Skocz do zawartości

Duży bagażnik w kompakcie z lat 2000-2005


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam żonie auta - wstępnie oglądaliśmy Scenica I i II oraz Xsarę Picasso, ale może trafi się jakiś hatch (nie może być kombi ani sedan) pięciodrzwiowy z dużym (powyżej 400 l) bagażnikiem?

Znacie takie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie każdy liftback (czyli wg mojej własnej definicji hatchback o sylwetce sedana) z segmentu

> kompakt będzie miał > 500l, np. taka Skoda Octavia

podaj jeszcze kilka przykładów liftbacków z segmentu kompakt z tych lat z tak dużym bagażnikiem... Bo ja zbyt wielu nie potrafię podać...

Co do tematu, to Xantia i C5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podaj jeszcze kilka przykładów liftbacków z segmentu kompakt z tych lat z tak dużym bagażnikiem...

> Bo ja zbyt wielu nie potrafię podać...

Ale o co Tobie chodzi? Napisałem gdzieś nieprawdę?

> Co do tematu, to Xantia i C5.

To nie jest do tematu, Xantia i C5 to segment D, przy czym C5 to nawet z tych większych D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam żonie auta - wstępnie oglądaliśmy Scenica I i II oraz Xsarę Picasso, ale może trafi się

> jakiś hatch (nie może być kombi ani sedan) pięciodrzwiowy z dużym (powyżej 400 l) bagażnikiem?

> Znacie takie auta?

Ze scenicowatych masz jeszcze np. Premacy, Tourana czy Rolkę Verso.

Są też Berlingo/Doblo/Partner.

Z typowych hatchbacków spory bagażnik był chyba w Astrze oraz w Focusie II.

Rzućcie okiem tez na liftbacki z następnej kategorii wielkościowej - Mondeo, Avensis czy Mazda 6.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie każdy liftback (czyli wg mojej własnej definicji hatchback o sylwetce sedana) z segmentu

> kompakt będzie miał > 400l, np. taka Skoda Octavia

Odpada - brzydka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> focus I 350 ltr

> focus II (od 2005 r.) 385 ltr

> astra G 370 ltr

> civic VI 381 ltr

> corolla E110 372 ltr

Chciałem przestrzec przed sztywnym trzymaniem się katalogowych "litrażów" bo wydaje mi się, że producenci liczą to jednak na rozmaite sposoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pięciodrzwiowy z dużym (powyżej 400 l) bagażnikiem?

> Znacie takie auta?

stilo 5d w wersji z przesuwaną tylną kanapą (w pozycji kanapy z przodu) jest ponad 400l bagażnika, z przesuniętą kanapą do tyłu jest około 300l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale o co Tobie chodzi? Napisałem gdzieś nieprawdę?

ale agresywnie od razu... oslabiony.gif Proste pytanie - ile znasz liftbacków z tych roczników, poza wspomnianą Octą - bo ja żadnego innego.

> To nie jest do tematu, Xantia i C5 to segment D, przy czym C5 to nawet z tych większych D.

I owszem, ale śmiem twierdzić, że z kompaktowych liftbacków tylko Octa wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi SpaceStar - wszystkie mają przesuwaną tylną kanapę

Tylną kanapę można przesunąć do przodu o 150 mm zwiększając objętość bagażnika z 370 co 450l. Tylne siedzenia są zresztą dzielone i składane, tworząc równą powierzchnię z podłogą części bagażowej, którą nieco ograniczają wystające wnęki nadkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mitsubishi SpaceStar - wszystkie mają przesuwaną tylną kanapę

Jesteś pewien?

Mam SpaceStara w rodzinie, jechałem nim nad morze w zeszłym roku, mamy go nowego od 2003 roku i nigdy nikt nie zauważył w nim przesuwnej kanapy yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam żonie auta - wstępnie oglądaliśmy Scenica I i II oraz Xsarę Picasso, ale może trafi się

> jakiś hatch (nie może być kombi ani sedan) pięciodrzwiowy z dużym (powyżej 400 l) bagażnikiem?

> Znacie takie auta?

jeśli można nagiąć rocznik, to Bravo (2007+) ma dokładnie 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś pewien?

> Mam SpaceStara w rodzinie, jechałem nim nad morze w zeszłym roku, mamy go nowego od 2003 roku i

> nigdy nikt nie zauważył w nim przesuwnej kanapy

Ręki uciąć sobie nie dam, ale z tego co pamiętam, to miały wszystkie i wymieniane to było jako jeden z plusów tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ręki uciąć sobie nie dam, ale z tego co pamiętam, to miały wszystkie i wymieniane to było jako

> jeden z plusów tego samochodu.

Wrócę do domu i pogrzebię, aż mnie ciekawość zżera teraz... Fajny numer by był wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam żonie auta - wstępnie oglądaliśmy Scenica I i II oraz Xsarę Picasso, ale może trafi się

> jakiś hatch (nie może być kombi ani sedan) pięciodrzwiowy z dużym (powyżej 400 l) bagażnikiem?

> Znacie takie auta?

Szkoda że do Wawki masz kawałek, byś sobie rzucił okiem na mojego pikusia może by Ci podpasował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda że do Wawki masz kawałek, byś sobie rzucił okiem na mojego pikusia może by Ci podpasował...

No właśnie dzisiaj jadę oglądać jedną od znajomego, w dobrej cenie, choć benzyna.

A masz jakiegoś linka do swojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szkoda że sedan odpada bo taki Fiat Albea dla żony nadawał by sie idealnie a bagażnik to 515L

gorzej jak te 515 l w sedanie to w praktyce mniej niz 400 w hatchbacku hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szkoda że sedan odpada bo taki Fiat Albea dla żony nadawał by sie idealnie a bagażnik to 515L

Albea absolutnie nie.

Teraz jeździ Megane Classic, tam ma 550 litrów zdaje się, ale nie chce już auta z "kuprem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie dzisiaj jadę oglądać jedną od znajomego, w dobrej cenie, choć benzyna.

> A masz jakiegoś linka do swojego?

Nigdzie jeszcze nie wystawiałem, musiałbym poodkurzać i umyć smile.gif Generalnie to zastanawiam się cały czas, ja to durny jestem, bo mi się szybko auta nudzą, każde jak kupuję to mówię, że to to będzie dożywocie, mija jakiś czas i tylko żona się ze mnie śmieje, że już nogami przebieram hehe.gif Jak chcesz więcej info to napisz na priva to Ci rozpiszę co i jak. Generalnie największe plusy tego samochodu to pakowność, bardzo dobry ocynk no i nie chce się psuć bydle, taka poczciwina bez dwumasów i innych nowinek, nie ma klimatronika więc nawet problem stacyjkowy jej nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> jakiś hatch (nie może być kombi ani sedan) pięciodrzwiowy z dużym (powyżej 400 l) bagażnikiem?

> Znacie takie auta?

Civic VII gen. Przy okazji przestrzeń dla pasażerów przepastna jak na kompaktowe autko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Pan CROME II i za smieszny pieniadz kawal auta i bagaznik podwojny w wiekszosci 500l . Taki ni to VAN ni to kombi a dla mnie najwazniejsze, rzadko mozna spotkac na ulicach, chociaz coraz wiecej bo jak w LIDLU- madry wybor:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 370... Nie spełnia zalozen

Gdybys przesunął granicę wieku o rok to złapałby się Civic UFO a ten ma naprawdę potężny bagażnik. Dziś włożyłem do niego komplet foteli (dwa przednie Recaro+kanapa tylna) bez składania siedzeń. W dodatku sprytny system z podnoszeniem trylnych siedzisk i bakiem pod przednimi fotelami sprawia, że auto można dość mocno dopasować do potrzeb tyego co akurat wieziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg Ciebie grubi ponad 20 tys, to jest śmieszny pieniądz?

Za tak świeże, duże, zwykle naprawdę dobrze wyposażone i dość przyjemne w środku auto? Dodatkowo niezbyt awaryjne. Tak, to jest śmieszny pieniądz. Porównaj, co w tej klasie (D) możesz kupić za te same pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pod warunkiem, ze trafisz na dobry egzemplarz, bo śmieci to pełno jest

jak wśród wszystkich aut. Śmiem twierdzić, że wśród Crom łatwiej znaleźć lepszy egzemplarz, niż np. wśród Passatów, których ciągnie się całe autolawety z "Autohaus Kebap" i w których dominuje "wspaniały i bezawaryjny" silnik 2.0TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kompaktowy minivan to jednak nie kaomakt.

hmmm... jak dla mnie to tak, jakby zapytać, czy 308CC jest kompaktem. Jak dla mnie jest, tyle, że dodatkowo jest także kabrioletem. Czyli zestawiając to jest kompaktowym kabrioletem - gdzie pierwszy człon określa segment, z którego pochodziło "bazowe" auto, czyli de facto wielkość samochodu, a drugi - szeroko pojęty segment kabrioletów, który nie mówi absolutnie nic o wielkości auta. Bo kabrioletem jest zarówno MicraCC, jak i Chrysler Sebring, które wspólne mają tylko to, że można w nich "opuścić" dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm... jak dla mnie to tak, jakby zapytać, czy 308CC jest kompaktem. Jak dla mnie jest, tyle, że

> dodatkowo jest także kabrioletem. Czyli zestawiając to jest kompaktowym kabrioletem - gdzie

> pierwszy człon określa segment, z którego pochodziło "bazowe" auto, czyli de facto wielkość

> samochodu, a drugi - szeroko pojęty segment kabrioletów, który nie mówi absolutnie nic o

> wielkości auta. Bo kabrioletem jest zarówno MicraCC, jak i Chrysler Sebring, które wspólne

> mają tylko to, że można w nich "opuścić" dach.

chyba jednak masz rację, wyguglowałem i...

minivany – MPV (ang.: Multi Purpose Vehicles)

-małe – Kia Venga, Fiat 500L, Renault Modus, Toyota Verso-S

-kompaktowe – Ford C-MAX, Citroën C4 Picasso, Renault Scénic, Volkswagen Touran

-średnie – Chrysler Voyager, Kia Carnival/Sedona, Peugeot 807, Renault Espace

-duże – Chrysler Grand Voyager, Ford Flex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.