Skocz do zawartości

Toyota 86 Convertible -5-Mar-2013 Geneva Motor Show


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli tak ma naprawde wygladac hmm.gif - to ide i zaglosuje portfelemlizak.gif[...]

ikonka_photo2.gif - przylapana w Cape Town, South Africaspy.gif[...]

Toyota-86-Convertible-3-625x379.jpg

Toyota-86-Convertible-2-625x379.jpg

Premiera 5-Mar-2013 na Geneva Motor Show, z produkcja przewiadziana jako MY 2014.

Silnik ten sam co w 86 - 2.0l - 4 cyl Boxer - 147kW/205Nm

Source: Sa-fo Toyota Forumspy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecie to auto juz w wersji coupe jest totalnie bez sensu:

- malo miejsca w srodku

- maly bagaznik

- nie ma miliona opcji wyposazenia, drapaczek do plecow etc

- nie ma klekota czy chocby mikroturbopopierdolki zeby ekulodzy byli zadowoleni

- nie oferuje masazu plecow walnieciem tysiaca Nm

- byle klekot po chipie moze toto zostawic spod swiatel, ba moja nastoletnia seryjna Honda chyba tez

- ma niebezpieczny tylny naped i do tego prowokuje to potencjalnie niebezpiecznych, wrecz wywrotowych zachowan typu drift zlosnik.gif

- do tego drogie, 2 htb mozna za to kupic

czyli w sumie jedna wielka bzdura zlosnik.gif

nie oczekuj wiec entuzjazmu na AK bedacym forum wielbicieli dupowozow oslabiony.gif

Ja tam i tak jestem fanem Toyobaru devil.gif mialem okazje sie przejechac i fajnie bylo cool.gif tylko za krotko ... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli tak ma naprawde wygladac - to ide i zaglosuje portfelem[...]

> - przylapana w Cape Town, South Africa[...]

> Premiera 5-Mar-2013 na Geneva Motor Show, z produkcja przewiadziana jako MY 2014.

> Silnik ten sam co w 86 - 2.0l - 4 cyl Boxer - 147kW/205Nm

> Source: Sa-fo Toyota Forum

Nawet fajny, ale niechże oni wreszcie dadzą do tego jakiś porządniejszy silnik facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale przecie to auto juz w wersji coupe jest totalnie bez sensu:

> - malo miejsca w srodku

Gdzie? z przodu czy tuluzlosnik.gif?

> - maly bagaznik

Dach sie miescifoch.gif[...]

> - nie ma miliona opcji wyposazenia, drapaczek do plecow etc

270747800-sex.gifmulher.gif wymasujezlosnik.gif[...]

> - nie ma klekota czy chocby mikroturbopopierdolki zeby ekulodzy byli zadowoleni

To przeciez sam pluswaytogo.gif[...]

> - nie oferuje masazu plecow walnieciem tysiaca Nm

> - byle klekot po chipie moze toto zostawic spod swiatel, ba moja nastoletnia seryjna Honda chyba

> tez

> - ma niebezpieczny tylny naped i do tego prowokuje to potencjalnie niebezpiecznych, wrecz

> wywrotowych zachowan typu drift

> - do tego drogie,

$29,990 - taaaaniochalizak.gif[....

2 htb mozna za to kupic

> czyli w sumie jedna wielka bzdura

> nie oczekuj wiec entuzjazmu na AK bedacym forum wielbicieli dupowozow

Nie oczekujezlosnik.gif - post byl info- jednak = ja tam widze same zalety - jesli to tylko bedzie pare $k wiecej niz Coupe - to nie nadaza tego klepaclizak.gif[...]

Alternatywe masz Mazda MX-5hmm.gif [...]

> Ja tam i tak jestem fanem Toyobaru mialem okazje sie przejechac i fajnie bylo tylko za krotko

> ...

zlosnik.gif - dlatego ja mowie, ze jesli to naprawde bedzie to tak wygladac to pojde i kupielizak.gif[...] Patrzylem na Coupehmm.gif[...] i juz bylo blisko...swiety.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtedy nie bedzie taaanio.

Nie interesuje mnie tanio, interesuje mnie szybko drive.gif

Wymarzyło mi się Sti Coupe jeszcze zanim ktokolwiek słyszał o BRZ. Może być i kabrio cool.gif

Ale ta cienizna 200 KM z zabawkowymi hamulcami nadaje się lansowania bokiem,

a nie do szybkiej jazdy. Wstyd przed Ryśkiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie interesuje mnie tanio, interesuje mnie szybko

hahaha.gifwaytogo.gifwaytogo.gif[...]

Gdzies na forum - chyna GM widzialem "Memo do Peter Schreyer" na temat Kia - zlosnik.gif[...]

kia-peter-schreyer.jpg

Odp Toyota pewnie bedzie taka samazlosnik.gif - ma byc volume, zeby lud kupowalhmm.gif. Aleold.gif - IMVHO wielu jest sklonnych zaplacic $5k wiecej za lepszy silnikhmm.gif[...]

> Wymarzyło mi się Sti Coupe jeszcze zanim ktokolwiek słyszał o BRZ. Może być i kabrio

> Ale ta cienizna 200 KM z zabawkowymi hamulcami nadaje się lansowania bokiem,

Srednia na AK pewnie bedzie 1/2 tegozlosnik.gif[...]

> a nie do szybkiej jazdy. Wstyd przed Ryśkiem

No wstydzlosnik.gif. Pasnik to juz nie wstydlizak.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli tak ma naprawde wygladac - to ide i zaglosuje portfelem[...]

> - przylapana w Cape Town, South Africa[...]

> Premiera 5-Mar-2013 na Geneva Motor Show, z produkcja przewiadziana jako MY 2014.

> Silnik ten sam co w 86 - 2.0l - 4 cyl Boxer - 147kW/205Nm

> Source: Sa-fo Toyota Forum

Chcę!!!

food.gif

Mam czas aby kasę uzbierać smile.gif

Jeździłem ze 2 tyg temu wersją coupe i mnie kupiła. Rewelacyjne auto dające przyjemność z jazdy.

Nie praktyczne?

Dla dwóch osób w zupełności wystarczy a po złożeniu siedzeń w bagażniku mieści się komplet kół na tor smile.gif

Faktycznie, silnik nie jest zbyt dynamiczny ale po przejechaniu pierwszych kilku zakrętów przestaje się o tym myśleć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale przecie to auto juz w wersji coupe jest totalnie bez sensu:

> - malo miejsca w srodku

> - maly bagaznik

> - nie ma miliona opcji wyposazenia, drapaczek do plecow etc

> - nie ma klekota czy chocby mikroturbopopierdolki zeby ekulodzy byli zadowoleni

> - nie oferuje masazu plecow walnieciem tysiaca Nm

> - byle klekot po chipie moze toto zostawic spod swiatel, ba moja nastoletnia seryjna Honda chyba

> tez

> - ma niebezpieczny tylny naped i do tego prowokuje to potencjalnie niebezpiecznych, wrecz

> wywrotowych zachowan typu drift

> - do tego drogie, 2 htb mozna za to kupic

Nie lepiej Pande albo Lacetti? Na AK zawsze polecaja Pande albo Lacetti ok.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli tak ma naprawde wygladac - to ide i zaglosuje portfelem[...]

> - przylapana w Cape Town, South Africa[...]

> Premiera 5-Mar-2013 na Geneva Motor Show, z produkcja przewiadziana jako MY 2014.

> Silnik ten sam co w 86 - 2.0l - 4 cyl Boxer - 147kW/205Nm

> Source: Sa-fo Toyota Forum

Widziałem wersję coupe. I chyba się starzeję, bo nie wyobrażam sobie jeżdżenia autem do którego trzeba wsiadać poskładany wpół a do wysiadania jest potrzebna pomoc drugiej osoby.

Choćby nie wiem jak jeździło. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem wersję coupe. I chyba się starzeję, bo nie wyobrażam sobie jeżdżenia autem do którego

> trzeba wsiadać poskładany wpół a do wysiadania jest potrzebna pomoc drugiej osoby.

> Choćby nie wiem jak jeździło.

Przesadzasz, wsiada się jak do każdego niskiego samochodu.

Chyba, że mówisz o wsiadaniu do tyłu - to już jest akrobatyka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem wersję coupe. I chyba się starzeję, bo nie wyobrażam sobie jeżdżenia autem do którego

> trzeba wsiadać poskładany wpół a do wysiadania jest potrzebna pomoc drugiej osoby.

Mnie sie ciezk do jakiegos osobowego wsiadazlosnik.gif, zanduze przyzwyczajenie od lat do 4x4 i SUV, nawet jak zona.gif wezme 1 series to tak pierwsze 5 minut dziwnie sie czujezlosnik.gif

> Choćby nie wiem jak jeździło.

Swietnie, drive.gif, w sam raz na kryzys wieku sredniego na weekendzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie lepiej Pande albo Lacetti? Na AK zawsze polecaja Pande albo Lacetti

Ja tam widzę, że odpowiedzią na wszystko jest Cruze. Niezależnie czy ktoś szuka auta miejskiego, limuzyny czy roboczego gumiakowozu. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie sie ciezk do jakiegos osobowego wsiada, zanduze przyzwyczajenie od lat do 4x4 i SUV, nawet jak

> wezme 1 series to tak pierwsze 5 minut dziwnie sie czuje

Właśnie. Ja kupię pewnie SUVa między innymi dlatego żeby sie przy wsiadaniu nie schylać. Leń się ze mnie zrobił.

> Swietnie, , w sam raz na kryzys wieku sredniego na weekend

Z tego co pamiętam jesteśmy chyba w tym samym wieku. Za wcześnie na kryzys.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przesadzasz, wsiada się jak do każdego niskiego samochodu.

> Chyba, że mówisz o wsiadaniu do tyłu - to już jest akrobatyka

Do przodu. Chyba nie dla mnie niskie samochody. niewiem.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie. Ja kupię pewnie SUVa między innymi dlatego żeby sie przy wsiadaniu nie schylać. Leń się ze

> mnie zrobił.

Jan wierze w fizyke zlosnik.gif = mass I bull bar

fj_bullbar.jpg

> Z tego co pamiętam jesteśmy chyba w tym samym wieku. Za wcześnie na kryzys. :

Teraz wczrsniej podobno przychodzi : vibra: trzeba sie do 40 przygotowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nie dla ciebie dobrze prowadzące się samochodzy. Wszystko jasne.

Oczywiście Twoja definicja dobrego prowadzenia jest jedyna i słuszna. skromny.gif

A co się będzie lepiej prowadzić np. w terenie albo w zimie? Toyota OZIego czy ta płaska?

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę!!!

> Mam czas aby kasę uzbierać

Mialem dzis jako service carzlosnik.gif,

> Nie praktyczne?

> Dla dwóch osób w zupełności wstarczy

nawet 2+1 piaskownica.gif Mnie ciekawi jak tyl w convertible rozwiaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jan wierze w fizyke = mass I bull bar

W Europie zabronili bull barów. beksa.gif

Bo z braku kangurów waliliśmy nimi w pieszych. hehe.gif

> Teraz wczrsniej podobno przychodzi : vibra: trzeba sie do 40 przygotowac

Jest jeszcze czas... palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Europie zabronili bull barów.

Mnie jest zycie mile... lizak.gif, mam zamiar cieszyc sie emeryturazlosnik.gif

> Bo z braku kangurów waliliśmy nimi w pieszych.

a to tez dozwolonehahaha.gifwaytogo.gif

> Jest jeszcze czas...

Jest, ale lepiej sie przygotowac na 40zlosnik.gif, bucket list zrobic w razie czego...hahaha.gif dopiero pamietam jak mialem 20 lat, chodzilem po Kings Crosshahaha.gif a dzis, siedze w domciu i nigdzie mi sie nie chce ruszyc. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazdraszczam

Nie ma czegozlosnik.gif

Generalnie, jak nie jestes wybredny do koloru i wyposazenia, to sa sztuki na placu. Moj lokalny dealer ma dwie.Jak chcesz GTS i kolor jaki chcesz to jest 3-4 miesiace czekaniabuu.gif

> Tylko to +1 musi być małe bo jak zacznie siedzieć normalnie na kanapie a nie w foteliku to nie

> będzie co z robić z nogami.

To przeciez w kazdym Eu aucie klasy c tak jestzlosnik.gif, moj numer 1 ma praiwe 6 lat i 1 series nie nawidzi jezdziczlosnik.gif. "Daddy there is no space for my legs"... Tylko slusze...old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie jest zycie mile... , mam zamiar cieszyc sie emerytura

Też mam czasem ochotę się opancerzyć. Tyle że u nas zagrożeniem są inni kierowcy, mający po kilka żyć.

boje_sie.gif

> a to tez dozwolone

> Jest, ale lepiej sie przygotowac na 40, bucket list zrobic w razie czego... dopiero pamietam jak

> mialem 20 lat, chodzilem po Kings Cross a dzis, siedze w domciu i nigdzie mi sie nie chce

> ruszyc.

Ja zawsze byłem leniem. Ale obiecałem sobie, że nawet jak mnie dopadnie kryzys wieku średniego to nie kupię czegoś takiego. Bo równie dobrze mógłbym sobie na czole napisać: "Mam kryzys".

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam czasem ochotę się opancerzyć. Tyle że u nas zagrożeniem są inni kierowcy, mający po kilka

> żyć.

Kiedys pisalemzlosnik.gif, mam kumpla, mial Skyline, SS, WRX, teraz STi i ... Prawie juz 20 letniego Holden C're , kazdy panel inny, i w inny, kolorzehahaha.gif. PrEciskajac sie prze Sydney traffic potrafi byc 5-10 min lepszy w C're niz w STizlosnik.gif, kazdy jak widzi taka bombe to uciekahahaha.gif

> Ja zawsze byłem leniem. Ale obiecałem sobie, że nawet jak mnie dopadnie kryzys wieku średniego to

> nie kupię czegoś takiego. Bo równie dobrze mógłbym sobie na czole napisać: "Mam kryzys".

E tam, lepiej sie tym kryzysem cieszyczlosnik.gif, ja mam pewne planyskromny.gif ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alternatywe masz Mazda MX-5 [...]

> - dlatego ja mowie, ze jesli to naprawde bedzie to tak wygladac to pojde i kupie[...] Patrzylem na

> Coupe[...] i juz bylo blisko...[...]

ja wlasnie myslalem o MX5 ale jakos ciagle nie mam przekonania do roadsterow/cabrio poza tym MX5ka jakos nie zrobila na mnie specjalnego wrazenia na jezdzie probnej, za glosna jakas i ten halas jakis taki malo fajny. W Toyobaru czulem sie o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu miałem kabriolet i raczej juz wiecej nie kupię. Na poczatku człowiek stale chce zdejmować dach, potem co jakiś czas a potem juz wcale go nie zdejmuje. Bo gorąco, bo parzy słońce, bo głośno, bo robale włażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raz w życiu miałem kabriolet i raczej juz wiecej nie kupię. Na poczatku człowiek stale chce

> zdejmować dach, potem co jakiś czas a potem juz wcale go nie zdejmuje. Bo gorąco, bo parzy

> słońce, bo głośno, bo robale włażą.

A nocą? hmm.gif Ja cabrio nigdy nie mialem, ale szyberdach czesto mialem i mam - i tak naprawde najczesciej to wlasnie nocami jezdze z calym odsunietym (a nie jak w dzien np. uchylonym), bo slonce nie parzy, bo nie jest glosno, bo jest fajny klimat w nocy i mysle ze wlasnie cabrio tez w nocy sie lepiej sprawdza niz w dzien ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nocą? Ja cabrio nigdy nie mialem, ale szyberdach czesto mialem i mam - i tak naprawde

> najczesciej to wlasnie nocami jezdze z calym odsunietym (a nie jak w dzien np. uchylonym), bo

> slonce nie parzy, bo nie jest glosno, bo jest fajny klimat w nocy i mysle ze wlasnie cabrio

> tez w nocy sie lepiej sprawdza niz w dzien

Nocą jest fajnie, ale nadal jest ryzyko że Ci coś nawali kupę + nocą są tłumy głodnych komarów. Ale przejazd kabrioletem wzdłuż plaży w gorącą, letnią noc jest bardzo fajny. Tyle że trzymanie samochodu tylko po to by raz w miesiącu się przejechać wzdłuż plaży w nocy nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nocą jest fajnie, ale nadal jest ryzyko że Ci coś nawali kupę + nocą są tłumy głodnych komarów. Ale

> przejazd kabrioletem wzdłuż plaży w gorącą, letnią noc jest bardzo fajny.

ok.gif

> Tyle że trzymanie

> samochodu tylko po to by raz w miesiącu się przejechać wzdłuż plaży w nocy nie ma sensu.

E tam nie ma sensu. Sens jest zawsze, chocby wlasnie zeby wyjechac w sobotnia noc smile.gif Niestety w PL klimacie to juz faktycznie sensu nie ma no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E tam nie ma sensu. Sens jest zawsze, chocby wlasnie zeby wyjechac w sobotnia noc Niestety w PL

> klimacie to juz faktycznie sensu nie ma

Kabriolet można zawsze sobie wynająć, np. na szpanowanie na South Beach/Ocean Drive - za zaoszczędzone pioeniądze na nie posiadaniu kabrioletu starczy na wynajęcie F458 Italia na weekend wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kabriolet można zawsze sobie wynająć, np. na szpanowanie na South Beach/Ocean Drive - za

> zaoszczędzone pioeniądze na nie posiadaniu kabrioletu starczy na wynajęcie F458 Italia na

> weekend

E tam wynajac zlosnik.gif To nie to samo ok.gif Ja duzo jezdze pozyczonymi autami , niektore sa naprawde fajne (oczywiscie jak na PL warunki) ale jakos nie czuje sie w takich dobrze, bo wiem ze nie sa moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponoć najwięcej kabrioletów jest w Wlk. Brytanii i Skandynawii

ok.gif

Wczoraj +6C, koles szalal w okolicy swoim kabrio.

Co zauwazylem - temperatura nie ma znaczenia, byle pojawilo sie slonce i kabriolety w UK otwieraja sie rownie latwo, jak nogi prostytutki na widok $$$$$ oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E tam wynajac To nie to samo Ja duzo jezdze pozyczonymi autami , niektore sa naprawde fajne

> (oczywiscie jak na PL warunki) ale jakos nie czuje sie w takich dobrze, bo wiem ze nie sa

> moje...

Nie mam tego problemu wink.gif Samochód to samochód, nie przywiązuję się uczuciowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zacytuje hołowczyca z top gear (magazyn pl) jak testował g86:

> "jak bym był młody i biedny, to kupiłbym se takie autko"

Dobre podsumowaniezlosnik.gif, ale taka jest idea tego - ma byc tanie i drive.gif z jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raz w życiu miałem kabriolet i raczej juz wiecej nie kupię. Na poczatku człowiek stale chce

> zdejmować dach, potem co jakiś czas a potem juz wcale go nie zdejmuje. Bo gorąco, bo parzy

> słońce, bo głośno, bo robale włażą.

Same zaletyhahaha.gif. U mnie problem UV, od lat zawsze mwia, slip, slop, slap a tu nagle convertible to zaprzeczenie tegopanic.gif.

NTL widze tego sens w miesiacahc... Zimnychzlosnik.gif. Co ciekawe, u mnie najzimniejszy stan ma najwiecej rocznych rejestraji convertibleszlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.