Skocz do zawartości

Nowy lub prawie nowy samochod w okolicy 50 tysi...


manau

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice szukaja samochodu. Ma byc kompakt - nowy lub prawie nowy - nie starszy niz 2011. Cena w okolicy 50 tys. zl. Diesel. Wybor jest - nie powiem.

Sa nowe Hyundaie i30, jest KIA ceed, jest Chevrolet jakistam. Roczniki 2011/2012.

No wlasnie - czyzby te auta byly tak slabe ze nikt ich nie chce, i zostaly jeszcze auta wyprodukowane w 2011r?

Sa tez uzywane auta ciagle na gwarancji - sporo Golfow (zachecaja cenami i wyposazeniem), opli Astra oraz najwiecej chyba Focusow ktore jednak rodzicom sie nie podobaja. Japonczyki strasznie drogie, i oprocz kilku aurisow wybor jest zaden.

Wiecie czego prawie wogole nie ma po wlaczeniu filtra: diesel do 55tys.zl. i rocznik od 2011? Skody i Seata. Ceny uzywanej skody octavii sa szokujace. Uzywana Octavia jest drozsza od Golfa. Seaty podobnie. Zadnych wyprzedazy rocznika, normalnie nic. A liczylem np. na Leona. To normalne?

Edit: poniewaz rodzice ostatnie auto mieli nowe, i jezdzili nim dobre 12 lat spadkiem wartosci auta mozemy nie zaprzatac sobie glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rodzice szukaja samochodu. Ma byc kompakt - nowy lub prawie nowy - nie starszy niz 2011. Cena w

> okolicy 50 tys. zl. Diesel. Wybor jest - nie powiem.

> Sa nowe Hyundaie i30, jest KIA ceed, jest Chevrolet jakistam. Roczniki 2011/2012.

> No wlasnie - czyzby te auta byly tak slabe ze nikt ich nie chce, i zostaly jeszcze auta

> wyprodukowane w 2011r?

> Sa tez uzywane auta ciagle na gwarancji - sporo Golfow (zachecaja cenami i wyposazeniem), opli

> Astra oraz najwiecej chyba Focusow ktore jednak rodzicom sie nie podobaja. Japonczyki

> strasznie drogie, i oprocz kilku aurisow wybor jest zaden.

> Wiecie czego prawie wogole nie ma po wlaczeniu filtra: diesel do 55tys.zl. i rocznik od 2011? Skody

> i Seata. Ceny uzywanej skody octavii sa szokujace. Uzywana Octavia jest drozsza od Golfa.

> Seaty podobnie. Zadnych wyprzedazy rocznika, normalnie nic. A liczylem np. na Leona. To

> normalne?

> Edit: poniewaz rodzice ostatnie auto mieli nowe, i jezdzili nim dobre 12 lat spadkiem wartosci auta

> mozemy nie zaprzatac sobie glowy.

patrząc po wątkach na blacie to albo chevrolet albo lexus zlosnik.gif

a tak serio to Giulietta, a może Juke (dla mnie wysoki kompakt) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rodzice szukaja samochodu. Ma byc kompakt - nowy lub prawie nowy - nie starszy niz 2011. Cena w

> okolicy 50 tys. zl. Diesel. Wybor jest - nie powiem.

> Sa nowe Hyundaie i30, jest KIA ceed, jest Chevrolet jakistam. Roczniki 2011/2012.

> No wlasnie - czyzby te auta byly tak slabe ze nikt ich nie chce, i zostaly jeszcze auta

> wyprodukowane w 2011r?

Sporo osób nie ceni tych marek. Dodatkowo wyszły nowe generacje i30/ceed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIA/hyundai w nowej budzie odradzam. Za duzo chca za to auto. JEst duzo golfow VI z wyprzedazy za bardzo dobre pieniadze. Chevrolet Cruze, Renault megane. Jest w czym wybierac. Poswiecic pare godzin poszukac aut u dilera i wyslac zapytanie ofertowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może peugeot 301 1,6d ?? jak za tą cenę oferuje sporo

No wlasnie widze. Co prawda celowali w hatchbacki bo praktyczniejsze (poza tym 12 lat jezdzenia sedanem - pewnie im sie znudzilo ;-) ) ale.ceny interesujace i auto nie wyglada paskudnie. Pytanie czy wielkoscia jest to klasa kompakt, czy taki maluch miejski z kufrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Polsce tak.

> Hyundai kojarzy się z Daewoo i Koreą a Skoda z VW i Germanią.

> .......a najśmieszniejsze jest, że i Hyundai i Skoda są produkowane w Czechach.

Nie wiem, moze Skoda jest wygodniejsza, lepiej wyciszona od Hyundaia, ma lepsze materialy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, moze Skoda jest wygodniejsza, lepiej wyciszona od Hyundaia, ma lepsze materialy?

icon_eek.gifhehe.gif dobre

zarówno jedno jak i drugie- pominę milczeniem spineyes.gif

W domu jest OII Elegance - jakość materiałów na poziomie CC700 - nawet plastikowa kierownica a i ilość miejsca szału nie robi

był zastępczy I30 - masakra jaka tandeta w środku- śmierdziało jak chińskim trampkiem- po 10 minutach nie do wytrzymania- 120 km diesel- miałem wrażenie że ma 60 km old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rodzice szukaja samochodu. Ma byc kompakt - nowy lub prawie nowy - nie starszy niz 2011. Cena w

> okolicy 50 tys. zl. Diesel.

Rodzice czyli Twój wiek plus minimum 20 lat, zatem szukałbym czegoś ciut wyższego, ale nie musisz się ze mną zgadzać

przy takich warunkach szukałbym prawie nowej, bardzo dobrze wyposażonej Kii Venga

przy czym w moim przypadku jednak byłby to silnik benzynowy

tak w ogóle jakie roczne przebiegi wchodzą w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rodzice czyli Twój wiek plus minimum 20 lat, zatem szukałbym czegoś ciut wyższego, ale nie musisz

> się ze mną zgadzać

> przy takich warunkach szukałbym prawie nowej, bardzo dobrze wyposażonej Kii Venga

> przy czym w moim przypadku jednak byłby to silnik benzynowy

ja się zgadzam się z Tobą wink.gif ... nie za duże, wyższe i wygodne auto ok.gif

ja jako zastępcze auto dostałem nissana cube ... kurcze byłem mocno zaskoczony wygodą i przestronnością tego auta ok.gif

wyposażenie z tego co mi mówili jest jedno "na bogato" klimatronik, elektryka kamera do cofania itp ... nie weryfikowałem czy rzeczywiście te auta istnieją z jednym wyposażeniem

klika cube na allegro ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> był zastępczy I30 - masakra jaka tandeta w środku- śmierdziało jak chińskim trampkiem- po 10

> minutach nie do wytrzymania-

moze jakas ultra-biedawersja, jezdzilem i30 i szczegolnego dramatu nie odczulem

> 120 km diesel- miałem wrażenie że ma 60 km

sa 2 mozliwosci:

- byl zepsuty

- nie umiesz jezdzic dieslem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klika cube na allegro

Orzeszku, wysle im - przez internet mnie nie rzuca niczym ciezkim ;-)

Leff, ja jezdzilem fordem Ka i czasem bylo wstyd, a ty w tym nie bales sie na dzielnicy pokazac? ;-)

Dobra, zarty na bok - wysle, moze okazac sie ze im sie spodoba.

Edit: zajrzalem jak wyglada wnetrze i jednak boje sie im wyslac tej propozycji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ooorzeszku ale to brzydkie jest

Gust jest jak d*pa, każdy ma swoją. ok.gif

co nie zmienia faktu że auto wzbudzało dość sporawe zainteresowanie ok.gif i skrajne reakcje wink.gif

manau ... podskocz do jakiegoś salonu i usiądź w fotelu zrozumiesz o co mi chodzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze jakas ultra-biedawersja, jezdzilem i30 i szczegolnego dramatu nie odczulem

niestety ja tak - wersja Comfort przebieg ok 1000 km . Po nagrzaniu tak śmierdziało, że nie dało się wejść do środka- po włączeniu świateł nieczytelny wyświetlacz, wskaźniki paliwa i temp wielkości 2 złotówki- zupełnie nieczytelne. Tandetny plastik na desce łatwo rysujący, kierownica plastikowa o grubości kciuka oraz audio na poziomie radia Safari.

Do tego krótkie i wąskie fotele z tandetnym materiałem.

> sa 2 mozliwosci:

> - byl zepsuty

> - nie umiesz jezdzic dieslem

taaaa nie sądzę - autko praktycznie nowe nie wykazywało oznak awarii- wiesz może kwestia odczucia- mój T-JET w porównaniu z tym czymś o rakieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Soula obejrza przy okazji ceed'a ale nie bardzo im sie podoba.

> Mam wrazenie ze ojciec nie lubi miec za kierownica pozycji jak na krzesle.

a Venga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, zarty na bok - wysle, moze okazac sie ze im sie spodoba.

> Edit: zajrzalem jak wyglada wnetrze i jednak boje sie im wyslac tej propozycji :-)

hehe ok.gif ... ilość miejsca przed sobą miażdży to daje złudzenie naprawdę dużego auta ok.gif

tu masz lepsze fotki autogaleria

ja jeździłem dokładnie takim jak na zdjęciach ok.gif

bagażnik był sporo mniejszy niż w fusionie

daj znać czy rodzice się nie wystraszyli takiego dziwoląga wink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako użytkownik nowego Megana 1.6 kombi powiem NIE! W standardzie powinni zatyczki do uszu dawać i

> własną stację benzynową

Jako użytkownik Megane II 1,5dci kombi powiem że tak wyciszonego i mało palącego kompakta z tego rocznika na próżno szukać hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To im wytłumacz co to jest teraz diesel. I niech sobie kupią benzyniaka.

Co ja tam będę zawodowemu kierowcy tłumaczył co to diesel.

Z resztą do ich zastosowań - jeżdżą raczej na odległości rzędu 40-100km. w jedną stronę diesel da radę.

A że robią niewielkie przebiegi i ekonomicznie to może nie mieć uzasadnienia - to naprawdę nie moja sprawa, chcą mało palącego diesla to niech mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, moze Skoda jest wygodniejsza, lepiej wyciszona od Hyundaia, ma lepsze materialy?

Nie chodzi o fakty - chodzi o wyobrażenia.

Ja kupując Skodę też liczyłem na "Das Auto", a potem okazało się, że najbardziej psujące się elementy były właśnie "Made in Germany"zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ja tam będę zawodowemu kierowcy tłumaczył co to diesel.

> Z resztą do ich zastosowań - jeżdżą raczej na odległości rzędu 40-100km. w jedną stronę diesel da

> radę.

> A że robią niewielkie przebiegi i ekonomicznie to może nie mieć uzasadnienia - to naprawdę nie moja

> sprawa, chcą mało palącego diesla to niech mają.

Ile on mniej pali w trasie, litr? 3 lata ciułania, pierd... sie z filtrem sadzy i =tp a potem jedna awaria za 4k położy sens ekonomiczny tego zakupu, Przy małych przebiegach benzynka jest rozsądniejszym zakupem... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.