Skocz do zawartości

zacząłem przygotowania trampka do sezonu


_sky_

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj skromnie.

Zrzucone tylne koło, felga umyta, zębatka też.

Nie miałem pojęcia, że te złote felgi są takie ładne hahaha.gif

Zawsze upiertytłane po szutrach, błotach i innych takich, a tu taka niespodziewajka zlosnik.gif

Jeszcze szprychy muszę umyć, dzisiaj już nie miałem siły. I tak jestem szczęśliwy, że kumpel ma do dyspozycji tak zajebistą chemię do mycia.

Inaczej czyściłbym to nie 2 a 5 godzin i nie byłoby takiego efektu.

W poniedziałek albo wtorek koło trafia do Huberta na zmianę gumki yay.gif

A jak fajnie było odpalić strychninę i posłuchać pracy silnika smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak fajnie było odpalić strychninę i posłuchać pracy silnika

Swojego odpalilem jakos z 1,5 tygodnia temu, zagadal z pierwszego tracenia rozrusznikiem zlosnik.gif

Jedynie co musze zrobic, to dobrac sie do filtra powietrza, ale jak na razie jakos bardzo mi sie nie chce tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja dziś widziałem gościa na motocyklu jak próbował jechać po śniegu

Powiem szczerze, że cholernie mnie kusiło hehe.gif

Ale stwierdziłem, że jednak szkoda by było od nowa spawać plastiki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj skromnie.

> Zrzucone tylne koło, felga umyta, zębatka też.

> Nie miałem pojęcia, że te złote felgi są takie ładne

> Zawsze upiertytłane po szutrach, błotach i innych takich, a tu taka niespodziewajka

> Jeszcze szprychy muszę umyć, dzisiaj już nie miałem siły. I tak jestem szczęśliwy, że kumpel ma do

> dyspozycji tak zajebistą chemię do mycia.

> Inaczej czyściłbym to nie 2 a 5 godzin i nie byłoby takiego efektu.

> W poniedziałek albo wtorek koło trafia do Huberta na zmianę gumki

> A jak fajnie było odpalić strychninę i posłuchać pracy silnika

Ja jestem po wymianie płynu hamulcowego, oleju, sprawdzeniu chłodniczego, spr klocków i szczęk, regulacji zaworów i synchro gaźników. Nowy napęd 2 dni temu kupiony i czeka na montaż. Nie przepadam za zimą frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jestem po wymianie płynu hamulcowego, oleju, sprawdzeniu chłodniczego, spr klocków i szczęk,

> regulacji zaworów i synchro gaźników. Nowy napęd 2 dni temu kupiony i czeka na montaż. Nie

> przepadam za zimą

Mnie jeszcze czeka:

1. Wymiana sprzęgła

2. Klocki tył (przy okazji zestaw naprawczy do tłoczków)

3. Wymiana linki prędkościomierza (ale to jest popierdółka)

4. Dokończenie walki z plastikami (szpachla i tryśnięcie na nowo lakierem)

5. Gaźniki (mycie na myjce ultradźwiękowej, wymiana niektórych uszczelek, porządna regulacja)

6. Sprawdzenie i ewentualna wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów

7. Umycie silnika i nie tylko

8. Regulacja zaworów

9. Przerobienie stelażu pod sakwy i dorobienie tuby na narzędzia

10. Sprawdzenie całej elektryki

11. Wymiana oleju i filtrów

12. Pewnie coś jeszcze wyjdzie w trakcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie jeszcze czeka:

> 1. Wymiana sprzęgła

> 2. Klocki tył (przy okazji zestaw naprawczy do tłoczków)

> 3. Wymiana linki prędkościomierza (ale to jest popierdółka)

> 4. Dokończenie walki z plastikami (szpachla i tryśnięcie na nowo lakierem)

> 5. Gaźniki (mycie na myjce ultradźwiękowej, wymiana niektórych uszczelek, porządna regulacja)

> 6. Sprawdzenie i ewentualna wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów

> 7. Umycie silnika i nie tylko

> 8. Regulacja zaworów

> 9. Przerobienie stelażu pod sakwy i dorobienie tuby na narzędzia

> 10. Sprawdzenie całej elektryki

> 11. Wymiana oleju i filtrów

> 12. Pewnie coś jeszcze wyjdzie w trakcie...

Zawsze w trakcie coś wyłazi. Roboty trochę masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozostaje tylko pozazdrościć

opony zmienione późną jesienią, razem z olejem i napędem. Synchro rok temu. Klamek nie udało mi się kupić do mego modelu wiec pomaalowalem stare, bak pełny. Jedynie się zastanawiam nad nowym tłumikiem dominatora ale to luzna koncepcja smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opony zmienione późną jesienią, razem z olejem i napędem. Synchro rok temu. Klamek nie udało mi się

> kupić do mego modelu wiec pomaalowalem stare, bak pełny. Jedynie się zastanawiam nad nowym

> tłumikiem dominatora ale to luzna koncepcja

Kup coś firmowego, żeby nie było że rozleci Ci się gdzieś daleko od domu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moj sie rozlatywal 4 razy ale za kazdym razem naprawiali (ale musialem odsylac wiec koszt wysylki

> moj no i moto stoi...). Teraz czekam na 5 raz

tos mnie rozczarował. Ale przynajmniej wiem czego oczekiwać wink.gif bo dobry firmowy to 15% wartości moto oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tos mnie rozczarował. Ale przynajmniej wiem czego oczekiwać bo dobry firmowy to 15% wartości moto

A pozniej czasem trzeba doliczyc straty zwiazane z utrata DR, jak ktorys policial.gif sie doczepi, ze zrobil sie za glosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze jednak zostane przy serii

Znajomy chcial sobie sprawic jakis inny tlumik do moto, zeby bylo go lepiej slychac. Ale odpuscil, bo dosyc czesto zaczal spotykac na drodze panow policial.gif. Nie wiem jak u Ciebie na Slasku, ale w W-wie dysponuja sprzetami do pomiaru glosnosci tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie bardziej zalezy nad poprawą "basu" niz glosnoscią

co do dominatorow,to powiem tak. kiedys robili je inaczej, teraz robia je inaczej. kiedys puszka byla spawana i puszczalo na spawach, w tej chwili tlumiki sa nitowane i w pelni rozbieralne. ja kupilem do swojego zzra i jestem mega zadowolony. mam bez db killerow i pomiar glosnosci wyszedl w normie. dzwiek jest na prawde fajny, basowy. jak jade, to slychac, jak by cos wiekszego jechalo. mialem wczesniej microna, ktorego popsulem zlosnik.gif micron to taka szlifiera byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do dominatorow,to powiem tak. kiedys robili je inaczej, teraz robia je inaczej. kiedys puszka

> byla spawana i puszczalo na spawach, w tej chwili tlumiki sa nitowane i w pelni rozbieralne.

> ja kupilem do swojego zzra i jestem mega zadowolony. mam bez db killerow i pomiar glosnosci

> wyszedl w normie. dzwiek jest na prawde fajny, basowy. jak jade, to slychac, jak by cos

> wiekszego jechalo. mialem wczesniej microna, ktorego popsulem micron to taka szlifiera byla

może jednak się skuszę? W sumie 430zl to nie majątek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do dominatorow,to powiem tak. kiedys robili je inaczej, teraz robia je inaczej. kiedys puszka

Racja wink.gif

A propos dominatora to podobno wyciągneli wnioski z poprzednich nie za bardzo udanych konstrukcji.

Na potwierdzenie słowa kolegi z innego forum, ktory ma sklep moto

Quote:

... nie można znowu kierować się jakimiś starymi gadkami. Sprzedaje tłumiki Dominator u siebie na sklepie. Kilka osób już jest zadowolonych.

Czytałem te opisy na forum wcześniej. Tamte tłumiki i te teraz to już iina generacja. Te tłumiki dostały inną watę wypełniającą wysokiej klasy. Tak samo blacha jest inna i tłumik jest na nitach a nie spawany. Dzwoniłem do producenta i rozmawiałem na ten temat. Dlatego daje 5 lat gwarancji. Gwarancja ta obejmuje pęknięcia ewentualne lub wypalenie waty itp. Oczywiście nie gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych spowodowanych np uderzeniem.

Do tych tłumików można dokupić DB killery co przy trasie jest przyjemną sprawą. Mnie jazda na trasie na głośnym tłumiku wkurza.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kółko zawiezione do motogumy.pl

Około tygodnia czekania na K60 Scout. Czyli pewnie za 1,5 tygodnia koło wróci do mnie.

Hubert pokazał mi zajebistą oponę, szczęka mi opadła jak zobaczyłem.

Żałuję, że nie zapamiętałem producenta i modelu.

Jak będę odbierał to zapiszę sobie co to było. Jeszcze nie ma tej opony w sprzedaży, ponoć ma się pojawić na rynku za kilka miesięcy.

Jedno jest pewne. Ta opona nie będzie kosztowała 370 zł jak mój Heidenau wink.gif Będzie prawdopodobnie sporo droższa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wow..sądziłem, że to coś z mojej bajki - WSK, Romet, MZ....takiego się nie spodziewałem

Rometem jest... częściowo grinser006.gif Mam prostokątny bak z Motorynki 270635636-JUMP2.gif

> ...ale i tak jest fajny

A dzięki 20.GIF Wrócę do domu i wrzucę bardziej aktualną fotkę zlosnik.gifgrinser006.gifhehe.gifok.gif

Ok, ostatnia wersja przed dodaniem pojemniejszego zbiornika 20.GIF

286663324-Zdj%EAcie0986.jpg

W planach jest inny support od sterów, poprawienie układu hamulcowego i oświetlenia na nieco skuteczniejsze zlosnik.gifgrinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> My to sie musimy jakoś ustawić na przejażdżkę.

> Też mieszkam w J i mam PD06

O? Nie kojarzę innego trampka w J oprócz mojego i jeszcze byłego somsiada zza parkanu hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaadaaaaaaaam!!!

Kółko odebrane z nową gumką yay.gif

Faaaaajna jest zlosnik.gif Szkoda tylko, że dopiero od rozmiaru 140 ma jeszcze inny bieżnik frown.gif

Ale ja 140 już nie założę, miałem okazję jeździć na takiej moim trampkiem i w koleinach była tragedia.

Przy okazji wymienione łożyska, stare zaczęły latać.

Całość zabawy (gumka, założenie, wymiana łożysk) to 485 peelenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.