Skocz do zawartości

Opinie i porady o samochodzie dla laika


vendorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli rozglądam się z nowym (używanym) samochodzie.

Znalazłem przykładowo auto leżące w kręgu mojego zainteresowania.

KLIK

I powiedzcie mi czy to dobry samochód?

Czy te silniki są ok?

Jak z zabezpieczenie przed korozją?

Co z usterkami elektroniki i reszty?

Pomijam podany egzemplarz, ale czy to dobra inwestycja?

Nie lubię zmieniać samochodów, planowany budżet to mniej więcej 15000pln.

Rozważam również opcję NoPb + LPG.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, powoli rozglądam się z nowym (używanym) samochodzie.

> Znalazłem przykładowo auto leżące w kręgu mojego zainteresowania.

> KLIK

> I powiedzcie mi czy to dobry samochód?

niezły, pod warunkiem, że zadbany

> Czy te silniki są ok?

nie do końca, benzyny były zdecydowanie mniej awaryjne

> Jak z zabezpieczenie przed korozją?

znakomite

> Co z usterkami elektroniki i reszty?

czasem padają czujniki w systemie HandsFree, czasem coś nie łączy, myślę, że w pod tym kątem wypada średnio

> Pomijam podany egzemplarz, ale czy to dobra inwestycja?

ruchomość nigdy nie jest dobrą inwestycją waytogo.gif a te samochody dość szybko tracą na wartości

> Nie lubię zmieniać samochodów, planowany budżet to mniej więcej 15000pln.

> Rozważam również opcję NoPb + LPG.

to będzie bezpieczniejsze rozwiązanie

najmniej kłopotliwy jest 1.4, W 1.6 i 2.0 występują awarie KZFR. U mnie już 4 rok nie chce się popsuć hehe.gif

> PZDR VEN

Pzdr

Gregs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do końca, benzyny były zdecydowanie mniej awaryjne

No, ale powoli mam dość wożenia koła zapasowego w bagażniku, dodatkowe przeglądy i dbanie jednak o delikatną instalację LPG.

> znakomite

ok.gif no to fajnie model plusuje.

> czasem padają czujniki w systemie HandsFree, czasem coś nie łączy, myślę, że w pod tym kątem wypada

> średnio

A koszty i kłopotliwość w naprawach?

Da się samemu ogarnąć niektóre rzeczy?

> ruchomość nigdy nie jest dobrą inwestycją a te samochody dość szybko tracą na wartości

Mówiąc inwestycja - myślałem o kupnie samochodu, którego za 3 lata nie będę musiał zmieniać bo będzie padaka.

> najmniej kłopotliwy jest 1.4, W 1.6 i 2.0 występują awarie KZFR. U mnie już 4 rok nie chce się popsuć

Interesują mnie silniki 1,6+ z mocą powyżej 100KM oraz z dość dużym momentem co by nie piłować silnika na 4000-4500 rpm aby jechać.

Chociaż w porównaniu z moim 1,4 8V i 60KM każde inne będzie lepsze, aczkolwiek bardziej mi się podoba niż wersja 1,4 16V i 90KM lepszy dół i większa kultura pracy.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dziwi Cię, dlaczego te auta są takie tanie?

Bo maja kiepska opinię, że francowate. Diesel do tego ma kilka bolączek ale jak ostatnio pogadałem na wczasach z gosciem, ktory jeździ (a w zasadzie jeździł) dieslami VW to włos się jezy na głowie.

Z Renault kupuje się benzyny i tu polecam powyzej 1,6. KZFZ zrobi się z rozrzadem i tyle. Część elektroniki zrobi się samemu, a jak nie to są firmy, które to ogarniają za normalne pieniądze. Inne marki też mają problemy z elektroniką.

Sliniki beznynowe są idealne do gazu.

VEN, jak chcesz diesla to 2,0 ale to będzie inna półka cenowa.

Chociaż znajoma jeździ dieslami 1,5 dci i jest zadowolona. Tylko jej auta sa u niej od nowości do okolo 200kkm.

Mój kolega mechanik od francowatych twierdzi, ze diesle renault sa super tylko jak sie o nie dba i jak maja poniżej 250 kkm rzeczywistego przebiegu, a nie 140kkm na liczniku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Renault kupuje się benzyny i tu polecam powyzej 1,6. KZFZ zrobi się z rozrzadem i tyle.

No to ok, niech to będzie NoPb.

Jak przyjmują LPG, silnik maks raczej 2.0 - większe opłaty, najchętniej (jak jest) 1,8.

I tak na szybciochu co to jest ten KZFZ? Co bym mógł sobie o tym poczytać.

Poza tym mam pełną świadomość, że kupione auto jak będzie miało realnego przebiegu 150kkm to będę naprawdę szczęściarzem.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ok, niech to będzie NoPb.

> Jak przyjmują LPG, silnik maks raczej 2.0 - większe opłaty, najchętniej (jak jest) 1,8.

Silniki benzynowe w MII to 1.4 1.6 i 2.0 - tez występował z 6-biegową skrzynią ( i jest to chyba najfajniejszy silnik do MII - choć nieco droższy w eksploatacji niż 1.6)

> I tak na szybciochu co to jest ten KZFZ? Co bym mógł sobie o tym poczytać.

> Poza tym mam pełną świadomość, że kupione auto jak będzie miało realnego przebiegu 150kkm to będę

> naprawdę szczęściarzem.

Dlaczego? Moje jest starsze i właśnie dobija do 120kkm cool.gif

> PZDR VEN

Wszystkie benzyniaki miały serynie montowane cewki Sagema, które lubiły się wysypać - zmiana na zamienniki rozwiązuje problem. Ale pewnie kupisz już auto z wymienionymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A koszty i kłopotliwość w naprawach?

> Da się samemu ogarnąć niektóre rzeczy?

dość dużo drobnych można naprawić samemu - jak nie masz 2 leweych rąk to sobie poradzisz ok.gif

> Mówiąc inwestycja - myślałem o kupnie samochodu, którego za 3 lata nie będę musiał zmieniać bo

> będzie padaka.

> Interesują mnie silniki 1,6+ z mocą powyżej 100KM oraz z dość dużym momentem co by nie piłować

> silnika na 4000-4500 rpm aby jechać.

W renuarach z tych lat montowano dość krótkie skrzynie biegów (z wyjątkiem megi józka) i jazda z prędkościami autostradowymi wiąże się z dość wysokimi obrotami. Podobno skrzynia 6B też jest krótka crazy.gif

> Chociaż w porównaniu z moim 1,4 8V i 60KM każde inne będzie lepsze, aczkolwiek bardziej mi się

> podoba niż wersja 1,4 16V i 90KM lepszy dół i większa kultura pracy.

> PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 (K4M) i 2,0 (F4R) są idealne do gazu. Oczywiście wkradła mi sie literówka. KZFR - koło zmiennych faz rozrządu, które lubi się wykrzaczyć przy czym nie powoduje raczej zgonu silnika. Kosztuje ponad 500 zł plus rozrząd.

Do tego czaem padnie cewka, ale może sietrafić auto, ktore ma cewki Denso (bezawaryjne), lub ma juz wymienione Sagemy na np. Beru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wiesz że kupujesz 9-cio letniego diesla z nie wiadomo jakim przebiegiem za 10.000zł,

> prawdopodobnie po firmie?

Wiesz to tak samo jak z benzyną nie wiesz co się kupuję, dopiero z czasem wychodzą zaniedbania, jeżeli chodzi o diesla to faktycznie ryzyko ekonomiczne jest większe. Z kupnem auta aż tak bardzo mi się nie śpieszy, więc będę szukał idealnego dla mnie modelu.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wiesz że kupujesz 9-cio letniego diesla z nie wiadomo jakim przebiegiem za 10.000zł,

> prawdopodobnie po firmie?

czytanie ze zrozumieniem się kłania zlosnik.gif

Quote:

Pomijam podany egzemplarz, ale czy to dobra inwestycja?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo nie są paskami w tedeiku?

a szkoda przynajmniej zamiennikow od groma co kto woli

a rzeczy ktore sie psuja zadziej mozna tez normalnie kupic tzn ktos to produkuje i cena sensowna

> To samo mniej więcej można powiedzieć o:

> -opel

> -ford

> -peugeot

> -citroen

> .

> .

> .

> PZDR VEN

z jakiegos wzgledu jedne sa drozsze inne tansze i niekoniecznie zawsze jest to tylko wina znaczka

a co do auta w temacie

benzynka silnik ok, lubi sie pocic itd ale da sie ogarnac, w srodku moze sie podobac ale jakosc nie powala

glupio sie wymienia np zarowke kierunku przod wink.gif

a DCI omijaj szerokim lukiem szeeerokim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz to tak samo jak z benzyną nie wiesz co się kupuję, dopiero z czasem wychodzą zaniedbania,

> jeżeli chodzi o diesla to faktycznie ryzyko ekonomiczne jest większe. Z kupnem auta aż tak

> bardzo mi się nie śpieszy, więc będę szukał idealnego dla mnie modelu.

> PZDR VEN

astre 2 dziabnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba coś w tym jest bo mnie po 580 km w G Scenicu plery bolały. W Lagunie I ph2 tak nie było.

Dlaczego w starych autach fotele są tak wygodne, że można tysiące km robić, a w nowych to nie możesz się doczekać aż człowiek dojedzie i wyjdzie.

Jeszcze Astrze J nie siedziałem, podobno są rewelacyjne.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba coś w tym jest bo mnie po 580 km w G Scenicu plery bolały. W Lagunie I ph2 tak nie było.

Trzasnąłęm Laguną trasę do Warszawy i nazot ponad 400km i czułem się jakbym tyle co wsiadł do auta, Laguna jest mega komfortowa.

Szkoda tylko że jutro trza jechać umawiać blacharza sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzasnąłęm Laguną trasę do Warszawy i nazot ponad 400km i czułem się jakbym tyle co wsiadł do auta,

> Laguna jest mega komfortowa.

> Szkoda tylko że jutro trza jechać umawiać blacharza

Co sie stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co sie stało?

Byłem na wymianie łączników staba i na podnośniku zacząłem macać tu i tam, okazało się że lewy tylny próg przy kole pod spodem ma na długości ok 10cm ma już tylko mase bitumiczną w środku pruchno.

Nie widać kompletnie nic ale muszę to ogarnąć póki jest stan jaki jest.

Pozatym auto spisuje się mega świetnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem na wymianie łączników staba

Łączniki to jest przekleństwo tego (i nie tylko) auta. A oryginały wytrzymały około 140kkm.

> tylny próg przy kole pod spodem ma na długości ok 10cm ma już tylko mase bitumiczną w środku

> pruchno.

> Nie widać kompletnie nic ale muszę to ogarnąć póki jest stan jaki jest.

Jednak czas zrobił swoje.

> Pozatym auto spisuje się mega świetnie

I niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łączniki to jest przekleństwo tego (i nie tylko) auta. A oryginały wytrzymały około 140kkm.

Wsadziłem komplet jakieś francowatej marki ponoć mają posłużyć długo.

> Jednak czas zrobił swoje.

Pewnie że tak wiesz gdyby nie moja dociekliwość nawet bym nie wiedział co tam się dzieje.

> I niech tak zostanie.

Bedziesz spuszczał Scenica daj znać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsadziłem komplet jakieś francowatej marki ponoć mają posłużyć długo.

Wątpię, co 15kkm wkładałem zawsze inne - taki test ze szwagrem robiliśmy.

> Pewnie że tak wiesz gdyby nie moja dociekliwość nawet bym nie wiedział co tam się dzieje.

> Bedziesz spuszczał Scenica daj znać

To jeszcze troche potrwa :-) Chyba, ze w lotto wygram (ale nie gram) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wątpię, co 15kkm wkładałem zawsze inne - taki test ze szwagrem robiliśmy.

Z robotą po rabatach zapłaciłem 140zł więc myślę że stać mnie póki co na utrzymanie Laguny grinser006.gif

> To jeszcze troche potrwa :-) Chyba, ze w lotto wygram (ale nie gram)

Ja też się ze zmianę nie spieszę ale przyszły następca ma iść właśnie w kierunku Scenic bądź Laguna 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Co z usterkami elektroniki i reszty?

To zasłyszana informacja z czasów, gdy też chorowałem na Megankę. Podobno największą bolączką jest zawieszenia, a raczej jego serwis. To prostych wymian trzeba demontować jakąś ramę pomocniczą. Psują się sterowniki szyb. Żarówkę trzeba wymieniać przez dziurę w nadkolu ;-) Tyle wiem ze słyszenia, ostatecznie odpuściłem zakup, ale zweryfikuj lepiej w innych źródłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jakim celu ten samochód ma podrobione niemieckie tablice rejestracyjne, skoro sprzedający

> twierdzi że jest zarejestrowany w Polsce?

To akurat szczegół, zdjęcia pewnie zaraz po sprowadzeniu a stan faktyczny być może już zarejestrowany.

Nie każdy robi zdjęcia dzień przed wystawieniem ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze Astrze J nie siedziałem, podobno są rewelacyjne.

Wcale nie są rewelacyjne ale jest zacznie lepiej niż w AG.

Najdłuższą trasę jaką przejechałem AJ było 1200km. Najbardziej mi doskwierał brak tempomatu, bo mnie podudzie i noga bolała od naciskania gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.