Skocz do zawartości

100.000 mil przejechane


Stebel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis na liczniku eFa pojawilo sie cos takiego:

6cws.jpg

Ale zacznijmy od poczatku:

Tak wygladal pare dni po kupieniu:

070im.jpg

Potem przyszedl czas na pokrywe paki:

009cjz.jpg

Zmiane opon z 255/70/17 na 265/70/17

Tak wygladal tuz po zmianie:

003fz.jpg

Potem przyszedl czas na zmiane lusterek na "tow mirrors":

036zw.jpg

023pg.jpg

Ja z tych 100tys przejechalem lekko ponad 70tys.

Zdarzyla sie jedna usterka - lekko cieknacy waz wspomagania kierownicy. Wymieniony w serwisie...okazalo sie ze to typowa usterka tego modelu forda.

Poza tym zmienialem olej i filtr co mniej wiecej 5tys, dwa razy oopony, raz hamulce, raz wycieraczki i to w zasadzie wszystko.

Auto doskonale spelnia swoje zadanie...naprawde nie mam zadnych zastrzezen:

544x.jpg

photo1yif.jpg

lajba2.jpg

066id.jpg

078km.jpg

Kupione bylo w 2010 roku za lekko ponad $27tys jako niespelna roczne auto z przebiegiem niecalych 30tys mil. W tej chwili w mojej okolicy eFy z podobnym przebiegiem sprzedaja sie w okolicy 22-23tys wiec calkiem przyzwoita utrata wartosci.

Plany na najblizsza przyszlosc:

Wymiana swiec, oleju w skrzyni biegow i pranie tapicerki.

Plany na dalsza przyszlosc....wymiana na nowy model F-150 pare miesiecy po tym jak pojawi si ena rynku...lub przesiadka na f-250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F150 to cudowny wóz. Miałem okazję jeździć takim z 2005 roku 5.4 Lariat i to była czysta przyjemność zlosnik.gif dźwięk V8 powodował chęć wciśnięcia gazu cały czas. Podłokietnik robił za stolik imprezowy, a na pace organizowaliśmy imprezy grillowe zlosnik.gif

IMG_3775.JPG

230439_218737178153987_8008770_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie podobaja ale niestety maja za slaby uciag...prawie 4000 funtow mniej niz moj mimo ze raptor ma silnik 6.2l Z takim uciagiem niestety odpada.

Lodka fajna...dwa silniki 9.3l kazdy...razem 1800 koni palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne ze jeszcze nikt nie zaczął tłumaczyć jak to bezsensownie robisz zmieniając olej co 5000 mil

> W EU zmieniają co 30 tysięcy i potem im przy takim przebiegu silniki jedzą olej, tracą moc

> itp.

a jak producent w tym Fordzie zaleca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W EU zmieniają co 30 tysięcy i potem im przy takim przebiegu silniki jedzą olej, tracą moc

> itp.

bzdura. I bardzo duzo zalezy od oleju. I z moich aut zdecydowanie mniej jadly olej diesle - praktycznie nie bylo widac roznicy na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie. Czyli tak samo jak wspomniani przez Marka ludzie z forum, stosujesz się po prostu do

> zaleceń producenta

Tyle że u nas nie ma lpbby zielonycu uważających wymianę oleju za główną przyczynę zniszczenia świata a producenci nadal starają się produkować trwałe samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu dajecie się robić w bambuko producentom oleju? wink.gif

link

Tak, ja zmieniam "wg wskazań", czyli przez ostatnie 80kkm zmieniłem 2 razy clown.gif

Do głowy mi przychodzi 20 różnych usterek, które się mogą przytrafić mojemu samochodowi do końca jego żywota u mnie, ale żadna nie ma nic wspólnego z wymianą oleju co 30 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne ze jeszcze nikt nie zaczął tłumaczyć jak to bezsensownie robisz zmieniając olej co 5000 mil

> W EU zmieniają co 30 tysięcy i potem im przy takim przebiegu silniki jedzą olej, tracą moc

> itp.

pitolenie, co 30tys niedawno weszło, na razie nie znalazłem żeby ktoś narzekał jeśli znał w 100% historie auta, nie mówimy o sprowadzanych gdzie co innego jest na liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może po prostu dajecie się robić w bambuko producentom oleju?

> link

> Tak, ja zmieniam "wg wskazań", czyli przez ostatnie 80kkm zmieniłem 2 razy

> Do głowy mi przychodzi 20 różnych usterek, które się mogą przytrafić mojemu samochodowi do końca

> jego żywota u mnie, ale żadna nie ma nic wspólnego z wymianą oleju co 30 kkm.

Nie wiem czy sie komus daje robic w bambuko czy nie.....wiem ze jezdze w terenie pustynnym, gdzie jest dosc cieplo przez polowe roku, duzo sie kurzy,...a olej plus filtr kosztuje mnie jakies grosze wiec czemu nie miec spokojej glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy daje sie robic w bambuko, pewnie tak. W Fiacie olej zmieniam zgodnie z zaleceniem producenta co rok (robie 15kkm, mozna by co 30kkm). Natomiast w Jeeppie w instrukcji podane jest ze olej trzeba zmieniac co 6000km lub co 3 miesiace jesli trasy sa dosc czeste i krotkie na dystansie ponizej 12km, jesli jezdzi sie w terenie lub ciaga przyczepe. W innym przypadku olej zmieniac trzeba co 12kkm lub co 6 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne ze jeszcze nikt nie zaczął tłumaczyć jak to bezsensownie robisz zmieniając olej co 5000 mil

> W EU zmieniają co 30 tysięcy i potem im przy takim przebiegu silniki jedzą olej, tracą moc

> itp.

Zmieniamy co 45 tysięcy i jak na razie przy 200.000 ma się dobrze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że u nas nie ma lpbby zielonycu uważających wymianę oleju za główną przyczynę zniszczenia

> świata a producenci nadal starają się produkować trwałe samochody.

a u nas jest ?

bo mi się wydaje, że zmiana interwałów między serwisami wynika z lepszej jakości olejów oraz potrzeby obniżenia kosztów serwisu. Nie chcesz powiedzieć chyba, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat jakość olejów i ich trwałość się nie poprawiła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.