Skocz do zawartości

Serwisowac w ASO czy nie ?


marew

Rekomendowane odpowiedzi

> Rece opadaja:((

> Nowe auto i żydzisz 200-300 zl

> Poczytaj warunki gwarancji i zalecenia serwisowe przy takim przebiegu.

> Ciekawe ktory Pan Józio podbije CI książkę.

> Wez pod uwage sprzedaz auta kiedys tam a historie serwisowa?

W toyocie za przeglądy w aso (trzy jak na razie) zapłaciłem 2400zł nie licząc oleju, który przywiozłem sam (z olejem było by jakies 750zł drożej). Myślisz, ze przy sprzedaży za 3-4 lata ktoś zapłaci mi tyle więcej za to, ze mam stempelki? Wątpię.

Wymianę oleju po 4 roku zrobiłem już sam, plus malowanie wahaczy, których panowie w aso wcześniej nie zauważyli.

Acha, no i oczywiście wcześniej zrobiłem przetarg i wybrałem najtańsze aso. Rozrzut cen za przegląd był od 700 do 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytałeś w ASO ile kosztuje ten przegląd i co obejmuje? Mój pierwszy przegląd Fiesty przypada

Pytanie jeszcze o zakres, zwykły serwis może wymienić tylko olej, popatrzeć w zawieszenie i tyle. Często w w cenie przeglądu ASO jest filtr przeciwpylkowy, demontaż klockow z czyszczeniem. Kwestia porównania, ASO na pewno wyjdzie drożej, ale czy różnica będzie tak wielka.

Pieczątka może sie zwrócić przy odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Pieczątka może sie zwrócić przy odsprzedaży.

Może autora wątku to dotyczy, mnie akurat nie- matizem jeździłem 12 lat ( od nowości ); teraz mam fiestę i nią zamierzam jeździć kolejne 10 lat. U mnie ASO tylko dla gwarancji; potem znajmowy warsztat ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kilka aut, w których robię przeglądy na gwarancji. ASO się nie czepia, dwa z nich korzystały z

> gwarancji (Toyota i Fiat) i bez problemu była aprobata niezależnego warsztatu. Oba te auta nie

> robiły ani razu przeglądu w ASO.

BMW i mercedes tez nie robia problemu ,oczywiście niezależny musi mieć jakis poziom zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj spokój z ASO.

> Kolejny nabywca i tak nie uwierzy w przebieg, a dobry niezależny warsztat będzie miał lepszą jakość

> usług niż ASO.

O czym Ty piszesz? Skoro serwisowany w aso to historię serwisową można udowodnić każdemu, nawet tumanowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O czym Ty piszesz? Skoro serwisowany w aso to historię serwisową można udowodnić każdemu, nawet

> tumanowi.

Dawno sprzedawałeś jakiś samochód? ;-)

1. Część ludzi w żywe oczy wpiera Ci, że kłamiesz i ich oszukujesz a pieczątki są podrobione. Oczywiście z tego (wymyślonego powodu) chcą rabatu 20% i koniec. Sprzedawałem auto z małym przebiegiem, benzyna.

2. Spróbuj sprzedać auto osobowe z przebiegiem 300kkm plus w PL - kupi je tylko handlarz, który je odmłodzi i voila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba warto

> Właśnie zrobiłem przegląd 15kkm w Captivie. Koszt? 635 PLN wraz z olejem, filtrem oleju, filtrem pp

> węglowym

> ASO w Warszawie, AUTO-POL

> Chyba dobra cena

Ten serwis omijam szerokim łukiem, mimo że mieszkam obok. To tam mi regulacje zbieżności zrobili i policzyli 90zł za odkręcenie nakrętki, którą zniszczyli.

Słyszałem tez opinie od innego człowieka, któremu do astry zapomnieli oleju nalać przy wymianie. Znaczy coś nalali, ale jakoś niewiele.

Tak na szybko - olej GM 5W30 dexios 5L 93zł, filtr jakieś pewnie 10-15, filtr PP pewnie z 60 ...

Tanio nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten serwis omijam szerokim łukiem, mimo że mieszkam obok.

Sąsiad grinser006.gif

To tam mi regulacje zbieżności zrobili i

> policzyli 90zł za odkręcenie nakrętki, którą zniszczyli.

> Słyszałem tez opinie od innego człowieka, któremu do astry zapomnieli oleju nalać przy wymianie.

> Znaczy coś nalali, ale jakoś niewiele.

Ja robiłem parę razy jakieś duperele i było OK. Jak źle założyli uszczelniacz lub był wadliwy bez jęknięcia wymienili w ramach gwarancji na usługę bo fura juz była po gwarancji.

> Tak na szybko - olej GM 5W30 dexios 5L 93zł, filtr jakieś pewnie 10-15, filtr PP pewnie z 60 ...

> Tanio nie jest.

A pomyślałeś, że to przegląd obowiązkowy na którym z reguły serwisy nieźle koszą?

Za badziewnego Outlandera gdzie wymieniany był tylko olej płaciłem parę lat temu 1500PLN

ps. PP węglowy to raczej koło 100 w detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sąsiad

zlosnik.gif

> To tam mi regulacje zbieżności zrobili i

> Ja robiłem parę razy jakieś duperele i było OK. Jak źle założyli uszczelniacz lub był wadliwy bez

> jęknięcia wymienili w ramach gwarancji na usługę bo fura juz była po gwarancji.

> A pomyślałeś, że to przegląd obowiązkowy na którym z reguły serwisy nieźle koszą?

Pomyślałem, za toyotę płaciłem 700 z własnym olejem. Stempelki kosztują zlosnik.gif

> Za badziewnego Outlandera gdzie wymieniany był tylko olej płaciłem parę lat temu 1500PLN

> ps. PP węglowy to raczej koło 100 w detalu.

Zależy, jest droższy, ale nie wszędzie aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie chce sie dowiedziec jakie sa za i przeciw

Zrobiłem w ASO przegląd. Klima, olej, filtry i to wszystko. 1000zł wyszedł. icon_rolleyes.gif

Byłoby wszystko w porządku gdyby nie... tydzień bujania zastępczakiem, angryfire.gifangryfire.gifangryfire.gif bo ASO uwaliło body i musiało wysłać gdzieś na wgranie nowego wsadu. Mieli tylko skasować inspekcję i datę następnego przeglądu.

Zaznaczam, że ciągle mówimy o ASO i dość popularnym samochodzie Renault Scenic. Boję się myśleć, co by było, gdyby im podstawić bardziej skomplikowane auto. grinser006.gif

Tak, że najpierw znajdź sobie porządne ASO. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomyślałem, za toyotę płaciłem 700 z własnym olejem. Stempelki kosztują

Jaką? Bo generalnie cena przeglądu w ASO jest zależna od klasy auta. Ja jechałem najwyższym modelem spośród Chevych więc cena jest jak najbardziej OK

> Zależy, jest droższy, ale nie wszędzie aż tyle.

Do poprzedniej Captivy płaciłem w IC za PP ponad 100PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaką? Bo generalnie cena przeglądu w ASO jest zależna od klasy auta. Ja jechałem najwyższym modelem

> spośród Chevych więc cena jest jak najbardziej OK

avensis

> Do poprzedniej Captivy płaciłem w IC za PP ponad 100PLN

jest możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawno sprzedawałeś jakiś samochód? ;-)

> 1. Część ludzi w żywe oczy wpiera Ci, że kłamiesz i ich oszukujesz a pieczątki są podrobione.

> Oczywiście z tego (wymyślonego powodu) chcą rabatu 20% i koniec. Sprzedawałem auto z małym

> przebiegiem, benzyna.

> 2. Spróbuj sprzedać auto osobowe z przebiegiem 300kkm plus w PL - kupi je tylko handlarz, który je

> odmłodzi i voila.

Zdaje się, że tamtemu koledze chodziło o to, że serwisując w ASO każdemu tumanowi udowodnisz przebieg auta jadąc z nim do ASO. Tuman może więc sobie dalej marudzić, ale sprzedawca jest w lepszej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdaje się, że tamtemu koledze chodziło o to, że serwisując w ASO każdemu tumanowi udowodnisz

> przebieg auta jadąc z nim do ASO. Tuman może więc sobie dalej marudzić, ale sprzedawca jest w

> lepszej sytuacji.

Z tumanami się nie gada. Jak nie wierzy to i historia z aso go nie przekona. Liczy się dla niego rocznik i cena, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gwarancja konczy mi sie w lutym 2014,a przeglad chyba jej nie przedluza.

Jesli dobrze rozumiem, to masz fiata, wiec nie wiem. Jakbys mial cos z grupy vw, to nie robienie tych przegladow w aso jest wyjatkowo niebezpieczne - ich technologia jest tak zawodna, ze nigdy nie wiadomo co sie sypnie. A jak sie do aso jezdzi, to mozna liczyc na tzw. "good will" - mi ostatnio wymienili juz po gwarancji slynny rozrzad w tsi za kompletna darmoche, bez zadnego gadania - pojechalem na przeglad za zlotowke po zimie, a wyjechalem z wymienionym rozrzadem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej filtr wymienialem juz dwa razy, w ASO.

> Gwarancja konczy mi sie w lutym 2014,a przeglad chyba jej nie przedluza.

Ale przedłuża gwarancję np. na powłokę lakierniczą. Ja właśnie jestem umówiony na gwarancyjne lakierowanie maski, bo płyn do spryskiwaczy zmatowił lakier mimo, że gwarancja minęła mi w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze wygląd. Matiz na wsi nie może mieć ani jednej ryski bo jak się tym pokazać (tekst

> autentyczny )

No, wstyd przed Ryśkiem.

kupuje 12to letnie "auto" za 6 tysięcy i musi być igła bez ryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, wstyd przed Ryśkiem.

> kupuje 12to letnie "auto" za 6 tysięcy i musi być igła bez ryski.

Za jakie 6? Chciałem 3600, gość chciał dać 3. Więc najpierw wymyślił że musi wymienić uszczelkę pod głowicą, potem że mam uszkodzoną pompę wody. Z racji że te teorie się średnio broniły to się przyczepił do rysy. Bo jak to wygląda. I on musi to zrobić więc za 3 weźmie. Do czego ludzie potrafią się posunąć żeby utargować kilka stówek.

A co do ASO - jeśli jest dobre i niespecjalnie drogie to czemu nie. Zwłaszcza jeśli w pobliżu nie ma sensownego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za jakie 6? Chciałem 3600, gość chciał dać 3. Więc najpierw wymyślił że musi wymienić uszczelkę pod

> głowicą, potem że mam uszkodzoną pompę wody. Z racji że te teorie się średnio broniły to się

> przyczepił do rysy. Bo jak to wygląda. I on musi to zrobić więc za 3 weźmie. Do czego ludzie

> potrafią się posunąć żeby utargować kilka stówek.

Z takimi się nie gada. Cena jest taka i taka i tyle, nikt do kupowania nie zmusza.

> A co do ASO - jeśli jest dobre i niespecjalnie drogie to czemu nie. Zwłaszcza jeśli w pobliżu nie

> ma sensownego warsztatu.

Jeśli te trzy warunki są spełnione to oczywiście. Nie mam nic przeciwko, żeby zapłacić 30-50% więcej za przegląd pod warunkiem, że jest profesjonalnie zrobiony. Oczekiwanie na kanapie i kawa z automatu to dla mnie nie argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.