Skocz do zawartości

Wystrzał opony a reklamacja/gwarancja


DURONEK

Rekomendowane odpowiedzi

> Witajcie,

> Jakie mam szanse na uznanie reklamacji opony która mi dzisiaj wystrzeliła na autostradzie przy

> 140km/h.

> Dodam , że opony kupione jako nowe, rocznik 2013.

> Opony są u mnie ok miesiąca.

Myślę, że całkiem spore, jeśli nie ma ingerencji ciała obcego. Tak czy siak reklamuj, nic nie tracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Jakie mam szanse na uznanie reklamacji opony która mi dzisiaj wystrzeliła na autostradzie przy

> 140km/h.

> Dodam , że opony kupione jako nowe, rocznik 2013.

> Opony są u mnie ok miesiąca.

Kumpel miał taką samą sytuację z oponami Michelin lub Continental, nie pamiętam.

Producent pokrył wszystkie koszta naprawy auta plus dostał spory bonus za stres którego sie nabawił ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Jakie mam szanse na uznanie reklamacji opony która mi dzisiaj wystrzeliła na autostradzie przy

> 140km/h.

> Dodam , że opony kupione jako nowe, rocznik 2013.

> Opony są u mnie ok miesiąca.

Jaki model i rozmiar opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brat opony z bułami reklamował i to po kilku latach od zakupu, więc nie widzę problemu...

No właśnie jest mały zbieg okoliczności

do żony kupowaliśmy komplet Vrederstainów u tego samego sprzedawcy w kwietniu. W piątek podczas mycia opon zauważyem wybulenie opony przedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie teraz buła wyskoczyła, opony mają 7 lat i 48kkm przejechane. Reklamować?

skoro producent daje gwarancję bezterminową tzn do zużycia do TWI to czemu nie reklamować? Co w tym dziwnego? Jakbyś miał na TV 5 lat gwarancji i by się sypnął po 4 latach to też byś tak łatwo odpuścił? Pewnie, że to tylko szybko zużywające się elementy zamienne, ale w cenie masz wliczoną gwarancję na produkt... ja bym reklamował - jeśli oczywiście się da wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oż, fak...

> A już miałem w zamyśle w przyszłym roku kupować do Scenica... Same dobre opinie na oponeo mają...

RainExperty są niezłe, ale szybko się zużywają na cięższych autach. W mojej Maździe mija im trzeci sezon i po nim się rozstajemy ze względu na zużycie właśnie.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oż, fak...

> A już miałem w zamyśle w przyszłym roku kupować do Scenica... Same dobre opinie na oponeo mają...

> No cóż, trza będzie jakieś Dębice kupić chyba...

To poprostu przypadek. Bo co innego mogę napisać jako uzytkownik tych opon własnie w grand scenicu 2,0. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty się ciesz, że przednie. Z tylnym jest gorzej i nie wiem, czy jeszcze coś byś tu pisał po takiej

> akcji.

no nie wiem, piszesz z własnego doświadczenia? Przy tylnej oponie masz samochód nadsterowny i prawie pełną kontrolę nad nim - koła skrętne i napędowe są całe. Przy uszkodzeniu przedniego koła jest moim zdaniem trudniej opanować auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty się ciesz, że przednie. Z tylnym jest gorzej i nie wiem, czy jeszcze coś byś tu pisał po takiej

> akcji.

Nie gadaj głupot. Za dawnych czasów jeździłem kredensem. Dla co młodszych userów wyjaśnię że to Fiat 125p. Miałem co najmniej 3 wystrzaly opon zwanych kartoflakami. Powodem było ciągłe przeciążenie auta towarem do handlu. Przy prawym przodzie wyrwało mi kierownicę i pojechałem w krzaki. Przy wystrzałach z tyłu to bez stresu utrzymałem prosty tor jazdy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Walcz.

> Szanse zapewne niewielkie jak to u nas.

> Zwrot za opone to pikus w porownaniu do tego co moglo sie wydarzyc.

> W OZIlandii czy USA moglbys walczyc o milion $.

No właśnie po akcjach u wulkanizatorów u których kupowałem marnie widzę reklamację. Spowalniając samochód przejechałem kawałek na "flaku", opona od wewnetrznej strony o coś targała i wycięła sobie rowek od wewnątrz ( od strony amora ) , dodatkowo wytopiło mi nadkole od strony zderzaka.

Wg. wulaknizatorów wystrzał był spowodowany tym właśnie rowkiem, o coś musiało trzeć. Ale zakładając dzisiaj nową opone nie potrafili mi pokazać miejsca które mogłoby ten rowek zrobić.

Opona poszła do producenta - zobaczymy.

p.s

Opona w swifcie ma wybulenie i oczywiscie tez stwierdzili, że nie ma szans, że to przez dziury. Ale na litość boską, gdyby tak było z każdą oponą to nie siedzieliby i patrzyli w sufit tylko na non stopie przekładali by gumy ze względu na stan dróg. Tymbardziej, że na alusie ani śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie drugi sezon ujeżdżam w focusie kombi te opony w tym rozmiarze...nawet ze dwa razy chwilowo złapałem ok. 180km/h a 140km/h regularnie się zdarza i na razie odpukać nic złego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> RainExperty są niezłe, ale szybko się zużywają na cięższych autach. W mojej Maździe mija im trzeci

> sezon i po nim się rozstajemy ze względu na zużycie właśnie.

U mnie 205/50/16 szybko ubyło z przodu 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.