Skocz do zawartości

Gdzie się zgłasza nieuczciwego sprzedawcę paliwa?


waho

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Potrzebuję namiar na instytucję do której można złożyć skargę/zażalenie na konkretną stację paliw.

O co kaman?

1. Trzy razy w 28 litrowy zbiornik gazu weszło mi 34 litry, a przejechałem na tym tyle co bym normalnie zrobił na 25. Tankowania w sporych odstępach czasu, poza tym dwóch znajomych miało takie samo odczucie po zatankowaniu na tej stacji choć oni do pełna nie tankują.

2. Jakość i ilość tankowanego paliwa zwłaszcza noPB95 - mam mocne zastrzeżenia co do samego zapachu i faktycznej ilości jakie się leją do zbiornika,

Nazwy stacji i lokalizacji nie chcę podać - możliwe, że ktoś inwigiluje forum smile.gif

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uokik

> Podaja na swojej www wyniki kontroli

uokik tak ale jeżeli dotyczy to parametrów sprzedawanego paliwa

Quote:


2. Tabela zawiera wyniki badań laboratoryjnych paliwa sprzedawanego w dniu kontroli.


a tutaj ewidentnie dotyczy to pomiaru ilościowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uokik tak ale jeżeli dotyczy to parametrów sprzedawanego paliwa

> Quote:

> 2. Tabela zawiera wyniki badań laboratoryjnych paliwa sprzedawanego w dniu kontroli.

> a tutaj ewidentnie dotyczy to pomiaru ilościowego

Jezeli instytucja/urzad dostanie wniosek/podanie/donos skierowane w sprawie nie bedacej w jej kompetencjach to chyba ma obowiazek przekazac je wlasciwemu organowi?

Dodatkowo moga sie wykazac sprawdzajac jakosc biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli instytucja/urzad dostanie wniosek/podanie/donos skierowane w sprawie nie bedacej w jej

> kompetencjach to chyba ma obowiazek przekazac je wlasciwemu organowi?

To zależy od instytucji, ale generalnie nie ma takiego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na trasie Gdańsk Elbląg była taka buda z LPG 2x się zdarzyło tam mi tankować i za każdym razem o kilka litrów więcej wlazło niż gdzie indziej. Szczęście, że przy remoncie "7" tak zrobili, że została na boku i zdechła zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od instytucji, ale generalnie nie ma takiego obowiązku.

Quote:

Art. 65 KPA

§ 1. Jeżeli organ administracji publicznej, do którego podanie wniesiono, jest nie-właściwy w sprawie, niezwłocznie przekazuje je do organu właściwego, zawiadamiając jednocześnie o tym wnoszącego podanie. Zawiadomienie o przekazaniu powinno zawierać uzasadnienie.


UOKIK chyba podlega pod KPA hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Trzy razy w 28 litrowy zbiornik gazu weszło mi 34 litry, a przejechałem na tym tyle co bym

> normalnie zrobił na 25. Tankowania w sporych odstępach czasu, poza tym dwóch znajomych miało

Podziwiam jak 3 razy można się dać oszukać.

Wożę ze sobą ksero homologacji zbiornika. Na jakiejś stacji jadąc na urlop przydarzyła mi się podobna sytuacja.

W zbiornik 38L zatankowali niby 42 L. Poprosiłem kierownika, pokazałem papier i powiedziałem że płacę za 32 L bo tylko tyle w ten zbiornik wchodzi lub dzwonię po policję.

Policzyli za 32 L przeprosili że chyba coś się zepsuło i odpuściłem sobie nie psując sobie urlopowego nastroju.

Stacja jakieś nie znana, a nawet nie pamiętam na jakiej wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Warszawie przy Wisłostradzie był taki gazownik ,u którego wchodziłao mi 42l gazu,przez dwa lata

> nigdy nie udało mi się więcej wlać niż 37.Na szczęscie stacji już nie ma.

Przyjedź na Szeligowską przy Lazurowej - to samo. grinser006.gif

Przynajmniej x lat temu, jak jeszcze na lpg poganiałem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podziwiam jak 3 razy można się dać oszukać.

Za pierwszym razem nie pomyślałem bo się spieszyłem, za drugim myślałem że będzie wszystko ok, a za 3-cim zbierałem dowody wink.gif

A z tą homologacją to super pomysł, chyba też zacznę wozić ze sobą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z tą homologacją to super pomysł, chyba też zacznę wozić ze sobą

Jak już ją będziesz miał ze sobą i znowu za dużo wejdzie gazu to zadzwoń po policję i jak długo nie będzie trzeba czekać na nich to niech podjadą i spiszą protokół. Brat kiedyś zrobił w ten sposób bo podobnie kantowali i od właściciela stacji dostał rabacik 15% na tankowanie żeby nie zgłaszał sprawy do odpowiednich organów smile.gif a na stacji przez jakiś czas nalewali uczciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uokik

> Podaja na swojej www wyniki kontroli

Przecież pierwsze zdanie na wskazanej stronie brzmi:

Quote:

Przedstawione wyniki kontroli przeprowadzonych przez
Inspekcję Handlową


Chyba zatem nie ma wątpliwości która instytucja zajmuje się kontrolowaniem stacji paliw? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Brat kiedyś zrobił w ten

> sposób bo podobnie kantowali i od właściciela stacji dostał rabacik 15% na tankowanie żeby nie

> zgłaszał sprawy do odpowiednich organów a na stacji przez jakiś czas nalewali uczciwie.

Toż to prawie paserka... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> Potrzebuję namiar na instytucję do której można złożyć skargę/zażalenie na konkretną stację paliw.

> O co kaman?

> 1. Trzy razy w 28 litrowy zbiornik gazu weszło mi 34 litry, a przejechałem na tym tyle co bym

> normalnie zrobił na 25. Tankowania w sporych odstępach czasu, poza tym dwóch znajomych miało

> takie samo odczucie po zatankowaniu na tej stacji choć oni do pełna nie tankują.

> 2. Jakość i ilość tankowanego paliwa zwłaszcza noPB95 - mam mocne zastrzeżenia co do samego zapachu

> i faktycznej ilości jakie się leją do zbiornika,

> Nazwy stacji i lokalizacji nie chcę podać - możliwe, że ktoś inwigiluje forum

> Pzdr

a propos: z ostatnich badań wynika, że najbardziej zasyfiony rodzaj paliwa to olej napędowy (ponad 10% sprzedaży), potem benzyna, a na końcu lpg, któte w zasadzie w całości jest ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już ją będziesz miał ze sobą i znowu za dużo wejdzie gazu to zadzwoń po policję i jak długo

> nie będzie trzeba czekać na nich to niech podjadą i spiszą protokół. Brat kiedyś zrobił w ten

> sposób bo podobnie kantowali i od właściciela stacji dostał rabacik 15% na tankowanie żeby nie

> zgłaszał sprawy do odpowiednich organów a na stacji przez jakiś czas nalewali uczciwie.

Skorzystał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podziwiam jak 3 razy można się dać oszukać.

> Wożę ze sobą ksero homologacji zbiornika. Na jakiejś stacji jadąc na urlop przydarzyła mi się

> podobna sytuacja.

> W zbiornik 38L zatankowali niby 42 L. Poprosiłem kierownika, pokazałem papier i powiedziałem że

> płacę za 32 L bo tylko tyle w ten zbiornik wchodzi lub dzwonię po policję.

> Policzyli za 32 L przeprosili że chyba coś się zepsuło i odpuściłem sobie nie psując sobie

> urlopowego nastroju.

> Stacja jakieś nie znana, a nawet nie pamiętam na jakiej wsi.

W butle 42l udalo mi sie kilka razy wpakowac po ok 42l.

Zawor nie odbil jak nalezy.

Za pierwszym razem zglosilem swe watpliwosci na stacji, pracownicy stwierdzili zebym zobaczyl ile pojezdze, a jak za malo to nastepnym razem mam tankowanie gratis.

Wyjezdzone kilometry sugerowaly, ze wszystko jest OK z wyjatkiem zawieszajacego sie zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież pierwsze zdanie na wskazanej stronie brzmi:

> Quote:

> Przedstawione wyniki kontroli przeprowadzonych przez Inspekcję Handlową

> Chyba zatem nie ma wątpliwości która instytucja zajmuje się kontrolowaniem stacji paliw?

ikonka hmm.gif oznaczala, ze pewien nie jestem, a PIH przegapilem 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.