Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe i klocki


centomaniak93

Rekomendowane odpowiedzi

Jako by wypadało wymienić tarcze i klocki w moim cc szukam jakiegos tanszego zestawu do normalnego użytkownia . Natknołem sie na ten zestaw warto to kupić ?

http://moto.allegro.pl/tarcze-klocki-hamulcowe-punto-seicento-cinquecento-i2813296223.html

I jeszcze jedno czy przy zmianie tarcz i klockow trzeba odpowietrzać uklad hamulcowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako by wypadało wymienić tarcze i klocki w moim cc szukam jakiegos tanszego zestawu do normalnego

> użytkownia . Natknołem sie na ten zestaw warto to kupić ?

> http://moto.allegro.pl/tarcze-klocki-hamulcowe-punto-seicento-cinquecento-i2813296223.html

> I jeszcze jedno czy przy zmianie tarcz i klockow trzeba odpowietrzać uklad hamulcowy ?

No Wlasnie z tym sciagaczem problem czy trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem ostatnio u siebie i obyło się bez ściągacza, generalnie robota całkiem prosta i przyjemna.

Miałem problem z wciśnięciem tłoczka, dla niewprawionego "młodego mechanika" idealnym rozwiązaniem byłoby posiadanie "wciskacza" do tego przeznaczonego, ja pomogłem sobie jakimś kluczem płaskim smile.gif

są też tacy z tytanowymi paluchami, którzy potrafią to zrobić przy pomocy kciuka jedynie, ja niestety do takich nie należę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klucz 12 albo 10 nie pamiętam już.Kombinerki, młotek

> aha jeszcze do jarzma klucz 17 ale nie wiem czy trzeba sciągać do wymiany

Do wymiany klocków nie trzeba ale do wymiany tarczy to lepiej odkrecic jarzmo łatwiej prosciej i szybciej niz sie meczyc ja zawsze tak robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według mnie takie tarcze nie robią dużych przebiegów,i nie mają kiedy zetrzeć powierzchownej

> korozji, która skutkuje czymś takim, nie obrażając nikogo w autach emerytów częsty przypadek.

> Więcej jeździć

Ja kupiłem swojego który ciągle jeździł i miał takie tarcze. Słabo hamowały ale hamowały i ktoś cały czas smigał autem- Sej kupiony po przedstawicielu handlowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tak wyglądające tarcze oryginalne, z tym że auto było mało jeżdżone - przez pierwsze 9 lat - 25 tys. km wink.gif Zestaw Magneti Marelli jest ok, fajnie hamuje ale zdarzy mu się lekko pisnąć od czasu do czasu - ogólnie nie mam zastrzeżeń. O dziwo tarcze prawie w ogóle nie rdzewieją na obrzeżach i na styku z felgą, podczas gdy tarcze np. Boscha zachodzą bardzo szybko rdzawym nalotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja robiłem ostatnio u siebie i obyło się bez ściągacza, generalnie robota całkiem prosta i

> przyjemna.

> Miałem problem z wciśnięciem tłoczka, dla niewprawionego "młodego mechanika" idealnym rozwiązaniem

> byłoby posiadanie "wciskacza" do tego przeznaczonego, ja pomogłem sobie jakimś kluczem płaskim

> są też tacy z tytanowymi paluchami, którzy potrafią to zrobić przy pomocy kciuka jedynie, ja

> niestety do takich nie należę

Wystarczyło tak jak kolega napisał odkrecic odpowietrznik i spuscic płyn co jest w tloczku. Powinno sie stak robić za kazdym razem przy wciskaniu tłoczka, czy mamy klamory do tego czy sciskamy rekami. Płyn hamulcowy w tłoczku ma w sobie najwiecej wilgoci, bywaja przypadki ze po wcisnieciu toczka bez spuszczenia tego płynu w autach z abs szlak go trafia...

> Wymieniłem już tarcze i klocki ale patrząc na stare tarcze i klocki troche sie przeraziłem . Starte

> sa tylko w srodku jak to wygląda na zdjęciach . Czy przy nowym zestawie tez tak może się stac

> ?

Wazne jest zeby na nowym komplecie tarcz i klocków nie swirować, co to znaczy, zeby przez jakis czas zanim sie dotrą gwałtownie nie hamowac, bo i nowe tarcze moga sie zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.