Skocz do zawartości

Cofanie liczników-aż tak spowszedniało?


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ogladałem wczoraj na TVN TURBO stare odcinki nauki jazdy zlosnik.gif

Stary facet pod 60-tke na L-ce tak krecił kierą że we fiacie albo francuzie zuzycie było by po roku hehe.gif a pocił sie jak oink.gif.

Tak ze przykładowo kupujac od niego auto po 3 latach mozna by stwierdzic ze auto skręcone z 200kkm biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogladałem wczoraj na TVN TURBO stare odcinki nauki jazdy

> Stary facet pod 60-tke na L-ce tak krecił kierą że we fiacie albo francuzie zuzycie było by po

> roku a pocił sie jak .

> Tak ze przykładowo kupujac od niego auto po 3 latach mozna by stwierdzic ze auto skręcone z 200kkm

Wlasnie wyzej pisalem o tym 4-letnim Audi zuzytym w srodku jak po 400kkm - a przeciez nie pomyslalem ze akurat Audi A3 Sportback 8P (o takim mowilem) to bardzo popularny samochod na "elke" - wiec moze takie jest wyjasnienie ok.gif Tak samo jak Golfy 5 czy 6 - mnostwo tego po "elkach" sie sprowadza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowi handlarze z allegro, samochody średnio 10 - 12 letnie, przebiegi 178 000 , 180 000 , 192 000 , 191 000 .... wszystko w okolicach 200 000 km, auta z przebiegiem od ok. 300 tys są u nas niesprzedawalne tongue.gif

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6408357

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22900193

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przykładowi handlarze z allegro, samochody średnio 10 - 12 letnie, przebiegi 178 000 , 180 000 ,

> 192 000 , 191 000 .... wszystko w okolicach 200 000 km, auta z przebiegiem od ok. 300 tys są u

> nas niesprzedawalne

Kolega miał fabię 1.9TDI z nalotem ponad 400kkm, wystawił na allegro o 22:00 w piątek i za pół godziny miał zaliczkę na koncie od handlarza.

Moja Octavia - nalot 300kkm i wysadzony silnik - sprzedala się w tydzień czasu za cenę -30% od rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega miał fabię 1.9TDI z nalotem ponad 400kkm, wystawił na allegro o 22:00 w piątek i za pół

> godziny miał zaliczkę na koncie od handlarza.

> Moja Octavia - nalot 300kkm i wysadzony silnik - sprzedala się w tydzień czasu za cenę -30% od

> rynku.

słowa - klucze : " - 30% " , " od handlarza"

też w kilka dni sprzedałem 5 letnie mondeo z nalotem niecałe 300 tys. za cenę -20% od rynkowej, wcześniej dwie octavie 3,5- letnie z nalotem po ok. 250 tys. też ok. -20% od rynkowej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słowa - klucze : " - 30% " , " od handlarza"

> też w kilka dni sprzedałem 5 letnie mondeo z nalotem niecałe 300 tys. za cenę -20% od rynkowej,

> wcześniej dwie octavie 3,5- letnie z nalotem po ok. 250 tys. też ok. -20% od rynkowej....

Nie doczytałeś - te -30% to było za auto w którym przeskoczył rozrząd i silnik był na śmietnik, na oko trzeba było dołożyć jakieś 20% wartości plus robota żeby auto zaczęło jeździć o własnych siłach. Fabia poszła za normalną cenę igiełek z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zostałem oszukany i jeszcze do tego nazwany oszustem.

> W samochodzie marki Aveo, podczas każdego przeglądu należy wymienić filtr przeciwpyłkowy. ASO

> bierze za to pieniądze. Jako że samochód sporo jeździ to przeszedł 3 takie przeglądy. W

> miesiąc po ostatnim z nich, przestało lecieć powietrze z nawiewów. Zajrzałem i zdumiałem się,

> bo w tym samochodzie do pierwszej wymiany filtra, trzeba wyciąć kawałek plastykowej porzeczki.

> I nie ma innej opcji. Poprzeczka była nietknięta, a filtr zapchany na maksa. Wymieniłem sam bo

> akurat byliśmy daleko od serwisu, a sklep we wiosce miał takowy za śmieszne 50 zł.

> Bardzo pewny siebie pan w ASO stwierdził, że wymyśliłem sobie to sam, bo oni zawsze ten filtr

> wymieniają.

> Bez wycięcia tej poprzeczki , dostęp do tego filtra jest możliwy po zdemontowaniu deski

> rozdzielczej i układu wentylacji.

> ASO to te od Chevroleta w okolicy ZUSu przy Czerniakowskiej.

20.GIF

Swoje kupiłem używane z dokumentacją i również osobiście wycinałem ww poprzeczkę mimo że na 2 fakturach z przeglądów

widniała pozycja "mikrofiltr" wraz z z odpowiednią kwotą. zlosnik.gif

Auto-Pol-Serwis ul. Mangalia 2 W-wa - ci sami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przykładowi handlarze z allegro, samochody średnio 10 - 12 letnie, przebiegi 178 000 , 180 000 ,

> 192 000 , 191 000 .... wszystko w okolicach 200 000 km, auta z przebiegiem od ok. 300 tys są u

> nas niesprzedawalne

> http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6408357

> http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22900193

Lepiej doczyszczone niż nowe w salonie....szczególnie pod maską shocked.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej doczyszczone niż nowe w salonie....szczególnie pod maską

Tak sobie zycza klienci. Klient kupujacy auto 10-letnie chce zeby bylo idealnie czyste i pachnace jak nowe w salonie, dla wiekszosci taki zakup to oszednosci calego zycia lub kredyt, wydarzenie rodzinne, cala rodzina bedzie ogladac i jakby to wygladalo ze kupil brudne auto? Albo nie daj Boze u tego 10-latka bylby wiekszy przebieg niz u sasiada w 4-latku, tak byc nie moze. Wiec sprzedawcy dopasowuja sie do wymagan klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dobrze z tego zdaję sprawę wink.gif

Są jeszcze wyjątki, jak sprzedawałem swoje poprzednie auto było nawet nie umyte. Klient zadzwonił, po czym przyjechał po kilku minutach smile.gif

Pooglądał, wsiadł i zapytał tylko czy działa wszystko klima,wspomaganie itd. Odpowiedziałem wszystko sprawne.

Zrobił rundkę, dał kasę i odjechał smile.gif

Po 30min tel...i pyta a jak z rozrządem bo zapomniał zapytać smile.gif Odpowiedziałem prawdę, zostało ~10tyś km do wymiany, a olej jest ~5tyś po wymianie.

Są jeszcze kupcy którzy nie zwracają uwagi na pierdoły, tylko na stan auta, a nie że odprysk od kamienia, czy brudna komora silnikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoje kupiłem używane z dokumentacją i również osobiście wycinałem ww poprzeczkę mimo że na 2

> fakturach z przeglądów

> widniała pozycja "mikrofiltr" wraz z z odpowiednią kwotą.

> Auto-Pol-Serwis ul. Mangalia 2 W-wa - ci sami?

W ty "aso" kłóciłem się o regulacje zbieżności zlosnik.gif

Potem dowiedziałem się od jednego znajomego, że przy wymianie oleju "zapomnieli" mu nalać nowy olej. Miał w silniku ok litra jakiegoś syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega miał fabię 1.9TDI z nalotem ponad 400kkm, wystawił na allegro o 22:00 w piątek i za pół

> godziny miał zaliczkę na koncie od handlarza.

W niedziele była na giełdzie z przebiegiem 178tyś o 30% droższa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Chyba skoczę z moja vectrą do serwisu i zobaczę ile cofnięty bo 2004/05 rok a przebiegu ma 139

> tyś

Tak jak pisałem to zrobiłem confused.gif

Byłem i sprawdziłem . Oczywiście był cofnięty .....

z 141 tyś na 139 sciana.gif

Po kiego grzyba cofać o 2 tysiące? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po kiego grzyba cofać o 2 tysiące?

Kolego to nie jest oznaka cofniętego licznika. Ty po prostu porównałeś przebieg który w VC jest zapisywany w zegarach i w hodometrze. Porównujesz stan tego hodometru do stanu licznika (na wyświetlaczu w aucie). Jeśli różni suię znacznie (a nie tyle co mogło nabić na różnych oponach) to znaczy że coś nie teges. Najśmieszniejsze byłoby, gdyby hodometru był mniejszy niż licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego to nie jest oznaka cofniętego licznika. Ty po prostu porównałeś przebieg który w VC jest

> zapisywany w zegarach i w hodometrze. Porównujesz stan tego hodometru do stanu licznika (na

> wyświetlaczu w aucie). Jeśli różni suię znacznie (a nie tyle co mogło nabić na różnych

> oponach) to znaczy że coś nie teges. Najśmieszniejsze byłoby, gdyby hodometru był mniejszy niż

> licznika

Nie wiem, nie znam się . Byłem w ASO posprawdzać błędy i poprosiłem o sprawdzenie faktycznego przebiegu tego auta .

Piszę jaki mi pokazano na ekranie , a gdzie co i jak szukali to już nie wiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i w ASO powiedzieli ci że skręcony masz zegar bo różnica 2 tyś km?

Nie mówili że kręcony ... ale też nie mówili że nie kręcony ....

Powiedzieli mniej więcej tak :

Dziwne ... 2 tysiące różnicy ... ale lepiej 2 niż 200 tyś .

koniec cytatu

Ale generalnie zadowolony jestem. Pali idealnie, nie zniszczony więc tylko śmigać i lać olej napędowy .

Nawet w te mrozy odpala od strzału . Denerwuje mnie tylko ta nawigacja w której brak Polski grinser006.gif

przebieg mnie nie interesuje , tak z ciekawości pytałem bo każdy uważa że auto z Francji cofnięte musi być o 200 tyś wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forum VC porównywaniu wskazań licznika i hodometru i o co w tym chodzi. Ja na twoim miejscu nie pojechałbym już więcej do tego ASO skoro pracują tam tacy spece którzy nie wiedzą podstawowych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego to nie jest oznaka cofniętego licznika. Ty po prostu porównałeś przebieg który w VC jest

> zapisywany w zegarach i w hodometrze. Porównujesz stan tego hodometru do stanu licznika (na

> wyświetlaczu w aucie). Jeśli różni suię znacznie (a nie tyle co mogło nabić na różnych

> oponach) to znaczy że coś nie teges. Najśmieszniejsze byłoby, gdyby hodometru był mniejszy niż

> licznika

Dokladnie zlosnik.gif

Inne cyferki sie wpisuje a inne sa na liczniku.

A jak do tego licznik jest w milach itp to tez trzeba przeliczyc zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie

> Inne cyferki sie wpisuje a inne sa na liczniku.

> A jak do tego licznik jest w milach itp to tez trzeba przeliczyc

Na szczęście po sprawdzeniu VIN ( na forum vectry ) wychodzi na to że nie jest w milach i kierownicę miał po lewej stronie od nowości grinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj na forum VC porównywaniu wskazań licznika i hodometru i o co w tym chodzi. Ja na twoim

> miejscu nie pojechałbym już więcej do tego ASO skoro pracują tam tacy spece którzy nie wiedzą

> podstawowych rzeczy.

Dzięki ok.gif

Może coś tam poczytam dla "spokojności" . Ale i tak najbardziej zmartwiłeś mnie tym ASO bo to jedyne w okolicy oslabiony.gif . Ta vectra to pierwsze auto co chciałem w ASO serwisować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki

> Może coś tam poczytam dla "spokojności" . Ale i tak najbardziej zmartwiłeś mnie tym ASO bo to

> jedyne w okolicy . Tsa vectra to pierwsze auto co chciałem w ASO serwisować

A vkp jest kolo z Suwalk co ma opc. On jak dobrze pamietam to serwisuje w fordzie. Podpytam go gdzie jezdzi. Reki sobie nie dam uciac ale cos mi tak swita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mówili że kręcony ... ale też nie mówili że nie kręcony ....

> Powiedzieli mniej więcej tak :

> Dziwne ... 2 tysiące różnicy ... ale lepiej 2 niż 200 tyś .

> koniec cytatu

Mi kiedys w moim przy okazji sprawdzania jakiegos tam błedu mechanior krzyknął wręcz:

"uuu panie... o 100 tys cofniety licznik pan ma!!!" Spanikowany jakby to byl jego samochod.

A ja na to: "no, wiem, a co?" hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Francji wozi się głównie rozbitki

Tak samo jak z Litwy i Niemiec ok.gif

Tu nie ma jakiejś reguły... jak masz pecha to trafisz na "cofniętego" , jak masz ogromnego pecha to trafisz na rozbitka grinser006.gif

Oczywiście zdaję sobie sporawe że mój też może być rozbitkiem ok.gif

Na szczęście nie był malowany . A jeśli już był "bity" to został złożony z niemalowanych elementów wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważyłem, że w PL spora część ludzi wręcz przyzwyczaiła się do cofanych liczników i czasami

> słyszę "ciekawe ile cofnięty" i tym podobne teksty. Smutne,ale prawdziwe...jak Wam się wydaje?

Jakiś miesiąc temu sprzedaliśmy Octavię ojca, miała 300kkm nalotu i silnik po zerwaniu paska rozrządu.

Właśnie znalazłem ją na otomoto z magicznym 189kkm, do tego pierwszy właściciel i serwisowana w ASO (tak było, ale tylko do 120kkm, później jeszcze było kilka pieczątek od znajmoego serwisu a tak mniej więcej od 5 lat nic nie wbijaliśmy do książki, choć serwis był do samego końca).

Ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie tak samo, bo z Francji ida rozbitki, a z Niemiec(Litwy) ida auta dosc mocno wyeksploatowane

> ale jednak w calosci.

Możliwe. Ja akurat z Niemiec(Litwy) nie chcę bo się naoglądałem jak chłopaki składają te auta ( na Litwie ) ok.gif

Ale co zrobić, na nowe nie stać a do Pandy nie wsiądę .... ryzyk fizyk, może trafi się dobre grinser006.gifok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dokladnie. Prosty zabieg, ktory ukraca ten proceder. Czemu nie da sie tak zrobic w Polsce? Rynek

> samochodow uzywanych by sie zalamal

> Tak z 30% AK, ktore zyje z oszukiwania innych tez

jak znam Polaków to co drugi kupiłby sobie kabelek i przed każdym przeglądem licznik popychał do tyłu. Ten naród jest niereformowalny.

Każdy już chyba widział wigilie w Radomiu http://wiadomosci.dlastudenta.pl/artykul...omiu,89365.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie tak samo, bo z Francji ida rozbitki, a z Niemiec(Litwy) ida auta dosc mocno wyeksploatowane

> ale jednak w calosci.

We Francji jest dużo lekko puknietych, często takie parkingówki, ale np na większości lemenetów, bo tam ciasnawo mają, a wiadomo że objechane dookoła są tańsze, bo tych w całości sie nie opyla, potem korekta, nowy lakier w polandzie i druga młodość.

Co do tego że z Litwy w całości...hmm no w całości, bo są robione na Litwie, a w jakim stanie tam trafiają, to wiedzą Ci co obserwują Lory jadące na wschód na litewskich blachach. Potem klepanko i część wraca do nas. Takie czary, że niemieckie auto z Litwy wychodzi taniej niż z Niemiec. Taki Mariampol to bardzo ciekawe miejsce...ale do robienia badań socjologicznych a nie kupna aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.