Skocz do zawartości

Chevrolet Orlando vs Davca Lodgy


romman

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> Jak wyżej - Co waszym zdaniem lepsze dla 5 osobowej rodziny? W cenie podstawowego Chevy jest Dacia

> w pełnej wersji. Chevy lepiej wykonane ale raczej mniejsze. Namieszała ta Dacia z tym Lodgy

rozumiem, że to ceny katalogowe w chevy? Co jest w standard w chevy? Da się coś znegocjować?

Czy Dacia ma ocynk dwustronny (tak się to chyba nazywa)? Jak nie, to się nawet nie zastanawiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, że to ceny katalogowe w chevy? Co jest w standard w chevy? Da się coś znegocjować?

> Czy Dacia ma ocynk? Jak nie, to się nawet nie zastanawiaj...

a jak z pozostałymi modelami? Myślałem, że ocynkowanie to powszechny standard już wszędzie yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie szukam na siłę argumentów za Dacią, ale te co jeżdżą od kilku lat nie wyglądają źle.

> A czy Lanos przypadkiem nie miał też ocynku jednostronnego? No bo mój nie rdzewiał.

a jakie silniki porównywałeś ?

bo dacia to ma chyba słabowite hmm.gif

robi się ten sam problem co przy duster, w sumie cieżko porównać 1.6 lodgy do 1.8 orlando

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakie silniki porównywałeś ?

> bo dacia to ma chyba słabowite

> robi się ten sam problem co przy duster, w sumie cieżko porównać 1.6 lodgy do 1.8 orlando

No porównuję benzynowe, bo diesla nie lubię. Celowałem w Lodgy z tym 1.6 + wszystkie możliwe dodatki lub Orlando w najtańszej wersji (bo to i tak prawie 60 tys zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No porównuję benzynowe, bo diesla nie lubię. Celowałem w Lodgy z tym 1.6 + wszystkie możliwe

> dodatki lub Orlando w najtańszej wersji (bo to i tak prawie 60 tys zł).

ok.gif

czyli silnik 1.6 82KM, do 1.8 140KM ... trochę bym sie obawiał tego silnika w daci - słaby

a tak swoją drogą to orlando jest 500kg cięższy od daci blush.gif

skąd taka różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli silnik 1.6 82KM, do 1.8 140KM ... trochę bym sie obawiał tego silnika w daci - słaby

> a tak swoją drogą to orlando jest 500kg cięższy od daci

> skąd taka różnica ?

Chevrolety (przynajmniej te w USA i pomijam Sparka i Sonica no i Cruza) sprawiają wrażenie ciężkich. Czemu? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chevrolety (przynajmniej te w USA i pomijam Sparka i Sonica no i Cruza) sprawiają wrażenie

> ciężkich. Czemu?

lodgy jest ciut mniejsze, może gorzej wyposażone ale 500kg różnicy, to jest prawie połowa masy daci (waży ciut ponad 1000kg)

aż strach pomyśleć jak to się złoży przy małej kolizji hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Jak wyżej - Co waszym zdaniem lepsze dla 5 osobowej rodziny? W cenie podstawowego Chevy jest Dacia

> w pełnej wersji. Chevy lepiej wykonane ale raczej mniejsze. Namieszała ta Dacia z tym Lodgy

Orlando to współczesna konstrukcja - bazuje na platformie GM Delta II - tej samej co najnowsza Astra i Zafira. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Jak wyżej - Co waszym zdaniem lepsze dla 5 osobowej rodziny? W cenie podstawowego Chevy jest Dacia

> w pełnej wersji. Chevy lepiej wykonane ale raczej mniejsze. Namieszała ta Dacia z tym Lodgy

jeżeli chodzi o wrażenie z wnętrza oraz z jazdy to zdecydowanie Orlando

tak, jeździłem obydwoma

Orlando ma tylko mniejszy bagażnik, wydaje mi się, że w drugim rzędzie jest więcej miejsca właśnie w nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Jak wyżej - Co waszym zdaniem lepsze dla 5 osobowej rodziny? W cenie podstawowego Chevy jest Dacia

> w pełnej wersji. Chevy lepiej wykonane ale raczej mniejsze. Namieszała ta Dacia z tym Lodgy

A w jakich kwotach mieszczą się te auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za to skasowali możliwość połączenia 1,8 NoPb z automatem... A już mój kuzyn miał kupować, tylko

> czekał na "sezonowe promocje"...

Dobre promocje skończyły się na Chevrolety, odkąd sprzedają się dobrze.

Teraz może coś na wyprzedaży rocznika będzie można upolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Jak wyżej - Co waszym zdaniem lepsze dla 5 osobowej rodziny? W cenie podstawowego Chevy jest Dacia

> w pełnej wersji. Chevy lepiej wykonane ale raczej mniejsze. Namieszała ta Dacia z tym Lodgy

kolega mial podobny problem tyle ze wybieral ww. auta z silnikiem diesla

wybral orlando i od 80kkm narazie jest zadowolony

P.S. co w wyposazeniu daci bedzie czego nie bedzie mial chevy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli chodzi o wrażenie z wnętrza oraz z jazdy to zdecydowanie Orlando

> tak, jeździłem obydwoma

> Orlando ma tylko mniejszy bagażnik, wydaje mi się, że w drugim rzędzie jest więcej miejsca właśnie

> w nim

Bagażnik w Orlando można łatwo powiększyć do jedynych 750 - 800 litrów do lini okien. Trzeba tylko wymontować ostatni rząd siedzeń (4 śruby - 5 minut roboty) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, wrzuciłem pierwsze lepsze znalezione.

> Ale esperaki miały problemy z rudą o wiele wczesniej - poczytaj espero.of.pl.

To wiem ale jezeli to espero ma np 15 lat to argument dość cienki Bo IMO raczej nie kupuje się nowego samochodu żeby jeżdżic nim 15 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wiem ale jezeli to espero ma np 15 lat to argument dość cienki Bo IMO raczej nie kupuje się

> nowego samochodu żeby jeżdżic nim 15 lat..

Namieszałes grinser006.gif - pytanie było o ocynk jednostronny, który naście lat temu był stosowany w esperakach. I uwierz mi, niektóre wyglądały podobnie, jak na tym zdjęciu po kilku latach. ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wiem ale jezeli to espero ma np 15 lat to argument dość cienki Bo IMO raczej nie kupuje się

> nowego samochodu żeby jeżdżic nim 15 lat..

15 może nie. Ale 10? Kupić nowy i po 3 latach sprzedać za 30% ceny to marny interes. Ale kto bogatemu zabroni? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wiem ale jezeli to espero ma np 15 lat to argument dość cienki Bo IMO raczej nie kupuje się

> nowego samochodu żeby jeżdżic nim 15 lat..

Czyli jak? Lepiej kupić już używany samochód żeby jeździć nim kolejne 15lat? smile.gif

A wracając do tematu - chyba jednak skłaniałbym się ku Orlando a nawet nie chyba tylko stanowczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam już Dacię Sandero od 2008 roku i żadnej rdzy do tej pory nie znalazłem.

Jak kupowałem auto to śmiano się ze mnie, że po roku to rumuńskie auto mi zgnije, że pewnie się rozleci i jeszcze wybuchnie.

Minęło już 4 lata i jakoś auto w pełni sprawne, żadnych awarii - tylko takie eksploatacyjne sprawy jak wymiana oleju, świec, płynów zgodnie z terminami przeglądów. Blacha bez okazów rdzy - a sprawdzam dokładnie to, bo kiedyś miałem Fiata Uno i wiem jak rdza potrafi zjadać auto. A tutaj w Dacii Sandero naprawdę po 4 latach i oznak korozji brak. A auto non stop stoi pod chmurką.

4 lata jeżdżę, zrobiłem dopiero 42 tyś. km od wyjazdu z salonu i żadnych jak na razie problemów z autem. Jestem zadowolony również z powodu takiego, że Dacie nie są chodliwym towarem wśród złodzieji - także święty spokój to następna zaleta takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.