Skocz do zawartości

Idea do oceny


ScFuNbAnDit

Rekomendowane odpowiedzi

Jako posiadacz tego cuda muszę przyznać, że Fiat Idea jest - jak dla mnie - rewelacyjny.

Co do tego konkretnego samochodu to po prostu trzeba pojechać i dobrze mu się przyjrzeć.

Oglądałem kilka Idea i to co co trzeba na początek zwrócić uwagę to:

- oryginalność wszelkich plastikowych osłon typu nadkola, osłona silnika, kratki zderzaka itp.,

- sprawdzić ich mocowanie, czy nie są popękane lub czy w ogóle są,

- sprawdzić mocowanie zderzaków w miejscu gdzie stykają się z błotnikami, czy są szpary lub czy są przesunięte,

- zerknąć pod pokrywą silnika na podłużnice i do wnętrza przednich błotników w okolicy przednich lamp,

- sprawdzić mocowanie plastikowych elementów przedniego pasa, atrapy i lamp,

- wjechać na kanał i sprawdzić stan podłogi i progów, normalnością są niewielkie rdzawe naleciałości pod bagażnikiem i lekka obdarte progi z przodu i z tyłu od podnośników warsztatowych,

- obudowa sprzęgła ma okienko, przez które można dojrzeć sprzęgło i tarczę,

- sprawdzić działanie wszystkich urządzeń i akcesoriów,

- sprawdzić stan rury wydechowej, bo to trochę kosztowny element.

To tak na szybko co mi do głowy przyszło i co wypatrywałem oglądając różne Idea.

Samochód jest fajny, przestrzenny, wygodny i bardzo fajnie się nim jeździ.

Skombinuj VIN to może udałoby się dowiedzieć więcej. W przyszłym tygodniu będę odbierał mojego Idea z serwisu to przy okazji zerknęliby w historię tego egzemplarza.

I niech się nie napala. Tych samochodów jest na pęczki. Co prawda trudno znaleźć egzemplarz dobrze wyposażony ale są. Trzeba tylko cierpliwie szukać i czekać aż się pojawi taki, który będzie odpowiedni.

Gdy szukałem Idea to miałem konkretne wymagania i ściśle się ich trzymałem i udało się znaleźć taki samochód. Trwało to długo ale się udało.

Co do ceny tego samochodu z ogłoszenia to jest stanowczo za drogi o dobre 3000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś bardzo stereotypowy.

Miałem dwa Fiaty, w firmie mamy kilka, w rodzinie i wśród znajomych było trochę.

Brava 1.4 97' - od nowości w rodzinie, garażowana - przy 180k znałem połowę łódzkich mechaników. Padało wszystko po kolei...

Stilo 1.8 01' - AirbagFailure, wariator, komputer sterowania wtrysku... dalej?

Doblo 1.9 08' - od nowości w firmie, akumulator, alternator, odpadające uszczelki, żeby wymienić żarówkę z tyłu potrzebny jest specjalny klucz.

Fiat Panda 1,1 10' - od nowości w firmie, zapieczone hamulce. Po 50k km jest cała rozklekotana.

Punto 2 (nie pamiętam rocznika) - od nowości w rodzinie, silnik to lampa Alladyna, zawieszenie z papieru, środek przeciętny.

...i tak dalej...

Chciałem napisać, że w Fiatach problemem nie jest unieruchomienie samochodu tylko drobiazgi... ale właśnie sobie uzmysłowiłem, że każdy z powyższych był minimum raz holowany/na lawecie zlosnik.gif

A później miałem Hyundai'a - kupiony przy przebiegu 100k km, pierwsza awaria to przepalona żarówka stop po 180k km.

Nie twierdzę, że inne auta się nie psują (SX4 - wymiana katalizatora po 15 km km i silnika po 90k km) ale Fiat uczciwie zapracował na swoją renomę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sądzę, że:

> - to Fiat

> - ma rzekomo 150k przebiegu

> - jest drogi

> A co za tym idzie:

> - będzie tandetny

> - będzie się psuł

> - w dwa lata straci 40% wartości

to mnie rozbawiłeś hehe.gif stereotypy górą claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to zależy od tego jak się dba, od stylu jazdy kierowcy i od tego co kto uważa np.: za "rozklekotanie".

Jedne będzie uważał, że dba i według niego dbanie oznacza wytrzepanie dywaników i umycie szyb.

Co do stylu jazdy to jeden będzie cisnął ile się da i zastanawiał się czemu psuje się sprzęgło, przeguby i hamulce, a drugi nie będzie np.: w ogóle używał ręcznego hamulca i po jednym użyciu będzie się dziwił, że zapieczony.

A co do "rozklekotania" to dla jednego to znaczy, że luźna jest tylna półka, a inny będzie się doszukiwał każdego najmniejszego piśnięcia.

Miałem Fiata Uno i w ciągu 5 lat eksploatacji wymieniło się w nim hamulce, tłumik, dwa amortyzatory, pas napędu rozrządu i łożyska w alternatorze.

Samochód z 2000 roku. Kupiłem go z przebiegiem 36000km w 2009 roku, sprzedałem z przebiegiem 90000km miesiąc temu.

Samochód absolutnie bezproblemowy.

Jeździłem też czasami jakimś VW czy jakimś japończykiem i muszę Ci powiedzieć, że ich stan pozostawiał wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadnych aut z francji

> Teraz wiekszosc z nich to popowodzione...kumpel tak kupil Swifta

> Pod kanapa mokro, pod wykladzina mokro....a tak to wygladal jak nowka

Trzeba po prostu pojechać i bardzo dobrze sprawdzić. Obowiązkowo stacja diagnostyczna lub serwis tak by na podnośniku lub kanale obejrzeć wóz od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz wiekszosc z nich to popowodzione...kumpel tak kupil Swifta

> Pod kanapa mokro, pod wykladzina mokro....a tak to wygladal jak nowka

Pewnie woził młode dziewczyny i przez to tam mokro było... grinser006.gif

A tak serio-wystarczy sprawdzić regularne ceny tych samochodów za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na przykład dokładniej przyjrzeć się pod kątem napraw blacharskich. Czy tak trudno skojarzyć

> pewne sprawy?

nie ma reguły, widziałem auto które wszystkie osłony, plastiki miało oryginalne, łącznie z szybami, po zdjęciu błotnika i innych duperszmitów śmiem twierdzić, że kowalska robota to nic przy tym, a po głębszym pogrzebaniu w papierach w ubezpieczalni ze zdjęć ciężko wywnioskować jaki to samochód był sick.gif W służbowej skodzie notorycznie zrywała się osłono silnika i zaślepki świateł przeciwmgielnych w zderzaku, uzupełniane chińszczyzną, a auto niewalone. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.