Skocz do zawartości

Padające diody w swiatłach dziennych


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

> O tej firmie było już kilka razy na forum - jakoś nie chca odpowiadać na maile zwykłych klientów

> czy coś tak

Napisz KONIECZNIE coś więcej o tych światłach dziennych- mi jakoś umknął ten wątek a zamierzam montować je w najbliższym czasie w kolejnym samochodzie. Chcę jeszcze w tym tygodniu je zamówić (po jakieś 130zł sztuka). Przekonuje mnie do nich bezproblemowość eksploatacji i jasne światło (nikt nie ma wątpliwości, że to legalne drl a nie jakaś wydumka)

> Co do jasności - widzę że np. Philips świecą wyraźnie jasniej od moich. Ale tam są firmowe diody

> nowszej generacji, czyli dające więcej lumenów na wat niż moje chińskie .

> Jak kogoś interesuje to chinskie diody mozna kupić juz za grosze

> Allegro

> TME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy zbyt mocnym dokręceniu śrubek płytka się wypacza, co powoduje odklejenie się warstwy

> miedzi od laminatu i znowu mamy gasnące albo mrugające diody. Te lampy trzeba poprostu mądrze

> i solidnie zmontować, a będą świeciły do końca życia samochodu .

Najpierw musialby dolac lub przedluzyc ten slupek ktorego kawalek brakuje grinser006.gif

Potem wyrownac wysokosc slupkow, i wykminic jakas blaszke - nakladke na plytke ktora dobrze docisnie diody.

Jak sobie tenteguje ile trzeba zaplacic za te swiatla, i ile roboczogodzin im poswiecic to wole wymieniac halogeny i nie musiec nigdy pamietac o wlaczeniu swiatel grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz KONIECZNIE coś więcej o tych światłach dziennych- mi jakoś umknął ten wątek a zamierzam

> montować je w najbliższym czasie w kolejnym samochodzie. Chcę jeszcze w tym tygodniu je

> zamówić (po jakieś 130zł sztuka). Przekonuje mnie do nich bezproblemowość eksploatacji i jasne

> światło (nikt nie ma wątpliwości, że to legalne drl a nie jakaś wydumka)

> > TME

http://www.was.eu/lampy-do-jazdy-dziennej-13/p

Obejrzyj sobie wymiary, bo np. u mnie się nie dało zalozyć zgodnie z przepisami - za mala odległosc wychodziła między lampami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw musialby dolac lub przedluzyc ten slupek ktorego kawalek brakuje

> Potem wyrownac wysokosc slupkow, i wykminic jakas blaszke - nakladke na plytke ktora dobrze

> docisnie diody.

> Jak sobie tenteguje ile trzeba zaplacic za te swiatla, i ile roboczogodzin im poswiecic to wole

> wymieniac halogeny i nie musiec nigdy pamietac o wlaczeniu swiatel

Akurat ja tak miałem, może inni mieli wiecej szczęścia? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sobie tenteguje ile trzeba zaplacic za te swiatla, i ile roboczogodzin im poswiecic to wole

> wymieniac halogeny i nie musiec nigdy pamietac o wlaczeniu swiatel

To jest religia zlosnik.gif i tym którzy ją wyznają nie wytłumaczysz grinser006.gif. Nie będę jeździł na światłach mijania w dzień i już!!! angryfire.gif

Moja żona na przykład jeździ Kia Cee'd. Są fabryczne światła dzienne, ale mijania też jak by "automatyczne" - czyli gasną po wyłączeniu zapłonu. Jak jej zostawię na dziennych i wraca po zmroku to włączy mijania i tak już jeździ, zanim ja nie wsiądę i nie wyłączę. Mało tego - na dźwigni zaraz za pokrętłem od mijania jest mniejsze od przednich przeciwmgielnych facepalm%5B1%5D.gif i zawsze jej się przekręci razem z tym od mijania. Jeździ potem po wsi taka "dyskoteka" hehe.gif, w dodatku nie wie o czym do niej mówię, jak zwracam na to uwagę facepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No popatrz, jak wyrwanie kilku słów z kontekstu zmienia sens wypowiedzi ...

Niekoniecznie o to mi chodziło zlosnik.gif

> VAG i Mercedes zapewne używa rozwiązań, w których ten układ (LED+radiator+zasilacz) został przeliczony w bardziej realnych warunkach ...

Ja to nazywam krótko: profesjonalnie.

Albo kupujemy drogie dobre lampy albo u chińczyka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie martwcie się dobra znajoma pracuje w Valeo i mówiła, że w 80% lamp gdzie są diody są one nie

> wymienialne

> Albo są wgrzewane lub są tak montowane, że jak ktoś to robi 1 raz to na 100% urwie mocowania a same

> części składowe lampy nie są w sprzedaży

> Więc wniosek taki że spalimy diody kupujemy lampy

> Ekonomia

Ale to ma jakieś uzasadnienie:

Quote:

Przepis ECE-R87 i ECE-R48 (wyciąg)

Konstrukcja świateł nie powinna umożliwiać ich serwisowania. W przypadku uszkodzenia choćby jednej diody, światło należy wymienić na nowe.


Wiki bo nie chce mi się szukać dokładniej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to ma jakieś uzasadnienie:

> Quote:

> Przepis ECE-R87 i ECE-R48 (wyciąg)

> Konstrukcja świateł nie powinna umożliwiać ich serwisowania. W przypadku uszkodzenia choćby jednej

> diody, światło należy wymienić na nowe.

> Wiki bo nie chce mi się szukać dokładniej

No to już ewidentne naciąganie ludzi . Ten przepis powinien zostać zniesiony

Albo ten bełkot

Quote:

Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.


facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Światło na nowe = reflektor na nowy

No tak jest ale w sumie kilkadziesiąt złotych za cały panel LED to niemalże cena dobrej żarówki H7. Gorzej mają Ci u których LED są wbudowane w reflektor (np. Opel Insignia) bo tam po przepaleniu LED za kilkadziesiąt groszy trzeba wymienić reflektor za ponad dwa tysiące frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to akurat jest dobre. przeciez w zestawie są dołaczane moduły, które automatycznie załączają

> swiatła. chyba o to w tym chodzi?

Ale czy do włączania/wyłączania służą narzędzia? Czy raczej wyłączniki? No chyba że mówimy o amatorach cudzej własności zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak jest ale w sumie kilkadziesiąt złotych za cały panel LED to niemalże cena dobrej żarówki H7.

> Gorzej mają Ci u których LED są wbudowane w reflektor (np. Opel Insignia) bo tam po

> przepaleniu LED za kilkadziesiąt groszy trzeba wymienić reflektor za ponad dwa tysiące

Uważasz że taka dioda tylko tyle kosztuje? zlosnik.gif

Poza tym znając pomyslowośc Polaków pewnie istnieją sposoby jej wymiany wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to akurat jest dobre. przeciez w zestawie są dołaczane moduły, które automatycznie załączają

> swiatła. chyba o to w tym chodzi?

Ja to rozumiem tak: są kraje, które nie dopuszczają używania świateł dziennych - i wtedy przydaje się możliwość beznarzędziowego dezaktywowania w/w świateł (jeśli ofkors się tam wybiera ktoś). Taki przepisowy doopochron ustawodawcy. Sam mam do tego celu stosowny wyłącznik, może to być również realizowane poprzez wyciągnięcie bezpiecznika lub przekaźnika - co tam kto ma. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konstrukcja świateł nie powinna umożliwiać ich serwisowania. W przypadku uszkodzenia choćby jednej

> diody, światło należy wymienić na nowe.

No przecież zawsze może być "lepiej" i kolejne generacje lamp LEDowych po wykryciu jednej uszkodzonej diody unieruchomią pojazd i wezwą serwis - wszak to wszystko dla naszego bezpieczeństwa... biglaugh.gifhehe.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przydaje się możliwość beznarzędziowego dezaktywowania w/w świateł

nie wiem jak w chińszczyżnie, ale np philips dodaje moduł, który załącza światła w momencie odpalenia silnika, lub je wyłącza jak załączysz światła mijania. bez narzędzi, bez dodatkowych przełączników i ceregieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.