Skocz do zawartości

Autko do 12 tys PLN


volkov

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam poszukiwania małego autka dla żony i nie wiem co kupić..

Kryteria:

auto do miasta

dla kobiety

dobrze aby miało isofix

5 drzwi

hatchback

benzyna

małe, zwinne aby żona nie rozbijała innych autek

koniecznie klima smile.gif

I to najważniejsze

Aha i główne kryterium żony.. ma być ładne grinser006.gif

Podrzućcie swoje typy oraz za i przeciw.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nissan Micra K12 1.4/88km. wersja po lifcie od 2005r.

> Pozdrawiam.

za 12 tys zlosnik.gif Nierealne kupienie samochodu który podałeś w sensownym stanie....

Ostatnio miałem podobny problem, kryteria takie same ( kobieta, małe, oszczędne, do miasta, i ma być ładne grinser006.gif ) Tylko, że budżet większy bo 15 tyś. i bujaliśmy się dłuuugo szukając czegoś sensownego.

My braliśmy pod uwagę Micrę K12, Colta, Corsę D.Z tym, że za 12 tyś może być baardzo ciężko kupić. U nas skończyło się na Corsie D za coś około 16 tys. i mulher.gif jak narazie baaardzo zadowolona z furki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za 12 tys Nierealne kupienie samochodu który podałeś w sensownym stanie....

> Ostatnio miałem podobny problem, kryteria takie same ( kobieta, małe, oszczędne, do miasta, i ma

> być ładne ) Tylko, że budżet większy bo 15 tyś. i bujaliśmy się dłuuugo szukając czegoś

> sensownego.

> My braliśmy pod uwagę Micrę K12, Colta, Corsę D.Z tym, że za 12 tyś może być baardzo ciężko kupić.

> U nas skończyło się na Corsie D za coś około 16 tys. i jak narazie baaardzo zadowolona z

> furki

Istotnie 1.4 rzadko występuje w przyrodzie w tej cenie.

Wersja 1.2 dużo bardziej dostępna. Zgadzam się, że jest sporo sztrucli na rynku zwłaszcza igiełki z Niemiec. Warto szukać z polskiej dystrybucji.

Mam w rodzinie wersję 1.4 aut. 2005 r. i śmiga aż furczy bezawaryjnie. Kierowniczka wielce zadowolona.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza ostatnim. Ma być ładne, a tył Megane II...no cóż, trzeba mieć specyficzny gust

> Już bardziej poleciłbym Clio.

No właśnie bardziej Clio ze względu na gabaryt. A jakie silniki polecacie z Clio? Na pewno jakieś 1,2 odpada. Żeby przynajmniej 1,4 miało abym mógł czasem trochę odmulić grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Clio II po lifcie, C2, Fiesta, Corsa.

> Szukałem kilka tygodni temu dla mojej auta dokładnie do takiej samej kwoty. Kupiliśmy C2, ponieważ

> najbardziej Jej się podobał.

I jaki rok kupiłeś i za ile - jeśli można spytać?

I z jakim silnikiem?

Fajnie to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to w tych pieniądzach kupię taką Micrę?

> Żonie właśnie Micra się nawet podoba i mi wspominała ostatnio o tym autku. hmm A jak z

> awaryjnością?

Z mojego doświadczenia, autko ma 70kkm nalotu. Wersja "na bogato" automatyczna klima, automat.skrzynia biegów, system bez-kluczykowy, dwukolorowa deska etc. etc.

Przeszło 3 akcje serwisowe nissana. Poza tym najpoważniejsza awaria to wypadające przyciski ze sterownika radia w kierownicy (używany zamiennik 20 PLN).

Jest regularnie serwisowane w ASO i nic (absolutnie nic) się nie dzieje. Zawieszenie jest bliźniacze z Clio, po 70kkm brak luzów. Brak korozji na nadwoziu.

Silniki benzynowe mają rozrząd na łańcuchu, nie wymaga wymiany chyba że hałasuje. Silnik 1.0 jest za słaby. 1.2 do miasta się nadaje. 1.4 z manualem to ogień. Jeździłem z automatem i po mieście bardzo żwawy jest.

Acha, bardzo mały promień zawracania - prawie w miejscu.

Ogólnie sympatycznie się prowadzi, tylko ten wygląd....facetowi nie pasuje.

Większość usterek (np wspomagania kierownicy) zostały usunięte do 2005 r.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jaki rok kupiłeś i za ile - jeśli można spytać?

2005 za 11 kpln.

> I z jakim silnikiem?

Wersja VTR czyli z silnikiem 1.4 8V. Dla mojej serce.gif w sam raz. zlosnik.gif

> Fajnie to chodzi?

Szału nie ma, ale jestem przyzwyczajony do innego auta i trochę większej mocy (patrz podpis). Cytryna ma świetne zawieszenie - trzyma się drogi jak przyklejona. Silnik daję radę, w końcu to małe i dosyć lekkie auto. Do miasta jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i informacje.

Zaczynam szukać autko a w praniu wyjdzie co wybierzemy. Bo Żona musi się w końcu przejechać czymś i zdecydować co będzie lepsze.

Ja ją namawiam na kompakt.. ale są za duże.

Jednak po przejażdżce podejrzewam, że zmieni zdanie.

Ale to już czas pokarze.

Dzięki raz jeszcze.

Dam Wam znać jakie będą wrażenia z poszukiwań i jazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.