Skocz do zawartości

Które auto wybrać?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Auto dla kobiety.

Bardziej - do miasta.

Okolice 10 tys., może być trochę więcej.

1. Moja propozycja - Astra G - niestety - nie podoba jej się.

2. Fiat Stilo - tylko 3 drzwiowe. Tylko benzyna (lepiej - LPG).

Co możecie podpowiedzieć o tym aucie? Przeglądając ogłoszenia - mam wrażenie, że ma problemy z rdzą? Jakich silników ew. szukać?

3. Focus 1 - też 3D, raczej 1.6 benzyna / LPG

Z tego co pamiętam - rdza najszybciej wychodzi na tylnej klapie... Jak z "resztą"?

4. Megane 2 - z wyglądu - "najświeższe". Ale w tej cenie raczej dostępne będą tylko "wyjechane" egzemplarze. Jak z rdzą? Jakich silników szukać? Jakiś znajomy podobno chce sprzedawać swoją za 12 tys., fajnie wypasiona... ale diesel sick.gif

Punto, Micra, Panda,Fiesta - odpadają - nie podobają jej się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto dla kobiety.

> Bardziej - do miasta.

> Okolice 10 tys., może być trochę więcej.

> 1. Moja propozycja - Astra G - niestety - nie podoba jej się.

> 2. Fiat Stilo - tylko 3 drzwiowe. Tylko benzyna (lepiej - LPG).

> Co możecie podpowiedzieć o tym aucie? Przeglądając ogłoszenia - mam wrażenie, że ma problemy z

> rdzą? Jakich silników ew. szukać?

> 3. Focus 1 - też 3D, raczej 1.6 benzyna / LPG

> Z tego co pamiętam - rdza najszybciej wychodzi na tylnej klapie... Jak z "resztą"?

> 4. Megane 2 - z wyglądu - "najświeższe". Ale w tej cenie raczej dostępne będą tylko "wyjechane"

> egzemplarze. Jak z rdzą? Jakich silników szukać? Jakiś znajomy podobno chce sprzedawać swoją

> za 12 tys., fajnie wypasiona... ale diesel

> Punto, Micra, Panda,Fiesta - odpadają - nie podobają jej się.

a Jazz ? Pewnie się nie spodoba, ale to świetny wózek do miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie A3 zupełnie odpada

> Jej się kojarzy z blondyną i tipsami

Uuu zlosnik.gif czyli nie jest blondyną zlosnik.gif Ale ogolnie A3 to bardzo kobiece auto i kobietom sie podoba.....

> Z grupy VAGa byłby fajny Leon - ale to już nie ta grupa cenowa

.....ale rowniez bardzo jak wlasnie Leon , o ktorym mialem napisac ok.gif Za 12 tys wyrwiesz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pokażę jej - ale raczej to nie będzie to - auto ma być "z jajem"

To Jazz odpada 270751858-jezyk.gif Ale jest nie do zdarcia. U kumpla w salonie takie jeździły jako auta dla klientów i wiemy jakie katowanie przechodziły zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do fiata stilo w benzynce to najlepiej 1,4 o rdze sie nie martw ocynk

> Przyjemne autko ,fajna cena z drugiej reki, poszukaj egzemplarzy z kącika stilo

> Aha i only 3d

> jakiś tekst

ok.gifok.gifok.gif Stilo 5D nie wchodzi w grę zlosnik.gif

Mnie zdziwiło - jak zobaczyłem 5D i 3D zaparkowane koło siebie.

Dopiero wtedy widziałem jak ogromnie te auta się różnią icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Fiat Stilo - tylko 3 drzwiowe. Tylko benzyna (lepiej - LPG).

> Co możecie podpowiedzieć o tym aucie? Przeglądając ogłoszenia - mam wrażenie, że ma problemy z

> rdzą? Jakich silników ew. szukać?

Również polecam 1.4 - oszczędny i przyjemny silnik. Gdy auto nie ma niejasnej przeszłości, jeśli chodzi o naprawy blacharsko-lakiernicze, to nie powinno mieć żadnych problemów z korozją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Również polecam 1.4 - oszczędny i przyjemny silnik. Gdy auto nie ma niejasnej przeszłości, jeśli

> chodzi o naprawy blacharsko-lakiernicze, to nie powinno mieć żadnych problemów z korozją.

Miałem taki motor w Sienie - żre jak smok!!! Natychmiast go zagazowałem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Fiat Stilo - tylko 3 drzwiowe. Tylko benzyna (lepiej - LPG).

> Co możecie podpowiedzieć o tym aucie? Przeglądając ogłoszenia - mam wrażenie, że ma problemy z

> rdzą? Jakich silników ew. szukać?

hmmmm... rdza w stilo ?? raczej nie wystepuje, moze jakies odpryski na prograch ale nie wiecej. To za młode auta na takie coś.

Jak dla mnie jeden z najciekawszych modeli w swojej klasie, u nas niedoceniany i uważany za awaryjny co dla mnie jest dziwne. Jest troche wiecej usterek niż w punto czy pandzie ale jest tu przeciez o wiele wiecej elektroniki i wyposażenia.

Jeździłem 1.2 i do miasta super, spalanie małe i dynamika jakaś jest. 1.6 palą sporo więcej więc tylko gazem. Wadą silnika 1.2 jest najczesciej brak klimy jeśli to dla ciebie problem.

> 3. Focus 1 - też 3D, raczej 1.6 benzyna / LPG

> Z tego co pamiętam - rdza najszybciej wychodzi na tylnej klapie... Jak z "resztą"?

Foki 1 gniją strasznie, nie znajdziesz niemalowanego okazu. Prowadzenie super, coś na poziomie stilo ale nie wiem czy kobieta to doceni.

> 4. Megane 2 - z wyglądu - "najświeższe". Ale w tej cenie raczej dostępne będą tylko "wyjechane"

> egzemplarze. Jak z rdzą? Jakich silników szukać? Jakiś znajomy podobno chce sprzedawać swoją

Nie kupisz megi 2 za 10tyś, nie kupisz nawet za 12 fajniej.

> Punto, Micra, Panda,Fiesta - odpadają - nie podobają jej się.

Mi też nie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stilo 5D nie wchodzi w grę

> Mnie zdziwiło - jak zobaczyłem 5D i 3D zaparkowane koło siebie.

> Dopiero wtedy widziałem jak ogromnie te auta się różnią

To tylko wierzchołek góry lodowej ok.gif

Kazda wersja nadwozia jest jakby osobnym autem ok.gif

Części raczej rzadko pasują z jednej wersji do drugiej no.gif

I to chyba był gwóźdź do trumny dla produkcji stilo ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z pewnością takiego samego nie miałeś

> Grunt to wiedzieć co się miało

Ile siena miała w namocniejszej wersji chyba 100 KM fiat stilo 1,4 ma 95 KM ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile siena miała w namocniejszej wersji chyba 100 KM fiat stilo 1,4 ma 95 KM

1,6 16v 103KM w Sienie, ale pewnie chodziło o 1,4 12V ze Sieny, który z rodziny FIRE nie był ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłem focusem, jezdziłem meganką, jeżdze stilem i powiem ci: szukaj Stila smile.gif

1.2 LPG pali mi 9l gazu po Gliwicach. Przez 3 lata robiłem tylko klocki, wahacz i cewke bo ktoś założył podróbę wcześniej.

Rdzy brak, jeden odprysk na klapie bo mi ramka tablicy latała :/

Na trasie to auto płynie, nisko zawieszony ale dzieki temu czujesz sie bezpiecznie nawet przy predkosciach >150km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto dla kobiety.

> Bardziej - do miasta.

> Okolice 10 tys., może być trochę więcej.

> 1. Astra G

> 2. Fiat Stilo

> 3. Focus 1

> 4. Megane 2

ale wiesz, że dla kobiety do miasta to raczej coś małego powinno być?

te co wymieniłeś to typowe kompakty

ja bym celował w coś w stylu 206, Clio

ps: swojej kobiecie kupiłem do miasta Toyotę Aygo, może coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli potwierdza sie, ze lepiej 1.6, bo pali 10-11, a duzo lepsze osiągi

na trase i dla 3-4 osob wolałbym 1.6 ale po miescie i dla jednej kobity która i tak pewnie głaszcze pedał stopą zdecydowanie wybrałbym te dwa litry mniej w kieszeni smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale wiesz, że dla kobiety do miasta to raczej coś małego powinno być?

niekoniecznie

moja zawsze jezdziła małymi typu fiesta, cc

jak pewnego dnia cc poszło na złom, kupiłem jej siene- bo była okazyjna cena, ja wtedy jezdziłem sejem. pojezdziła kilka dni, trzeba było coś tam wymienić, to pojechała do pracy sejem. po powrocie oznajmiła, zeby oddac jej cudowny wóz i następnym razem jak bedzie trzeba coś przy aucie zrobić, to woli do pracy jechać autobusem niż takim kupsztalem jak sej czy fiesta hehe.gif

z drugiej strony, sam wole zeby jezdziła czymś większym, bo jak ktoś w nią przywali, to większa szansa, ze jej sie nic nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dlaczego? z tego co widac to kobiety do miasta wybieraja duze suvy , a w ogole jak mowia jakie

> auta lubia to im wieksze tym lepiej

no widzisz, a moja po przesiadce z Grand Cherokee wsiadła w Aygo

i nie marudzi

duże auto fajne są, ale jak widać moja żona podchodzi do tematu w sposób praktyczny

pracuje w centrum gdzie rano jest problem z miejscami parkingowymi więc wolałą małe auto bo dzięki niemu w każdą szparę się wciśnie

poza tym spalanie jest nieduże a pakiet OC/AC to koszt jakieś 550 pln rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale wiesz, że dla kobiety do miasta to raczej coś małego powinno być?

Ale to dość duża kobieta zlosnik.gif W sensie - wysoka zlosnik.gif I źle się czuje w małych autkach smile.gif

Jeździła już CC, pandą - trochę dla niej zbyt małe smile.gif

Z parkowaniem nie ma problemów - teraz ma astrę 1 i raczej mniejsze autko byłoby "męczące" ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i poźniej zajmują 4 miejsca parkingowe

Faceci tez wink.gif Moze nawet czesciej , bo wiecej jezdza wink.gif

Nie mowie ze kobiety powinny jezdzic duzymi autami, ale nie lubie jak ktos pisze ze "o, jak dla kobiety to musi byc maly" - a dla faceta to niby moze byc duze auto? Jak widze jak faceci parkuja te wielkie suvy albo jak sie skladaja w ciasne uliczki to masakra.. Wystarczy na parkinach pietrowych zobaczyc jak sa poprzycierane filary na ciasnych zakretach - nie uwierze ze to tylko kobiety hehe.gif

Sorki za offtopic offtopic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no widzisz, a moja po przesiadce z Grand Cherokee wsiadła w Aygo

> i nie marudzi

> duże auto fajne są, ale jak widać moja żona podchodzi do tematu w sposób praktyczny

> pracuje w centrum gdzie rano jest problem z miejscami parkingowymi więc wolałą małe auto bo dzięki

> niemu w każdą szparę się wciśnie

> poza tym spalanie jest nieduże a pakiet OC/AC to koszt jakieś 550 pln rocznie

Zgoda wink.gif Ale po prostu chodzilo mi o to, ze nie ma podzialu na płeć, dla kogo duze auto , a dla kogo male - po prostu wszystko zalezy od potrzeb - sam czasem chcialbym miec wlasnie cos typu 500 czy wlasnie Aygo jak sie szuka miejsc do parkowania w centrum oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.