Skocz do zawartości

Ubezpieczenie w Polsce auta zarejestrowanego w Niemczech


ztj

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka sytuacja- kupiłem auto w Niemczech, które nie zostało wyrejestrowane przed sprzedażą i ma ważny przegląd. W tym momencie brak mu jedynie ubezpieczenia OC do poruszania się po drogach. Potrzebowałbym ubezpieczenia dla tego auta na 30 dni. Wiem, że różne wałki z ubezpieczeniami w Polsce przechodzą (ubezpieczanie aut wyrejestrowanych), więc pewnie coś się da w tej kwestii zrobić. Jaki ubezpieczyciel oferuje takie ubezpieczenia (na nr. VIN bodajże)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest taka sytuacja- kupiłem auto w Niemczech, które nie zostało wyrejestrowane przed sprzedażą i ma

> ważny przegląd. W tym momencie brak mu jedynie ubezpieczenia OC do poruszania się po drogach.

> Potrzebowałbym ubezpieczenia dla tego auta na 30 dni. Wiem, że różne wałki z ubezpieczeniami w

> Polsce przechodzą (ubezpieczanie aut wyrejestrowanych), więc pewnie coś się da w tej kwestii

> zrobić. Jaki ubezpieczyciel oferuje takie ubezpieczenia (na nr. VIN bodajże)?

Tak jak napisales - walki. Co najwyzej mozesz wykupic ubezpieczenie w Niemczech tyle, ze musisz przerejestrowac pojazd na siebie.

Czytajac ten post zastanawiam sie - jak tu komus zaufac i sprzedac pojazd, skoro ten kombnuje i przewala sprzedajacego !

Jezdzisz na jego podatku drogowym - nie wstyd Ci oszukiwac osobe ktora Ci zaufala ?

A feeeeeee

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest taka sytuacja- kupiłem auto w Niemczech, które nie zostało wyrejestrowane przed sprzedażą i ma

> ważny przegląd. W tym momencie brak mu jedynie ubezpieczenia OC do poruszania się po drogach.

> Potrzebowałbym ubezpieczenia dla tego auta na 30 dni. Wiem, że różne wałki z ubezpieczeniami w

> Polsce przechodzą (ubezpieczanie aut wyrejestrowanych), więc pewnie coś się da w tej kwestii

> zrobić. Jaki ubezpieczyciel oferuje takie ubezpieczenia (na nr. VIN bodajże)?

mBank sprzedaje, ale do 30 dni musisz auto przerejestrować na PL numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytajac ten post zastanawiam sie - jak tu komus zaufac i sprzedac pojazd, skoro ten kombnuje i

> przewala sprzedajacego !

> Jezdzisz na jego podatku drogowym - nie wstyd Ci oszukiwac osobe ktora Ci zaufala ?

> A feeeeeee

Taka niestety natura naszych rodaków.

Choćby się paliło i waliło, żeby nie wiem jakie cudowne historie wymyślał i obiecywał cuda wianki, naszemu rodakowi nigdy nie sprzedałem i nie sprzedam zarejestrowanego auta.

Znam wiele osób które potraciły zniżki ubezpieczeniowe, nie dostali zwrotów niewykorzystanego podatku i ubezpieczenia.

Jeden miał takie problemy jak zaufał jakiemuś naszemu rodakowi, że zadeklarował się, że nie sprzeda Polakowi nawet niezarejetrowanego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka niestety natura naszych rodaków.

> Choćby się paliło i waliło, żeby nie wiem jakie cudowne historie wymyślał i obiecywał cuda wianki,

> naszemu rodakowi nigdy nie sprzedałem i nie sprzedam zarejestrowanego auta.

> Znam wiele osób które potraciły zniżki ubezpieczeniowe, nie dostali zwrotów niewykorzystanego

> podatku i ubezpieczenia.

> Jeden miał takie problemy jak zaufał jakiemuś naszemu rodakowi, że zadeklarował się, że nie sprzeda

> Polakowi nawet niezarejetrowanego auta.

Szczerze mówiąc nie zagłębialem się w szczegóły tego podatku i w ogóle nie brałem tej kwestii pod uwagę. Do momentu wyrejestrowania przeze mnie tego auta obowiązek podatkowy ciąży na osobie od której to auto kupiłem, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka niestety natura naszych rodaków.

Nieprawda. Skoro się da to kombinują - jak wszyscy. Kombinuje oczywiście tylko jakiś tam procent, promil...

> Choćby się paliło i waliło, żeby nie wiem jakie cudowne historie wymyślał i obiecywał cuda wianki,

> naszemu rodakowi nigdy nie sprzedałem i nie sprzedam zarejestrowanego auta.

A cóż prostszego, niż je wyrejestrować (wymeldować)? I skąd ten rodak?

> Znam wiele osób które potraciły zniżki ubezpieczeniowe, nie dostali zwrotów niewykorzystanego

> podatku i ubezpieczenia.

> Jeden miał takie problemy jak zaufał jakiemuś naszemu rodakowi, że zadeklarował się, że nie sprzeda

> Polakowi nawet niezarejetrowanego auta.

Turcy są uczciwsi ok.gifhehe.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze mówiąc nie zagłębialem się w szczegóły tego podatku i w ogóle nie brałem tej kwestii pod

> uwagę. Do momentu wyrejestrowania przeze mnie tego auta obowiązek podatkowy ciąży na osobie od

> której to auto kupiłem, tak?

Tak - Niemcy mają trochę inny system podatkowy (w Polsce nieistniejący w tej formie) i ten zależy od meldunku pojazdu, a są to konkretne kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak - Niemcy mają trochę inny system podatkowy (w Polsce nieistniejący w tej formie) i ten zależy

> od meldunku pojazdu, a są to konkretne kwoty.

Tyle wiem, ale myślałem, że obowiązek podatkowy ustaje z momentem sprzedaży pojazdu, a nie jego wymeldowania/ przemeldowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Turcy są uczciwsi

Szczerze ? Chyba tak, tyle ze osobiscie wtylkumamto kto na ie est uczciwy, po prostu w przyplywie dobrego humoru moge zaaferowac odstawienie auta w mojej wiosce po konkretny adres - jezeli nie jest za dleko a dalej niech sobie nowy wlasciciel kombinuje. Nie moj probem.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgodnie z ustawą ubezpieczyciel może Ci wypowiedzieć ubezpieczenie.

zlosnik2.gifrotfl.gif tak, do miesiaca przed koncem roku. Czyli w dobrym ukladzie placisz rok czasu ubezieczenie a kilka lat podatek rotfl.gif

Na jakiej nib ypodstawie prawnej mozesz wczesnej wymowic ubezieczenie ? Owszem, sprzedzy, tyle, ze musisz przedstawic umowe K-S a jezeli jest nieprawdziwa zto masz Urkundenfälschung ( falszerstwo ) karane do 3 lat pozbawieia wolnosci rotfl.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, do miesiaca przed koncem roku.

tak i nie. Generalnie w Niemczech jest tak jak mówisz - w Polsce nie.

> Na jakiej nib ypodstawie prawnej mozesz wczesnej wymowic ubezieczenie ?

jeszcze raz - w Polsce działa to inaczej niż w Niemczech i wcześniejsze wypowiedzenie umowy jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak i nie. Generalnie w Niemczech jest tak jak mówisz - w Polsce nie.

> jeszcze raz - w Polsce działa to inaczej niż w Niemczech i wcześniejsze wypowiedzenie umowy jest

> możliwe.

Tyle,ze kolega pytal o niemcy, wiec do tego sie odnioslem.

pozdro Dejv

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Jest taka sytuacja- kupiłem auto w Niemczech, które nie zostało wyrejestrowane przed sprzedażą i ma

> ważny przegląd. W tym momencie brak mu jedynie ubezpieczenia OC do poruszania się po drogach.

> Potrzebowałbym ubezpieczenia dla tego auta na 30 dni. Wiem, że różne wałki z ubezpieczeniami w

> Polsce przechodzą (ubezpieczanie aut wyrejestrowanych), więc pewnie coś się da w tej kwestii

> zrobić. Jaki ubezpieczyciel oferuje takie ubezpieczenia (na nr. VIN bodajże)?

Czegos nie rozumiem w Twojej wypowiedzi - w Niemczech nie ma fizycznej mozliwosci, zeby samochod ktory ma wazna rejestracje nie mial ubezpieczenia. Ubezpieczenie mozna wypowiedziec tylko raz w roku, chyb do konca Listopada, zeby na nowy rok miec nowego ubezpieczyciela. Jednoczesnie specjalnym kwitkiem (doppelkarte) trzeba zawiadomic WK. Jak tego nie zrobisz to najpierw dostaniesz upomnienie a jak to tez zignorujesz to WK wysle pod dom policje ktora zeskrobie Ci te okragle naklejki z tablicy. No i wtedy nawet nie mozesz parkowac na ulicy

Reasumujac - jesli masz dowod, tablice i okragle naklejki na nich, to na 99% samochod jest ubezpieczony. W Niemczech nie ma osobnego dowodu ubezpieczenia.

W Polsce juz mi sie zdazylo w czasie kontroli pogadac z policjantami ktorzy powedzieli, ze o tym wiedza i ze jak mam zielona karte to ulatwia im to prace, ale jak bym nie mial to i tak by mnie nie ukarali.

Tak jak ktos napisal - jak niemiec sprzeda zarejestrowany samochod obcokrajowcowi, to jest zdany na jego laske. Dlatego istnieja czerwone i zolte tablice. W przeciwnym razoe niemiec musi dostac od kupca kwitek z polskiego WK (polecam moj osobny watek) ze auto zarejestrowano w PL i dopiero na tej podstawie moze dostac zwrot ubezpieczenia i podatku.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada taka sprawa

sprzedaje auto na pl tablicach holendrowi

z umowa K-S wyrejestrowywuje auto w UM

wedlug polskiego prawa ma 30 dni na przerejstrowanie i rekalkulacje skladki badz wypowiedzenie ubezpieczenia

co jesli nie wyrobi sie w tych 30 dniach i bedzie dalej jezdzic moim bylym autem ? czy wystarczy ze wykupi takzwane miesieczne ubezpieczenie ( w pl ) ?

czy takie ubezpieczenie moze dostac obywatel innego kraju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.