Skocz do zawartości

kombi czy hb z boxem?


subArek

Rekomendowane odpowiedzi

na przykładzie kompakta jeżdżącego cirka 90% czasu wyłącznie z kierowcą (z koniecznością parkowania w mieście i pod blokiem) i ewentualnie z dzieciakami z tyłu do przedszkola, kilka razy w roku na wyjazdy z rodziną 2+2 (narty wchodzą w grę) plus zawsze mogące się trafić konieczne przewiezienie czegoś większego hmm.gifhmm.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na przykładzie kompakta jeżdżącego cirka 90% czasu wyłącznie z kierowcą (z koniecznością parkowania

> w mieście i pod blokiem) i ewentualnie z dzieciakami z tyłu do przedszkola, kilka razy w roku

> na wyjazdy z rodziną 2+2 (narty wchodzą w grę) plus zawsze mogące się trafić konieczne

> przewiezienie czegoś większego

Skoro zapotrzebowanie jest, jak piszesz, to ja bym przewrotnie polecił.... małe miejskie autko pokroju Fiesty, Micry, Polo czy co się tam komu podoba. Może Jazz, w innym wątku jest szeroko polecany. Skoro 90% jazdy to miasto, należy kupić samochód miejski.

A wakacje? Pożyczyć coś na te 2-3 tygodnie. Albo jakoś inaczej zorganizować transport ludzi/bagaży.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To od razu potrzebny box?

temat na dłuższą dyskusje grinser006.gif uchwyty moim zdaniem sprawdzają się przy wyjazdach na narty blisko, jeśli są wyjazdy daleko to box jest lepszym rozwiązaniem, kiedyś tutaj prowadziliśmy podobną dyskusje.

Poza tym słabo widzę zapakowanie do auta butów kasków i innych zabawek do kombi czy htb a do tego jeszcze bagaże powiedzmy na tygodniowy wyjazd. Więc, jeśli wyjazdy dłuższe w 4 osoby to box jest konieczny moim zdaniem, można się nie zgadzać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier w focusa II hb 5 drzwiowego 5 osobową rodzinę pakuje...

3 lata temu jak jechali z wózkiem dla mniejszego to boxa wypożyczyli...

w tym roku wszystko w samochodzie...no lodówkę turystyczną ja wziąłem do siebie...

w sumie to wszystko zależy od umiejętności pakowania wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na przykładzie kompakta jeżdżącego cirka 90% czasu wyłącznie z kierowcą (z koniecznością parkowania

> w mieście i pod blokiem) i ewentualnie z dzieciakami z tyłu do przedszkola, kilka razy w roku

> na wyjazdy z rodziną 2+2 (narty wchodzą w grę) plus zawsze mogące się trafić konieczne

> przewiezienie czegoś większego

Minivan segmentu C

To mówiłem ja : posiadacz kombi i box'a ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szwagier w focusa II hb 5 drzwiowego 5 osobową rodzinę pakuje...

> 3 lata temu jak jechali z wózkiem dla mniejszego to boxa wypożyczyli...

> w tym roku wszystko w samochodzie...no lodówkę turystyczną ja wziąłem do siebie...

> w sumie to wszystko zależy od umiejętności pakowania

Łał, panie... A kiedyś to się pakowało...

Maluch, znaczy się 126p, z dodatkowym, dedykowanym koszem bagażowym na dachu. 5 osób: 3 dorosłe, 2 dzieci (ja miałem powiedzmy 9 lat i moja siostra wtedy miała 2 lata). Wyjazd np. na wczasy nad morze. Na dachu jedna duża walizka, składana spacerówka mojej siostry i kanister z benzyną 10 l (bo ta była na kartki). Reszta rzeczy popakowana w małe reklamówki i powtykana gdzie się dało, w każdą dziurę i szparę, nawet pod przednie fotele. smile.gif Dało się? Dało... smile.gif Jak potem rodzice kupili dużego fiata, łoł - co to za skok cywilizacyjny był... yay.gif

A tera, panie, kombiki ftedeiku, minivany, suvy, boxy, sroxy, w tyłkach się poprzewracało od tego dobrobytu... zlosnik2.gifhahaha.gif

A tak na serio: minivan klasy C + box. Co potwierdza mój przypadek: Pikuś + bardzo duży, szroki i długi box SportAC 580 FL (190x90x40cm). smile.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szwagier w focusa II hb 5 drzwiowego 5 osobową rodzinę pakuje...

> 3 lata temu jak jechali z wózkiem dla mniejszego to boxa wypożyczyli...

> w tym roku wszystko w samochodzie...no lodówkę turystyczną ja wziąłem do siebie...

> w sumie to wszystko zależy od umiejętności pakowania

też golf hb starcza żeby się zmieścić i spakować ale stoję przed wyborem następnego i się zastanawiam czy dalej zostać przy "starcza" czy wyjść poza przez zakup boxa czy kombi, bo powiedzmy, że wychodzimy poza "starcza" i wchodzimy w "nie martwimy się i nie upychamy" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB + box. Codziennie śmigam kombi i głównie w ruchu miejskim, i chętnie bym zamienił na coś mniejszego. I każdego dnia auto jedzie w pełnej obsadzie, czyli dwoje dorosłych i dwójka dzieci z tyłu w fotelikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie rozwazanie mniejsze wieksze w przypadku tego samego modelu sa bez sensu. Jesli jest roznica w dlugosci (a bardzo czesto nie ma) to jest rzedu paru cm.

Roznia jest tylko w funkcjonalnosci i zdecydowanie wygrywa tu kombi. Samo wkladanie zakupow jest wygodniejsze, zdecydowanie latwiej cos zapakowac ciezszego lub/i dluzszego. Majac siatke pomiedzy przedzialem pasazerskim a "bagaznikiem" mozna zapakowac po dach jak braknie normalnego miejsca. Jezdze kombiakami od 2 zmian aut i nie wroce do HB.

Nowe konstrukcje maja juz przemyslane skladanie kanapy (np z obu stron), przewidziane miejsce pod podloga na rolete jesli musisz ja zdjac, bardzo czesto w standardzie rolete rozdzielajaca przestrzen ladunkowa. Czesto tez mozna spotkac mozliwosc otwarcia samej szyby. To po prostu wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.