Skocz do zawartości

Hyundai i30 SR - korea atakuje VeeDud Golf GTI ....


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

I nastepna generacja sie pojawilalizak.gif[...]

i30SR - ciut wiecej kW za nie wiele wiecej $$$001.gif[...]

i30-SR---047_1024-620x414.jpg

Hyundai-i30-SR10-625x416.jpg

Hyundai-i30-SR29-625x416.jpg

2013_08_19_hyundai_i30_sr_04.jpg

Pod maska 2.0l GDI znany z podstawowej wersji i40 - 129kW/ 209Nm, czyli ciut wiecej niz podstawowy 2.0l 110kW.

Marketing mowi, ze to konkurencja dla GTIzlosnik.gif - coz, jeszcze nie, ale na poczatku przyszlego roku ma przyjsc 1.6l Turbo z silnikiem Veloster 150kW ... wtedy moze z cieplo, cieplo,cieplo zrobi sie jakas lepsze konkurencja dla GTIlizak.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I nastepna generacja sie pojawila[...]

> i30SR - ciut wiecej kW za nie wiele wiecej $$$[...]

> Pod maska 2.0l GDI znany z podstawowej wersji i40 - 129kW/ 209Nm, czyli ciut wiecej niz podstawowy

> 2.0l 110kW.

Fajne autko, mnie by się podobało, lecz brak V6 i V8 z pewnością skutecznie odstraszy klientów w naprawdę wolnych krajach (wiadomo, nie dotyczy Etiopii, Syrii, Egiptu i całej Unii Europejskiej). Szczególnie w zapowiadanym 1.6T (wiadomo, topiące się tłoki, silnik zaprojektowany na 30kkm...)

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>coz, jeszcze nie, ale na poczatku przyszlego roku ma

> przyjsc 1.6l Turbo z silnikiem Veloster 150kW ... wtedy moze z cieplo, cieplo,cieplo zrobi sie

> jakas lepsze konkurencja dla GTI[...]

Nie jest tak fajnie jak myslisz. Przynajmniej z tego co czytałem ostatnio.

W brytyjskim ostatnim numerze Top Gear było porównanie bliźniaka tego Hyundaia. Kia Ceed v/s Golf GTI.

Kia wypadła dosyć blado wink.gif

Oczywiście napisali, że to sporo za tą cenę, ale do Golfa nie ma co startować.

Króciutki opis znalazłem tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest tak fajnie jak myslisz.

Wiemzlosnik.gif, dlatego mowie, ze cieplo, ale brakuje i to duzo...

Hyundai jednak probuje, jesli nie ta generacja - nie licze, to nastepnazlosnik.gif[...] Wazne, ze jest konkurencja (jakas taka mmala narazieshhh.gif)[...][...]

> Oczywiście napisali, że to sporo za tą cenę, ale do Golfa nie ma co startować.

[...]

I dlatego mowie, ze nie wiele wiecej mocy, za niewiele wiecej $$$. Jak im pojdzie z Turbo z Veloster, niewiem.gif, zobaczymy... Gdzies pisalem, ze nigdzie nie widzialem wiekszej T-lag niz w Veloster Turbofacepalm%5B1%5D.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajne autko, mnie by się podobało, lecz brak V6 i V8 z pewnością skutecznie odstraszy klientów w

[...]

Wazne ze jkies alternatywy sie pojawiajazlosnik.gif[...] Nudny jest swiat tylko Golf001.gif[...] (shhh.gif bo mnie zaraz VeeDud fan boy club chaja.gif przez ciebiepanic.gif)

>Szczególnie w zapowiadanym 1.6T (wiadomo, topiące się tłoki, silnik

> zaprojektowany na 30kkm...)

30k kmzlosnik.gif? Ty to optymista jesteslizak.gif[...] Ja daje mniejzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, dlatego mowie, ze cieplo, ale brakuje i to duzo...

> Hyundai jednak probuje, jesli nie ta generacja - nie licze, to nastepna[...] Wazne, ze jest

> konkurencja (jakas taka mmala narazie)[...][...]

> [...]

> I dlatego mowie, ze nie wiele wiecej mocy, za niewiele wiecej $$$. Jak im pojdzie z Turbo z

> Veloster, , zobaczymy... Gdzies pisalem, ze nigdzie nie widzialem wiekszej T-lag niz w

> Veloster Turbo[...]

Pare lat, pare lat.

Na tą chwilę to Europa mocowo dogoniła Japonię. 300KM zawsze zarezerwowane dla kompaktów od Subaru i Mitsubishi, właśnie jest dostepne w VW wink.gif

Mitsu ma mocniejsze wersje, ale to raczej egzotyki zlosnik.gif

A nowy Golf R ma tyle, i założe się że będzie dostepny w wersji rodzinnej, czyli 5D zlosnik.gif

Kilka lat temu był 300KM Focus, ale wyglądał jakby był tuningowany w Japonii i napęd tylko na przód. No i to była produkcja małoseryjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pare lat, pare lat.

Z 5zlosnik.gif[...]

> Na tą chwilę to Europa mocowo dogoniła Japonię.

Ale zajelo im troche czasuhmm.gif[...]

300KM zawsze zarezerwowane dla kompaktów od Subaru

> i Mitsubishi, właśnie jest dostepne w VW

> Mitsu ma mocniejsze wersje, ale to raczej egzotyki

Tez zalezy gdziezlosnik.gif[...]

> A nowy Golf R ma tyle, i założe się że będzie dostepny w wersji rodzinnej, czyli 5D

U mnie AFAIK - moge sie mylic, chyba tylko taki bedzie... ale de-detuned ze wzgledu na temperature001.gif[...]

> Kilka lat temu był 300KM Focus, ale wyglądał jakby był tuningowany w Japonii i napęd tylko na

> przód. No i to była produkcja małoseryjna

mAbZ mial. Jesi dobrze pamietam, za bardzo zadowolony nie bylhmm.gif[...]

Zobaczymy, wiem, ze jeszcze pare lat minie = jak mowisz, ale jakies pierwsze oznaki sa001.gif[...]

Najpierw Veloster, teraz i30... Baold.gif Nawet Accent SR u mnie wypuscilizlosnik.gif - juz widze te mulher.gif 17latki drive.gif na uni w Accent SRhahaha.gif[...]

Hyundai-Accent-SR-3-625x416.jpg

Hyundai-Accent-SR-4-625x416.jpg

Hyundai-Accent-SR-1-625x416.jpg

Zamiast podstawowego 1.6l 91kW/156Nm, podniesli go do .... 103kW/166Nm001.gif[...]

Zawsze 10% wiecejwink.gif[...]

Ach, o oczywiscie SR z Street Racing nie ma nic wspolnegozlosnik.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pare lat, pare lat.

> Na tą chwilę to Europa mocowo dogoniła Japonię. 300KM zawsze zarezerwowane dla kompaktów od Subaru

> i Mitsubishi, właśnie jest dostepne w VW

> Mitsu ma mocniejsze wersje, ale to raczej egzotyki

> A nowy Golf R ma tyle, i założe się że będzie dostepny w wersji rodzinnej, czyli 5D

puki Golf R nie bedzie miec STAŁEGO napedu AWD ja nie widze w nim konkurencji do EVO czy STI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> puki Golf R nie bedzie miec STAŁEGO napedu AWD ja nie widze w nim konkurencji do EVO czy STI

Konkurencja.

Co rozumiesz pod pojęciem konkurencji?

W czym potencjalnie Golf jest gorszy od STI czy EVO?

Czas na torze? Mozna gdybać. Będzie więcej danych to się dowiemy wink.gif Czas 0-100 ma taki sam jak konkurencja.

Spalanie (katalogowe) mniejsze zlosnik.gif Dużo mniejsze smile.gif

Nie wiem jak serwis, ale w Mitsu o ile wiem to co 7500km wink.gif Trochę słabo. Jak w Subaru?

Trwałość VW jest zagadką. O Subaru już wiemy że jest z tym ostatnio różnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konkurencja.

> Co rozumiesz pod pojęciem konkurencji?

> W czym potencjalnie Golf jest gorszy od STI czy EVO?

> Czas na torze? Mozna gdybać. Będzie więcej danych to się dowiemy Czas 0-100 ma taki sam jak

> konkurencja.

> Spalanie (katalogowe) mniejsze Dużo mniejsze

> Nie wiem jak serwis, ale w Mitsu o ile wiem to co 7500km Trochę słabo. Jak w Subaru?

> Trwałość VW jest zagadką. O Subaru już wiemy że jest z tym ostatnio różnie

Chodzi o to, że potencjalny klient EVO nie popatrzy na VW. To zupełnie różne grupy klientów i dlatego nie są dla siebie konkurencją. Chociażby na forach (nie polskich!) to widać - mnóstwo ludzi zadaje pytanie "EVO czy STI czy jakaś Toyota?", ale nikt się nie zastanawia "Golf czy EVO". Natomiast "Golf czy i30 SR" - owszem, to są konkurenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o to, że potencjalny klient EVO nie popatrzy na VW. To zupełnie różne grupy klientów i

> dlatego nie są dla siebie konkurencją. Chociażby na forach (nie polskich!) to widać - mnóstwo

> ludzi zadaje pytanie "EVO czy STI czy jakaś Toyota?", ale nikt się nie zastanawia "Golf czy

> EVO". Natomiast "Golf czy i30 SR" - owszem, to są konkurenci.

Przepraszam, ale na forach to ludzie rózne rzeczy wypisują.

Najbardziej interesujące sa wątki "BMW M3 v/s lexus IS-F", a na koncu dyskutanci kupują Chevy Cruze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> puki Golf R nie bedzie miec STAŁEGO napedu AWD ja nie widze w nim konkurencji do EVO czy STI

I tak i nie. Znam wiele ludzi ktorzy chodzili Skyline > Evo > Rex > R > teraz roznie, niektorzy poszli po AMG inni po M3, MPS, jeszcze jeden ma nastepne STi, 4 osoba ktora znam AMG 45 - deposit zlozony etc, etc.

Moja generacja, czyli druga czesc lat 30tychzlosnik.gif[...]

Chodzi mi oto, ze jako klienci ludzie widza...hmm.gif, naprawde zapalency - pewnie nie...

Jak dla mnie - ja chce mochmm.gif.

Generalnie w zasadzie postanowilem, ze na 40 urodziny cos sobie sprawieidea.gif, ale moje mysli lataja od SS z 6.2l sinikiem V8 czy GT86 z 4cyl 2.0l zlosnik.gif

GTS-Best-Video-thumbnail.jpg

2013_hsv_gts_gen_f_track_test_02-0801-m:930x584.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]> Nie wiem jak serwis, ale w Mitsu o ile wiem to co 7500km Trochę słabo. Jak w Subaru?

Z WRX drive.gif co 12,500, STi ma tak samoidea.gif, zalecaja - co 7,500 jesli "heavy driving"idea.gif[...]

> Trwałość VW jest zagadką.

Raczej niezlosnik.gif[...]ale bywa rozniehmm.gif,

>O Subaru już wiemy że jest z tym ostatnio różnie

Tu tezzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, ale co dają te rzeczy, jesli VW będzie miał lepszy czas na torze?

> Guziki na konsoli dla maniaka?

Przyjemność z jazdy. Rzecz subiektywna, oczywiście. No i póki co Golf na torze nie jest lepszy od STI czy EVO, a jak będzie, to zobaczymy. Nie jest łatwo stworzyć prawdzwy samochód sportowy, nie sądzę by VW dał radę. Samo przyspieszenie, Vmax i nawet zachowanie się na torze to nie wszystko. Podobnie z samochodami luksusowymi - VW stworzył świetny Phaeton i co? I nic, rynek tego nie przyjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjemność z jazdy. Rzecz subiektywna, oczywiście.

Tego niestety nie wiem. Nie jeździłem

>No i póki co Golf na torze nie jest lepszy od

> STI czy EVO, a jak będzie, to zobaczymy. Nie jest łatwo stworzyć prawdzwy samochód sportowy,

> nie sądzę by VW dał radę. Samo przyspieszenie, Vmax i nawet zachowanie się na torze to nie

> wszystko. Podobnie z samochodami luksusowymi - VW stworzył świetny Phaeton i co? I nic, rynek

> tego nie przyjął.

W/g tego zestawienia wychodzi że Golf VI jeździł podobnie do Subaru Impreza WRX STI na torze smile.gif Miał jednak mniej mocy niz Subaru

Ten nowy ma tyle samo mocy i jest podobno lżejszy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wolę Kia Cee'd GT

Czy Ty widziales jej cene? Zjedli nieswiezego psa i upadli na glowe. Tansza jest OIII 1.8TSI a ma porownywalne osiagi nie wiem jak z zawiasem. Za podobne ieniadze jest Megane, Octavia, AStra IV, Focus 180KM (mozna dlubnac lekko na 210KM) a takze OCtavia RS i Golf GTI. Takze sori zlosnik.gif To sie nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Ty widziales jej cene? Zjedli nieswiezego psa i upadli na glowe. Tansza jest OIII 1.8TSI a ma

widziałem, ale nadal jest to kapeluszo/przedstawicielo/dziadko-wóz tylko z lepszym silnikiem.

Cee'd GT wyglada jak kawał rasowej bryki z jeszcze fajniejszymi zegarami. Ot takie Playstation smile.gif

> porownywalne osiagi nie wiem jak z zawiasem. Za podobne ieniadze jest Megane, Octavia, AStra

> IV, Focus 180KM (mozna dlubnac lekko na 210KM) a takze OCtavia RS i Golf GTI. Takze sori To

> sie nie uda.

Kiedyś wszyscy śmieli się z Samsunga jak zaczął wchodzić na rynek telefonów, nabijali się z LG jak wypuszczał swoje telewizory LCD. IMO tak samo jest z Kią, może nie jest super mega ale ani Golf, ani Octa ani Focus nie wygladaja tak fajnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś wszyscy śmieli się z Samsunga jak zaczął wchodzić na rynek telefonów, nabijali się z LG jak

> wypuszczał swoje telewizory LCD. IMO tak samo jest z Kią, może nie jest super mega ale ani

> Golf, ani Octa ani Focus nie wygladaja tak fajnie

Jak dla mnie szalu nie ma. Ale co kto lubi. Mnie nowa KIA nie zachwycila, jakos malo tego na ulicach widze. Zdecydowanie wiecej i30 jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.