Skocz do zawartości

Spalanie Ducato 3,0-160KM jakie?


Parowoz

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam.

> czy ktośuzytkuje jakieś autko z tym 3 litrowym silnikiem.

> Jak tak to poprosze o wadze osiągi spalania jakie autko jak spala w trasie jak w mieście itd.

> dzieki

to wszystko zależy od ładunku oraz czy to blaszak/skrzynia z plandeką. Wszystko to ma wpływ na spalanie. Ode mnie dla przykładu 3.0 160KM z kabina sypialną i załadunkiem na maxa paliło przy 100km/h 10-12l. duży wpływ na to miał wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wszystko zależy od ładunku oraz czy to blaszak/skrzynia z plandeką. Wszystko to ma wpływ na

> spalanie. Ode mnie dla przykładu 3.0 160KM z kabina sypialną i załadunkiem na maxa paliło przy

> 100km/h 10-12l. duży wpływ na to miał wiatr.

To oczywiste ze zabudowa ma znaczenie i dlatego prosiłem o podawanie jakie auto i jak trasa.

Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wszystko zależy od ładunku oraz czy to blaszak/skrzynia z plandeką. Wszystko to ma wpływ na

> spalanie. Ode mnie dla przykładu 3.0 160KM z kabina sypialną i załadunkiem na maxa paliło przy

> 100km/h 10-12l. duży wpływ na to miał wiatr.

ile to bylo to na maxa, tyle ile sie da aby dmc nie przekroczylo 3500kg czy po prostu aby rama sie nie wygiela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> czy ktośuzytkuje jakieś autko z tym 3 litrowym silnikiem.

> Jak tak to poprosze o wadze osiągi spalania jakie autko jak spala w trasie jak w mieście itd.

> dzieki

Ducato 3,0 JTD 180KM, Kabina z kurnikiem i zabudowa 3,2 m z tyłu w cyklu mieszanym 16 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L4H3 blaszka spalanie:

trasa 8,5 (80km/h) do 11 (140-150km/h)

miasto - 9,5 - 10,5

plandeka (wys. całkowita 3,3m) z kurnikiem - trasa w zależności od tempa i ładunku - 10-13l/100km

W porównaniu z innymi ma zalety i wady:

- nadmiar mocy - ze świateł praktycznie łykasz wszystko co się porusza, w trasie zapinasz 6tke i lecisz

- elastyczność - pusty rusza z 2ki a 6tka już przy 70km/h i idzie z samego dołu bez żadnych męczarni

- zawieszenie na mieście to tragedia - skacze jak pingpong, w trasie o niebo lepiej

- strasznie siada przód w każdej wersji - z przodu mc'person, z tyłu pióro

- maks prędkość w tym busie to 195km/h wg gps - dalej odcina obroty

- blaszka strasznie miękka - jak staniesz jednym kołem na krawężniku przy obciążeniu to możesz się zdziwić że nie zamkniesz drzwi

- ogólnie znana wada to przepustnice - leje się woda z podszybia wprost na nie a w środku pełno elektroniki - ja już mam patent na naprawę (szczegóły priv), nowa około 1000pln

- w blaszkach urywają się zawiasy drzwi tylnich - patrz dwa punkty wyżej

- zawieszenie do roboty raz na 200tys km, hamulce przód wytrzymują okolo 60-100tys km, tył jeszcze nie ruszałem w żadnym (poza linkami, których trzeba pilnować bo lubią sobie stanąć)

- przebieg aktualny u mnie to 240 - 620 tys km - w żadnym nie robiłem sprzęgła !!!

- w plandece trzeba dbać o równe rozmieszczenie ładunku - nie raz widziałem jak 1 tona po przelocie z Hiszpani z powodu wsadzenia na sam przód ładowni potrafi wygiąć trwale ramę - sytuacja jak w sprinterach na pojedynkach - to nie iveco i ta półrama jest taka sobie

- no i elektryka - standard to kostka przy stopniu od strony pasażera przy wiązce na tył pojazdu - po prostu trzeba polutować na krótko i wieczny spokój, w przeciwnym wypadku szukaj do śmierci czemu nie ma masy lub światła świrują (sprawdzone na wszystkich egzemplarzach)

- i taki mały szczegół - jest filtr przeciwpyłkowy - choć trzy krakowskie ASO twierdza że nie ma - pod schowkiem centralnym (troszkę rozkręcania)

- w żadnym nie było problemów z układem zasilania - gonią na oryginalnych wtryskach na paliwie z Shella i Neste

To chyba tyle - jak masz pytania to dawaj smiało

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> L4H3 blaszka spalanie:

> trasa 8,5 (80km/h) do 11 (140-150km/h)

> miasto - 9,5 - 10,5

> plandeka (wys. całkowita 3,3m) z kurnikiem - trasa w zależności od tempa i ładunku - 10-13l/100km

> W porównaniu z innymi ma zalety i wady:

> - nadmiar mocy - ze świateł praktycznie łykasz wszystko co się porusza, w trasie zapinasz 6tke i

> lecisz

> - elastyczność - pusty rusza z 2ki a 6tka już przy 70km/h i idzie z samego dołu bez żadnych

> męczarni

> - zawieszenie na mieście to tragedia - skacze jak pingpong, w trasie o niebo lepiej

> - strasznie siada przód w każdej wersji - z przodu mc'person, z tyłu pióro

> - maks prędkość w tym busie to 195km/h wg gps - dalej odcina obroty

> - blaszka strasznie miękka - jak staniesz jednym kołem na krawężniku przy obciążeniu to możesz się

> zdziwić że nie zamkniesz drzwi

> - ogólnie znana wada to przepustnice - leje się woda z podszybia wprost na nie a w środku pełno

> elektroniki - ja już mam patent na naprawę (szczegóły priv), nowa około 1000pln

> - w blaszkach urywają się zawiasy drzwi tylnich - patrz dwa punkty wyżej

> - zawieszenie do roboty raz na 200tys km, hamulce przód wytrzymują okolo 60-100tys km, tył jeszcze

> nie ruszałem w żadnym (poza linkami, których trzeba pilnować bo lubią sobie stanąć)

> - przebieg aktualny u mnie to 240 - 620 tys km - w żadnym nie robiłem sprzęgła !!!

> - w plandece trzeba dbać o równe rozmieszczenie ładunku - nie raz widziałem jak 1 tona po przelocie

> z Hiszpani z powodu wsadzenia na sam przód ładowni potrafi wygiąć trwale ramę - sytuacja jak w

> sprinterach na pojedynkach - to nie iveco i ta półrama jest taka sobie

> - no i elektryka - standard to kostka przy stopniu od strony pasażera przy wiązce na tył pojazdu -

> po prostu trzeba polutować na krótko i wieczny spokój, w przeciwnym wypadku szukaj do śmierci

> czemu nie ma masy lub światła świrują (sprawdzone na wszystkich egzemplarzach)

> - i taki mały szczegół - jest filtr przeciwpyłkowy - choć trzy krakowskie ASO twierdza że nie ma -

> pod schowkiem centralnym (troszkę rozkręcania)

> - w żadnym nie było problemów z układem zasilania - gonią na oryginalnych wtryskach na paliwie z

> Shella i Neste

> To chyba tyle - jak masz pytania to dawaj smiało

> Pozdrawiam

dzieki za odpowiedzi jak widać róznie spalanie jest smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> czy ktośuzytkuje jakieś autko z tym 3 litrowym silnikiem.

> Jak tak to poprosze o wadze osiągi spalania jakie autko jak spala w trasie jak w mieście itd.

> dzieki

Leciałem Maxi z Poznania do Frankfurtu nad Menem i przed Frankfurtem musiałem już tankować. Ale dojechałem z bazy na targi w 6 godzin smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Witam.

> czy ktośuzytkuje jakieś autko z tym 3 litrowym silnikiem.

> Jak tak to poprosze o wadze osiągi spalania jakie autko jak spala w trasie jak w mieście itd.

> dzieki

a co zaczął ci więcej palić?

ile wyszło po trasie na Francję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ducato 3,0 JTD 180KM, Kabina z kurnikiem i zabudowa 3,2 m z tyłu w cyklu mieszanym 16 l/100km

Szczerze mówiąc, to sporo. Ja mam takie osobiste porównanie do MB 817 ecopower z zabudową 7,2m i ładunkiem 2800kg, srednie spalanie 15l/100km; wiadomo, że 130km/h nie pojedzie, ale wiecej przewiezie za mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze mówiąc, to sporo. Ja mam takie osobiste porównanie do MB 817 ecopower z zabudową 7,2m i

> ładunkiem 2800kg, srednie spalanie 15l/100km; wiadomo, że 130km/h nie pojedzie, ale wiecej

> przewiezie za mniej.

Nie sugeruj się tak do końca, bo to auto spali od 10-16l w zależności jak pojedziesz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jumper laweta 3.0 dmc 3,5t

> z małą osobówką na kipie 12l/100km w trasie przy lekkiej nodze

> na pusto około 10l/100km

> jak się depcze i ciężkie auto na kipie to i 15 wypije

ile taki jumper na pusto waży, realnie z kierowca, wyciagarka, pasami, pelny bak itp.

najazd stalowy czy alu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> czy ktośuzytkuje jakieś autko z tym 3 litrowym silnikiem.

> Jak tak to poprosze o wadze osiągi spalania jakie autko jak spala w trasie jak w mieście itd.

> dzieki

blaszak w trasie przy gazie w podłodze pali circa 13 litrów. przy oszczędnym traktowaniu 9,5-10,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> czy ktośuzytkuje jakieś autko z tym 3 litrowym silnikiem.

> Jak tak to poprosze o wadze osiągi spalania jakie autko jak spala w trasie jak w mieście itd.

> dzieki

Duacto z 2011roku, autolaweta, srednia bardzo zależy od prędkości, u mnie wygląda to mniej wiecej tak 100km/h to 10l/100km, 110km/h to 11l/100 i tak dalej... ogólnie bardzo ciezko zejść poniżej 10l na 100. Twoje 14 trochę duzo skoro mówisz ze do 120, zależy jeszcze co miałeś za auta na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.