Skocz do zawartości

Mój nowy nabytek


ArekMiz

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek, jadąc do domu z pracy zakupiłem przenośny czujnik do pomiaru lakieru GL-mini, z myślą, że nastepnym razem przed wizytą w ASO sam sprawdzę przynajmniej z grubsza lakier na jakimś kolejnym Scenicu. W domu siadłem do kompa i po raz kolejny wszedłem na otomoto.pl. Oczywiście nie mając nadzieli, że lista ogłoszeń dotyczących Sceniców II z automatem znacząco się zmieniła od poprzedniego dnia. Moim oczom ukazało się nowo dodane ogłoszenie:

Scenic II automat

z tym, że cena była wtedy 19000 zł. Szybko za telefon. Okazało, się że facet nie ma komisu, tylko zarabia działalnością gospodarczą - sprowadzając auta z Holandii. Że Scenic ma rzeczywisty przebieg, że wsio w pariadkie, że wszystko działa, że ogólnie OK. No to nie myśląc wiele stwierdziłem, że jeszcze raz mogę zaryzykować podróż, tym razem do Bydgoszczy, po felernym Poznaniu o którym pisałem tu:

Trefny Scenic z Poznania

W sobotę o 5 rano w pociąg i o 10:30 byłem na miejscu. Sprawdziłem czujnikiem całe auto, łącznie z progami i słupkami. Wszędzie wzorcowe 80-160 um. Parę drobnych rysek, jak to w aucie 6 letnim. Wszystko działało OK. Jazda próbna też OK. Wszystkie urządzenia działają. Wizyta w ASO potwierdziła przebieg. Rok temu miał 90 tys km, w 2011 miał przegląd rejestracyjny i przebieg 77 tys km, w 2010 miał 52 tys km. Jednym słowem ASO nie miało zastrzeżeń.

Auto wg sprzedawcy wjechało do kraju tydzień temu. Opłacić zdążył jedynie akcyzę. Umówiliśmy się, że opłaci jeszcze dzisiaj podatek a ja przed rejestracją opłacę recycling. Także jutro jadę do Bydgoszczy po mojego Scenica. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mając nadzieli, że lista ogłoszeń dotyczących Sceniców II z automatem znacząco się

> zmieniła od poprzedniego dnia. Moim oczom ukazało się nowo dodane ogłoszenie:

> Scenic II automat

> z tym, że cena była wtedy 19000 zł. Szybko za telefon.

Fajny szczeniak, ale dlaczego taka różnica w cenie (ponad 7 tysi icon_eek.gif )?

19000 to niezła cena (chyba) jak za takie auto.

Gratuluję i zazdraszczam mimo że nie lubię van-ów grinser006.gif

Koloru współczuję - miałem czarne auto. Lista zalet kończy się na tym że ładny grinser006.gif

Będziesz go gazował, czy zostaniesz przy benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajny szczeniak, ale dlaczego taka różnica w cenie (ponad 7 tysi )?

> 19000 to niezła cena (chyba) jak za takie auto.

Płacę mu 20 k pln. Cenę w ogłoszeniu podniósł po tym jak się z nim umówiłem, że kupuję (żeby mu już klienci nie dzwonili - przy mnie 2 osoby pytały o tego Scenica).

> Koloru współczuję - miałem czarne auto. Lista zalet kończy się na tym że ładny

Miałem czarnego Matiza Style i było spoko. smile.gifpalacz.gif

> Będziesz go gazował, czy zostaniesz przy benzynie?

STAG rządzi. yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płacę mu 20 k pln. Cenę w ogłoszeniu podniósł po tym jak się z nim umówiłem, że kupuję (żeby mu już

> klienci nie dzwonili - przy mnie 2 osoby pytały o tego Scenica).

icon_eek.gif zdjęcie ogłoszenia chyba jest lepszym wyjściem, ale może się nie znam niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzwoniłem do goscia, i akurat ktos oglądał, drugi tel po godiznie i albo Ty go jeszcze raz

> ogladałes, albo ktos inny jest nowym włascicielm,

> sprzedał sie za dwadzieścia pare podobno

No musi coś mówić... W końcu ze mną umowę przedwstępną podpisał... Na 20 kawałków... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Scenic II automat

jak już będziesz w Wawie trzeba będzie jakiegoś spota uskutecznić

z chęcią obczaję takie autko waytogo.gif

no i w sumie będę czekał na relację jakoś tak za 6 miesięcy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak już będziesz w Wawie trzeba będzie jakiegoś spota uskutecznić

> z chęcią obczaję takie autko

Autko już pod domem. smile.gif

No problem ze spotem. smile.gif

> no i w sumie będę czekał na relację jakoś tak za 6 miesięcy

A co ma się stać za 6 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z 300 km podróży z Bydgoszczy do Warszawy:

Myślałem, że trudniej będzie mi się przestawić na automat (to mój pierwszy automat, w życiu raz tylko przejechałem kawałeczek autem znajomego z ASB). Na początku lewa noga szukała sprzęgła przy odpaleniu a prawa ręka szła w stronę dźwigni przy dojeżdżaniu do skrzyżowania. drive.gif Ale potem już było OK. Automat działa jak należy, ładnie zmienia biegi i redukuje przy wyprzedzaniu. but.gif No i najlepsze jest tempomat. Nawet na jednojezdniowej trasie By - Wawa ustawiłem se stówkę i lizak.gifpalacz.gif Także lewa noga na podnóżku, prawa też za wiele się nie męczyła, muzyczka z radyjka, księżyc widoczny przez szklany szyberdach i można pomykać... biglaugh.gifyay.gif893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Autko już pod domem.

> No problem ze spotem.

po świętach jak się cieplej zrobi coś się ukręci

> A co ma się stać za 6 miesięcy?

będziesz miał więcej do powiedzenia o aucie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.