Skocz do zawartości

-70 a 14stki


PannaDzika

Rekomendowane odpowiedzi

> bez modzenia ?

tzn ? to było tylko założone na przymiarkę i kawałek się przejechał po progach zwalniających zlosnik.gif Z tyłu miał nadkola klepane pod intrę 13" i się ładnie chowało przy steffanie z ET25 ... Gorzej z przodem bo przy tym zestawieniu tzn opona 185/50, -70 + cięższy silnik i ET=10 trzeba by pokombinować z nadkolem i rantem zlosnik2.gif

edit:

na 195/45 było już lepiej o ile mnie pamięć nie myli smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tzn ? to było tylko założone na przymiarkę i kawałek się przejechał po progach zwalniających Z

> tyłu miał nadkola klepane pod intrę 13" i się ładnie chowało przy steffanie z ET25 ... Gorzej

> z przodem bo przy tym zestawieniu tzn opona 185/50, -70 + cięższy silnik i ET=10 trzeba by

> pokombinować z nadkolem i rantem

tak tez myslalem, dzieki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne pytanie mam, też mam r14 przód 6,5 a tył 7. problem polega na tym ze felgi 7 cala maja ET-0 i tył troche wystaje czy coś robic z nadkolami??

zdjęcie pogladowe 20121018136.jpg

20121018138.jpg

pytanko czy jak koło zejdzie niżej to felga z opona sie jeszcze zchowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobne pytanie mam, też mam r14 przód 6,5 a tył 7. problem polega na tym ze felgi 7 cala maja

> ET-0 i tył troche wystaje czy coś robic z nadkolami??

> zdjęcie pogladowe

> pytanko czy jak koło zejdzie niżej to felga z opona sie jeszcze zchowa??

tak

powypychać ranty zaklepać

a najlepiej zmienić na 6J zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie przodem bym się nie przejmował . Jedyne co to tył może ocierać ale to nie problem .

> Kupuj, nie oglądaj się, i zakładamy

Darek dziś odbiera wszystko co potrzebne, tzn. przegub w przyszłym tygodniu zakupujemy i możemy zakładać % zlosnik.gif procentogarage zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja się pod temacik podepnę zawias 60/40 felga 7" bądź 6. 14stka , oponka przód: 175/50 tył:

> 185/50 nic nie będzie obcierało na tyle i przy skręcie z przodu?

Ale tobie chodzi już o inne obcieranie ... oslabiony.gif

Przy takim obniżeniu błotnikiem felgi nie dotkniesz a czy będzie tarło czy nie zależy od szerokości i ET felgi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta ale jaka opone trzeba dobrac zeby ak było i żeby było bezpiecznie na szybkich zakretach??

185/50/14 na 6J chociażby

195/45/14 na 7J

załóż oponę taką jak Bozia przykazała a nie kombinuj

a nadkola niestety jak pisałem wcześniej musisz powypychać itp

weź dwa piwa i leć do Lampara wszystko Ci dobrze wytłumaczy

bo do mnie masz za daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tobie chodzi już o inne obcieranie ...

> Przy takim obniżeniu błotnikiem felgi nie dotkniesz a czy będzie tarło czy nie zależy od szerokości

> i ET felgi

teraz na wiosne chcę coś kupić tylko nie wiem co i jak i jakie ET by bylo dobre żeby te oponki pasowały ? jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz na wiosne chcę coś kupić tylko nie wiem co i jak i jakie ET by bylo dobre żeby te oponki

> pasowały ? jakieś porady?

Jakbyś określił co chcesz kupić ...

czy ma być praktyczne czy ładne hehe.gif

Tu jest za dużo zmiennych żeby mówić ogólnie co nie będzie trzeć a co będzie ...

Możesz kupić ori abarthy 14x5.5 i nie będą trzeć 270751858-jezyk.gif

np ja teraz wkładam Intry 14" - szerokość 6.5, ET 23 i pasują bez dystansów ... tylko ranty z tyłu zaklepię i nie przewiduję żadnych problemów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 185/50/14 na 6J chociażby

> 195/45/14 na 7J

> załóż oponę taką jak Bozia przykazała a nie kombinuj

> a nadkola niestety jak pisałem wcześniej musisz powypychać itp

> weź dwa piwa i leć do Lampara wszystko Ci dobrze wytłumaczy

> bo do mnie masz za daleko

U mnie mam założone 195/45r14 na 5,5 cala i opona jest na równo z rantami. W sensie, że ścianki opony są pionowe, a nie pod kątem. Teraz będę je zakładał na 6' felgę, ale różnicy wielkiej zapewne nie będzie.

Jak ktoś chce naciąg, to felga zdecydowanie szersza, ale 195 od 5,5' spokojnie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobne pytanie mam, też mam r14 przód 6,5 a tył 7. problem polega na tym ze felgi 7 cala maja

> ET-0 i tył troche wystaje czy coś robic z nadkolami??

> zdjęcie pogladowe

> pytanko czy jak koło zejdzie niżej to felga z opona sie jeszcze zchowa??

myślę, że jak sej pójdzie niżej niż na foto + dać jakiś lekki naciąg to będzie raczej dobrze. Jeśli się nie będzie chować i będzie darło to trzeba będzie dać jakiś betonowy zawias na tył.

Można bardziej hardkorowo oddać do tokarza, żeby zebrał coś z płaszczyzny przylegania felgi (zależy jaka jest grubość felgi w tym miejscu, żeby jej bardzo nie osłabić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można bardziej hardkorowo oddać do tokarza, żeby zebrał coś z płaszczyzny przylegania felgi (zależy

> jaka jest grubość felgi w tym miejscu, żeby jej bardzo nie osłabić)

Można też coś zebrać z bębna oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.