Skocz do zawartości

Ciszej tam!!!!


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

> z cyklu , jak UE robi ci dobrze

> A gdzie kurna motocykle sie pytam !!!!!!! Wyjace jak diabli?!!!!

bo "Loud pipes save lifes" - widac jakis motórzysta bral udzial w tworzeniu przepisu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z cyklu , jak UE robi ci dobrze

> A gdzie kurna motocykle sie pytam !!!!!!! Wyjace jak diabli?!!!!

eko eko eko, sztuczne kury by UE na sztucznej paszy by UE się nie chcą po wsiach nieść widać zlosnik.gif

normalnie ostatnio jak widzę niebieskie tło z gwiazdkami to mnie telepie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eko eko eko, sztuczne kury by UE na sztucznej paszy by UE się nie chcą po wsiach nieść widać

> normalnie ostatnio jak widzę niebieskie tło z gwiazdkami to mnie telepie

A co jest złego w tym, że będzie ciszej? Moim zdaniem to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moim zdaniem to lobbing producentów elektrycznych aut

Przecież nikt nie zabrania robić cichych spalinowych. A na elektryczne i tak się wszyscy przesiądą jak się ropa skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież nikt nie zabrania robić cichych spalinowych. A na elektryczne i tak się wszyscy przesiądą

> jak się ropa skończy.

yyy ale zauważyłeś że jeśli chodzi o hałas (z zewnątrz) to gdzieś tak od 10 lat (pod warunkiem że wszystko jest sprawne) praktycznie każdy samochód hałasuje głównie oponami? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yyy ale zauważyłeś że jeśli chodzi o hałas (z zewnątrz) to gdzieś tak od 10 lat (pod warunkiem że

> wszystko jest sprawne) praktycznie każdy samochód hałasuje głównie oponami?

I wszystko w temacie brawo dla tego Pana, dodamy do tego wentylatory i inne sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yyy ale zauważyłeś że jeśli chodzi o hałas (z zewnątrz) to gdzieś tak od 10 lat (pod warunkiem że

> wszystko jest sprawne) praktycznie każdy samochód hałasuje głównie oponami?

No, tutaj też nie jest napisane, że wezmą się tylko za silniki. Może oponiarzom też dołożą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli znów prostujemy banany i zatrudniamy więcej urzędasów do prostowania?

Biznes musi się kręcić. I tak będą banany prostować, więc skoro dzięki temu ma być ciszej to przynajmniej jakiś pożytek będzie. Lepsze to niż regulowanie promienia zawinięcia skorupki ślimaka.

hehe.gif

Ale zastanawia mnie co innego: hałas auta w ogromnym stopniu zależy od nawierzchni po jakiej jedzie. Ciekawe czy wezmą to pod uwagę i tutaj też coś uregulują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biznes musi się kręcić. I tak będą banany prostować, więc skoro dzięki temu ma być ciszej to

> przynajmniej jakiś pożytek będzie. Lepsze to niż regulowanie promienia zawinięcia skorupki

> ślimaka.

> Ale zastanawia mnie co innego: hałas auta w ogromnym stopniu zależy od nawierzchni po jakiej

> jedzie. Ciekawe czy wezmą to pod uwagę i tutaj też coś uregulują?

zabawię się w jasnowidza i przewidzę jak to będzie wyglądać:

1) ludzi mimo nagonki nie rzucili się na elektryczne auta specjalnie ku zdziwieniu miłościwie nam panujących

2) miłościwie panujący za namową odpowiednich producentów wprowadzą normy ale zarówno na zewnątrz (te spaliniaki spełnią bez problemu) jak i wewnątrz auta (z tym będzie gorzej)

3) nagonka w mediach na trujące i głośne spalinowozy, Rysio z Klanu wynienia taksówkę na elektryczną ok.gif

4) auta nie spełniające norm dostaną czerwone nalepki dzięki czemu będą płacić 4x tyle za parking w centrum i 3x za OC dzięki czemu ludzie "przejrzą na oczy" i zaczną kupować trolejbusy ok.gif

5) i żyli wszyscy długo i szczęśliwie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yyy ale zauważyłeś że jeśli chodzi o hałas (z zewnątrz) to gdzieś tak od 10 lat (pod warunkiem że

> wszystko jest sprawne) praktycznie każdy samochód hałasuje głównie oponami?

No chyba że diesel zlosnik.gif Jak sąsiad odpala Octavię 1.9 TDI rano, to budzi się wszystko w promieniu 200 metrów hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętaj o % dla mnie, jestem ojcem tego pomysłu

Dogadamy się zlosnik.gif

> A co do tematu, to w głowach im się przewraca. Nie lubię za głośnych aut, a seryjne są raczej

> ciche, więc co oni chcą zmieniać?

IMHO obecne normy są OK. Powinni ścigać tych z dziurawymi tłumikami oraz agrotuningowców bez tłumików, a będzie dobrze. Zbyt ciche auto to też niezbyt dobry pomysł - jak w Krakowie policja kupiła Priusy i jeździli po Rynku i okolicach na samym elektrycznym było dużo potrąceń, ludzie po prostu nie słyszą że coś jedzie z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

>IMHO obecne normy są OK. Powinni ścigać tych z dziurawymi tłumikami oraz agrotuningowców bez

> tłumików, a będzie dobrze. Zbyt ciche auto to też niezbyt dobry pomysł - jak w Krakowie

> policja kupiła Priusy i jeździli po Rynku i okolicach na samym elektrycznym było dużo

> potrąceń, ludzie po prostu nie słyszą że coś jedzie z tyłu.

Spoko luz, w 2022r ktoś w Unii też na to wpadnie i będzie nakaz, że ma być trochę głośniej, a przy okazji ktoś nagrodę dostanie za pomoc społeczeństwu i działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zabawię się w jasnowidza i przewidzę jak to będzie wyglądać:

> 1) ludzi mimo nagonki nie rzucili się na elektryczne auta specjalnie ku zdziwieniu miłościwie nam

> panujących

> 2) miłościwie panujący za namową odpowiednich producentów wprowadzą normy ale zarówno na zewnątrz

> (te spaliniaki spełnią bez problemu) jak i wewnątrz auta (z tym będzie gorzej)

> 3) nagonka w mediach na trujące i głośne spalinowozy, Rysio z Klanu wynienia taksówkę na

> elektryczną

> 4) auta nie spełniające norm dostaną czerwone nalepki dzięki czemu będą płacić 4x tyle za parking w

> centrum i 3x za OC dzięki czemu ludzie "przejrzą na oczy" i zaczną kupować trolejbusy

> 5) i żyli wszyscy długo i szczęśliwie

Zapomniałeś o obowiązkowym "wlewie" prądu w formie kasy fiskalnej ok.gif

Przecież władza musi z czegoś żyć i nie może pozwolić na zbyt nisko opodatkowaną energię smirk.gif

Slogany o taniej jezdzie bedą aktualne tylko do momentu odpowiedniego rozpowszechnienia nowego napędu.

Potem ,nagle sie okaże ,ze z wielu bardzo ważnych powodów trzeba prąd odpowiednio opodatkować dla dobra wszystkich. W tym dobra mojego i Twojego. biglaugh.gif

Tu na AK znajdzie sie zaraz duza grupa "społecznie swiadomych" klakierów, którzy z radością przyklasną każdemu pomysłowi władzy smirk.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dogadamy się

Mam nadzieję zlosnik.gif

> IMHO obecne normy są OK. Powinni ścigać tych z dziurawymi tłumikami oraz agrotuningowców bez

> tłumików, a będzie dobrze. Zbyt ciche auto to też niezbyt dobry pomysł - jak w Krakowie

> policja kupiła Priusy i jeździli po Rynku i okolicach na samym elektrycznym było dużo

> potrąceń, ludzie po prostu nie słyszą że coś jedzie z tyłu.

A to ciekawe hehe, pewnie wymyślą jakieś czujniki które po wykryciu obiektu zatrzymają auto icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież nikt nie zabrania robić cichych spalinowych. A na elektryczne i tak się wszyscy przesiądą

> jak się ropa skończy.

ale sa niestety takie auta ktorych sie cichych nie da zrobic

Quote:

Co więcej, projekt ten nie przewiduje żadnych wyjątków dla np. samochodów sportowych.


angryfire.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale sa niestety takie auta ktorych sie cichych nie da zrobic

> Quote:

> Co więcej, projekt ten nie przewiduje żadnych wyjątków dla np. samochodów sportowych.

dziwi Cię to? przecież najpierw trzeba uchwalić jedną ustawę - do dupy

potem trzeba pracować nad poprawkami - jakby się od razu zrobiło dobrą ustawę to jeszcze by kogoś niepotrzebnego zwolnili, albo kasy nie przyznali zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale sa niestety takie auta ktorych sie cichych nie da zrobic

> Quote:

> Co więcej, projekt ten nie przewiduje żadnych wyjątków dla np. samochodów sportowych.

No i dobrze.... a dlaczego auto sportowe nie może być ciche wybaczcie bo ja nie rozumiem ... confused.gif

Znaczy rozumiem, że uwalnianie wydechu w latch 20...60-tych zeszłego wieku powodowało, ze kierowca miał 1 koń więcej hehe.gif a czasami nawet mniej hehe.gif ale mamy .. XXI wiek ( poprawiłem się ) i uwierzcie mi że obecnie możecie mieć wydech w 100% uwolniony a i tak auto może być niesłyszalne....

Więc przestańcie tu wyć z rozpaczy hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dobrze.... a dlaczego auto sportowe nie może być ciche wybaczcie bo ja nie rozumiem ...

jak sie traktuje auto jako dupowoz to faktycznie moze byc ciezko to pojac. Auto sportowe kupuje sie m.in. dla pewnego rodzaju funu ktory daje m.in. odpowiednie brzmienie i glosnosc. Przez to kierowcy podnosi sie poziom endorfin a o to wlasnie chodzi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dobrze.... a dlaczego auto sportowe nie może być ciche wybaczcie bo ja nie rozumiem ...

> Znaczy rozumiem, że uwalnianie wydechu w latch 20...60-tych zeszłego wieku powodowało, ze kierowca

> miał 1 koń więcej a czasami nawet mniej ale mamy XI wiek i uwierzcie mi że obecnie

> możecie mieć wydech w 100% uwolniony a i tak auto może być niesłyszalne....

> Więc przestańcie tu wyć z rozpaczy

byles kiedys na jakiejkolwiek motoimprezie ?

obejrzyj sobie

tor w tychach istnieje od zawsze

ale protesty zaczely sie jak sie nowokredytobogaccy pobudowali za plotem

smirk.gif

to samo dzieje sie w lublinie

https://www.facebook.com/ratujmy.tor.lublin?fref=ts

pomysl smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dobrze.... a dlaczego auto sportowe nie może być ciche wybaczcie bo ja nie rozumiem ...

> Znaczy rozumiem, że uwalnianie wydechu w latch 20...60-tych zeszłego wieku powodowało, ze kierowca

> miał 1 koń więcej a czasami nawet mniej ale mamy XI wiek i uwierzcie mi że obecnie

> możecie mieć wydech w 100% uwolniony a i tak auto może być niesłyszalne....

> Więc przestańcie tu wyć z rozpaczy

goście którzy budują rajdówki do WRC powinni zdecydowanie zapisać się do Ciebie na wykłady żebyś ich oświecił że mamy DWUDZIESTY PIERWSZY WIEK hehe.gif

i jeszcze Unia niech zabroni żeby opony nie piszczały na zakręcie zlosnik2.gif

i żeby deszcz nie padał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sie traktuje auto jako dupowoz to faktycznie moze byc ciezko to pojac. Auto sportowe kupuje sie

> m.in. dla pewnego rodzaju funu ktory daje m.in. odpowiednie brzmienie i glosnosc. Przez to

> kierowcy podnosi sie poziom endorfin a o to wlasnie chodzi

zlosnik.gif Dlatego pewnie montuje się obecnie dodatkowe wspomaganie w postaci odpowiednich "dźwięków" tak baby 4-cylindrowce pracowały jak 8 hehe.gif które wydobywają się ale nie z pod maski czy kół ale z głośników hehe.gifhehe.gif

Zabij mnie ale nie pamiętam czy Mercedes czy BMW wpadł na taki genialny pomysł hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego pewnie montuje się obecnie dodatkowe wspomaganie w postaci odpowiednich "dźwięków" tak

> baby 4-cylindrowce pracowały jak 8 które wydobywają się ale nie z pod maski czy kół ale z

> głośników

> Zabi mnie ale nie pamiętam czy Mercedes czy BMW wpadł na taki genialny pomysł

Nie tylko oni. Akustycy wielu firm pracują nad tym, żeby wewnątrz było słychać dźwięk tak, jak chciałby kierowca. Można przecież pójść dalej, jak to zrobili hitlerowcy - wyprowadzić wydech do wnętrza.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> goście którzy budują rajdówki do WRC powinni zdecydowanie zapisać się do Ciebie na wykłady żebyś

> ich oświecił że mamy DWUDZIESTY PIERWSZY WIEK

> i jeszcze Unia niech zabroni żeby opony nie piszczały na zakręcie

> i żeby deszcz nie padał

A zapraszam... każdy dzwięk wydobywający się nawet z krtani kibica można stłumić... w autach już były aktywne systemy montowane w zeszłym wieku przez Japończyków... tak wiem droższe od kawałka rury hehe.gif ale hałas jest tak samo szkodliwy dla zdrowia jak i to co się wydostaje z rury old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byles kiedys na jakiejkolwiek motoimprezie ?

> obejrzyj sobie

> tor w tychach istnieje od zawsze

> ale protesty zaczely sie jak sie nowokredytobogaccy pobudowali za plotem

> to samo dzieje sie w lublinie

> https://www.facebook.com/ratujmy.tor.lublin?fref=ts

> pomysl

Zgadza się ale taki już los... najpierw ludzie wyparli zwierzynę z tych miejsc budując sobie tory a teraz inni wypierają tory budując tam domy... hehe.gif

Jestem ciekawy tych emocji za x lat ... F1 ale w wykonaniu elektrycznym hehe.gifhehe.gif i komentarzy

Bezszelestnie wyprzedził najstarszego zawodnika formuły Vetela młody zawodnik Kowalski prowadząc wspaniale swój bolid Volt=230...

...

A teraz zjeżdża do boxu podłączyć się na 8 godzin do gniazdka ... oooo proszę Państwa bezpiecznik się przepalił co za strata .... już rozciągają przedłużacze hehe.gif jakie emocje mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.