Skocz do zawartości

Mieszkańcy Jasła walczyli z fotoradarami. Zostali skazani


GoldFinger

Rekomendowane odpowiedzi

Po 500 zł grzywny muszą zapłacić dwaj jaślanie, którzy utrudniali strażnikom miejskim kontrolę prędkości przy użyciu fotoradaru. Sąd Rejonowy w Jaśle wydał w tej sprawie wyrok nakazowy - bez przeprowadzania procesu. Jest prawomocny, bo żadna ze stron go nie zakwestionowała.

Źródło

Jeśli dobrze pamiętam to także na motokąciku był prezentowany poniższy filmik z akcji:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I bardzo dobrze.

> Rozumiem gdyby ktoś przez przypadek i nieuwagę zasłonił fotoradar. Ale specjalne i cwaniackie

> zasłanianie oraz prowokowanie idiotycznych sytuacji i sporów jest zwyczajnie durne.

Użytkowanie fotoradarów przez Strasze Wiejskie również. Ta służba została powołana do pilnowania porządku. Dawno temu jak byłem łebkiem, to chcieli mi wlepić mandat za jazdę przez park rowerem. Problem w tym, że znaki wskazywały, że jestem na szlaku rowerowym, a ja jechałem z prędkością pieszego ze względu na bawiące się dzieciaki wokół.

W trakcie kontroli, palcem wskazałem strasznikom bacię z pieskiem, wypróżniającym się (kilka metrów od dziecięcej piaskownicy), która po swoim kundlu nie miała oczywiście ochoty sprzątać. Stwierdziłem, że ona srając psem stwarza dużo większe zagrożenie dla dzieci niż ja. Powiedzieli mi bezczelnie, że jak mi się nie podoba, to żebym sobie Policję wezwał, bo ONI są powołani do wyższych celów niż psie gówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .... Sąd Rejonowy w Jaśle wydał w tej sprawie wyrok nakazowy -

> bez przeprowadzania procesu. Jest prawomocny, bo żadna ze stron go nie zakwestionowała.

> ...

Ciekawe jak to wyglądało w praktyce? Na zakwestionowanie wyroku sądu jest 7 dni od jego dostarczenia. Nie bardzo wierzę, że skazani nie chcieli by zakwestionować wyroku.

No i sam tryb nakazowy. Powinien być stosowany w przypadku gdy w sprawie oczywistej nie ma potrzeby przeprowadzania typowej rozprawy. Czy w tym przypadku była to sprawa oczywista? Widocznie w Jaśle od dawna ludzie utrudniają pracę strażnikom-radarowcom i sprawa jest typowa, wprost rutynowa i sąd nie ma żadnych wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja dobrze pamietam że oni poprostu zaprkowali sobie auto przed autem straży miejskiej na

> wyznaczonym miejscu parkingowym?

A dobrze pamiętasz. Tak jak jest pokazane na filmie auta stoją na wydzielonym parkingu wzdłuż drogi zasłaniając przy okazji przenośny fotoradar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I bardzo dobrze.

> Rozumiem gdyby ktoś przez przypadek i nieuwagę zasłonił fotoradar. Ale specjalne i cwaniackie

> zasłanianie oraz prowokowanie idiotycznych sytuacji i sporów jest zwyczajnie durne.

A dlaczego nie można zaparkować samochodu w miejscu do tego wyznaczonym?

Ustawili radar na parkingu i mają pretensje.

Niech SM nie chowa się z radarem i nie będzie problemu. Mogli ustawić radar w widocznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego nie można zaparkować samochodu w miejscu do tego wyznaczonym?

> Ustawili radar na parkingu i mają pretensje.

> Niech SM nie chowa się z radarem i nie będzie problemu. Mogli ustawić radar w widocznym miejscu.

Bo jak to PAN strażnik stwierdził "wykonują czynności służbowe" czy jakoś tak sick.gif

A na miejscu Policji jeszcze bym ich pogonił bo na filmie widać jak zajmują całą miejscówkę parkingową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja dobrze pamietam że oni poprostu zaprkowali sobie auto przed autem straży miejskiej na

> wyznaczonym miejscu parkingowym?

W naszym mieście straż wiejska ustawia fotopstryka tylko tam, gdzie uda się nim wygenerować duże zyski. Smutne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po 500 zł grzywny muszą zapłacić dwaj jaślanie, którzy utrudniali strażnikom miejskim kontrolę

> prędkości przy użyciu fotoradaru. Sąd Rejonowy w Jaśle wydał w tej sprawie wyrok nakazowy -

> bez przeprowadzania procesu. Jest prawomocny, bo żadna ze stron go nie zakwestionowała.

Skoro wszyscy się z wyrokiem zgodzili to w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I bardzo dobrze.

> Rozumiem gdyby ktoś przez przypadek i nieuwagę zasłonił fotoradar. Ale specjalne i cwaniackie

> zasłanianie oraz prowokowanie idiotycznych sytuacji i sporów jest zwyczajnie durne.

A kto jest tym durniem?

Z filmu "Nie ma mocnych"

Pawlak: Cicho! Pamiętaj Franiu, że twój wujku nigdy nie był przeciwko państwu, najwyżej przeciwko głupkom i u mnie na podwórku gwiazdki nie zarobisz, tutaj żaden paragraf naruszony nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.