Skocz do zawartości

Niezawodne uzywane auto segmentu D[a moze wieksze C?].


wlad

Rekomendowane odpowiedzi

witka!

czas dla mojej primery dobiega konca.jest to wrecz auto stworzone dla mnie-zarowno gabaryty,silnik jak i wnetrze.jest to chyba pierwsze auto ktore nie znudzilo mi sie po roku czasu.ma juz jednak 230kkm a wtryski,turbo czy dwumasa sa jeszcze fabryczne wiec nie chcialbym ja akurat ich wymieniac.

chcialbym teraz kupic cos w miare niezawodnego -i jest to wlasciwie glowny warunek.pozostale warunki to bagaznik powyzej 400 litrow,4-5 drzwi i jakies sensowne minimum bezpieczenstwa.czyli nowoczesniejsza wersja primery p11. zlosnik.gif

sam wybralem kilka swoich typow-nie chodzi mi jednak o plebiscyt ktore najlepiej spelnia te warunki a bardziej o ocene poszczegolnych modeli i ewentualne wybicie mi ktoregos z glowy.chetnie tez przeczytam inne propozycje.

podstawowe kryteria to:

jazda 60% miasto na b.krotkich dystansach,40% autostrady na dlugich dystansach.budzet pozwala na auta benzynowe 2003-2007 [nalot 100-150kkm],diesle 2003-2005[nalot 150-200kkm] bez DPF-u.auto bedzie u mnie 2 lata czyli ok.30kkm.

oto moje typy[kolejnosc alfabetyczna aby nikogo nie urazic]:

1.audi A4 B6 kombi 1,9TDI lub 2,0 fsi-czy warto placic za marke?

2.BMW E46 318 kombi-o BMW niestety nie wiem nic

3.mitsubishi lancer kombi 1,6 06-08 tu problemem jest wnetrze ktore mi sie nie podoba.ale bedzie chyba najbardziej niezawodne i z najmniejszym przebiegiem.

4.saab 9-3 kombi1.8 -tylko nie wiem czy spelnia warunek niezawodnosci...

5.skoda octavia 2 1,6 fsi lub 1,6 mpi-po prostu podoba mi sie i mam zaufanie do skody.

6.skoda superb 1.9tdi -tu minusem moze byc to ze zone przerazaja troche rozmiary tego auta.

7.toyota avensis 2 1,8

8.volvo V40 1,8 -koncowka starej serii[03-04]-tu watpliwosci takie same jak w przypadku saaba

9.VW passat kombi 1,9tdi-tu glownym problemem moze byc to,ze pojade do polski autem a wroce samolotem..

VAG-i maja ten plus ze znajomy polski mechanik specjalizuje sie wlasnie w naprawach aut tego koncernu.

interesuje mnie jak te auta znosza uplyw czasu i kilometrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym dodał do listy Signum 1.8 140KM. Ma niestety jakieś drobne wady wrodzone (CIM - po lifcie

> już jest okej, tylne zawieszenie, nie sportowe prowadzenie) ale generalnie fajny i komfortowy

> samochód.

powiem szczerze ze wnetrza opli nie sa po mojemu niestety no.gif

auto moze byc kupa na zewnatrz [i tak go nie widze jak jade]ale w srodku musze czuc sie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne masz wybory.....

z jednej strony boisz się że w obecnym samochodzie (przy 230kkm) będziesz musiał zmieniać wtryski/turbo/DMKZ natomiast chcesz kupić diesla z nalotem 150-200kkm w którym na 90% będziesz musiał i tak wymienić wtryski/turbo/DMKZ - nie lepiej jeździć czymś co się zna i w razie zepsucia powyższych wymienić, niż pchać się w ciemno w samochód w nieznanym stanie technicznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było niedawno o tym segmencie na kąciku. Ja nadal upieram się, że najmniej zawodna, a zarazem najmniej wymagająca jest Honda Accord VII. Silnik do wyboru 2.0 lub 2.4. W UK masz tego pełno. Mechanik nie będzie Ci potrzebny. Jedna wada - cena, jest to najdroższe auto segmentu w tym przedziale wiekowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne masz wybory.....

> z jednej strony boisz się że w obecnym samochodzie (przy 230kkm) będziesz musiał zmieniać

> wtryski/turbo/DMKZ natomiast chcesz kupić diesla z nalotem 150-200kkm w którym na 90% będziesz

> musiał i tak wymienić wtryski/turbo/DMKZ - nie lepiej jeździć czymś co się zna i w razie

> zepsucia powyższych wymienić, niż pchać się w ciemno w samochód w nieznanym stanie technicznym

> ?

ale w uzywanym pewne rzeczy moga juz byc wymienione-tutaj moga te wszystkie rzeczy zwalic sie w bardzo krotkim odstepie czasu.i ekonomicznie bedzie to nieoplacalne .moze uda mi sie zreszta odejsc od diesla-bo na dzien dzisiejszy przy moich przebiegach nie jest on uzasadniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym dodał do listy Signum 1.8 140KM. Ma niestety jakieś drobne wady wrodzone (CIM - po lifcie

> już jest okej, tylne zawieszenie, nie sportowe prowadzenie) ale generalnie fajny i komfortowy

> samochód.

Nie wiem jak inne, ale jeździłem trochę Signumem 2008r z przebiegiem około 130 kkm, stan techniczny bardzo dobry, ale komfortu to tam w ogóle nie ma. Układ kierowniczy jak w Starze 200, głośne zawieszenie (sprawne), trzeszczące plastiki, jednym słowem bardziej komfortowa jest moja bmka z 95r na zawiasie -40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było niedawno o tym segmencie na kąciku. Ja nadal upieram się, że najmniej zawodna, a zarazem

> najmniej wymagająca jest Honda Accord VII. Silnik do wyboru 2.0 lub 2.4. W UK masz tego pełno.

> Mechanik nie będzie Ci potrzebny. Jedna wada - cena, jest to najdroższe auto segmentu w tym

> przedziale wiekowym.

zgodze sie ok.gif

problemem tak jak i w przypadku superba sa gabaryty ktore odstraszaja moja zona.gif a to ona wiecej jezdzi autem.ja do pracy i dookola komina uzywam motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz zaufanie do skody i Ci się podoba to bierz 1.6 MPI (nie bierz FSI) i będziesz miał prosty

> w budowie silnik, bez wodotrysków, a naprawy wręcz śmiesznie tanie i nie powinno być ich za

> wiele.

a czemu nie FSI?

awaryjne czy delikatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witka!

> czas dla mojej primery dobiega konca.jest to wrecz auto stworzone dla mnie-zarowno gabaryty,silnik

> jak i wnetrze.jest to chyba pierwsze auto ktore nie znudzilo mi sie po roku czasu.ma juz

> jednak 230kkm a wtryski,turbo czy dwumasa sa jeszcze fabryczne wiec nie chcialbym ja akurat

> ich wymieniac.

> chcialbym teraz kupic cos w miare niezawodnego -i jest to wlasciwie glowny warunek.pozostale

> warunki to bagaznik powyzej 400 litrow,4-5 drzwi i jakies sensowne minimum

> bezpieczenstwa.czyli nowoczesniejsza wersja primery p11.

> sam wybralem kilka swoich typow-nie chodzi mi jednak o plebiscyt ktore najlepiej spelnia te warunki

> a bardziej o ocene poszczegolnych modeli i ewentualne wybicie mi ktoregos z glowy.chetnie tez

> przeczytam inne propozycje.

> podstawowe kryteria to:

> jazda 60% miasto na b.krotkich dystansach,40% autostrady na dlugich dystansach.budzet pozwala na

> auta benzynowe 2003-2007 [nalot 100-150kkm],diesle 2003-2005[nalot 150-200kkm] bez DPF-u.auto

Te co wymieniles na samym, poczatku jakos z niezawodnosciz mi sie nie kojarza, tak przynajmniej widze wsrod znajomych co maja owe auta (z dieslami).

Ja bym tobie polecil Legacy / outback z lpg. W UK widze, ze troche tego jezdzi i to z lpg tongue.gif.

Auto praktycznie bezproblemowe, idealne polacznie to automat i 2.5i. W manualach trzeba wywalic dwumase, ale w uzywkach to wiekszosc ma juz wywalona. Ja takim autem zrobilem od 105kkm do 206kkm praktycznie bezawaryjnie, koszty poza lozyskiem i pompa wody ograniczyly sie praktycznie do serwisu, ktory jest na akceptowalnym poziomie. Zawieszenie jest nadal oryginalne i ma sie dobrze pomimo jezdzania na pl drogach, cala reszta zreszta tez.

Auto mimo 5 lat jeszcze mi sie nie znudzilo na dowod czegu kupilem sobie drugie tongue.gif lae tym razem z h6 tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu nie FSI?

> awaryjne czy delikatne?

"Nowe" i to powinno wystarczyć za komentarz...co link kolegi wyżej również potwierdza. Ot starsza konstrukcja ma mniej "ulepszaczy" przez co nie ma za bardzo tam się co psuć. Ogólnie to bdb silnik, nie jest demonem prędkości, ale ma dużo plusów i warto się nim zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym tobie polecil Legacy / outback z lpg. W UK widze, ze troche tego jezdzi i to z lpg .

> Auto praktycznie bezproblemowe, idealne polacznie to automat i 2.5i. W manualach trzeba wywalic

> dwumase, ale w uzywkach to wiekszosc ma juz wywalona. Ja takim autem zrobilem od 105kkm do

> 206kkm praktycznie bezawaryjnie, koszty poza lozyskiem i pompa wody ograniczyly sie

> praktycznie do serwisu, ktory jest na akceptowalnym poziomie. Zawieszenie jest nadal

> oryginalne i ma sie dobrze pomimo jezdzania na pl drogach, cala reszta zreszta tez.

LPG niestety odpada-jezdze pod kanalem a tam gazu nie wpuszczaja no.gif

a bez gazu to drenowanie kieszeni-kolega mial legacy z ASB i takie minimum w jezdzie miejskiej to bylo 13-15l/100km.trasa do polski to ok.9-9,5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 2.5 sohc 165-177KM masz regulacje jak w FSO 1500

Ale o dostęp chodzi, nie trzeba silnika wyjmować?Bo z tego co słyszałem (na żywo nie miałem styczności, nie przepadam za subaryną) większość benzyniaków niestety ze względu na budowę i dostęp ma z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z którym silnikiem, z tym co to co 30 tyś trzeba luz zaworowy regulować, a żeby to zrobić to

> trzeba silnik wyjąć?

Skad takie info ze co 30kkm icon_eek.gif

U mnie, w H4 przy zaworach "na srobke" ustawia sie co ok 80-100kkm, przy lpg ja ustawialem co ok 60kkm, czyli co 4 przeglad. Kontrola przy kazdym przegladzie. W H6 ustawia sie niby co 200kkm, czasem wczesniej zachodzi potrzeba. Wg mojego serwisu min przebieg po jakim ustawiali to 80kkm, ale u takiego czlowieka co klocki wymienia co przeglad grinser006.gif.

Standard przy lpg to ok 100kkm i tak trzeba wyjac silnik, ale jak to sie mowi cos za cos wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LPG niestety odpada-jezdze pod kanalem a tam gazu nie wpuszczaja

to cienko tongue.gif

> a bez gazu to drenowanie kieszeni-kolega mial legacy z ASB i takie minimum w jezdzie miejskiej to

> bylo 13-15l/100km.trasa do polski to ok.9-9,5l/100km.

Zalezy jak kto jezdzi, u mnie (manual) srednia z ostatniego roku (16kkm) to 12,3 lpg /100km: 50% to warszawskie korki -dojazdy do pracy na ktorkim odcinku, 50% to trasy. Przy noPb, co prawda dosc krotko jezdzilem, bylo to srednio ok 9.5l - 10l. Max mi spalil 14l LPG, przy samej jezdzi po miescie. Legacy 2.0 pali deko mniej, na automat trezba dodac litr wiecej.

IMO jest to adekwatne do auta (wielkosc, moc, naped, itd).

Mozna jeszcze pochylic sie nad Accordem 2.0 (spali mniej niz LGC) lub Mazda 6 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale o dostęp chodzi, nie trzeba silnika wyjmować?Bo z tego co słyszałem (na żywo nie miałem

> styczności, nie przepadam za subaryną) większość benzyniaków niestety ze względu na budowę i

> dostęp ma z tym problem.

widac cos slyszales, ale nie wiadomo gdzie spineyes.gif

Problemy sa w H6 i H4 turbo (czyli ok 5% tego co jezdzi u nas). Od biedy mozna zrobic bez wyciagania, ale jest nie wygonie i nie znam osobiscie serwisu co by tak robil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale o dostęp chodzi, nie trzeba silnika wyjmować?Bo z tego co słyszałem (na żywo nie miałem

> styczności, nie przepadam za subaryną) większość benzyniaków niestety ze względu na budowę i

> dostęp ma z tym problem.

Nic nie trzeba wyjmowac. Robota z kanału, 2-3h i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.audi A4 B6 kombi 1,9TDI lub 2,0 fsi-czy warto placic za marke?

Z tym mam styczność.

Ogólnie nic się nie dzieje ponad standard. Silnik 1.9 po wirusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to cienko

nawet gdyby nie tunel to i tak gaz nie mialby sensu-przewazaja odcinki 2-4 km wiec pewnie nawet nie zdazylo by sie przelaczyc z benzyny hehe.gif

> Mozna jeszcze pochylic sie nad Accordem 2.0 (spali mniej niz LGC) lub Mazda 6

boje sie troche rudej.wiem ze auta po 2005 roku sa lepiej zabezpieczone ale jakos uraz pozostal[mialem mazde 323].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet gdyby nie tunel to i tak gaz nie mialby sensu-przewazaja odcinki 2-4 km wiec pewnie nawet nie

> zdazylo by sie przelaczyc z benzyny

Ja tak jezdze, latem prawie odrazu sie przelacza, zima, jak teraz na 2-3 swiatlach, 2.5 dosc szybko sie nagrzewa, a stoi w nocy w garazu wink.gif

> boje sie troche rudej.wiem ze auta po 2005 roku sa lepiej zabezpieczone ale jakos uraz

> pozostal[mialem mazde 323].

kolega ma "6" My08 na razie nic nie ma grinser006.gif, a Accordach nie slyszalem, zeby cos sie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widac cos slyszales, ale nie wiadomo gdzie

> Problemy sa w H6 i H4 turbo (czyli ok 5% tego co jezdzi u nas). Od biedy mozna zrobic bez

> wyciagania, ale jest nie wygonie i nie znam osobiscie serwisu co by tak robil

Tak jak napisałem-z subaryną nie jestem za pan brat. Znam kilka sztuk i wcale rewelacyjne nie są w stosunku do tego co oferują (spore spalanie, dość kiepskie automaty, chyba że te 2 takie się trafiły, ale nawet nie chodzi o awaryjność bo 1 śmiga ok, ale o prędkość jego działania i ogólne zachowanie, pojawiająca się ruda i mało panów Kaziów od nawet nieskomplikowanych napraw, ot jak widzą Subaru to nie biorą roboty)-reszta informacji zaczytana i być może nieprawdziwa, dlatego zapytałem czy to te silniki co trzeba wyciągać silnik, bo nie byłem pewny. Ogólnie-zupełnie nie mój target smile.gif

Do założyciela-Acordeon 2.0 to poczciwina praktynie taka jak 1.6 MPI więc jak masz kasiorkę to myślę że warto. Rudą jak dobrze sprawdzisz przed zakupem to będziesz miał spokój. Z resztą teraz zabezpieczenie antykorozyjne nowszych aut typu signum, vectra, passat B6 wcale nie wiadomo jak dobre nie jest, ocynk nawet jak jest to "budżetowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do założyciela-Acordeon 2.0 to poczciwina praktynie taka jak 1.6 MPI więc jak masz kasiorkę to

> myślę że warto. Rudą jak dobrze sprawdzisz przed zakupem to będziesz miał spokój. Z resztą

> teraz zabezpieczenie antykorozyjne nowszych aut typu signum, vectra, passat B6 wcale nie

> wiadomo jak dobre nie jest, ocynk nawet jak jest to "budżetowy".

z ruda to chodzilo mi o mazde.

sek w tym ze nie znam sie na blacharce a nie mam nikogo znajomego kumatego.

tu niestety przeglady sa zerojedynkowe-albo nie ma rdzy albo szrot hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak napisałem-z subaryną nie jestem za pan brat. Znam kilka sztuk i wcale rewelacyjne nie są w

> stosunku do tego co oferują (spore spalanie, dość kiepskie automaty, chyba że te 2 takie się

bo drogie sa i dosc dobrze cene trzymaja tongue.gif

> trafiły, ale nawet nie chodzi o awaryjność bo 1 śmiga ok, ale o prędkość jego działania i

zwykly automat +mala moc - tak bedzie w kazdym aucie

> ogólne zachowanie, pojawiająca się ruda i mało panów Kaziów od nawet nieskomplikowanych

> napraw, ot jak widzą Subaru to nie biorą roboty)-reszta informacji zaczytana i być może

Tez tak myslalem, jak kupilem swojego. Pojechalem do ASO i zalamka, nawet nie weidzieli jak do komuptera sie podlaczyc tongue.gif ale potem bylo juz tylko lepiej. W samej Wawei i okolicach, znam 6 polecanych serwisow (nie ASO), ktore dobrze ograniaja auta i to przy racjonalnych cenach. Zreszta tak, jest z kazda marka, predzej czy pozniej znajdzie sie specjaliste.

Z ruda jest tak, ze rdzewieje blotniki w starych Imprezach, w LGC/OBK jezeli wychodzi ruda to znaczy ze cos nie tak dzialo sie z autem.

> nieprawdziwa, dlatego zapytałem czy to te silniki co trzeba wyciągać silnik, bo nie byłem

> pewny. Ogólnie-zupełnie nie mój target

> Do założyciela-Acordeon 2.0 to poczciwina praktynie taka jak 1.6 MPI więc jak masz kasiorkę to

Chyba nie ma co porownywac, 2.0 calkiem ladnie jezdzi, czego nei mozna powiedziec o starym .1.6 VW - moze na taksowke to i sie nada do miasta, ale nic poza tym tongue.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam bmw e46 ale tylko po FL i wersji 2.0d smile.gif auto nie male ale tez nie jest to jakas wielka kolumbryna, wygodne ladne, raczej malo awaryjne, wiadomo zaraz bd komentarze ze wahacze drogie no ale kupujac auto za takie pieniadze to chyba nie powinien byc problem chociaz tez nie sa az takie drogie smile.gif

do jakiej kwoty sie ograniczasz?

1.8 nie ma co brac bmw w wersji benzynowej 1.6 1.8 ida słabo a i palą duzo, a 2.0 d to auto z rozsadku ( spalanie i osiagi przyzwoite)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo drogie sa i dosc dobrze cene trzymaja

Czy ja wiem czy drogie?Mnie nie interesuje ze względu na to, że mi się nie podobają, chyba że WUERCE ale jeszcze mnie nie stać na utrzymanie takiej zabawki, a kupić by wyjechać w weekend na placu przyszpanować to już za duży chłopak jestem, a na handel...no cóż-musi być odpowiedni klient, to nie są auta po 1 które szybko schodzą, po drugie na których zarabia się sporo by rozłożyło się to na miesiące stania i czekania na klienta, dlatego jedynie WRC i ewentualnie starszy forek 2.0 żeby na rybki jeździć.

> zwykly automat +mala moc - tak bedzie w kazdym aucie

No ale 3.0 +ASB już powinno jechać a takiego mam na myśli. Dla mnie to brzydki, powolny czołg smile.gif i dlatego zostawiam go pasjonatom.

> Tez tak myslalem, jak kupilem swojego. Pojechalem do ASO i zalamka, nawet nie weidzieli jak do

> komuptera sie podlaczyc ale potem bylo juz tylko lepiej. W samej Wawei i okolicach, znam 6

> polecanych serwisow (nie ASO), ktore dobrze ograniaja auta i to przy racjonalnych cenach.

> Zreszta tak, jest z kazda marka, predzej czy pozniej znajdzie sie specjaliste.

ok.gif

> Chyba nie ma co porownywac, 2.0 calkiem ladnie jezdzi, czego nei mozna powiedziec o starym .1.6 VW

> - moze na taksowke to i sie nada do miasta, ale nic poza tym .

Silnikowo nie ma co porównywać, odniosłem się bardziej do bezawaryjności i konstrukcji. Octa będzie w tej samej cenie sporo młodsza i zarazem mniejsza, ale i spalanie mniejsze-tu już wybór kupującego co woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.