Skocz do zawartości

Osram H7 Night Breaker


Raku

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż jak widać po obrazku poniżej - NIE POLECAM tych żarówek. angryfire.gif

Nigdy w życiu nie rozwaliło mi żarówki w reflektorze - a tu patrzcie 2 sztuki w ciągu tygodnia.

Obie eksplodowały - ewidentna wada żarówki - tylko jak tu reklamować, jak w rękach mam same końcówki. angryfire.gifangryfire.gifangryfire.gif

2013-08-26%2010.23.21.jpg

2013-08-26%2010.25.06.jpg

Założyłem Tungsramy (wcześniej tylko na nich jeździłem), i chyba przy nich zostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy kupilem philipsy blue vision. Świeciły lepiej od poprzednich (jakies za 10 zl sztuka). Pierwszy komplet padl po 3 miesiacach, drugi po miesiacu. Nigdy wiecej wynalazkow, kupilem tungsramy i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No cóż jak widać po obrazku poniżej - NIE POLECAM tych żarówek.

no ale nie wiem, o co Ci chodzi, jak sama nazwa wskazuje "night breaker" - to w nocy się stłukły 270751858-jezyk.gif A tak zupełnie serio to żarówkę po eksplozji widziałem w lampie u kumpla (z AK z resztą) i, o ile pamiętam, były to Philipsy Bluevision (czy któreś z tych lepszych, niebieskich)

> Nigdy w życiu nie rozwaliło mi żarówki w reflektorze - a tu patrzcie 2 sztuki w ciągu tygodnia.

> Obie eksplodowały - ewidentna wada żarówki - tylko jak tu reklamować, jak w rękach mam same

> końcówki.

napisać do importera (prawdopodobnie oleje), a raczej do niemieckiej centrali (nawet maila, ale w języku najeźdźcy, ewentualnie po angielsku) - jest szansa, że chociaż przeproszą 270751858-jezyk.gif

> Założyłem Tungsramy (wcześniej tylko na nich jeździłem), i chyba przy nich zostanę.

Ja także z nich korzystam (teraz chyba akurat General Electric, ale to dokładnie to samo) +120, jestem zadowolony, dają jasne, mocne światło i kosztowały mnie ok. 25zł za parę (H1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napisać do importera (prawdopodobnie oleje), a raczej do niemieckiej centrali

Można też się skontaktować z Osram Polska:

OSRAM Sp. z o.o.

Wiertnicza 117

02-952 Warszawa

tel. 0 22 550 2300

fax 0 22 550 2319

e-mail: [email protected]

Oświetlenia samochodowe: [email protected]

wink.gif

Może to podróbki?

Miałem nightbreakery, i żadna mi nie wybuchła, ładnie świeciły ale za to miały małą trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można też się skontaktować z Osram Polska:

> OSRAM Sp. z o.o.

> Wiertnicza 117

> 02-952 Warszawa

> tel. 0 22 550 2300

> fax 0 22 550 2319

> e-mail: [email protected]

> Oświetlenia samochodowe: [email protected]

bazując na doświadczenie z polskimi firmami daję 90% szans, że to oleją i 10%, że w ogóle w jakiś sposób zareagują.

> Może to podróbki?

> Miałem nightbreakery, i żadna mi nie wybuchła, ładnie świeciły ale za to miały małą trwałość.

w sumie też możliwe niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No cóż jak widać po obrazku poniżej - NIE POLECAM tych żarówek.

> Nigdy w życiu nie rozwaliło mi żarówki w reflektorze - a tu patrzcie 2 sztuki w ciągu tygodnia.

> Obie eksplodowały - ewidentna wada żarówki - tylko jak tu reklamować, jak w rękach mam same

> końcówki.

> Założyłem Tungsramy (wcześniej tylko na nich jeździłem), i chyba przy nich zostanę.

A weź Ty sobie ładowanie sprawdź. Koledze też walnęły w podobny sposób, to się okazało, że w instalacji zamiast ~14,5 ma coś koło 17V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To samo pomyślałem - przypadkowe pomacanie żarówki daje właśnie taki efekt.

Być może, co najwyżej mogłem musnąć, dłonią, ale nie łapałem za szkło.

Nie jest to moja pierwsza żarówka, która wymieniałem, średnio wytrzymują ok 6-8 miesięcy, więc wymieniłem ich już z kilka tuzinów, ale żeby pękły w odstępie 7 dni - i to obie Osram z jednego pudełka to pierwszy raz widziałem.

Niestety nie mam już paragonu (bo kto to trzyma) więc z reklamacji nici, ale kupić ich już w życiu nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No cóż jak widać po obrazku poniżej - NIE POLECAM tych żarówek.

> Nigdy w życiu nie rozwaliło mi żarówki w reflektorze - a tu patrzcie 2 sztuki w ciągu tygodnia.

> Obie eksplodowały - ewidentna wada żarówki - tylko jak tu reklamować, jak w rękach mam same

> końcówki.

U mnie świecą od kwietnia i jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też o to pytałem, podając prawdopodobną przyczynę eksplozji. Może wątkotwórca sprawdza?

Już drugi dzień na Tungsramie i jest OK smile.gif

Poleciała tylko ta żarówka, która była wymieniana, wiec raczej odpada napięcie (poleciały by wtedy obie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.