Skocz do zawartości

No to znowu - pierwszy moto


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

> no problem. Daj znać

Zapisy już są zlosnik.gif

Wejdź na forum.transalpclub.pl, załóż konto i się zapisuj wink.gif

ps. Głównym organizatorem jest AKowicz zlosnik.gif a i kilku innych też pewnie przyjedzie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej powiedz czy weekend masz wolny i gdzies sie nie wypuszczasz??

Najbliższe 2 weekendy zajęte. Ale w tygodniu, początek lipca, po 16:00 jestem do dyspozycji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najbliższe 2 weekendy zajęte. Ale w tygodniu, początek lipca, po 16:00 jestem do dyspozycji

A to odpada, jest pewien pomysl na najblizszy weekend grinser006.gif. Jeszcze musze zaatakowac malego czarnego, czy ewentualnie zona.gif go pusci zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro będziesz czuł, że żyjesz... albo jeszcze w nocy...

Nie jest źle zlosnik.gif

Plecy - czuję grinser006.gif

Trochę sztywny jestem oink.gif

Najlepsza jest noga - przestała boleć na odcinku powyżej kolana aaaaaaale... w nocy poczułem nogę poniżej kolana zlosnik.gif Rano się obudziłem i mam sińca na całą łydkę hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Tak - teraz czuję, że jeździłem zlosnik.gif

W zasadzie to ostatnie pół godziny kursu było frown.gif

Najbardziej żałuję tego... że teraz będzie dość długa przerwa w jeździe frown.gif

Cały kurs zrobiłem praktycznie w 2 tygodnie - jeździłem praktycznie codziennie.

Teraz już w dni kiedy nie jeżdżę... pierońsko mi tego brakuje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pogoda paraliżuje plany bo wyjeździłbym te 20 godzin w 2 tygodnie, a dzisiaj wypadnie mi kurs (2 godziny) po raz drugi w ciągu pierwszego tygodnia i zamiast 12 godzin dalej będę miał 8...

No chyba, że zaraz przestanie padać i szybko przeschnie...

Zdrówka życzymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba, że zaraz przestanie padać i szybko przeschnie...

nie jeździsz w deszczu? Ja ostatnie godziny jazdy jak poznawałem trasę egzaminacyjną jechałem w temperaturze bliskiej 0 i jeszcze śnieg z deszczem zaczął naparzać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odwołuje, ja jeżdżę po wszystkim po czym mi każe wink.gif

W niedzielę postawiłem moto obok kolegi i byłem na spacerze z dzieckiem, kiedy zaczęło padać, więc pierwszy chrzest na mokrej nawierzchni już miałem bo jakoś trzeba było dojechać do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podjedz do mnie do Piekar. Zobaczysz, przewieziesz się

> Z tym ze to ma tylko 78kuni, nie wiem czy nie za mało na pierwsze moto

Oglądałem.

Całkiem spoko.

Wydawał mi się strasznie spokojny (nawet porównując do Gladiusa).

Ale duże prawdopodobieństwo, że to będzie ten.

Trochę cena wysoka - ale za to pewny sprzęt (może warto za to dopłacić) - znam zarówno obecnego jak i poprzedniego właściciela.

W sumie to nie wymaga jakiegokolwiek wkładu - przynajmniej teoretycznie zlosnik.gif

Bo w praktyce to chciałbym chyba trochę głośniejszy (i ładniejszy) wydech (i już sie sprzęt będzie wydawał szybszy) - no i owiewkę bym wymienił na czarną zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taki sam dobry pomysl na pierwsze jak R6

Dokładnie, dobry pomysł, można brać!

Fakt, że przed odwijaniem nie da się powstrzymać (mam już za sobą dwa małe wyścigi spod świateł) ale można spokojnie jeździć i nie ma aż takiego kopa z dołu jak 1000ce, żeby zaskoczyło niewprawionego kierowcę!

W R6 dostrzegłem na razie jedną wadę... Nie ma żadnego schowka poza tym pod siedziskiem pasażera, gdzie nawet mała blokada xena się nie zmieści...

Chcąc wozić ze sobą jakiekolwiek zabezpieczenie moto trzeba zabierać plecak. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, dobry pomysł, można brać!

Niestety - już poszło zlosnik.gif

Ale jeszcze są:

KTM 990 SUPER DUKE

Z 1000

grinser006.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif

A tak na serio - nie chcę kupować sprzętu przynajmniej do momentu, w którym zdam egzamin.

Wiem, że będzie kusiło, a nie chcę nic narozrabiać.

Tak czy inaczej - na bieżąco oglądam co mają w polecanych sklepo-komisach.

Myślę, że najsensowniejszy byłby jednak bandzior ale...

No właśnie - z tego co czytałem - bardziej ludzie jednak polecają fazera.

Fazer miałby większy przebieg, bandzior jest od znajomego...

No nic - poczekamy - zobaczymy...

BTW. Jak tam egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdałem bezbłędnie wewnętrzną teorię, jutro o 16 mam wewnętrzny praktyczny i we wtorek idę się zapisać na Państwowy.

Troszkę mi się przeciągnęło bo kilka razy pogoda sparaliżowała umówione jazdy ale już widać koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - ja wewnętrzny miałem dwa razy z błędem za 2 punkty. zlosnik.gif

Dwa razy - bo za pierwszym puścili mi programik w trybie nauki.

Mój błąd - zaznaczyłem, że widząc pieszego na chodniku trzeba zachować szczególną ostrożność hehe.gif

No niby nie - ale gdybym takiej nie zachowywał to rozjechałbym już dwie osoby...

Jednego nawalonego gościa, który przewrócił mi się upadając z chodnika wprost na jezdnię.

Drugi raz - całkiem fajną mulher.gif która się na szpileczkach potknęła i podobnie wypadła z chodnika na jezdnię zlosnik.gif (a tu to szkoda by było zlosnik.gif zresztą - szczególną ostrożność zachowałem, bo zwróciła szczególną uwagę oink.gifgrinser006.gif ).

I błąd na "wewnętrznym właściwym" - zaznaczony też "przekornie" - zaznaczyłem, że by minąć dziurę wolno mi przejechać przez linię ciąglą zlosnik.gif

Ale racja - nie wolno, trzeba się ślepo trzymać przepisów i lepiej urwać koło ok.gif

Czego te testy uczą? sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych testach są błędy, właśnie się dowiedziałem, że w testach w WORDach zostały już wyeliminowane, więc jak trafisz na egzaminie państwowym na pytanie, na które odpowiadasz wbrew logice i przepisom bo tak cię nauczyły testy szkoleniowe to kaplica...

Główny przykład!

RKO prowadzimy do przyjazdu pogotowia bo niemal nigdy nie zdarza się, żeby amatorsko prowadzona rko doprowadziła do przywrócenia u ofiary wypadku funkcji życiowych.

Ale w tych durnych testach prawidłową odpowiedzią jest, że do momentu odzyskania przez poszkodowanego przytomności...

I jak trafię na to pytanie na egzaminie państwowym to jak mam odpowiedzieć...? Mam założyć, że akurat tę odpowiedź poprawili, czy w razie czego się odwoływać!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jak chcą logiki to niech wykreślą odpowiedź -do przyjazdu pogotowia- a w zamian wstawią jakąś absurdalną opcję- aż się zmęczymy- lub coś w tym stylu!

> Tak na logikę - jeśli komuś przywrócisz akcję serca i będzie miał normalny oddech - to nadal go

> pompujesz?

To zależy! Jak to będzie biuściasta mulher.gif to będę ją pompował dopóki mnie nie oderwą od niej... palacz.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sporej części tych pytań logiki nie ma zlosnik.gif

Kolega oblał wewn. (na szczęście ten w trybie "nauki") bo miał 2 takie nielogiczne pytania (i jak się sam przyznał - jedno, przy którym się wahał).

No i pokazał je instruktorowi - ten odpowiedział tak samo - błędnie zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Czy był w nich błąd... Nie wiem, ale na pewno było to jedno z tych "co autor miał na myśli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może mniej typowo i z jajem - SV 650?

Nie wygląda źle smile.gif

Sęk w tym, że słabo się znam - to raz zlosnik.gif

Dwa - nie chce mi się jeździć i szukać...

Dlatego obserwuję dwa źródełka i czekam... co się pojawi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę ci takiego strzała jak mi się trafił pod samym domem bo sam dostawałem szewskiej pasji na myśl o podróżach po całym kraju do "uczciwych" handlarzy w celu oglądania niebitych "perełek" po dziadku jeżdżącym do kościoła... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak szukałem z znajomym moto dla niego, można powiedzieć, że trafiliśmy na uczciwego.

Cena niestety wyższa od średniej allegrowej, ale moto z wyglądu prezentowało się lepiej, jak wszystkie egzemplarze jakie oglądaliśmy. Lepiej odpalało, ciszej pracowało itd.

Nawet fakturkę, przygotowanie papierów, dokumentacje dostaliśmy. Do dziś szukamy haczyka, a moto strzeliło już pond 2000km, i nic. Normalnie "CUD", i to parę metrów za Żorami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w swoim "przypadku" szukałem haczyka aż do momentu jak zadzwoniłem do aso yamahy z Bydgoszczy bo w książce serwisowej brakowało daty przy jednym przeglądzie i po tym jak podałem nr rej. usłyszałem od doradcy: "gratuluję, kupił Pan perełkę, poprzedni właściciel miał bzika na punkcie tej maszyny..." ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Życzę ci takiego strzała jak mi się trafił pod samym domem bo sam dostawałem szewskiej pasji na

> myśl o podróżach po całym kraju do "uczciwych" handlarzy w celu oglądania niebitych "perełek"

> po dziadku jeżdżącym do kościoła...

Bandit jest niemal pod samym domem i pewny...

FZ8 - tak samo...

Fazer - Bielsko...

Czuję, że będzie bandzior... Chyba, że przez przypadek w Bielsku się coś trafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandit - sprzedawany, przez znajomego.

Nie ma jeszcze nawet 6 tys km. przebiegu.

FZ8 - "znajomy sklep".

Ma 2 tys. km przebiegu.

Bandit - starszy, ale o 8 tys. tańszy...

Sęk w tym, że cena za bandita to właśnie górna granica tych z allegro.

Cena za FZ8 - dolna granica.

No i teraz waham się dlatego, że...

Pewnie za rok, dwa - będę już wiedział co chcę - na bandicie stracę sporo więcej niż na FZ8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak na logikę - jeśli komuś przywrócisz akcję serca i będzie miał normalny oddech - to nadal go pompujesz?

Ciężko na to pytanie odpowiedzieć.

Jak nie ma akcji serca po ok 2 minutach pacjent zmienia kolory.

Lico robi się blade, skóra papierzana, uszy fioletowe i usta - trupio szaro - fioletowe bez "żywej" różowej obwódki wokół nich - tylko szare, blade lico w kontraście do tych zimnych ust - brrr.

Generalnie wygląda to tak - jakbyś na telewizorze zmniejszał nasycenie kolorów.

Co jeszcze - po ok 3 minutach zapadają się żyły - i wyczuj tu tętno. Jedynie wprawna osoba uchwyci je pod szyją.

Co jeszcze - zmęczenie - po ok 4 minutach prowadzenia prawidłowej resuscytacji jesteś zlany potem - jest to bardzo męczące - ziajasz dyszysz - nie uchwycisz nikłego oddechu pacjenta.

Także plompać aż fachowcy przybędą. Albo jak "kolory wrócą"

Generalnie można ograniczyć się do ucisków serca. Bo same uciski wywołają mimowolne ruchy w płucach.

Jak masz zamiar robić wentylację - rób to dobrze - czyli mocno odchyl głowę - udrożnij drogi oddechowe - inaczej będziesz wentylował żołądek i jak przyjadą fachowcy pacjent będzie leżał cały zarzygany, bo rozdęty powietrzem żołądek wypchnie swoją zawartość.

Parę razy zdarzyło mi się kogoś z zaświatów przywoływać... i za każdym razem, (który się powiódł) "powrót" był bardzo "subtelny" - oznaki życia rozpoznali tylko ludzie z tzw personelu medycznego - lekarz, pielęgniarka itp.

Waga, ciężar, bezwładność ludzkiego ciała przeraża - jak kłoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz FZ8.

Różnice w budowie, prowadzeniu, zużyciu paliwa przemawiają za FZ8. Ma nieco większą pojemność jak Bandit, a technologicznie jest do przodu.

Co więcej, jak sam wspomniałeś, FZ8 mniej stracisz, a na rynku wtórnym ceny Banditów lecą "na łeb".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może duży - daje frajdę tym mniej zaawansowanym, którzy "nie odkręcają" grinser006.gif (piątkę można wbić nawet przy 50km/h., co daje koło 2000-2500 obr/min), a dla chętnych można poszukać prędkości maksymalnej na drugim biegu przy 180 (to nie mój test palacz.gif).

Bardzo przyjazne wyprzedzanie i pozycja na moto przypomina bardziej tę rowerową ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.