mają problem z ego.

Ja napisałem kilkukrotnie, że do miasta, do niektórych zastosowań wystarczy mniej.

Ty natomiast nie potrafisz zrozumieć, że niektórzy potrzebują dużego i mocnego silnika, który nie jest wysilony na max. Są tacy ludzie i są takie sytuacje.

Po co się męczyć i piłować jakiś słabowity silnik z zaciśniętymi zębami i potem spływającym z czoła z duszą na ramieniu czy pod koniec górki nie wyjdzie korba bokiem? Można bez stresu i bez hałasu, spokojnie przy 2500 obr/min zmieniać stację w radiu i cieszyć się piękną pogodą kiedy to samochód dopasowuje się do nas a nie my do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Fajne silniki macie w tych swoich samochodach ale kompletnie nieprzydane no chyba, że do

> powiększania ego przed sąsiadem"

> To chyba nie ludzie z V8 mają problem z ego.

> Ja napisałem kilkukrotnie, że do miasta, do niektórych zastosowań wystarczy mniej.

> Ty natomiast nie potrafisz zrozumieć, że niektórzy potrzebują dużego i mocnego silnika, który nie

> jest wysilony na max. Są tacy ludzie i są takie sytuacje.

> Po co się męczyć i piłować jakiś słabowity silnik z zaciśniętymi zębami i potem spływającym z czoła

> z duszą na ramieniu czy pod koniec górki nie wyjdzie korba bokiem? Można bez stresu i bez

> hałasu, spokojnie przy 2500 obr/min zmieniać stację w radiu i cieszyć się piękną pogodą kiedy

> to samochód dopasowuje się do nas a nie my do samochodu.

Człowieku nie piszę tego teoretycznie tylko z praktyki. Mam hondę z v6 i miałem diesla, obydwa nowe vany i podczas jazdy nie ma takich róznic jak by wynikały z papierów. Jeden miał 150 KM z leniwego diesla zlosnik.gif drugi ma 250 KM szybkich z v6. Więc wg mnie 2 litrowy diesel z 200 KM spokojnie wystrcza do PRAWIE każdego samochodu osobowego. A i nie cignę za sobą przyczepy z 5 tonami węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Człowieku nie piszę tego teoretycznie tylko z praktyki. Mam hondę z v6 i miałem diesla, obydwa nowe

> vany i podczas jazdy nie ma takich róznic jak by wynikały z papierów. Jeden miał 150 KM z

> leniwego diesla drugi ma 250 KM szybkich z v6. Więc wg mnie 2 litrowy diesel z 200 KM

> spokojnie wystrcza do PRAWIE każdego samochodu osobowego. A i nie cignę za sobą przyczepy z 5

> tonami węgla.

1. Tobie wystarcza

2. Jak to się ma do małego ego ludzi z V8 co zasugerowałeś?

Aha... nie mam V8. Chciałbym mieć. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. po to żeby mozna było łódkę pociągnąć. Z dwulitrowym dieselkiem to możesz sobie conajwyżej

> parkiet do jednego pokoju przewieźć. A jak masz przyzwoity silnik z dużym momentem i mocą to

> możesz i cegły na budowę domu zawieźć.

Ostatnio moje 1,6 ciągnęło grubo ponad tonę - koła w przyczepie tarły o nadkola - Da się? Da. zlosnik.gif

Tym bardziej, że z przyczepą nie wolno wyścigować się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio moje 1,6 ciągnęło grubo ponad tonę - koła w przyczepie tarły o nadkola - Da się? Da.

Seks z facetem też jest możliwy ale nie znaczy to że powinno się próbować. Zresztą przyzwoita łódka waży więcej niż tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... i chyba warto brac pod uwage, ze spora czesc tej Europy da sie przejechac w jeden dzien. To nie

> Hameryka, czy Oz, tu 100KM w aucie klasy C starcza na turlanie sie do pracy,

Napewno, wiele roznic w moto bedzie wynikiem infrasturktury, geografii, urbanistykiok.gif[...]

a Ci, ktorych

> stac na lodke do ciagniecia kupuja odpowiednie auto do ciagniecia.

Roznica, ze u mnie co 3-4 dom ma lodkezlosnik.gif

> Powiedz mi Ozi - na co mi wiecej niz te powiedzmy 140KM do przemieszczania sie z punktu A do punktu

> B?

W EU pewnie do niczegohmm.gif - chociaz zlosnik.gif jakby nie bylo wszelkie Ferrari, Lambo powstaja w EUwink.gif - chec posiadaniewink.gifhmm.gifidea.gifniewiem.gif....

Na autostradzie wolno mi jechac 112km/h, w Polsce mi bedzie wolno [...]

> To co przeraza, to wlasnie to, ze glupia Europa zapitala w malych popierdolkach, bo sie tak da i

> jest OK, szczedzi na CO2 i innych pierdolach, a takie Oz, czy inna zaczadziala Hamerka ma w

> upie to i nie stosuje sie do zadnych zasad, na zasadzie - mam to bede czerpal na maksa

A co w tym zlegoconfused.gif?

Jak slysze taka socjalistyczna EU retoryke to mi sie smiac chce. Inaczej, robie sie zlyangryfire.gif[...]

Nie dosyc, ze teoretycznie musze placic na socjalistycznych nierobow 40% podatku, to jeszcze mam sie meczyc w imie eu retorykipad.gif?

pragne zauwazyc, ze EU zdycha, lizak.gif, nie tylko politycznie i gospodarczo, motaryzacyjnie tezpanic.gif[...]

Pug w klopotach, Ford zamyka fabryki, praktycznie wszelkie zyski Premium BMW, Merc Audi pochdza z Chinalizak.gif[...]

Oczywiscie, EU dalej ma wysoka sile nabywcza, ale za 30 lat sila i jej swiatowy wplyw zmniejszy sie. To widac w moto - te wszystkie downsizing i CO2hahaha.gif[...] skonczy jak Grecja albo Hiszpanializak.gif[...]

> Ogolnie wali mnie czym chlopaki jezdzicie, i ani nie zazdroszcze, ani nie wspolczuje,

Dobre podejscie waytogo.gif bo mnie tez wali czym jezdziciezlosnik.gif, nie widze tez jak mi tu co jeden kolega zazucil "szpanowac" autem, bo auto jest jak skarpetki, kupujesz, zuzywasz, zuzywa sie, wyrzucasz i kupujesz nowe... To nie powod do westchnien sasiadazlosnik.gif270747800-sex.gif ani zazdrosci.

Bede jednak polemizowal, ze w moich warunkach ( i podkreslam w MOICH warunkach) 147 kW starcza do ciagniecia w lodzi "bo EU tak robi"

Jk EU sie chce i musi meczyc dzieki takim rozwiazaniom a nie innym cozhmm.gif - nie chce tak zyc ...

ale powolutku

> zaczynacie meczyc z teoriami, ze dieselem to sie nie da, ze musi byc V8, bo inaczej to kupa,

> itp. itd.

Punkt widzenia, zalezy od punktu siedzeniazlosnik.gif[...]

Oczywiscie, ze pewnie, ze sie da, ale po co sie tak meczycconfused.gif???

Czy mnie sie to podoba czy nie, downsizing jest u mnie widoczny. Ale, 6 stolic stanowych to nie cala Ozhmm.gif, w bush ladowanie sie w jakies malenstwo to po prostu proszenie sie o smiercczacha.gif[...] i znow chyba na co zgodzilismy sie, to wynika z roznic geo, infra, etc..

Problem w tym, ze sie da i jest OK, a kto cchce cos mocnego, to sobie kupuje. A ze

> sa ludzie, co maja pasje, i chca ciagac CC na przyczepie i placza, ze sie nie da ciagnac -

> coz, znaczy, ze ich nie stac na takie hobby i trzeba poszukac tanszego.

I chyba najlepsze podsumowaniezlosnik.gifwaytogo.gif[...]

Jednak dodam, ze chec posiadania "czegos mocnego w EU" jest automatycznie penalizowana przez podatkihmm.gif. Jak mowie, prkatycznie wali mnie to, ale nie sadze, ze to fair001.gifno.gif[...]

Ja tez bym duzo rzeczy

> chcial, ale nie mam

Jak kazdywink.gif, apetyt rosnie w miare jedzienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...] W Europie nikt

> Az sie zapytam? Ile razy cos ciagnales na ognonie jezdzac V8???

Nie istotne czy V8 czy coś innego ciągnie ciężką przyczepę.

Szybko jest niebezpiecznie, bo przyczepa może zacząć myszkować po drodze i wywieźć zestaw w pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź śmieszny pytasz się na polskim forum o jakąs wydumaną toyote której w Europie sie nie sprzedaje wogóle. W Polsce jest pewnei parę sztu. No i dodatkowo co wybrac 6 l benzynę v8 czy zwykły nie jeżdżący diesel v6 200 KW facepalm%5B1%5D.gif I czego tu oczekujesz ? To tak jak ja bym sie zapytał na forum australijskim czy kupić pandę 4x4 czy dacie dastera smirk.gif

Typowe trolowanie smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bądź śmieszny pytasz się na polskim forum o jakąs wydumaną toyote której w Europie sie nie

> sprzedaje wogóle. [...]

> Typowe trolowanie

Niestety widze, ze z logika u ciebie nie za dobrze. Popatrz, glowny post jest o Camry, ja sie nic nie pytalem. ziew.gif a tylko wyrazam swoja opinieskromny.gif[...]

Niestety tak to jest jak argumentow brakuje[...]

milego dnia30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze za kilka lat EU przywali straszne podatki na samochody elektryczne mające wiecej niz równowartość 200 KM - np. taka Tesla S Performance. Bo EU nie chodzi o to by było ekologicznie, ale żeby było komunistyczne - wszyscy maja cierpieć wg. zasad Marksa i Engelsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> nie chodzilo mi omszybko, ale raczej "bez wysilku"

Jak ktoś nie jeździł autem z dużym silnikiem to nie zrozumie. Nam auta co mają 200KM z małej pojemności wydają się szybkie. No i owszem, są szybkie ale auta o dużej pojemności są tak samo szybkie, a do tego właśnie jadą bez wysiłku.

Tyle że Europa robi wszystko, żeby auta tu jeździły z największym trudem - niezależnie od tego, co mają pod maską.

wink.gif

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam ze za kilka lat EU przywali straszne podatki na samochody elektryczne mające wiecej niz

> równowartość 200 KM - np. taka Tesla S Performance. Bo EU nie chodzi o to by było

> ekologicznie, ale żeby było komunistyczne - wszyscy maja cierpieć wg. zasad Marksa i Engelsa.

Nawet nie o komunizm tu chodzi. Po prostu skądś trzeba brać kasę na greckich emerytów.

crazy.gif

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.