Skocz do zawartości

Wyświetlacz biegów?


RSSSS

Rekomendowane odpowiedzi

> nie wydaniem uprawnien, a wydaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia.

> co nie zmienia faktu, że jazda bez tego drugiego podlega karze.

Dokładnie i wynosi ona 50zł i zdaję sobie z tego sprawę i w razie czego pokornie przyjmę mandat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ty miałeś się odczepić z głupimi komentarzami...

> Napisz takiego farmazona Sebastianom- Loebowi i Vettelowi...

> Są fajniejsze rzeczy do robienia podczas jazdy niż pilnowanie biegów, tym bardziej, że w mieście

> bardzo dużo się nimi "majdruje".

a popisales sie swoja ignorancja ........... wieszkosc moto nie ma wyswietlacza i znaczna czesci kierowcow odruchowo juz liczy biegi .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura, musiał nie mieć jeszcze wprowadzonych uprawnień do systemu, a ja już mam.

> Jazda bez dokumentu to jest 50 zł mandatu i nic więcej!

po dwoch czy trzech dniach masz uprawnienia w systemie? facepalm .........

data otrzymania uprawnien jest data wydrukowania dokumentu przez PWPW a nie data egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$ masz? Masz. Jedź do jakiegoś mechanika i niech Ci zrobi tak jak powinno być. Po co drążyć temat wink.gif, da się założyć i mecher Ci zrobi dobrze.

Ps. Do reszty - wyluzujcie już z dokuczaniem RSSSS odnośnie mocnego sprzętu itp, chłopak robi jak chce i trzeba przyjąć to do wiadomości. Co miał usłyszeć już usłyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po dwoch czy trzech dniach masz uprawnienia w systemie? facepalm .........

> data otrzymania uprawnien jest data wydrukowania dokumentu przez PWPW a nie data egzaminu

A do tego informacja "Trwa postepowanie administracyjne" na stronie PWPW nie jest rownoznaczna z nadaniem uprawnien, tylko oznajmia, ze papiery dotarly do wytworni. Rownie dobrze dokumenty z powodu bledow moga kilka razy wedrowac pomiedzy WORD, a PWPW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po dwoch czy trzech dniach masz uprawnienia w systemie? facepalm .........

> data otrzymania uprawnien jest data wydrukowania dokumentu przez PWPW a nie data egzaminu

Wtrącę swoje trzy grosze. Kiedyś brakowało mi 2 miesiecy aby móc robić Instruktora C. Miałem problem z tym że zdałem prawko a nie odbierałem go bo mi nie było potrzebne. Wyszło że nie opłaciłem więc nie była wszczęta procedura wyrabiania. Ale do czego zmierzam. Kobitka sprawdzała czy mnie nie wpisali do systemu bo jesli tak mogli by mi te 2 miesiące doliczyć jak bym miał uprawnienia. Więc jak to jest to nie wiem do końca ale kolega RSSS może mieć rację. Ale powtórzę że może niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po dwoch czy trzech dniach masz uprawnienia w systemie? facepalm .........

> data otrzymania uprawnien jest data wydrukowania dokumentu przez PWPW a nie data egzaminu

Doucz się i nie mierz wszystkich swoją krótką miarką możliwości załatwiania pewnych spraw... facepalm%5B1%5D.gif

To że ty czekałeś 2 tygodnie to nie znaczy, że tyle musi trwać procedura, może po prostu twoja sprawa była na samym dole sterty...

P.S. I nie po 2-3 dniach tylko miałem nazajutrz po egzaminie. Tak to boli, że trudno przyjąć do wiadomości? facepalm%5B1%5D.gif

Uprawnienia to nie roślinka, nie muszą dojrzewać na słońcu przez tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tylko mam na pewno, sprawdzałem na samy szczycie "piramidy"...

Od razu po zdaniu egzaminu opłaciłem wyrobienie plastiku, a potem to już "poszło"!

Tylko kilku AKowiczów, którzy już dawno pozjadali wszystkie rozumy, nie może się przyznać do błędu... facepalm%5B1%5D.gif

Na plastiku będę miał wczorajszą datę i jak go już odbiorę to wkleję zdjęcie dla niedowiarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a popisales sie swoja ignorancja ........... wieszkosc moto nie ma wyswietlacza i znaczna czesci

> kierowcow odruchowo juz liczy biegi .....

I gdzie tu jest ignorancja, że większość liczy? Nie mają wskaźnika to liczą ale jakby mieli to by mogli nie liczyć.

Nigdzie nie napisałem, że większość motocykli to ma, tylko od początku się dziwiłem, że nie ma tego na wyposażeniu wszystkich seryjnych motocykli bo w niczym by to nie przeszkadzało (nie trzeba na niego patrzeć), a na pewno jest przydatne.

Znowu chciałeś się przyczepić i próbujesz insynuować, że napisałem coś, czego oczywiście nie napisałem...! facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdzie nie napisałem, że większość motocykli to ma, tylko od początku się dziwiłem, że nie ma tego

> na wyposażeniu wszystkich seryjnych motocykli bo w niczym by to nie przeszkadzało (nie trzeba

> na niego patrzeć), a na pewno jest przydatne.

tak samo jak czujniki parkowania w samochodach. fajna rzecz a nie wszystkie mają. też nie trzeba korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak samo jak czujniki parkowania w samochodach. fajna rzecz a nie wszystkie mają. też nie trzeba

> korzystać.

Twierdziłem kiedyś, że niepotrzebna mi kamerka cofania ale jako, że w moim aucie występowała ona w zestawie akcesoriów to stałem się jej posiadaczem mimo woli,a teraz bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie.

Wiadomo, że jest bardzo wiele rzeczy bez których można się obyć ale ich posiadanie nie niesie żadnych negatywnych skutków, a czasem można z nich skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po dwoch czy trzech dniach masz uprawnienia w systemie? facepalm .........

> data otrzymania uprawnien jest data wydrukowania dokumentu przez PWPW a nie data egzaminu

Uprawnienia otrzymujesz w momencie wydania decyzji administracyjnej. Nie jest to moment zdania egzaminu (w tym momencie spelniasz jedynie wymogi do wydania tej decyzji) ani moment wyprodukowania / odebrania dokumentu (sam dokument poswiadczajacy uprawnienia jest rzecza wtorna).

W moim przypadku np. data nadania uprawnien natapila 7 dni po zdanym egzaminie, a prawo jazdy bylo gotowe do odbioru po kolejnych 5 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już Ci kiedyś napisałem. Naucz się słuchać 2oo. Żadne "wyświetlacze" nie będą potrzebne.

Z drugiej strony, idąc opiniami innych o Tobie, to po co Ci wyświetlacz. Bieg zmienisz, jak moto już dalej się kręcić nie będzie chciało -> wtedy kolejny bieg zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doucz się i nie mierz wszystkich swoją krótką miarką możliwości załatwiania pewnych spraw...

> To że ty czekałeś 2 tygodnie to nie znaczy, że tyle musi trwać procedura, może po prostu twoja

> sprawa była na samym dole sterty...

> P.S. I nie po 2-3 dniach tylko miałem nazajutrz po egzaminie. Tak to boli, że trudno przyjąć do

> wiadomości?

> Uprawnienia to nie roślinka, nie muszą dojrzewać na słońcu przez tydzień...

i kto mowi o douczeniu sie? Ty? a jezdzij jak chcesz, wiesz najlepiej, umiesz wszystko najlepiej .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I gdzie tu jest ignorancja, że większość liczy? Nie mają wskaźnika to liczą ale jakby mieli to by

> mogli nie liczyć.

> Nigdzie nie napisałem, że większość motocykli to ma, tylko od początku się dziwiłem, że nie ma tego

> na wyposażeniu wszystkich seryjnych motocykli bo w niczym by to nie przeszkadzało (nie trzeba

> na niego patrzeć), a na pewno jest przydatne.

> Znowu chciałeś się przyczepić i próbujesz insynuować, że napisałem coś, czego oczywiście nie

> napisałem...!

Ty udajesz glupiego? igonarcja wykazales sie zarzucajac mi, ze sie przypieprzam do Ciebie ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, dziw bierze, że motocykle nie mają tego seryjnie bo przy skrzyniach sekwencyjnych jest to

> bardzo przydatne.

> Myślę, że pytając o taki wyświetlacz nie narażam się na śmieszność bo nawet najlepsi kierowcy

> rajdowi, czy wyścigowi mają je w swoich bolidach.

> Jaki wyświetlacz biegów byście polecili do r6 bo wskaźnik aktualnego biegu to jest jedyna rzecz,

> której brakuje mi podczas jazdy na moto.

> Może w ofercie yamahy są takie oryginalne akcesoria?

> Montaż takiego ustrojstwa to coś skomplikowanego?

> Dzięki za jakieś sugestie.

> Pozdr.

Te dokladane, to wygladaja Tak sobie no.gif

Przeczekaj sezon drugi i kup sobie moto z oryg wyswietlaczem

Naprzyklad S1000RR grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chińskie 50 manualne mają taki bajer, jest to dosyć przydatne...

czytając cały wątek się tak zastanawiam, czy nie dałoby radę zrobić trochę tak po łebkach, dwa czujniki/styki przy nóżce i wyświetlacz odczytujący zmianę góra/dól... nie byłoby problemu z jazdą na luzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać rację osobie, która zasugerowała, żeby nauczyć się liczyć biegi!

W sumie nie przeszkodziłoby w niczym zamontować wyświetlacz ale 500zł można zaoszczędzić, a liczenia można się nauczyć bardzo szybko.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę przyznać rację osobie, która zasugerowała, żeby nauczyć się liczyć biegi!

> W sumie nie przeszkodziłoby w niczym zamontować wyświetlacz ale 500zł można zaoszczędzić, a

> liczenia można się nauczyć bardzo szybko.

> Pozdr.

A 500zl wydac na paliwo i cieszyc sie z jazdy wink.gif. Lepiej patrzec na droge i liczyc niz ciagle zerkac na wyswietlacz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurna - nie możecie już sobie odpuścić?

> RSSSS swoje, Wy swoje - i tak w kółko.

> Dajcie już spokój bo wchodzi człowiek na kącik motocyklowy, a czyta ciągle spory o jeździe bez

> prawka.

> Wy RSSSSa nie nawrócicie, On nie przekona Was do swojej racji - MOŻE WYSTARCZY?

Poczytałem, wyciągnąłem wnioski i odpuszczam dożywotnio. Moje nerwy i tolerancja tyle nie wytrzymują.

Właśnie wykonuje jedyny słuszny ruch dostępny dla kącikowiczów. Szkoda tylko, że nie jest on w 100% skuteczny.

Pozostałym też bym sugerował to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i po wcisnieciu sprzegla juz nie bedzie widac jaki bieg jest zapiety

Po pierwsze w każdym nowoczesnym motocyklu (zwłaszcza takim jak R6) sprzęgła używa się tylko i wyłącznie do ruszania (a raczej taki styl jazdy jest wskazany), po drugie wyświetlacze biegów krytykują tylko ci, którzy nigdy nie używali takiego udogodnienia.

Reasumując - montuj! Każdy motocykl powinien to mieć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze w każdym nowoczesnym motocyklu (zwłaszcza takim jak R6) sprzęgła używa się tylko i

> wyłącznie do ruszania (a raczej taki styl jazdy jest wskazany), po drugie wyświetlacze biegów

> krytykują tylko ci, którzy nigdy nie używali takiego udogodnienia.

> Reasumując - montuj! Każdy motocykl powinien to mieć!

niesamowite jest to co piszesz ......... redukujesz tez bez sprzegla?

przydatne ale nie niezbedne .... i zeby nie bylo, ja mam fabryczny wyswietlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze w każdym nowoczesnym motocyklu (zwłaszcza takim jak R6) sprzęgła używa się tylko i

> wyłącznie do ruszania

Mi jest potrzebne aby wrzucic wsteczny, wiec nie do konca jak piszesz.

Na marginesie nie w kazdym motocyklu bedzie sie to sprwdzalo, w starych trupach napewno, w niezakatowanych moze byc juz inaczej.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie na odwrót ??

W zakatowanych, zabawa w zmianę biegów bez sprzęgła będzie powodować "wybijanie" biegów przy mocnym przyspieszaniu, i na odwrót przy redukcjach z między gazem, bez sprzęgła, w górnych rejestrach niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niesamowite jest to co piszesz ......... redukujesz tez bez sprzegla?

Dokładnie.

> przydatne ale nie niezbedne .... i zeby nie bylo, ja mam fabryczny wyswietlacz

Na pewno tak - ale - 99% użytkowników motocykli powie, że np. obrotomierz jest niezbędny, choć jeździć bez niego się da. Wg mnie z wyświetlaczem jest tak samo. Gadżet, który jest czymś więcej i tym bardziej się przydaje im bardziej sportowy motocykl, im mniejsza pojemność silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie na odwrót ??

Kwestia jak uzywany byl motocykl, jezeli ktos trafil na stunt psa czy od kogos kto regolarnie dawal w palnik, na gume, to z regoly skrzynia tez konkretnie oberwala. Wszystko kwestia uzytkowania.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie.

> Na pewno tak - ale - 99% użytkowników motocykli powie, że np. obrotomierz jest niezbędny, choć

> jeździć bez niego się da. Wg mnie z wyświetlaczem jest tak samo. Gadżet, który jest czymś

> więcej i tym bardziej się przydaje im bardziej sportowy motocykl, im mniejsza pojemność

> silnika.

sprzeta bym od Ciebie nie kupil ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo nie wiedze sensu katowania skrzyni bez sprzegla jesli nie jezdzisz na torze ............ poza

> tym wyjasnij mi technike redukcji bez sprzegla i ogolnie sens jazdy bez sprzegla

zaraz się okaże ze jestem jednym z nielicznych którzy sprzęgła używają do każdego biegu yaya.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaraz się okaże ze jestem jednym z nielicznych którzy sprzęgła używają do każdego biegu

Ja uzywam, za to nie zawsze redukuje z przygazowka, bo u mnie w granicach 3000-3500 obr/min na wyzszych biegach jest to zbedne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo nie wiedze sensu katowania skrzyni bez sprzegla jesli nie jezdzisz na torze ...

Jedynie umiejętna zmiana biegów bez sprzęgła może być uznana za 'niekatowanie' skrzyni kłowej. Łatwo to sobie wyobrazić wizualizując co się dzieje z kołami zębatymi w momencie wciśnięcia klamki sprzęgła - różne prędkości obrotowe kół narażają elementy skrzyni na przyspieszone zużycie.

Poza ulicą faktycznie jeździłem na torze, do tego obsługiwałem team wyścigowy oraz motocykle klientów. Z przyzwyczajenia nie używałem lewej klamki, do tego biegi miałem odwrócone.

> tym wyjasnij mi technike redukcji bez sprzegla i ogolnie sens jazdy bez sprzegla

Wszystko polega na precyzyjnej obsłudze manetki gazu (zarówno przy zmianie do góry i do dołu). Sens? No jeśli ktoś chce konkretnie dbać o skrzynię - to raz. Komfort lewej ręki to na pewno dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katowanie, to bardzo daleko wysunięty wniosek ok.gif

Sama umiejętność, poruszania się dwoma kółkami bez sprzęgła jest przydatna czasami, np. jak jesteś 50k od domu, a strzeli linka.

Nie mówię tu o jeździe po autostradzie, ale zwykłych Śląskich drogach, gdzie masz trochę świateł itd. Musisz się zatrzymać i ruszyć bez sprzęgła. Wiedzieć jak wbić, mieć wyczute, nie wiem jak to nazwać, ale wbić luz po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak się rusza bez sprzęgła? Bo w cezecie była taka możliwość

Tak jak samochodem zlosnik.gif

Bieg, rozrusznik i start. Ino, że mi motor chyba na biegu nie zakręci hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.