Skocz do zawartości

VW +10%


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

> Szczegolnie duży wzrost sprzedaży w Polsce - to zasługa tego że te auta ardzo staniały odkąd

> powstał VW Polska i Kulczyk sobie poszedł.

Moment... Polska jest jak ziarnko maku które próbuje się dostrzec z 10go piętra. Teraz ssanie jest z krajów spoza EU i tutaj najwięcej sukcesów ma VW. Pytanie czy i na jak długo.... Ozi już widzi narzekanie u niego na JAKOŚĆ VW. Pytanie: czy za 3 lata VWjowi nie siądzie sprzedaż poza UE? Wtedy i Polska dostanie rykoszetem z perspektywy gospodarki , eksportu i zmaówień. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najtańsza bieda kosztuje 60 tysięcy! Można gdzieś kupić za te pieniądze gorszy samochód innej

> marki?

Gorszych jest pełno.

Oglądałem tego nowego Golfa. Do fanatyków VW nie należę, a wręcz mnie odrzuca ich panująca linia stylistyczna, ale muszę przyznać, że nowy golf jest bardzo udany. Rozważąjąc zakup jakiegoś kompaktu na pewno brałbym go pod uwagę ok.gif . Jak się wsiądzie do środka, to widać, że jest dużo lepiej wykonany niż focus III, auris, poprzedni golf, czy też uwielbiany w Polsce ceed. (Astry IV nie widziałem, toteż z nią nie porównuję). A cena - no coż... i tak się sprzeda. Tanio jest kij i hultaj grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> średnio 8,5 l/100 :

> Expression (klima manual) - UWAGA 65 600 zł.

> TechRun (klima auto, navi, alufelgi) - 72 600 zł

> Nie ma ale auto bez porównania wygodniejsze, większe.

Czyli nie spełnia warunków.

Przy okazji katalogowe średnie spalanie 7,6 l to jest 2,5l różnicy na 100 km czyli jakieś 13-14zł spineyes.gifróżnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Golfem? jadąć pewnie do 100km/h. Śmieszą mnie te super niskie spalania turbo benzynek, które w

> realnym ruchu są nieosiągalne...

Jadac na autostradzie 140 km/h Czas przejazdu 9,30 godz załadowany pod sufit + klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaa... to katalogowe spalanie gdzie masz zamiar osiągnąć?

Katalogowe spalanie jest po to, by je porównać do konkurencji.

A, że życie, życiem to inna kwestia ok.gif

Poza tym nie ma problemu zrobić "katalogowego" ale to też inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nie spełnia warunków.

> Przy okazji katalogowe średnie spalanie 7,6 l to jest 2,5l różnicy na 100 km czyli jakieś 13-14zł

> różnicy.

Dla Ciebie wazne jest mniejsze spalanie, dla kolegi byc moze wiekszy bagaznik.

Kazdy wybiera co woli.

Ja przychylilbym sie ku Lagunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Katalogowe spalanie jest po to, by je porównać do konkurencji.

> A, że życie, życiem to inna kwestia

> Poza tym nie ma problemu zrobić "katalogowego" ale to też inna kwestia.

Ja dlatego nigdy nie patrze na katalogowe spalania, ale na użytkowników, przykładowo autocentrum. Katalogowe spalania są w przypadku takich samochód wyżyłowane maksymalnie oby tylko pokazać, że się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Golfem? jadąć pewnie do 100km/h. Śmieszą mnie te super niskie spalania turbo benzynek, które w

> realnym ruchu są nieosiągalne...

Ale jeździłeś i nie potrafiłeś czy o co chodzi ?

Bo ja robię bez problemu regularnie jeśli tylko chcę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla Ciebie wazne jest mniejsze spalanie, dla kolegi byc moze wiekszy bagaznik.

> Kazdy wybiera co woli.

> Ja przychylilbym sie ku Lagunie.

Ale jak ktoś szuka kompakta to nie chce Laguny, nie każdy chce jeździć autobusem i nie każdy wozi co dzień świniaka w bagażniku.

Dla mnie ważny jest ogół.

Jak na razie propozycji alternatywy brak, czekamy na te naście aut lepszych i tańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczególnie jak ci sie spierniczy 1000 km od Polski. Fajny urlop.

facepalm%5B1%5D.gif

A jak 2000 km to jeszcze fajniejszy ?

Laguna rozumiem nigdy się nie psuje?

Laguna nie jest alternatywą dla ww. Golfa. BRAK automatu, nie ta klasa, a spalanie pominiemy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak ktoś szuka kompakta to nie chce Laguny, nie każdy chce jeździć autobusem i nie każdy wozi

> co dzień świniaka w bagażniku.

> Dla mnie ważny jest ogół.

> Jak na razie propozycji alternatywy brak, czekamy na te naście aut lepszych i tańszych.

Zaczynasz wydziwiac (bo za duze, bo spalanie inne, bo takie, bo owakie), padl przyklad 1 z aut i tyle.

Nie znam ani cen ani specyfikacji nowych aut, zapewne cos porownywalnego jednak sie znajdzie, ale wydaje mi sie, ze i tak jestes nastawiony na ich krytyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że o awariach TSI się słyszy a o Nissanowskim PB 2,0 jakoś cisza.

Powiem Ci tak, pierwsze wypusty Golfa VI z 1.4 TSI 160 KM miały faktycznie poważny problem.

Poprawili i jest z grubsza cisza w temacie.

Nie widać na forach lamentu, a auta mają już po 100kkm i więcej, a wcześniejsze (Touran, Golf 5) po 200-300kkm i jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy się -gorsza?

Daj spokój smirk.gif

Powtórzę się: Jak ktoś CHCE kupić KOMPAKTA to nie interesuje go klasa D, ani B ani me.

To są różne auta do różnych celów.

Przykładowo na co dzień do moich potrzeb wystarcza mi klasa B, a C to już skrajność.

Mam nadzieję, że już rozumiesz przesłanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj spokój

> Powtórzę się: Jak ktoś CHCE kupić KOMPAKTA to nie interesuje go klasa D, ani B ani me.

> To są różne auta do różnych celów.

> Przykładowo na co dzień do moich potrzeb wystarcza mi klasa B, a C to już skrajność.

> Mam nadzieję, że już rozumiesz przesłanie

Rozumiem.Każdy ma swoje priorytety. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj spokój

> Powtórzę się: Jak ktoś CHCE kupić KOMPAKTA to nie interesuje go klasa D, ani B ani me.

> To są różne auta do różnych celów.

> Przykładowo na co dzień do moich potrzeb wystarcza mi klasa B, a C to już skrajność.

> Mam nadzieję, że już rozumiesz przesłanie

Tylko kiedy zaczales pisac o tym kompakcie?

Jak kolega znalazl ta Lagune, wczesniej mialo byc tylko auto rotfl.gif, dopiero potem zaczalesc isc wylacznie w kompakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko kiedy zaczales pisac o tym kompakcie?

> Jak kolega znalazl ta Lagune, wczesniej mialo byc tylko auto , dopiero potem zaczalesc isc w

> kompakty.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Rozgryzłeś mnie facepalm%5B1%5D.gif

Przeczytaj cały wątek i się dowiesz dlaczego Laguna nie jest alternatywą dla Golfa z AUTOMATEM!!!

Drugorzędną sprawą jest właśnie fakt, że jak ktoś CHCE kupić sobie KOMPAKTA, to nie potrzebuje auta klasy Laguny.

Czekam w takim razie na Twoją propozycję alternatywy dla ww. Golfa ?

Oczywiście miażdżąco lepszej i tańszej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow AUTOMATEM, no faktycznie AUTOMATEM - jak czytam Twoje wypowiedzi to właśnie widzę takiego typowego właściciela VW Golfa...

Myślę, że alternatywą będzie Hyundai i30 z prawdziwym hydrauliczym automatem, nie wydmuszka z dwoma sprzegłami i elektroniką.

Pomijam fakt, że jakoś wykończenia VW zrobiła się mizerna, zwłaszcza w środku. Poza tym ta prostota, brak stylu i polotu odrzucają mnie - tak miałem jeszcze niedawno VW Touarega, przesiadłem się na tandetnego peugeota i jestem zaskoczony wykonaniem, wyglądem, trwałością i bezawaryjnością samochodu. Przyjemność z jazdy też większa, a cena to 1/4 wspaniałego VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jeździłeś i nie potrafiłeś czy o co chodzi ?

> Bo ja robię bez problemu regularnie jeśli tylko chcę

Tak jeździłem, zgodnie z moim oczekiwaniami aby ten samochód jechał musiałem go kręcić, bo poniżej turbo nic się nie dzieje, czyli spalanie miałem prawie takie jak w normalnym aucie o tej mocy z wolnossącym silnikiem - bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jeździłem, zgodnie z moim oczekiwaniami aby ten samochód jechał musiałem go kręcić, bo poniżej

> turbo nic się nie dzieje, czyli spalanie miałem prawie takie jak w normalnym aucie o tej mocy

> z wolnossącym silnikiem - bez rewelacji.

Ja tam może się nie znam, ale u mnie poniżej turbo to dmucha kompresor.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam może się nie znam, ale u mnie poniżej turbo to dmucha kompresor.

> mar00ha

Jeździłem Jettą 1.4 TSI służbową, byłe niemile zaskoczony i czułem niedostatek mocy poniżej turbo.

Aha teraz patrzę i widzę, że Jetta ma chyba 122km, nie wiem czym różnią się te silniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Highline, 1.4 TSI 140KM + DSG.

> Średnie katalogowe 5l/100km.

> 87.000 zł

> Jaką alternatywę proponujesz?

Mazda 3 2,0 150 koni spalanie 7,6 cena 80 tys

Nie chce mi sie porownywac wyposazenie i analizowac ktory jest lepszy

Ja wybralbym golfa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaa... to katalogowe spalanie gdzie masz zamiar osiągnąć?

Bez problemu, jeżdżąc jak świadomy kierowca, a nie udając że to sportowa rakieta do upalania na drodze.

Mam Tsi, słabsze , ale też wiele urban legends się naczytałem ile to nie potrafi spalić itp, bez problemu jadąc normalnie czyli nie będąc zawalidrogą osiągam deklarowane przez producenta spalanie więc się da, tylko trzeba umieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Golfem? jadąć pewnie do 100km/h. Śmieszą mnie te super niskie spalania turbo benzynek, które w

> realnym ruchu są nieosiągalne...

Widać pojęcia nie masz o tym ile faktycznie palą, mnie dla odmiany śmieszą takie teksty jak Twój ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.