Skocz do zawartości

pomiar radarem "ręcznym" z jadącego samochodu


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

> sądzę, że będzie prawidłowo, ale jakoś tak jednak mam mieszane uczucia

Prawidłowo czy nie - nieważne

Ważne natomiast jest to, że nie jest w homolowacji przewidziany taki sposób pomiaru - a zatem panowie policial.gif mogą nas pocałować kara.gif jeżeli chcieliby za jego pomocą nałożyć mandat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g... prawda

Na racingforum masz fajny temat, owszem niby niewolno ale sąd oddalił tą drogę myślenia i dowalili kolesiowi karę 1,5 razy większą niż mandat plus opłaty. W normalnym kraju popatrzyliby w homologacje i oddalili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> g... prawda

> Na racingforum masz fajny temat, owszem niby niewolno ale sąd oddalił tą drogę myślenia i dowalili

> kolesiowi karę 1,5 razy większą niż mandat plus opłaty. W normalnym kraju popatrzyliby w

> homologacje i oddalili

Odwoływałbym się do upadłego. icon_rolleyes.gif Generalnie to co piszesz brzmi jak jakiś absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> g... prawda

> Na racingforum masz fajny temat, owszem niby niewolno ale sąd oddalił tą drogę myślenia i dowalili

> kolesiowi karę 1,5 razy większą niż mandat plus opłaty. W normalnym kraju popatrzyliby w

> homologacje i oddalili

Daj linka bo aż nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

W plecy, zamiast 500zl to mam 1500zł...i straconą wiare w wymiar sprawiedl. w Polsce. Biegły powiedział winny (bo jak mógł inaczej przeciez opieral sie tylko na wersji policji a nie mojej) sąd to przyklepał i heja. Nie miałem siły dalej się babrać z tym bagnem policyjno-sądowym. Nie masz nagrania wideo...nie masz szans

Ps. nagrania wideo sąd moze oczywiście nie dopuścić ale youtube a pózniej inne media chętnie podłapią temat


> Daj linka bo aż nie wierzę.

http://www.racingforum.pl/Strza-szuszarkAe-w-plecy-z-jadAecej-policyjnej-kijanki-t88429.html

moja pomyłka 300% pierwotnego mandatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Alfy mają właśnie taki zestaw z Iskrą jak na zdjęciu. Może działać to jako samodzielna bezprzewodowa suszarka, ale i też po podłączeniu w uchwyt za szybą i do instalacji jako czujnik wideorejestratora.

Wiem, że były jakies niejasności co do pewnej partii tych mierników zamówionych przez Policję, ale skąd będziesz wiedział, z jakiej serii Cię ustrzelono. Pozostaje powiedzieć sprawdzam i bujać się po sądach. A jakoś tłumów "całujących w d... policmajstrów" nie zauważyłem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skąd ta "suszarka" bierze info/sygnał o prędkości auta, z którego był wykonany pomiar?

Tak na szybko ze strony fotoradary.ue, gdzie jest opis tego systemu:

"Impulsowy sposób pomiaru zastosowany w radarze ISKRA1 umożliwia bardzo szybką pracę. W ciągu mniej niż 1 sekundy radar mierzy zarówno własną prędkość, jak również prędkość celu, co eliminuje możliwe błędy. Radar przetwarza rezultaty pomiarów po czym wyświetla je na wyświetlaczu lub przekazuje do komputera."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i to jest standardowa linia obrony i jak udowodnisz że nie strzelali. Koleś miał filmik i nie

> pomogło

Nie wierzę.... albo miał filmik, który nic nie dowodził albo zapomniał o nim wspomnieć na sprawie zlosnik.gif

Inna sprawa, że w sądzie z takim pospolitym człowiekiem bez pełnomocnika/obrońcy, nikt się nie liczy i nie słucha na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skąd ta "suszarka" bierze info/sygnał o prędkości auta, z którego był wykonany pomiar?

Miałem okazję kilka lat temu rozmawiać z importerem, który twierdził, że pomiar prędkości pojazdu, z którego się mierzy, dokonywany jest na podstawie analizy odbić od elementów tła w iluś punktach poza środkiem wiązki, a środek wiązki mierzy pojazd namierzany. Ile w tym prawdy, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i to jest standardowa linia obrony i jak udowodnisz że nie strzelali. Koleś miał filmik i nie

> pomogło

Wogle ta cała histroyjka jest mocno naciągana. Po pierwsze żeby bylo 114 na radarze to jesli oni jechali 50 to on by musiał jechać 164km/h albo w przeciwnym kierunku. Gdyby oni jechali 50 a on nawet 60 to by na radarze pokazało 10km/h. Inna sprawa że poziom wypowiedzi tego gościa świadczy o tym że ma z 18 lat i wydaje mu się że wszystko mu wolno.

Wg mnie było tak że on jechał do nich 50 poźniej dał w palnik , oni zmierzyli go z odjazdu i wyszlo im 114. Wsiedli w radiowóz i go dogonili i zatrzymali. Tyle na temat.

Inna sprawa że ja bym nie odpuścił i poszedł do sądu wyższej instancji. Nie od dzisiaj wiadomo że w pierwszej instacji go udupią bo tam nikt go nie słuchał. Przyjeli że policjancji mają racje i tyle. Dopiero jak by się odwołał to może ktoś by się zaczął nad tym zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawidłowo czy nie - nieważne

> Ważne natomiast jest to, że nie jest w homolowacji przewidziany taki sposób pomiaru - a zatem

> panowie mogą nas pocałować jeżeli chcieliby za jego pomocą nałożyć mandat

Co więcej, można jeszcze gliniarza ciągnąć po sądach za próbę wyłudzenia, bo jak by nie patrzeć to jest próba wyłudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co więcej, można jeszcze gliniarza ciągnąć po sądach za próbę wyłudzenia, bo jak by nie patrzeć to

> jest próba wyłudzenia.

życzę powodzenia rotfl.gif

już ci się prawko znudziło, to do szuflady schowaj, kosztów dodatkowych unikniesz biglaugh.gif

Nawet jakby jakimś cudem postawili mu zarzuty, to w max kilka tygodni wypunktowany jesteś. tylko nie pisz, że zawsze masz wszystko przepisowo, bo to nie chwyci. Jak będą chcieli to pytanie brzmi, nie "czy wypunktują" lecz "kiedy". biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.