Skocz do zawartości

Nowy Cadillac CTS


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

2014-cadillac-cts-photo-509268-s-624x382.jpg

2014-cadillac-cts-photo-509285-s-624x382.jpg

2014-cadillac-cts-photo-509282-s-624x382.jpg

2014-cadillac-cts-interior-photo-509283-s-624x382.jpg

Z uwagi na pojawienie się Cadillaca ATS który obecnie jest konkurencją w segmencie BMW 3/Mercedes C/Audi A4/Lexus IS, GM musiał w końcu zdecydować się konkurencją dla jakiego segmentu jest CTS. I zdecydował - nowe CTS urosło, jest rozmiarów BMW 5/Mercedesa E/Audi A6/Lexusa GS. Nowością jest to, że najmocniejsza wersja będziemiała dwuturbiasty V6, 420 KM - jako bezpośrednia konkurencja dla 550i/S6/E400. Ma też się pojawić CTS-V, z wściekłym V8, jako konkurencja dla M5. Poza tym ma być naturalnie oddychający V6 320 KM i turbo-czwórka 270 KM. Do tego sześcio i ośmiobiegowe skrzynie (ta ostatnia tylko w wersji 3.6 turbo, to ta sama skrzynia którą od 6 lat instaluje Lexus).

Moim zdaniem ciekawy samochód, podoba mi się stylistyka Cadillaca, silniki przemawiają do miłośnika motoryzacji, zachowanie na drodze także. Bardzo przyzwoity samochód, którego nie da się z niczym innym pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie przerost treści nad formą czyli ohyda

Pamiętasz jak sie pojawiło pierwsze BMW 7 projektu Chrisa Bangle? Tez wszyscy mówili ze brzydkie a sprzedawało sie swietnie. To samo z tym stylem Cadillaca. Początkowo nikomu sie nie podobał, a teraz sprzedają sie bardzo dobrze. Przynajmniej nie pomylisz Cadillaca z żadna inna marka. Kupujesz Mercedesa E, a wszyscy myślą ze masz stara Sonate. Kupujesz Lexusa a wszyscy myślą ze to jakiś Hyundai. Z Cadillaciem taka pomyłka nie jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętasz jak sie pojawiło pierwsze BMW 7 projektu Chrisa Bangle? Tez wszyscy mówili ze brzydkie a

> sprzedawało sie swietnie. To samo z tym stylem Cadillaca. Początkowo nikomu sie nie podobał, a

> teraz sprzedają sie bardzo dobrze. Przynajmniej nie pomylisz Cadillaca z żadna inna marka.

> Kupujesz Mercedesa E, a wszyscy myślą ze masz stara Sonate. Kupujesz Lexusa a wszyscy myślą ze

> to jakiś Hyundai. Z Cadillaciem taka pomyłka nie jest możliwa.

Może masz i rację ale mnie generalnie design amerykańskich aut się nie podoba ! no.gif

Nawalone w kabinie tego wszystkiego że ogarnąć się nie da ,z zewnątrz auto robi wrażenie pancernej limuzyny ,zero finezji no.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z uwagi na pojawienie się Cadillaca ATS

Ja bym przyjął zlosnik.gif

Moim zdaniem ta konsola środkowa nie pasuje do tego segmentu. Wygląda trochę jak stworzona dla nastolatka, a tymczasem jest to auto dla kogoś z większym budżetem niż dostawca pizzy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne auto. Podoba mi się wszystko - sylwetka, widok w środku i silniki.

W takich momentach żałuję że nie mam potrzeby jeżdżenia dalej i kupno czegoś wiekszego nie ma sensu. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. przyciężki.

BMW 5 czy Mercedes E tez nie wyglądają lekko. Samochod w tym segmencie taki ma byc, wzbudzać uczucie spokoju i bezpieczeństwa.

> 2. od tej ilości przycisków na desce robi się niedobrze.

Zgadzam sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. od tej ilości przycisków na desce robi się niedobrze.

ja wiem ze troche nie ta klasa

mondeo

http://img.netcarshow.com/Ford-Mondeo_2013_1600x1200_wallpaper_09.jpg

insignia

http://static.cargurus.com/images/site/2009/03/19/22/17/2009_opel_insignia-pic-13019.jpeg

ale i u mercedesa nie jest lepiej

http://topgear2012.files.wordpress.com/2012/07/2011-mercedes-benz-new-e-class-interior1.jpg

i chyba tylko w F30 to jakos wyglada

bmw-f30-interior-0023-630x473.jpghmm.gifzlosnik.gif

i F10

BMW-5-Series-GT-Interior-5-lg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wiem ze troche nie ta klasa

Nie wiem dlaczego tak bardzo boimy się tych przycisków... Ja wole mieć je niż gdzieś głęboko w Menu szukać ustawienia siły nawiewu lub temperatury... to jest i bezpieczniejsze i wygodniejsze nie wspominając o czasie który potrzebuję na przestawienie.... old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cholernie przypomina mi nowe Mercedesy...

Linia bagażnika?

Zauważ że tak naprawdę to zapożyczona jest z Rolls Royce, najpierw Mercedes to przejął, bo odkrył że ludziom kojarzy się ona z luksusem, teraz Cadillac to samo robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Linia bagażnika?

> Zauważ że tak naprawdę to zapożyczona jest z Rolls Royce, najpierw Mercedes to przejął, bo odkrył

> że ludziom kojarzy się ona z luksusem, teraz Cadillac to samo robi.

Tak czytam i czytam i widzę że w tym czymś zauważasz co chcesz zauważyć ,teraz jest to już RR ok.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.