Skocz do zawartości

Cos niedrogiego kombi z gazem


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

> ok, sklaniam sie obecnie ku focusom z rocznikow 99-01. Da rade cos z gazem (silnik 1.6), w dobrym

> stanie i ze zdrowymi progami, klapa i dolem drzwi znalezc? Z tego, co widze na forach, to

> glownie ruda im dokucza.

> Docelowo zona ma pare lat pojezdzic, wiec musi byc to auto z tzw. perspektywa.

No to ciężko będzie. Kupisz teraz, rdzy nie będzie nigdzie widać, a po zimie będziesz klął na czym świat stoi.

Ja bym już wolał 306 albo 406 poszukać. Pieniądze podobne, a przynajmniej nie rdzewieją. W 306 nawet jakbyś belkę musiał robić, to są to i tak mniejsze pieniądze, niż porządna walka z rudą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ciężko będzie. Kupisz teraz, rdzy nie będzie nigdzie widać, a po zimie będziesz klął na czym

> świat stoi.

> Ja bym już wolał 306 albo 406 poszukać. Pieniądze podobne, a przynajmniej nie rdzewieją. W 306

> nawet jakbyś belkę musiał robić, to są to i tak mniejsze pieniądze, niż porządna walka z rudą.

podchodze mocno nieufnie do francuzow, ich pomyslow z elektronika (szyna danych do elementow auta, elektryczne wspomaganie, elektryczne przepustnice itp. - nie wiem, czy peugeot to ma, ale francuzi lubia takie gowna), cen czesci itp. Myle sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podchodze mocno nieufnie do francuzow, ich pomyslow z elektronika (szyna danych do elementow auta,

> elektryczne wspomaganie, elektryczne przepustnice itp. - nie wiem, czy peugeot to ma, ale

> francuzi lubia takie gowna), cen czesci itp. Myle sie?

Ale to raczej dopiero w kolejnych generacjach aut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podchodze mocno nieufnie do francuzow, ich pomyslow z elektronika (szyna danych do elementow auta,

> elektryczne wspomaganie, elektryczne przepustnice itp. - nie wiem, czy peugeot to ma, ale

> francuzi lubia takie gowna), cen czesci itp. Myle sie?

Każda szanująca się marka od dłuższego czasu ma CAN, elektryczne lub elektro hydrauliczne wspomagane i elektronicznie sterowaną przepustnice, żadne nowości tylko standardy we współczesnych samochodach wymieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każda szanująca się marka od dłuższego czasu ma CAN, elektryczne lub elektro hydrauliczne

> wspomagane i elektronicznie sterowaną przepustnice, żadne nowości tylko standardy we

> współczesnych samochodach wymieniłeś.

A niech sie sami miedzy soba szanuja, mnie to nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie sa srubki

a tak serio, to rozwazalem, ale:

- jedno juz mam

- serwis drogi

- czesci drogie

- bagaznik maly

- duzo pali

a to ma byc dla zony i na urlopy 2+2/2 tygodnie. Sam wiesz, jaki forek jest ciasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak serio, to rozwazalem, ale:

> - jedno juz mam

ja mam dwa

> - serwis drogi

Aso tak ale ja wszystko robię u sławoja za grosze. Poza tym tu się nic nie psuje

> - czesci drogie

J.w.

> - bagaznik maly

Do rolety tak. Ale po dach spakowaliśmy się 2 tygodniowe wakacje w 4 dorosłe osoby

> - duzo pali

9-13L lpg to dużo?

> a to ma byc dla zony i na urlopy 2+2/2 tygodnie. Sam wiesz, jaki forek jest ciasny.

No to outback 2.5 n/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie auto, które spełnia w prawie 100% Twoje wymagania to Astra F Kombi 1.6 8V z LPG z końca produkcji (były robione do 2002) - silnik niemalże wieczny, prosty, bezkolizyjny rozrząd, hydrauliczne regulatory luzu zaworowego, części chyba jedne z najtańszych, bagażnik 500l do rolety (dł. 115x szer. 115 x wys. 48 do rolety i 87 do dachu) także wózek i wszystko inne wejdzie bez problemu.

Autko pali średnio gazu od 7 w trasie do 12 zimą na odcinkach kilkukilometrowych - nawet jakby miał rdzawki (a napewno nie tak zaawansowane jak Fokus I) to przez ładnych klika lat możesz co roku dać zaprawki a póżniej wstawić reperaturki (kosztują 15pln)

Za zakładaną kwotę wyrwiesz świetny egzemplarz, a może jeszcze zostanie na pakiet startowy.

Odrazu ci piszę - tak wiem że za tą kasę można kupić Astrę G - jeden taki nawet jest na forum, wszyscy mu odradzali, ale on kupił i teraz stale nabija licznik nowymi postami o usterkach.

A co do focusa jeszcze, to rdza naprawdę nie jest jego jedyną bolączką niestety - uwairz mi wiem co piszę, a i jeszcze Astra jest trochę bardziej przestronna od Fokusa - sprawdzone z miarą w łącznie.

Jednoznacznie zalecałbym poszukiwania Astry F Kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, sklaniam sie obecnie ku focusom z rocznikow 99-01. Da rade cos z gazem (silnik 1.6), w dobrym

> stanie i ze zdrowymi progami, klapa i dolem drzwi znalezc? Z tego, co widze na forach, to

> glownie ruda im dokucza.

Jak już czytasz na forach o Focusach to poczytaj jeszcze o współpracy silnika 1,6 z LPG tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już czytasz na forach o Focusach to poczytaj jeszcze o współpracy silnika 1,6 z LPG

Potwierdzam, kolega ma takiego z sekwencją a rzadko na LPG jeździ - stale coś się pierniczy na benie po jeździe na LPG, później odpalić nie może więc w końcu nie jeździ no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) nawet jakby miał

> rdzawki (a napewno nie tak zaawansowane jak Fokus I) to przez ładnych klika lat możesz co roku

> dać zaprawki a póżniej wstawić reperaturki (kosztują 15pln)

> Za zakładaną kwotę wyrwiesz świetny egzemplarz, a może jeszcze zostanie na pakiet startowy.

> Odrazu ci piszę - tak wiem że za tą kasę można kupić Astrę G - jeden taki nawet jest na forum,

> wszyscy mu odradzali, ale on kupił i teraz stale nabija licznik nowymi postami o usterkach.

> A co do focusa jeszcze, to rdza naprawdę nie jest jego jedyną bolączką niestety - uwairz mi wiem co

> piszę, a i jeszcze Astra jest trochę bardziej przestronna od Fokusa - sprawdzone z miarą w

> łącznie.

> Jednoznacznie zalecałbym poszukiwania Astry F Kombi.

Astra F też jest dotknięta korozją - i to w miejscach, takich jak drzwi (ranty, miejsca pod metalowymi listwami przy szybach), progi (łączenia z błotnikami przednimi), miejsca wokół wlewu paliwa, tylne nadkola, krawędź przednia maski, różne losowe miejsca punktowej korozji na całym nadwoziu.

Samochód dla tych, którzy lubią jeździć raz, dwa w roku do lakiernika lub korozja mu nie przeszkadza.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam dwa

> Aso tak ale ja wszystko robię u sławoja za grosze. Poza tym tu się nic nie psuje

Zartujesz? Tego Slawoja? Tego od Nubir? Toc ja u niego Smoczyce serwisowalem czasami.

> J.w.

> Do rolety tak. Ale po dach spakowaliśmy się 2 tygodniowe wakacje w 4 dorosłe osoby

> 9-13L lpg to dużo?

> No to outback 2.5 n/a

OBK juz jest sporo drozszy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co masz za elektronike w megane I ? Mam 6 rok i nie sprzedam puki co ,chyba ze beda na to

> pieniądze.tanie i duze auto ,dobre silniki ,

> Wczorajsze spalanie z kima z trasy 6,2 .miedzy 100-140 momentami.

Jak pisalem, nie mam duzego doswiadczenia z francuzami - ot, co sie uslyszy od znajomych, ktorzy posiadaja. Np. Laguna II - kolega wciaz narzeka, ze jakakolwiek pierdola nie padnie, to komp skutecznie uniemozliwia dalsza podroz, bo najpierw trzeba skasowac bledy. Inny kolega na to samo narzekal w Peugeotach (byc moze od serii 7 - 207-407 wzwyz, ale tego juz nie wiem).

Patrze na te 406tki, bo nawet fajne sa, ale widze po opiniach, ze maja problemy z czestymi niewielkimi, acz upierdliwymi usterkami z elektronika. Prawdali to? Bo widze fajny nawet egzemplarz:

http://www.gumtree.pl/cp-samochody-osobo...i-lpg-434571892

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ty szukasz auta starszego ,tam nie ma takich bzdetów jak w lagunie II ,a pierdoły zawsze beda

> sie zdarzały ...albo lagune I po FL wygodne auto ,bajerow tam nie ma .

> Przemysl sam przy kawie i kup co uważszasz ,najlepsze wyjście.

Tak, to panie w Erze. Ja musze szukac tego, czego jest podaz na rynku, a Wroclaw jakos nie jest zaglebiem ofert samochodow uzywanych smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak tego sławoja. Chłopak zrobił doktorat z subaru. Wiele osób serwisuje swoje subaru u niego.

> A zaczęło się ode mnie....

Trzeba przyznac, ze ma smykalke do motoryzacji. Dalej u siebie w garazu robi, czy ma juz wlasny warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astra F też jest dotknięta korozją - i to w miejscach, takich jak drzwi (ranty, miejsca pod

> metalowymi listwami przy szybach), progi (łączenia z błotnikami przednimi), miejsca wokół

> wlewu paliwa, tylne nadkola, krawędź przednia maski, różne losowe miejsca punktowej korozji na

> całym nadwoziu.

> Samochód dla tych, którzy lubią jeździć raz, dwa w roku do lakiernika lub korozja mu nie

> przeszkadza.

> dranio

Nie wiem, czy wszystkie ale u nas w firmie jeździła kombi chyba z 2000 roku, odkupił ją jeden z pracowników i teraz ma koło 350tkm silnik 1.6 8V i jest bezproblemowo. Rdzy nie widać, nawet ostatnio rozmawialiśmy i powiedział, że ma chyba na jednym z błotników obtarcie do gołej blachy i zero rdzy, ok.gif poza tym części tanie jak barszcz grinser006.gif.

Ja miałem starszego HB bez ocynku i tylne błotniki ruda wcinała bardzo chętnie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To juz za duze. Taka 406tke, to juz bedzie ciezko zone przekonac, a co dopiero polautobus.

Duże się wydaje. Długość to takie palio kombi czyli łba nie urywa.

Mam oba więc wiem co piszę.

Ino wysokie, wygodnie się wsiada, bagażnik ustawny a i opinie ma niezłeok.gif

Przed liftowe sztuki chodzą po 5kpln z gazem, klimą i resztą niezbędnych zabawekok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duże się wydaje. Długość to takie palio kombi czyli łba nie urywa.

> Mam oba więc wiem co piszę.

> Ino wysokie, wygodnie się wsiada, bagażnik ustawny a i opinie ma niezłe

> Przed liftowe sztuki chodzą po 5kpln z gazem, klimą i resztą niezbędnych zabawek

Faktycznie, krociutkie, <4.2m. Krotkie, maly bagaznik (400l - jak w Foresterze), a do tego wysokie. Gdzie tu sens, gdzie logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód dla tych, którzy lubią jeździć raz, dwa w roku do lakiernika lub korozja mu nie

> przeszkadza.

Ciekawe, ja 2 lata temu za 50zł w weekend zrobiłem zaprawki - w przyszłym roku będzie powtórka zaprawek.

Co do przeszkadzania to jak nazwiesz użytkowników Fokusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ty szukasz auta starszego ,tam nie ma takich bzdetów jak w lagunie II ,a pierdoły zawsze beda

> sie zdarzały ...albo lagune I po FL wygodne auto ,bajerow tam nie ma .

> Przemysl sam przy kawie i kup co uważszasz ,najlepsze wyjście.

Co powiesz na takie autko?

http://otomoto.pl/renault-laguna-C30059547.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie, krociutkie,

Nie wiem jak w PH1, ale w PH2 bagażnik łatwo sie powiększa. Raz że można wyjąc fotele, dwa że sa one suwane o kilkanaście centymetrów.

Wózek się mieści z palcem w kołach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co powiesz na takie autko?

> http://otomoto.pl/renault-laguna-C30059547.html

Wlasciciel leje olej mineralny, wymiana co 10000, zuzycie 1.5l oleju. Czy to normalne w tych samochodach, czy trzymac sie z daleka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasciciel leje olej mineralny, wymiana co 10000, zuzycie 1.5l oleju. Czy to normalne w tych

> samochodach, czy trzymac sie z daleka?

Wspominales coś że scenic, który powstał na podłodze megane, jest za duzy zlosnik.gif

Nie, to nie jest normalne zuzycie ale nie wiemy nic co je powodóje. Może więc to być zarówno wyrobiony układ korbowo tłokowy jak i zuzyte gumki w prowadnicach zaworów.

Albo więc kapitalka albo remont głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wspominales coś że scenic, który powstał na podłodze megane, jest za duzy

Za wysoki - zona juz na mojego Forka narzeka, a to w gruncie rzeczy kombi podniesione o pare cm.

> Nie, to nie jest normalne zuzycie ale nie wiemy nic co je powodóje. Może więc to być zarówno

> wyrobiony układ korbowo tłokowy jak i zuzyte gumki w prowadnicach zaworów.

> Albo więc kapitalka albo remont głowicy.

Juz remont glowicy w Bravie robilem, a nie mam absolutnie czasu sie bawic, ani nie chce, zeby zona musiala tygodniami czekac w razie czego na uruchomienie samochodu. Wole kupic cos, w czym trzeba zmienic pol zawieszenia, niz tykac silnik bardziej, niz zmiana swiec i rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wole kupic cos, w czym

> trzeba zmienic pol zawieszenia, niz tykac silnik bardziej, niz zmiana swiec i rozrzadu.

a skąd będziesz wiedział - tu chociaż sprzedający się przyznaje, a tak to cicho sza zawsze.

Ja leję jakieś 0.3l/10.000km - oczywiście Astra F rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe, ja 2 lata temu za 50zł w weekend zrobiłem zaprawki - w przyszłym roku będzie powtórka

> zaprawek.

Jeździłem ponad 8 lat Astrą F z 1999 r. Na początku usuwałem wszelkie purchle u blacharza, potem robiłem zaprawki, a na końcu dałem sobie z tym spokój, bo wciąż wychodziły nowe ogniska korozji - np. na dachu albo na tylnych słupkach.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za wysoki - zona juz na mojego Forka narzeka, a to w gruncie rzeczy kombi podniesione o pare cm.

Ale na co narzeka?

za wysoko sie jej siedzi czy bagaże za wysoko trzeba podnieść?

Czy tez boi się że dachem coś przytrze pod marketem>?

> Juz remont glowicy w Bravie robilem, a nie mam absolutnie czasu sie bawic, ani nie chce, zeby zona

> musiala tygodniami czekac w razie czego na uruchomienie samochodu. Wole kupic cos, w czym

> trzeba zmienic pol zawieszenia, niz tykac silnik bardziej, niz zmiana swiec i rozrzadu.

Tyle że w używanym czymkolwiek to loteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5 tysięcy to spokojnie kupisz astre 2 z gazem w kombi, nie pordzewiałą, sam kupiłem, a lagune 1 ph2 z klima za 4000zl. Znajomy kupił za 3000zl , klima dziala, gaz landi renzo, kombi 2000r. do wymiay progi jedynie , a tak to bez rdzy, 2 kpl opon takze bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wspominales coś że scenic, który powstał na podłodze megane, jest za duzy

> Nie, to nie jest normalne zuzycie ale nie wiemy nic co je powodóje. Może więc to być zarówno

> wyrobiony układ korbowo tłokowy jak i zuzyte gumki w prowadnicach zaworów.

> Albo więc kapitalka albo remont głowicy.

to taka lagunke za 1000zl trzeba kupic, trzeba powiedziec sprzedawcy jak sprawa wyglada i się targować skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 5 tysięcy to spokojnie kupisz astre 2 z gazem w kombi, nie pordzewiałą, sam kupiłem, a lagune 1

> ph2 z klima za 4000zl. Znajomy kupił za 3000zl , klima dziala, gaz landi renzo, kombi 2000r.

> do wymiay progi jedynie , a tak to bez rdzy, 2 kpl opon takze bez problemu...

jedynie progi do wymiany biglaugh.gif

rozne samochody mialem, ale w zadnym grama rdzy na progach, ze o dziurach, czy wrecz wymianie nie wspomne.

Wiesz, pewnie sie da kupic w tych cenach - rzecz w tym, ze cos nic ciekawego we Wro nie widze, anie mam czasu jezdzic po wojewodztwie i dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jesteś trendy - nie pisze się "z gazem", lecz "w gazie". Bierz przykład z innych - w benzynie,

> w tedeiku, w dizlu, w galarecie ......

w gazie, to tona moje spodnie, jak sie grochu nazre.

Czy to nie jest cos za tanie?

http://otomoto.pl/ford-mondeo-C29396939.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://otomoto.pl/ford-mondeo-C29396939.html

no rzeczywiście - spełnia wszystkie kryteria, jest krótsze od scenika i poniżej 5k hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Wiesz, to może najpierw się zdecyduj na klasę i kasę a później możemy rozmawiać bo tak to nic te posty nie dadzą no.gif

Aha, co do ceny przedstawionego to widziałem nawet sporo tańsze, więc nie wiem czy to "nie jest za tanio"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.