Skocz do zawartości

DRL Narva


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

> Śmigam na philipsach zero problemów oprócz tego ze sieją troche po falach cb Noi bardzo jasno

> świecą

A kiedy kupowałeś? Po przeczytaniu innych forum podejrzewam, ze ostatnio jakość lamp Philips sie pogorszyła, co niestety nie idzie a parze z obnizeniem cen. No chyba że zastosowali sztuczkę w postaci zmiany logo na Narva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem te światła dzienne Narva DRL 4 za 160zł i zamontowałem. Wyglądają identycznie wraz z zawartością jak Philips 4led (z reszta na pudełku jest napisane philips automotive). Wydaje mi się, że jedynie kable są troszkę krótsze w Narvie (1m i 1,7m). Świecą równo i mocno, nie zakłócają radia. Póki co (odpukać) polecam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj kupiłem te światła dzienne Narva DRL 4 za 160zł i zamontowałem. Wyglądają identycznie wraz

> z zawartością jak Philips 4led (z reszta na pudełku jest napisane philips automotive). Wydaje

> mi się, że jedynie kable są troszkę krótsze w Narvie (1m i 1,7m). Świecą równo i mocno, nie

> zakłócają radia. Póki co (odpukać) polecam

Czyli praktycznie to to samo co Philips

Kable skrócili pewnie dla cięcia kosztów zlosnik.gif

Na twoim miejscu przed zamontowaniem podłączyłbym je na pare godzin pod zasilacz 12V albo prostownik. I sprawdził szczelnośc polewając woda. Bo montaz i demontaz w samochodzie jest pracochłonny smile.gif

No ale miejmy nadzieję że światła będą Ci dlugo słuzyły smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nie lubię wyrzucac rzeczy na śmietnik kupiłem w hurtowni te tanie diody i wlutowałem je zamiast starych (10 szt.). Róznica w świeceniu na oko to ok. 30% na korzyśc nowych, ale zmierzyłem też luksomierzem i tu wychodzi aż o 85% lepiej :grin:

Po wymianie diod tylko w jednej lampie zrobiłem zdjecie poglądowe w zaciemnionym pokoju - obie podłaczone pod ten sam zasilacz stabilizowany 14,2 V, pobór pradu 0,87 A

286999737-Porownanie.jpg

Tak wiec widac że 2 lata to znaczny postęp techniczny w LEDach i spadek ich cen, co zachęca do "upgrade" lamp smile.gif

post-147237-14352520750813_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz czekamy aż ktoś napisze, że straciłeś homologację na te lampy

Ha ha ha. Diody wyglądaja identycznie jak stare zlosnik.gif

Poza tym kto zagląda do lamp DRL? Liczy się głownie oznaczenie RL na kloszach zlosnik.gif

A czemu jeżdzi pelno smaochodów z lampami z Allegro, które świeca tak że chyba dopierow nocy je widać? I jednocześnie np. Audi, których fabryczne LEDy dają po oczach niewiele gorzej od światęł drogowych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj kupiłem te światła dzienne Narva DRL 4 za 160zł i zamontowałem. Wyglądają identycznie wraz

> z zawartością jak Philips 4led (z reszta na pudełku jest napisane philips automotive). Wydaje

> mi się, że jedynie kable są troszkę krótsze w Narvie (1m i 1,7m). Świecą równo i mocno, nie

> zakłócają radia. Póki co (odpukać) polecam

odpowiednikiem tych narv czy philow jest magneti marelli

przykladowy link z alle dzienne MM

MM-LPQ080

mam kpl takich RL na old timerze, swieca fajnie, wykonanie git, dlugosc kabli ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaki jest sens zakupu i montażu takich wynalazków

> bo ekonomiczny to chyba raczej nie

W Yarisie II wymiana prawej żarówki H4 zajęła mi 2 godziny: godzinę na wyjęcie i godzinę na założenie.

Dlatego zastanawiam się nad montażem świateł dziennych.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Ja właśnie chciałem dzisiaj sobie kupić i zamontować, ale wczoraj przegrzebałem internet i

> znalazłem mnóstwo postów, gdzie ludzie narzekają na:

> -nierówno świecą

> -czasem mrugają

> -zakłócają radio

U mnie problem ten już nie istnieje smile.gif

Wlutowałem w przewody zasilające przy każdej lampie (zakłocenia nalezy tłumić jak najbliżej źródła) szeregowo dławik 100 mH, taki jak ten. I szumy znikneły jak ręka odjął yay.gif

Na forach znalazłem tez rady, aby owijać przewody plusowe lamp na rdzeniach ferrytowych - toroidalnych , takich jak te, które mozna kupić albo wyjąc ze starych zasilaczy impulsowych. Bądź też na prętach ferrytowych - antenach AM ze starego radia zlosnik.gif

Są też filtry przeciwzakłoceniowe, jednak u mnie nie okazało się to juz konieczne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak wiec widac że 2 lata to znaczny postęp techniczny w LEDach i spadek ich cen, co zachęca do

> "upgrade" lamp

Masz tez zdjecie tych swoich lamp zaraz po zakupie?

Diody sie nie przepalaja, ale "wypalaja" stopniowo, po 2 latach mogly juz nie trzymac parametrow nowych diod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpowiednikiem tych narv czy philow jest magneti marelli

> przykladowy link z alle dzienne MM

> MM-LPQ080

> mam kpl takich RL na old timerze, swieca fajnie, wykonanie git, dlugosc kabli

Jak możesz to podrzuć jakieś foto jak to świeci bo muszę jakieś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz tez zdjecie tych swoich lamp zaraz po zakupie?

> Diody sie nie przepalaja, ale "wypalaja" stopniowo, po 2 latach mogly juz nie trzymac parametrow

> nowych diod.

Pomyliłem się, lampy załozyłem niecałe 3 lata temu blush.gif

Zdjęć nie mam, mozesz ew. poszukać w necie albo obejrzeć w jakimś sklepie

Na razie jest git, na przyszlośc starannie przemyslę zakup smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te Narvy o których pisałeś w Zgierzu kupowałem dla kuzyna za 169 zł

Fajny ten sklep. Jest też tam wiele latarek turystycznych i rowerowych, mozna zobaczyć na miejscu jak świeca ok.gif

> Elektryk za montaż wziął 120 i zachwycał się jakością wykonania tych lampek.

Cwany ten elektryk zlosnik.gif

A czy tylko zamontował i podłaczyl czy też wyłączał fabryczne "dzienne" w tym samochodzie (jakim)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajny ten sklep. Jest też tam wiele latarek turystycznych i rowerowych, mozna zobaczyć na miejscu

> jak świeca

> Cwany ten elektryk

> A czy tylko zamontował i podłaczyl czy też wyłączał fabryczne "dzienne" w tym samochodzie (jakim)?

Sklep bardzo fajny, zwłaszcza jak ktoś lubi świecidełka

Nie wiem dlaczego elektryk cwany, imo to sensowna cena za montaż z wycinaniem otworów w plastiku, porządne ułożenie kabli i dobry montaż.

W tym przypadku nie musiał odłączać oryginalnych, bo ich nie było. Pacjentem była Mazda 2.

Jeżeli ktoś zna w Łodzi elektryka, który zrobi to solidnie za lepszą cenę to proszę o namiar - też się przymierzam w swoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sklep bardzo fajny, zwłaszcza jak ktoś lubi świecidełka

> Nie wiem dlaczego elektryk cwany, imo to sensowna cena za montaż z wycinaniem otworów w plastiku,

> porządne ułożenie kabli i dobry montaż.

> W tym przypadku nie musiał odłączać oryginalnych, bo ich nie było. Pacjentem była Mazda 2.

A ile roboczogodzin trwał montaż?

> Jeżeli ktoś zna w Łodzi elektryka, który zrobi to solidnie za lepszą cenę to proszę o namiar - też

> się przymierzam w swoim aucie.

Napisz tez na ZOT, może ktoś z kolegów Ci założy za browara zlosnik.gif

Niestety nie każdy ma czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponad 2h.

> Wolę już zapłacić - wtedy mogę wymagać

Jak masz pewnośc, ze fachowiec zrobi to dobrze i będzie uznawał Twoje ewentualne gwarancje? smile.gif

Na ulicy rozmawiałem jakis czas temu ze starszym panem, któremu elektryk załozył DRL za 50 zł do Cinquecento. facio był zadowolony, pomimo że lampki ledwo co świeciły (to pewnie z gatunku tych zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif). a zamocowane były tak, że fachowiec poświecił na to pewnie może góra pół godziny grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Odgrzewam, ponieważ po 5 miesiącach jedna z lamp Narvy trochę zaparowała od środka. Kiedy światła się palą jest to niewidoczne, ale jak się nie poprawi to na wiosnę spróbuję zareklamować (najgorzej z wypięciem lamp z uchwytów).

W opisie lamp jest napisane:

każda obudowa lampy posiada odpowietrzniki do wyrównania ciśnień i zapobieganiu zaparowaniu lampy w środku.

Może jakiś odpowietrznik się zabrudził, zatkał i stąd ta wilgoć? Można to jakoś samemu naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzewam, ponieważ po 5 miesiącach jedna z lamp Narvy trochę zaparowała od środka. Kiedy światła

> się palą jest to niewidoczne, ale jak się nie poprawi to na wiosnę spróbuję zareklamować

> (najgorzej z wypięciem lamp z uchwytów).

> W opisie lamp jest napisane:

> każda obudowa lampy posiada odpowietrzniki do wyrównania ciśnień i zapobieganiu zaparowaniu lampy w

> środku.

> Może jakiś odpowietrznik się zabrudził, zatkał i stąd ta wilgoć? Można to jakoś samemu naprawić?

Kupiles cos na wzor philips-ow daylight 4?

Bo jesli tak,to w piatek moge zobaczyc czy te odpowietrzniki mozna jakos reanimowac.

Bo leza u mnie takie lampy (jeszcze nie mialem kiedy zalozyc) i z pamieci to powiem ci,ze za odpowietrznik robia gumki z tylu obudowy.A doklafniej napisze,jak bede je mial w reku,bo byc moze cos pomieszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich lampach nie ma żadnych odpowietrzników. Przy kazdym montażu obficie smarowałem silikonem krawedzie kloszy i zero parowania czy skraplania w środku. IMO odpowietrzniki moze odgrywają jakąs rolę w reflektorach zaówkowych gdzie wydziela się dużo ciepła od żarówek i nie ma radiatorów. A w DRL na LEDach są przecież solidne radiatory, które odprowadzają na zewnątrz ciepło wydzielane przez diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to jest właściwie to samo co philips DL4, różnią się ponoć tylko diodami, a obudowa ta sama.

> Właśnie kojarzę, że tam chyba z tyłu były jakieś gumki. Dzięki

A ma ktoś coś takiego??? wink.gif

http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-9wat-led-lampy-dzienne-e4-i3619733451.html

Ciekawe czy to świeci na tyle jasno żeby było widoczne w dzień? hmm.gifrotfl.gif

Potrzebuję okrągłych DRL o średnicy 7 cm - takie idealnie wchodzą mi w miejsce na halogeny (których seryjnie nie mam), więc będą się pięknie komponowały w zderzaczku.

Ew. czy ktoś poleci mi coś okrągłego o średnicy ok 7cm? 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te Narvy o których pisałeś w Zgierzu kupowałem dla kuzyna za 169 zł

> Elektryk za montaż wziął 120 i zachwycał się jakością wykonania tych lampek.

Ja też kupiłem te Narvy ale pierwsze co zwróciło moją uwagę (jako elektryka wink.gif ) in minus no.gif to złącza modułu i lamp zwykłe - niehermetyczne - MSZ powinny być złącza tzw superseal - bo jak sądzę po pierwszej zimie będzie to skorodowane - i pewnie je wymienię właśnie na takie złącza o jakich piszę,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecę z okrągłych NSSC 510 HP - http://www.ledbel.pl/nssc_drl_510_hp.html Mam je założone w dwóch samochodach od kwietnia i jak na razie działają. W nocy można spokojnie wjeżdżać do garażu na nich - ostro świecą yikes.gif Teraz też są nowe 510 L z funkcją pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jestem elektrykiem, ale właśnie jak zobaczyłem te złącza, to po zamontowaniu owinąłem solidnie

> izolacją. powinno pomóc, nie?

Wiesz co, sam się zastanawiam co gorsze, jak zaizolowałeś to i tak się woda dostanie, a jednocześnie będzie się tam trzymać, bez izolacji pewnie co wpłynie to i wypłynie.

Nie zmienia to faktu, że IMO warto te złączki wymienić na AMP Superseal dostępne np na popularnym portalu aukcyjnym co spowoduje, że całość połączenia przeżyje tyle co porządne złącza fabryczne w samochodach.

brat

Ps. Nie warto kupować podróbek tych złącz, bo mimo łudzącego podobieństwa są badziewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co, sam się zastanawiam co gorsze, jak zaizolowałeś to i tak się woda dostanie, a

> jednocześnie będzie się tam trzymać, bez izolacji pewnie co wpłynie to i wypłynie.

> Nie zmienia to faktu, że IMO warto te złączki wymienić na AMP Superseal dostępne np na popularnym

> portalu aukcyjnym co spowoduje, że całość połączenia przeżyje tyle co porządne złącza

> fabryczne w samochodach.

> brat

> Ps. Nie warto kupować podróbek tych złącz, bo mimo łudzącego podobieństwa są badziewne.

Mozna też posmarować przed owinięciem posmarowac silikonem - wtedy woda nie wpłynie. I dodatkowo ściągnąc opaskami kablowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakby na konektory dac jakis smar? Np ten łt do lozysk?

Kiepski pomysł - moze pogorszyc przewodność

Są do tego celu specjalne preparaty, np. Kontakt 61

Tyle że jeśli złacze będzie narazone na kontakt z woda i ped powietrza to smar moze szybko zostac wypłukany. Więc lepiej dodatkowo owinąc taśmą izolacyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiepski pomysł - moze pogorszyc przewodność

Nie przesadzasz aby, przecież tam nie będą płynąć setki amper, zresztą można zaaplikować smar już po złączeniu kabelków grinser006.gif

> Są do tego celu specjalne preparaty, np. Kontakt 61

> Tyle że jeśli złacze będzie narazone na kontakt z woda i ped powietrza to smar moze szybko zostac wypłukany.

Prędzej ten kontakt zostanie wypłukany niż smar, moim zdaniem można dać smar, nawet taki najtańszy stp

> Więc lepiej dodatkowo owinąc taśmą izolacyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna też posmarować przed owinięciem posmarowac silikonem - wtedy woda nie wpłynie. I dodatkowo

> ściągnąc opaskami kablowymi

owszem, jak się to zrobi solidnie to powinno być OK,

zresztą każde rozwiązanie będzie lepsze od fabrycznego wink.gif

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.