Skocz do zawartości

KUPNO OPLA proszę o porady


damian83dd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panów zamierzam niebawem zmienić auto i jakoś na myśl wpadł mi opel konkretnie chodzi mi o insignię lub vectre od minimum 96 kW (131 KM) do nawet 180 KM konkretniej to ma być diesel w Kombi a teraz kilka pytań jak wyglądają koszty części ,jak wyglądają sprawy z skrzynia automatyczną,jakich silników nie polecacie aha auto to ma być minimum 2008 rok no i co powiecie o blachach opla czekam na wasze opinie i pozdrawiam wink.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam panów zamierzam niebawem zmienić auto i jakoś na myśl wpadł mi opel konkretnie chodzi mi o

> insignię lub vectre od minimum 96 kW (131 KM) do nawet 180 KM konkretniej to ma być diesel w

> Kombi a teraz kilka pytań jak wyglądają koszty części ,jak wyglądają sprawy z skrzynia

> automatyczną,jakich silników nie polecacie aha auto to ma być minimum 2008 rok no i co

> powiecie o blachach opla czekam na wasze opinie i pozdrawiam

jeżeli chodzi o silnik to w vectrze tylko wchodzi w grę Z19DTH 150KM a w insigni A20DTH 160Km chyba coś koło tego. są to praktycznie te same silniki różnią sie tylko drobiazgami w osprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tylko nie OPEL, mojej zastry H nikt nie potrafi naprawić a jakościowo to żadna rewelacja frown.gif

> Witam panów zamierzam niebawem zmienić auto i jakoś na myśl wpadł mi opel konkretnie chodzi mi o

> insignię lub vectre od minimum 96 kW (131 KM) do nawet 180 KM konkretniej to ma być diesel w

> Kombi a teraz kilka pytań jak wyglądają koszty części ,jak wyglądają sprawy z skrzynia

> automatyczną,jakich silników nie polecacie aha auto to ma być minimum 2008 rok no i co

> powiecie o blachach opla czekam na wasze opinie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko nie OPEL, mojej zastry H nikt nie potrafi naprawić a jakościowo to żadna rewelacja

> > powiecie o blachach opla czekam na wasze opinie i pozdrawiam

A co jej się dzieje? Ja problemów nie mam z 4 Oplem, ale co ja tam wiem. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko nie OPEL, mojej zastry H nikt nie potrafi naprawić a jakościowo to żadna rewelacja

Astry 1.4 (z tym polecanym silnikiem) nikt nie potrafi naprawić?

Może nie jeździsz do mechaników tylko do partaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam panów zamierzam niebawem zmienić auto i jakoś na myśl wpadł mi opel konkretnie chodzi mi o

> insignię lub vectre od minimum 96 kW (131 KM) do nawet 180 KM konkretniej to ma być diesel w

> Kombi a teraz kilka pytań jak wyglądają koszty części ,jak wyglądają sprawy z skrzynia

> automatyczną,jakich silników nie polecacie aha auto to ma być minimum 2008 rok no i co

> powiecie o blachach opla czekam na wasze opinie i pozdrawiam

ty, synek, o czymś takim jak interpunkcja to slyszales?

a poza tym - blachy opla są takie tak jak wiekszosc aut obecnie dostepnych. To juz nie czasy astry F

Jest OK - znośnie.Mam astre gliwicką, 2006 - zero rdzy. Auto totalnie katowane i zarzynane, myte deszczem bo szkoda mi zycia na mycie i pieprzenie sie z woskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na uwadze mam tez opel astra lub vectra można za nie duże pieniądze to kupić, rok od 2004 silnik o którym słyszałem najlepsze opinie to o tych fiatowskich np. 1,9 tdi 120 ps dwie wersje sa 8v i 16v, o ósemkach są bardzo dobre opinie, ale pytanie odnośnie silników 1,7 czy są wystarczające do kombi i ponoć na łańcuszku te silniki, prawda to? proszę o wypowiedzi o tych silnikach zastanawiam się nad tym 120 hp, ale mam ciągotki w stronę 150hp czyli ta 16v aha i jeśli możecie wypowiedzieć się o spalaniu tych silników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na uwadze mam tez opel astra lub vectra można za nie duże pieniądze to kupić, rok od 2004 silnik o

> którym słyszałem najlepsze opinie to o tych fiatowskich np. 1,9 tdi 120 ps dwie wersje sa 8v i

No z insygni zjeżdżasz do astry a.d. 2004 - to masz spory rozrzut poszukiwań smile.gif

> 16v, o ósemkach są bardzo dobre opinie, ale pytanie odnośnie silników 1,7 czy są wystarczające

> do kombi i ponoć na łańcuszku te silniki, prawda to? proszę o wypowiedzi o tych silnikach

> zastanawiam się nad tym 120 hp, ale mam ciągotki w stronę 150hp czyli ta 16v aha i jeśli

> możecie wypowiedzieć się o spalaniu tych silników

1.9 8v 120km FIAT, prosty, niezawodny, czasem z kilkma KM w gratisie; łatwy do zmodyfikowania i usunięcia DPF

1.9 16v 150km FIAT, w porządku, ale gorzej niż w/w, czasami brak kilku KM w stosunku do deklaracji producenta, modyfikowalny, możliwość łatwego usunięcia DPFa

1.7 101km - nic nie napiszę, bo nie znam

1.7 110km - osprzęt denso, to główna wada; mały DPF który nie jest upierdliwy; moc/moment wystarczająca; utrudniona (jeżeli nie niemożliwa) operacja podniesienia mocy/wywalenia DPFa; problemy z regeneracją wtrysków (brak części);

1.7 125km - jak 110km + lepszy kop

Jak na razie 110/125km u mnie spisują się OK, usterka EGR'a usunięta w warunkach domowych (czyszczenie); do tej pory tylko wymiany eksploatacyjne i po jednej świecy żarowej (padła), incydentalne (głównie zimą) wahania wolnych obrotów. Średnią spalania mam: 6,3/100 (70% przebiegu miasto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No z insygni zjeżdżasz do astry a.d. 2004 - to masz spory rozrzut poszukiwań

> 1.9 8v 120km FIAT, prosty, niezawodny, czasem z kilkma KM w gratisie; łatwy do zmodyfikowania i

> usunięcia DPF

> 1.9 16v 150km FIAT, w porządku, ale gorzej niż w/w, czasami brak kilku KM w stosunku do deklaracji

> producenta, modyfikowalny, możliwość łatwego usunięcia DPFa

> 1.7 101km - nic nie napiszę, bo nie znam

> 1.7 110km - osprzęt denso, to główna wada; mały DPF który nie jest upierdliwy; moc/moment

> wystarczająca; utrudniona (jeżeli nie niemożliwa) operacja podniesienia mocy/wywalenia DPFa;

> problemy z regeneracją wtrysków (brak części);

> 1.7 125km - jak 110km + lepszy kop

> Jak na razie 110/125km u mnie spisują się OK, usterka EGR'a usunięta w warunkach domowych

> (czyszczenie); do tej pory tylko wymiany eksploatacyjne i po jednej świecy żarowej (padła),

> incydentalne (głównie zimą) wahania wolnych obrotów. Średnią spalania mam: 6,3/100 (70%

> przebiegu miasto).

no i dziękuję bardzo za konkretna odpowiedz a co do zmiany w poszukiwaniach auta to mam jeszcze parę innych modeli na oku ,ale narazie prowadzę rozpoznanie podoba mi się tez ford C-MAX hhe ,ale to nie miejsce na takie rozmowy pozdrawiam i dzięki ,aha co to jest ten DPF w swojskim języku i czy trzeba go usuwać, a jak nie to jakie są tego konsekwencje??? zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>aha co to jest ten DPF w swojskim

> języku i czy trzeba go usuwać, a jak nie to jakie są tego konsekwencje???

DPF - filtr montowany w wydechu mający "filtrować" cząstki stałe - to tak po krótce

usuwać go nie musisz, twoja decyzja ale jest on zapychany przez te czastki i co jakiś czas w zależności os stylu jazdy musi on przejść cykl oczyszczania

czasem jest tak, że zapycha się na amen...

a tutaj trochę więcej o DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zeby poprawnie dzialal dpf silnik musi osiagnac temp 90.0C inaczej caly syf zostaje w silniku

Jak ma cheć rozpocząć wypalanie, zaczyna już od ok. 50 stopni (sprawdzałem temperature). Reszta dzieje się bez twojego udziału. Jak się wypali to zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zeby poprawnie dzialal dpf silnik musi osiagnac temp 90.0C inaczej caly syf zostaje w silniku

A to ciekawe bo u mnie trzyma 80-85*C. 90*C to mam jak postoje w korku ale wtedy to włączają się wszystkie wentylatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wentylatory to włącza je sterownik automatycznie przy zainicjowaniu wypalania.

a najprostszą metodą żeby nie miećproblemów z DPF-em to przy gaszeniu patrzeć jakie jest chwilowe zużycie paliwa jeżeli jest ok 4l/h t nie gasić czekaćaż spadnie do ok 1,2l/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie kupuj opla kup cos japonskiego ja juz przerabiam drugiego opla i wiem, ze nigdy wiecej

> wiesz jakie auto najczesciej widuje na poboczu drogi z podniesiona maska?? insignie

Jeszcze jeden post w tym stylu i lecisz na darmowe wakacje czerwona.gif

Prowokatorów nam tu nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.