Skocz do zawartości

Idzie normalnosc


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak widać z powodu braku praktyki w zawodzie Ziobro

Z tego co wiem, to on nie dostał etatu prokuratorskiego w Katowicach, gdzie dostawali wszyscy ci, którzy nie dali rady dostać w Krakowie hehe.gif

Ale Mularczyk jest na liście (uff... na szczęście nie wykonujących zawodu) w krakowskiej ORA panic.gif

> Nie przejdzie.

Zawodzisz tych, którzy przyklasnęli i już snują wizje.

Ciekawe co by Skarb Państwa z tymi samochodami robił, czy gniłyby jak inne na parkingach policyjnych, przynosząc kupę kasy operatorom tych parkingówv hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tekst

> Quote:

> Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy, na mocy którego będzie można karać pijanych

> kierowców konfiskatą samochodu i upublicznieniem ich wizerunku.

A teraz sprawdz jaki mamy obecnie w Polsce uklad sil w sejmie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez druga czesc twojego posta zapomnialem odpisac na pierwsza.

> A sprawa aut sluzbowych czy pozyczonych mialaby wygladac tak samo jak wyglada teraz.

> Ktokolwiek wypozycza jakiejs osobie auto (nie wazne czy jest to wypozyczalnia, znajomy, pracodawca,

> itp) bierze pewne ryzyko ze ta osoba moze cos z tym autem zrobic (np rozbic) i w zaleznosci od

> umowy ta osoba bedzie musiala pokryc koszty szkody lub nawet cala wartosc auta.

Sadzilem, ze w naszym prawie istnieje odpowiedzialnosc wobec pracodawcy do wysokosci 3 krotnosci pensji, ale moge sie mylic?

Wyobrazasz sobie pracodawce, np jakis tam PKS, ktoremu nagle zabieraja 2 autobusy, a jemu pozostaje dochodzic spraw w sadzie od golodupcow (w porownaniu do wartosci zabranego pjazdu), ktorzy je prowadzili po pijaku?

Nawet z wyrokiem, moze byc problem na odzyskanie swojej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napewno wypozyczalnie bylyby w stanie sie jakos zabezpieczyc przed taka ewentualnoscia.

Ale jak? Konfiskata to konfiskata.

Ja na ten przykład, sprzedałbym swoje auto mojej babci. W razie wpadki z policial.gif pokazuję DR i co? Moja babcia traci swoją własność ze względu na moje przewinienie? Pierwszy lepszy prawnik z łapanki skutecznie wykaże absurdalność tego rozwiązania przed sądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dokladnie tak samo powinno to wygladac w przypadku konfiskaty aut za jazde po %%%. Jesli komus

> zostanie odebrane nieswoje auto, to juz bedzie problem tego czlowieka co odda wlascicielowi,

A co zrobisz pijanymi kierowcami ciężarówek? Firanka może mieć zawartość należącą nawet do kilkunastu właścicieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, ubezpieczyć i żądać zaświadczenia o niekaralności.

> pokryje tylko będzie miało regres do sprawcy o zwrot tych pieniędzy.

> Gdyby pomysł przeszedł, wątpliwe ale wykonalne. Nic wielkiego by się nie stało. Jeśli komuś

> udostępnisz samochód i mu go "przepadną" bo był na bani to masz regres do sprawcy o

> naprawienie szkody.

hehe.gif

Nie wiem w jakiej rzeczywistości żyjesz, ale w naszym kraju regres w stosunku do osoby prywatnej to droga przez mękę - niestety dla dochodzącego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy, na mocy którego będzie można karać pijanych

> kierowców konfiskatą samochodu

Populizm. Niekonstytucyjność pewna. Nawaliłem się, jadę autem służbowym należącym do firmy.. i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sadzilem, ze w naszym prawie istnieje odpowiedzialnosc wobec pracodawcy do wysokosci 3 krotnosci

> pensji, ale moge sie mylic?

> Wyobrazasz sobie pracodawce, np jakis tam PKS, ktoremu nagle zabieraja 2 autobusy, a jemu pozostaje

> dochodzic spraw w sadzie od golodupcow (w porownaniu do wartosci zabranego pjazdu), ktorzy je

> prowadzili po pijaku?

> Nawet z wyrokiem, moze byc problem na odzyskanie swojej kasy.

No dobra a co jesli taki kierowca PKSu po pijaku wypadnie z drogi i kompletnie skasuje autobus?

Wychodzi na to samo? Pracodawca zostaje ciemnej d.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Pracodawca dostaje kasę z UFG, a UFG dopiero będzie próbowało ściągnąć kasę od kierowcy.

Z jakiej racji pracodawca dostaje kase z UFG?

To chyba tylko dziala w przypadku OC, a tu o wyplacie z OC pracodawcy na rzecz pracodawny nie moze byc mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem w jakiej rzeczywistości żyjesz, ale w naszym kraju regres w stosunku do osoby prywatnej to

> droga przez mękę - niestety dla dochodzącego...

Ale co mnie to obchodzi.... i co to obchodzi państwo.

pożycza byle komu, bierze ryzyko na siebie... jak w bankach. Podżyrujesz kredyt, jak wiesz że ktoś ma problemy z alkoholem i hazardem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale pewnie zaraz podniosły by się

> głosy, że wtedy ucierpi rodzina, zostaną bezdomnymi i stoczą się na dno...

a według Ciebie tak by nie było?

normalnie socjalizm z niektórych tu się wylewa pełną gębą hehe.gif

chciałbyś ponosić społeczne i finansowe koszty głupoty pijaka?

IMO - niech pokopie rowy przez 2 tygodnie o misce ryżu i wodzie we własnej okolicy w odblaskowym kombinezonie i z kulą u nogi - wystarczy - więcej nie wsiadzie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pomysł jaka partia. SP = popsuty PiS. Czy może być coś gorszego?

Nie da się zabierać, konfiskować czy pokazywać. Nawet w ustawie jest napisane, że tylko można to robić więc nic się nie zmieni. Pijani powinni być kierowani na zajęcia, warsztaty i spotkania z ofiarami wypadków spowodowanych przez nawalonych. Kontakt z osobami dotkniętymi fizyczną i psychiczną tragedią może wzbudzić refleksję. Inaczej cały wysiłek złapanego skupi się na uniknięciu kary, która na pewno nie będzie nieodzowna, a nie na zrozumieniu, że to co zrobił to nie jest tylko złe.

Populistyczne hasła nieudolnej, prymitywnej opozycji, która nigdy nie zaistnieje na scenie politycznej to jedyny sposób na pokazanie się w mediach.

Pomysł nazywany radykalnym jest w istocie radykalną głupotą i wierzę, że już nikt się na to nie nabierze.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.