Skocz do zawartości

pasek rozrzadu


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

> co sadzicie o paskach rozrzadu firmy Gates?

Co? Ano to, że to już teraz coraz gorszy badziew.

Obecnie BAAARDZO polecam paski firmy SKF - ale cholernie trudno dostępne.

Miałem w ręku( tydzień temu ) do astry 3 różne:

gates, bosch i skf - ten ostatni zdecydowanie "najgrubszy" w ręku, nawet czuć że cięższy jest - poprostu taki masywniejszy.

Co do gates jeszcze to tak, jak kupiłem Astrę to była świerzo po wymianie rozrządu (właśnie gates) i jak dobiłem do przebiegu lekko ponad 50.000 to przy porannym rozruchu pasek przeskoczył o kilka zębów - co prawda nic się nie stało (1.6 8V), a stało się to dlatego, że tak się wyciągnął, że napinacz dojechał do końca, a pasek i tak bbył już za luźny.

Jak jeszcze teraz go wymieniałem (bo puściły zimmeringi i cały rozrzad był w oleju) to jak zaczepiłem sobie wszystkie 3 na klamce drzwi a drugą stronę na śrubę, to po naciącnięciu wszytstkich trzech jednakową siłą to gates był najluźniejszy (czyli najdłuższy) potem bosch a najkrótszy skf - był do tego stopnia krótki, że mimo max. cofnięca napinacza nie szło go założyć - musiałem "jak łańcuch na zębatkę w rowerze" - a gates to paluszkami luźno wchodził.

Słowem NIE GATES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co? Ano to, że to już teraz coraz gorszy badziew.

> Obecnie BAAARDZO polecam paski firmy SKF - ale cholernie trudno dostępne.

> Miałem w ręku( tydzień temu ) do astry 3 różne:

> gates, bosch i skf - ten ostatni zdecydowanie "najgrubszy" w ręku, nawet czuć że cięższy jest -

> Słowem NIE GATES

Kolego,

opowiadasz głupoty.

Po pierwsze SKF nie produkuje pasków, jedynie w zestawach rozrządu SKF włożony jest pasek GATES, CONTI, DAYCO.

Po drugie Gates robi bardzo dobre paski, prawdopodobnie najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti Gates popularne, dobre i znani producenci aczkolwiek slyszalem o przygodach zwlaszcza o tej drugiej firmie ( byc moze podrobka jakas wadliwa partia ale wiem ze co poniektorzy mechanicy stracili juz do nich zaufanie )

osobiscie w jednym autku mam Conti i jak narazie ok

w innym kiedys byl Dayco z takim juz kupiony i smigal na ryzyk fizyk wink.gif pokrecil sie okolo 60kkm i jeszcze pojechal do innego wlasciciela smile.gif ( zalecana wymiana co 60kkm )

W drugim posiadanym aucie rowniez DAYCO swego czasu polecony przez mechanika ( juz zbliza sie czas jego wymiany ale wszystko gra )

takze ja polecam smialo te, jest to zapewne dobra firma tansza, jeszcze niepodrabiana tyle ze malo popularna i chyba niedoceniana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no widze ze specjalista, zapomnial ze na swiecie jest bodaj 3 producentow paskow, reszta tylko

> branduje badz poprostu przepakowywuje...

Dayco

Gates

Mitsuboshi

Contitech

Bando

i pewnie jeszcze by się kilku znalazło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej 30.GIF

zakładać nowego tematu nie będę - skorzystam z tego smile.gif

Otóż: mamy silnik 1.2 8v z Punto I (rok prod. '97) 75km

teraz pytanko czy TEN pasek rozrządu będzie pasować??

Bo z tego co wiem to do tego silnika powinien mieć podobno 108 zębów... na kartonie jest napisane, że ma niby 129 (tak jak jest w 1.1) a w rozpisce modeli wyraźnie widać:

FIAT PUNTO (176) 75 1.2 10/93-09/99 54 73 1242 176A8.000

więc ja już zgłupiałem do reszty spineyes.gif prośba o rozjaśnienie tej kwesti wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem są dwa rodzaje wink.gif

http://allegro.pl/rozrzad-1-2-kpl-fiat-albea-palio-punto-siena-i3240500340.html

Wszędzie na allegro przed kupieniem karzą podać numer VIN. Zadzwoń do nich (albo do kogokolwiek innego z allegro) i na podstawie Twojego Vinu niech Ci podadzą który pasek musisz mieć u siebie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> zakładać nowego tematu nie będę - skorzystam z tego

> Otóż: mamy silnik 1.2 8v z Punto I (rok prod. '97) 75km

> teraz pytanko czy TEN pasek rozrządu będzie pasować??

> Bo z tego co wiem to do tego silnika powinien mieć podobno 108 zębów... na kartonie jest napisane,

> że ma niby 129 (tak jak jest w 1.1) a w rozpisce modeli wyraźnie widać:

> FIAT PUNTO (176) 75 1.2 10/93-09/99 54 73 1242 176A8.000

> więc ja już zgłupiałem do reszty prośba o rozjaśnienie tej kwesti

Silniki FIRE maja 2 rodzaje pasków. 108 i 129 zębów. Jak jesteś w stanie odczytać ze swojego paska na samochodzie numer to po nim dobierzesz zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszędzie na allegro przed kupieniem karzą podać numer VIN. Zadzwoń do nich (albo do kogokolwiek

> innego z allegro) i na podstawie Twojego Vinu niech Ci podadzą który pasek musisz mieć u

> siebie

Chyba może być problem bo silnik siedzi w budzie SC więc raczej VIN nic tu nie pomoże grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba może być problem bo silnik siedzi w budzie SC więc raczej VIN nic tu nie pomoże

Teraz już o tym wiem, sam zainteresowany mi napisał o tym zlosnik.gif Najlepiej w takiej sytuacji chyba wyjąć i "naocznie" policzyć ile ma zębów ?

Edit. sposób kolegi Qulek też jest dobry ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba może być problem bo silnik siedzi w budzie SC więc raczej VIN nic tu nie pomoże

no dokładnie 270751858-jezyk.gif tym bardziej, że VINu sobie nie spisałem z dawcy mlot.gif

no nic: jak będzie możliwość to rozłoży się osłonę rozrządu i policzy się zęby 270751858-jezyk.gif albo poprostu jeździć i czekać jak yeb... i wtedy wymieniać 270751858-jezyk.gif a właśnie: teoretycznie jakby ten pasek na wysokich obratach strzelił to tłoki raczej zaworów nie pogną?? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.